Jump to content

Recenzja słuchawek Audio-Technica ATH-SR50BT

Recommended Posts

W dniu 30.08.2019 o 13:26, Pitrek napisał:

Teraz tylko pytanie jakie by pasowały nauszniki do tych słuchawek i gdzie można je ewentualnie kupić?

EDIT:

Bo nie wiem czy polski dystrybutor byłby w stanie dostarczyć nauszniki na zamówienie.

Dystrybutor oferuje nauszniki - 100zł + 20zł przesyłka (niezła cena), natomiast na aliexpress są oferty, tyle że bez plastikowych elementów mocujących więc niestety odpadają :(

Na Aliex trudno nawet ustalić czy pady rozmiarowo będą pasowały. Wiele z nich jest robionych niedbale, niechlujnie trzymając rozmiary, nie pasując często na słuchawki na które mają trafić, czy wręcz różniąc się wprost od zdjęć na karcie produktu, które są "pożyczane" sobie między ogłoszeniami. 

• 2 weeks later...

Panie Jakubie ( @EvilKillaruna ) jak scenicznie wypadają z 1More H1707? Miałem okazję je testować i po lekkim EQ faktycznie bardzo wpadają w ucho(szczególnie jak Pan wspomniał w recenzji zakres 80Hz). Ale brakuje mi trochę głębi, grają szeroko i o dziwo chyba za szeroko dla mnie :D. W sensie przez to w ucho wpada mi ta redukcja głębi scenicznej. Nie pytam o porownanie grania, wiadomo to inaczej grające słuchawki, ale z recenzji ATH ufam że będą przyjemne w odbiorze :)

Oj, z pamięci to już ciężko będzie porównać obie pary, ale scenę ustaliłbym jako dosyć porównywalną i większą głębię dał jednak H1707. SR50BT bardziej portretowe, bliższy wokal. Pod ręką mam tylko 1MORE, więc porównania bezpośredniego nie wykonam. ATH na pewno równiejsze i bardziej neutralne. 

Ja muszę dodać coś od siebie - mam je od dwóch-trzech dni, a kupiłem je posiłkując właściwie głównie tym blogiem. Do tej pory wszystkie recenzje stąd były trafne "w dziesiątkę".

Jest jednak jedna wada tych słuchawek, która niby została wspomniana w recenzji, ale moim zdaniem ze zbyt małym naciskiem. Jakość mikrofonu podczas rozmów telefonicznych, określona jako przytłumiona charakterystycznie dla budżetowych słuchawek. Czy one są budżetowe, to już zależy od budżetu, ja bym w tej kategorii prędzej sklasyfikował słuchawki do 200zł, ale nie o tym. Jakość zbierania dźwęku do rozmów jest poniżej wszelkiej krytyki - ostatnio taki efekt słyszałem jak mi się mikrofon zapchał dwuletnim brudem. Naprawdę, cytując moich rozmówców:
- jesteś w tunelu?
- słychać jakbyś mówił zza ściany
- albo jakbyś zakrył mikrofon ręcznikiem
- jo cie synek nic niy rozumia

Jest to dla mnie niezrozumiałe, bo przy hear-through słychać, że mikrofony zbierają każdy najmniejszy dźwięk. A tu takie coś...

Dodam, że to nie jest kwestia egzemplarza, bo ta opinia się powiela także na angielskojęzycznych stronach i tę samą wadę mają też sr30-bt. Testowałem to na różnych telefonach, na laptopie, echoserwis ze Skypa też to potwierdza. I nie ma tu znaczenia, że dolne mikrofony są skierowane do tyłu. Założyłem słuchawki "lewą na prawe" i jest tak samo. Co ciekawe, kiedy zdjąłem na chwilę słuchawki i je odgiąłem, tak żeby mówić do górnych mikrofonów, schowanych pod pałąkiem - dźwięk poprawił się znacznie. O, fopa?
Takie np. Cretative SoundBlaster Jam! za 1/6 tej kwoty (także zakupione po przeczytaniu recenzji na tym blogu) są super do rozmów. A samsungowe słuchawki na kablu dołączone za darmo do zestawu brzmią lepiej nawet jak się mikrofon skryje za ubraniem.

Edited by marcing