Jump to content
EvilKillaruna

Recenzja słuchawek Audio-Technica ATH-SR50BT

Recommended Posts

@wiatrak Sprawdź DSR7BT. Jeżeli to prawda co było powiedziane przy okazji recenzji MSR7SE, że brzmią identycznie, to powinno być jak znalazł pod Twoje gusta. SR50BT są raczej neutralno-spokojne, czarowania średnicą i wokalami z nich nie wyciągniesz, tak przynajmniej bazuję na swoich doświadczeniach.

• Thanks 1

7 minut temu, timecage napisał:

Jeżeli to prawda co było powiedziane przy okazji recenzji MSR7SE, że brzmią identycznie

Nie jest to prawda i jeśli mowa o mnie to nie pamiętam abym w recenzji postawił między nimi znak równości. Mało tego, nawet pomiary w samej recenzji, już pomijając opis, wskazują na różnice: 

msr7se-frequency-response-graph-1900-120

Słuchawki są do siebie podobne, owszem, nawet bardzo, ale nie są identyczne. 

• Like 1

2 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Nie jest to prawda i jeśli mowa o mnie to nie pamiętam abym w recenzji postawił między nimi znak równości. Mało tego, nawet pomiary w samej recenzji, już pomijając opis, wskazują na różnice: 

Słuchawki są do siebie podobne, owszem, nawet bardzo, ale nie są identyczne. 

"O ile ostatnią parę możemy sobie tak naprawdę odpuścić na dłuższą metę, jako że słuchawki te mają swoją własną specyfikę i nie są modelem w jakikolwiek sposób powszechnie dostępnym, o tyle między DSR7 i MSR7SE postawiłbym znak równości, przekazując wybór w ręce użytkownika."

Słowo-klucz: kontekst. Kompletnie nie w tym znaczeniu to napisałem. Miałem na myśli decyzję zakupową. SE się już nie dostanie, więc wpadanie w dylematy lepsze/gorsze (uważam że SE są na dłuższą metę lepsze) nie ma sensu i jeśli się już SE znajdzie, to z reguły w na tyle wysokiej cenie, że wybór pozostaje już stricte w rękach użytkownika. 

1 minutę temu, Jakub Łopatko napisał:

Słowo-klucz: kontekst. Kompletnie nie w tym znaczeniu to napisałem. Miałem na myśli decyzję zakupową. SE się już nie dostanie, więc wpadanie w dylematy lepsze/gorsze (uważam że SE są na dłuższą metę lepsze) nie ma sensu i jeśli się już SE znajdzie, to z reguły w na tyle wysokiej cenie, że wybór pozostaje już stricte w rękach użytkownika. 

Takie samo słowo klucz zatem proponuję zastosować do mojej porady dla kolegi. Ja również wypowiedziałem się w praktycznym zastosowaniu zakupowym, gdyż o takie pytał kolega.

No nie do końca. Napisałeś, że brzmią identycznie, a nie że identyczne :D Właściwie chodzi o to, że pod względem zakupowym wybór jest zależny tylko od użytkownika bo jest to deal 1:1. ;)

Tak - w kontekście praktycznym i zakupowym brzmią identycznie, tzn. różnice między nimi są efektywnie pomijalne.

Rozumiem, że to czepianie się to taka zachęta aby nie pomagać innym wiedzą i radą? Ciekawe, że jak kolega zapytał o poradę to został sucho odesłany do przeczytania recenzji, a kiedy z kolei ja spróbowałem coś podpowiedzieć, to jest czepianie się użytego słowa. Interesujące tendencje na forum.

Edited by timecage

Ja tu tylko pionkiem jestem, cieszę się, że są takie osoby jak Ty, które pomagają. Nie przejmuj się, że niektórzy (ja :P) są 'grammar nazi' i potrafią znaleźć tę różnicę. Najzwyczajniej użyłeś złego słowa, Jakub zdementował, ale suma sumarum dogadaliście się ,o co tak naprawdę chodzi. Nic nie wnoszę do tematu, więc więcej nie piszę, ale @timecage czasem warto przyznać :'tak, może niezbyt trafnie to ująłem' niż orbacać kota ogonem i twierdzić, że brzmienie to to samo co kontekst 'praktyczno-zakupowy' ;) Pozdrawiam, działaj dalej, bo cała masa osób czerpie z Twojej i innych wiedzy, a nawet o tym nie wiecie, dzęki!

Edited by Eleks

6 minut temu, Eleks napisał:

Ja tu tylko pionkiem jestem, cieszę się, że są takie osoby jak Ty, które pomagają. Nie przejmuj się, że niektórzy (ja :P) są 'grammar nazi' i potrafią znaleźć tę różnicę. Najzwyczajniej użyłeś złego słowa, Jakub zdementował, ale suma sumarum dogadaliście się ,o co tak naprawdę chodzi. Nic nie wnoszę do tematu, więc więcej nie piszę, ale @timecage czasem warto przyznać :'tak, może niezbyt trafnie to ująłem' niż orbacać kota ogonem i twierdzić, że brzmienie to to samo co kontekst 'praktyczno-zakupowy' ;) Pozdrawiam, działaj dalej, bo cała masa osób czerpie z Twojej i innych wiedzy, a nawet o tym nie wiecie, dzęki!

Nie, najwyraźniej nie ująłem tego najtrafniej, ale wiem co miałem na myśli.

Zadziwia mnie tylko, że mamy tutaj kulturę gdzie osoba nie znajduje czasu lub ochoty aby pomóc pytającemu koledze, ale znajduje czas i ochotę aby doczepić się do jednego słowa w wypowiedzi kogoś, kto koledze pomóc zechciał. I to ta osoba jest super, a ja jestem w błędzie i obracam kota ogonem, bo śmiałem użyć nieodpowiedniego słowa, które ostatecznie nieodpowiednie jest tylko dla kogoś chcącego się doczepić, skoro w praktycznym zastosowaniu na jedno wychodzi.

No ale z drugiej strony skoro osoba o której mowa to właściciel forum, to widocznie tak ma tu być. Zatem może po prostu nic tu po mnie.

@timecage

Eleks nie napisał niczego zdrożnego, po prostu zwrócił uwagę na pewną nieprecyzyjność wypowiedzi. Tak samo jak ja nieprecyzyjnie się wyraziłem, ułatwiając wyrwanie cytowanego zdania z kontekstu. Sam również zwróciłem na to grzecznie uwagę i nie było to z mojej strony czepianie się. Recenzję skorygowałem, dodałem kilka określeń pomocniczych, aby uniknąć na przyszłość problemów z interpretacją, nic się nie stało i korona mi osobiście z głowy nie spadła. Po to jednak piszę recenzje tak rozbudowane i obszerne, aby zawrzeć w nich jak najwięcej informacji jakie tylko mogą mi przyjść do głowy i potem już tylko do nich odsyłam, aby się nie powtarzać. Nie jest to moja "suchość" tylko oszczędność czasu bez pisania w kółko tego samego i pomaganie ludziom w sposób pasywny, zostawiając miejsce na samodzielne rozwiązanie dylematów na które tylko oni mogą znaleźć najlepszą odpowiedź. Jeśli już mówić o tendencjach, to raczej ja mogę mówić o tym, że często próbuje się odbierać takie działania z mojej strony ad personam jako zbywanie i ignorancję. Nic bardziej mylnego, ale jeśli mam być za to osobą oschłą, to choć jest mi przykro, to trudno, niech i tak będzie. Niemniej nie bez powodu napisałem kilka lat temu krótki artykuł, który podsyłam co jakiś czas w korespondencji prywatnej w takich sytuacjach: https://www.audiofanatyk.pl/dlaczego-nie-udzielam-indywidualnych-porad-zakupowych/

Godzinę temu, timecage napisał:

No ale z drugiej strony skoro osoba o której mowa to właściciel forum, to widocznie tak ma tu być. Zatem może po prostu nic tu po mnie.

Forum jest platformą dobrowolną, także decyzja w tym zakresie leży w rękach każdego członka naszej społeczności. Jeśli jest to decyzja ostateczna, pozostaje mi zatem tylko grzecznie się ukłonić i serdecznie podziękować za wszystkie pomocne posty oraz możliwość posłuchania bardzo ciekawego sprzętu.

Skoro już jestem w tym wątku i poświęciłem tyle czasu na odpowiedź, odpowiem w pełni autorowi pytania, aby nie poczuł się przeze mnie zbyty.

20 godzin temu, wiatrak napisał:

Jestem fanem przyjemnego średnicowego brzmienia Senn serii 600

Te słuchawki mają duży problem aby znaleźć im przenośny substytut. SR50BT nie są słuchawkami średnicowymi, to słuchawki linearne, może nawet lekko V-kowate - dlatego odsyłałem do recenzji, bo to jest moim zdaniem sprawa dosyć oczywista i wynikająca wprost z treści. Trudno powiedzieć czy się spodobają, zwłaszcza że HD600 można różnie interpretować w zależności od rewizji, stanu padów i posiadanego sprzętu. Raczej szukałbym czegoś innego i nawet nie wiem czy u ATH. Jeśli ma być średnicowo, to ze słuchawek kompaktowych jedyne co przychodzi mi na myśl, to K172 HD. Są tanie, co prawda z długim kablem na stałe, ale średnicę mają świetną na padach welurowych nie grzebiąc przy tym izolacji od otoczenia. Za parę tygodni będę jeden egzemplarz wystawiał na sprzedaż w dobrej cenie, ale jeśli nie, można wtedy śmiało polować na nie z drugiej ręki. Czy straci się na jakości dźwięku? W zasadzie zawsze będą jakieś ustępstwa, wynikające chociażby z innej konstrukcji (otwarte - zamknięte), więc będzie to rzecz, na która trzeba będzie się po prostu pogodzić.

Jeśli ma to być sprzęt z wyższej półki, wtedy faktycznie DSR7BT albo szarpać się na coś w stylu NADów HP70. To jeszcze może być bowiem ciekawy trop. 

W dniu 25.10.2019 o 12:28, Jakub Łopatko napisał:

@timecage

Eleks nie napisał niczego zdrożnego, po prostu zwrócił uwagę na pewną nieprecyzyjność wypowiedzi. Tak samo jak ja nieprecyzyjnie się wyraziłem, ułatwiając wyrwanie cytowanego zdania z kontekstu. Sam również zwróciłem na to grzecznie uwagę i nie było to z mojej strony czepianie się. Recenzję skorygowałem, dodałem kilka określeń pomocniczych, aby uniknąć na przyszłość problemów z interpretacją, nic się nie stało i korona mi osobiście z głowy nie spadła. Po to jednak piszę recenzje tak rozbudowane i obszerne, aby zawrzeć w nich jak najwięcej informacji jakie tylko mogą mi przyjść do głowy i potem już tylko do nich odsyłam, aby się nie powtarzać. Nie jest to moja "suchość" tylko oszczędność czasu bez pisania w kółko tego samego i pomaganie ludziom w sposób pasywny, zostawiając miejsce na samodzielne rozwiązanie dylematów na które tylko oni mogą znaleźć najlepszą odpowiedź. Jeśli już mówić o tendencjach, to raczej ja mogę mówić o tym, że często próbuje się odbierać takie działania z mojej strony ad personam jako zbywanie i ignorancję. Nic bardziej mylnego, ale jeśli mam być za to osobą oschłą, to choć jest mi przykro, to trudno, niech i tak będzie. Niemniej nie bez powodu napisałem kilka lat temu krótki artykuł, który podsyłam co jakiś czas w korespondencji prywatnej w takich sytuacjach: https://www.audiofanatyk.pl/dlaczego-nie-udzielam-indywidualnych-porad-zakupowych/

Ja osobiście nie widzę nic złego w odesłaniu do recenzji i mam świadomość jak wygląda kwestia udzielania porad zakupowych. Z tego też powodu sam postanowiłem pomóc. Jeżeli jednak mimo tego znalazł się czas i ochota na zwracanie uwagi na czyjeś słownictwo (co do wątku mimo wszystko wnosi niewiele i mogło zostać załatwionym przez PW) to w takiej sytuacji - ja przynajmniej - pierwsze nazwę suchym, a drugie czepialskim. Napisałem tylko tyle i tylko w tym kontekście, nie ad personam, nie jako pretensję i nic o niegrzecznościach czy zbywaniu nie wspomniałem, gdyż nie miały miejsca.

Zwyczajnie ceniłem zawsze stosunkowo wysoki poziom dyskusji i szanowania wzajemnie swojego czasu na tym forum, więc tym bardziej dotkliwie dziwią mnie odstępstwa od takiej normy.

Edited by timecage

On 9/1/2019 at 2:47 AM, Mihu83 said:

Ogólnie całkiem udane słuchawki, znacznie lepsze(dźwiękowo) od WH-H900N ale mogłyby być trochę tańsze.

Cześć. Mógłbyś trochę więcej napisać o porównaniu SR50BT do tych Sony? Właśnie H.EAR ON 2 wydały mi się naturalnym rywalem tych ATH. Dlaczego uważasz je za znacznie gorsze dźwiękowo?

Dlaczego pytam. Otóż szukam czegoś porządnego, ale wireless. Jestem fanem szkoły Sennheisera (HD600/HD650), ale ich Momentumy 2 jednak jakoś wybitnie mi nie przypasowały. Recenzję SR50BT odczytałem jako naprawdę pozytywną, nawet jeśli sama ch-ka nie jest "moja", więc wpisałem je wysoko na listę. Sony H.Ear On 2 tutaj nie ma, ale generalnie są chwalone. A słyszałeś może Edifiery W860NB ? Oceniane też b. pozytywnie i w trybie BT-ANC chyba wcale nie są zamulaczami.

Pozdrawiam.

Edited by Davvid

Panie Jakubie, recenzja jak zawsze super pomocna. To już druga para którą kupiłem po przeczytaniu Pana recenzji. Mam natomiast mały problem i pytanie odnośnie tych słuchawek. W prawej słuchawce przy włączonej łączności bluetooth powstaje cichy lecz słyszalny szum, a nawet powiedziałbym pisk. Czy w Pana egzemplarzu też występowała taka przypadłość? 

Bardzo ogranicza to przyjemność ze słuchania przy cichej muzyce. Po kablu problemu nie ma i jakość dźwięku jest jak dla mnie genialna. 

Pozdrawiam!

Nic takiego u mnie nie występowało. Wygląda na przebicia od nadajnika bezprzewodowego do jednego z przetworników. 

16 godzin temu, zarma napisał:

Mam natomiast mały problem i pytanie odnośnie tych słuchawek. W prawej słuchawce przy włączonej łączności bluetooth powstaje cichy lecz słyszalny szum, a nawet powiedziałbym pisk. Czy w Pana egzemplarzu też występowała taka przypadłość? 

W moich również nic takiego nie ma po nawiązaniu już połączenia. W trakcie negocjacji i chwilę po faktycznie jest cichy pisk/bzyczenie. Ale później już nie, przy czym mam tu na myśli aktywne połączenie (czyli "odtwarzana cisza" lub chwilę po włączeniu pauzy). 

W moim egzemplarzu słuchawek ten problem nie występuje, niezależnie od tego, z jakim źródłem są bezprzewodowo połączone. Czy w omawianym przypadku problem dotyczy jednego źródła, czy wszystkich? Jeśli wszystkich, to egzemplarz jest najwyraźniej wadliwy.

Tak dotyczyło to wszystkich źródeł (2x telefon, komputer). Dziękuję za konkretne i szybkie odpowiedzi, bo dzięki temu słuchawki udało mi się w ostatniej chwili odesłać. 

U mnie jest ten sam problem na wszystkich źródłach jakie mam. Do tego, po podłączeniu ich do laptopa przez jacka występuje jakieś przebicie objawiające się głośnym buczeniem gdy nic nie gra. Ustaje ono też gdy dotknę (metalowej) obudowy laptopa. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam (mam też Fiio EH3 NC i taki problem nie występuje). 

Mam słuchawki sr50br na uszach, przed zamówieniem przeczytałem wnikliwie recenzję na audiofanatyku. Mam dwie uwagi do tejże:

1. rzekomo słuchawki mają "rewelacyjną izolację aktywną za sprawą systemu ANC" - nie zgadzam się na całej linii, słuchawki ANC w słuchawkach jest kiepskie. Liczyłem na możliwość wygłuszenia otoczenia w tramwaju czy autobusie, tymczasem nawet w domu ANC nie spełnia moich wymagań - dla przykładu piszę teraz na laptopie i słyszę zarówno kliknięte klawisze na klawiaturze, jak i (po chwili wsłuchania się) jego system chłodzenia. O wyciszeniu mowy, odkładanego na stół talerza, trzaśnięć drzwiami, skrzypiącego krzesła, osoby kaszlącej w drugim kącie mieszkania nie ma mowy - nie rozumiem zatem słów "tłumienie jest naprawdę świetne"
2. odnosząc się do recenzji i cytując "nie zdradzają poza tym problemów z szumem tła"
ze słuchawek dobiega jednak delikatny szum - najlepiej słyszalny w utworach, gdzie dużą rolę spełnia cisza - wtedy bez problemu można odróżnić stan między faktyczną ciszą, a momentem, kiedy oprócz muzyki włącza się pobrzmiewające w tle delikatne, ale jednak,  szumienie

Przyznać jednak muszę, że słuchawki jak na moje standardy grają bardzo ładnie, detalicznie i równo. Czy istnieje jakaś podobnie grająca alternatywa, w której ANC będzie zdecydowanie lepiej wygłuszać? (fajnie jakby cena była podobna do sr50-tek, ale zgaduję, że cudów nie ma)

Ad.1 U mnie nie było z tym problemów i w moich warunkach słuchawki się sprawdziły. Co prawda skuteczność ANC zależy również od izolacji pasywnej i działa z nią w koniunkcji, ale znów -> poprzednie zdanie.

Ad.2 Z każdych dobiega delikatny szum, nawet z moich iSine 20 z CBT, choć tam jest to skutecznie maskowane przez samą technologię i uwarunkowania fizyczno-konstrukcyjne. Jeśli słuchawki posiadają przeszkadzający poziom szumu własnego, dopiero wtedy jest to przeze mnie punktowane. 

U ATH może ANC900, ale jeśli zakładać to co pisałem w pkt. 1, modele dokanałowe z ANC mogą sprawdzić się lepiej w jakichś bardziej ekstremalnych warunkach. Przy czym systemu ANC nie należy mylić z funkcją podobną do stoperów lub przemysłowych ochronników słuchu.

Witam,

dzięki tej recenzji dokonałem zakupu przedmiotowych słuchawek. Jestem bardzo zadowolony, jednak moje doświadczenia ze słuchawkami zakończyły się wiele lat temu kiedy dostępne były jedynie słuchawki przewodowe. W związku z tym mam pytanie, czy można nabyć jakieś urządzenie emitujące fale BT, które mógłbym podłączyć do wzmacniacza (gniazdo słuchawek lub cinch) i słuchać ulubionych płyt bez połączenia kablem.

@jaretzki Mozos MBL-HD jest takim urządzeniem. Adapter tego typu powinien też produkować Sennheiser, ale tam będzie drożej. 

Jestem posiadaczem tych słuchawek już od jakiegoś czasu i zauważyłem jeden "problem". Nie wiem czy występuje on tylko w moim przypadku, czy to kwestia systemu (Win 10 Home), ale gdy używam tych słuchawek i np. zrobię pauzę (mniej więcej 5-10 minut i dłużej) czy to podczas słuchania muzyki, oglądania czegokolwiek, itp., a później znowu włączę dźwięk to zaczyna go ciąć/skakać - jakby były jakieś zakłócenia, jednak bardzo regularnie. Wtedy muszę wyłączyć i włączyć słuchawki jeszcze raz i wszystko wraca do normy. Czy ktoś z posiadaczy tych słuchawek ma taki sam problem?

Sprobuj podnieść piorytet (w task manager) aplikacji z której odtwarzasz. Jesli to coś zmieni to obstawiam komputer.