Jump to content
Jakub Łopatko

Recenzja słuchawek Audio-Technica ATH-SR50BT

Recommended Posts

Jak zawsze świetna recenzja, przyznam że kilka par słuchawek zgromadzilem ;) to chyba wynika z chęci ucieczki w świat dźwięków porządnych od tych zdecydowanie niechcianych. Zawsze mój wybór był oparty o  recenzje Audiofanatyka. Każdych słucham w zależności od szerokopojetych okoliczności  ;) I też po tych kilku latach zaglądania tu wiem że mam bardzo podobne preferencje odnośnie reprodukcji dźwięku.

Ciekaw jestem jak recenzowane słuchawki wypadają dźwiękowo na tle ath AR5 BT ( recenzowane już jakiś czas temu więc zapewne porównanie może być oparte jedynie na wrażeniu ale też o takie mi chodzi)  funkcjonalnie to oczywiście inny świat.
Bardzo lubię AR5  ale brakuje mi ANC , skolei wspomniane ath700 dźwiękowo rozczarowują dając jednak świetna izolacje i wygodę.

Serdeczne pozdrowienia

Tomek.

• Like 1

Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Oczywiście w istocie byłoby to porównanie z pamięci, ale AR5 to znacznie większa V-ka jeśli chodzi o dźwięk. Mocniejszy bas z tego co pamiętam, bardziej wycofana średnica, bardziej podkreślona i nosowa góra. SR50BT są bardziej uniwersalne. Z kolei jeśli miałoby to być coś co rozwija dźwięk AR5, to do 1000 zł chyba tylko M50xBT. Jeśli ANC jest na pierwszym miejscu, to wtedy SR50 są najlepszym możliwym wyborem po stronie ATH.

• Thanks 1

Posted (edited)

Recenzja standardowo kompletna i przyjemna. Bazując na tym co ja z SR50BT usłyszałem i po ułożeniu sobie tych wrażeń w głowie, w pełni się z nią zgadzam. Wniosek dla mnie prywatnie, że najlepsze obecnie mobilne słuchawki ATH (takie, które da się kupić) to SR50BT, DSR7BT i MSR7b.

Edited by timecage
  • Like 1
  • Haha 1

Dziękuję za recenzję. Jak zawsze bardzo wysoki poziom!

SR50BT wyglądają na bardzo przyzwoitą pozycję do wejścia w świat wireless.
Cieszy również poprawienie konstrukcji w stosunku do starszych modeli. Skrzypienie słuchawek potrafi mnie doprowadzić do szału.

• Like 1

Chciałem zapytać czy w przypadku tych słuchawek jest możliwość zmiany nauszników, czy są one wymienne?

Pozdrawiam.

11 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

A jak jest w recenzji? :)

W recenzji informacja na ten temat jest niestety smutna, kolega zapewne pytał wiedziony nadzieją, że może jednak :P.

• Haha 1

Posted (edited)

Teraz tylko pytanie jakie by pasowały nauszniki do tych słuchawek i gdzie można je ewentualnie kupić?

EDIT:

Bo nie wiem czy polski dystrybutor byłby w stanie dostarczyć nauszniki na zamówienie.

Edited by Pitrek

Rozmiarowo powinny pasować, ale tam jest z tego co pamiętam kołnierz, a nie mechanizm zatrzaskowy-zakręcany.

Przez kilka dni miałem okazję testować SR50BT i tak, dźwiękowo jest bardzo fajnie, sporo powietrza ale wokale potrafią "szeleścić", są trochę metaliczne.

Dół jest  świetny, potrafi solidnie kopnąć, a i tak nie ma się wrażenia że jest go za dużo, do tego jest dosyć szybki i zwarty. Włączyłem coś od Alex Skolnick Trio i stopa perkusji + talerze były fenomenalne.

Ogólnie całkiem udane słuchawki, znacznie lepsze(dźwiękowo) od WH-H900N ale mogłyby być trochę tańsze.

Teraz kilka kwestii, które skłoniły mnie do zwrotu tych słuchawek:

- problematyczna wygoda - o ile pady są w miarę w porządku, o tyle pałąk to tragedia. Bardzo szybko, bo już po kilkunastu minutach daje się we znaki.

- izolacja od otoczenia - bardzo przeciętna, nawet z ANC. Jest słabiej(nie dużo) niż w Sony WH-H900N, a do takich Focal Listen im bardzo daleko.

Kilka innych uwag:

- brak usb-c

- wykonanie nieadekwatne do ceny - zwyczajnie nie czuć, że ma się w łapach słuchawki za 1000 zł. Na szczęście nie skrzypią, jak to miało miejsce w MSR7 ale i tak szału nie ma.

p.s.

Porównanie do K550 chyba niezbyt trafione - z tego co pamiętam, AKG były znacznie bardziej wygładzone, spokojniejsze, dla mnie wręcz jakby zamulone.  SR50BT bliżej do K551, choć też nie do końca.

• Like 1

Posiadałem wersję MKI i to właśnie do niej równałem w porównaniu. Z izolacją naprawdę nie miałem problemów. Na pałąk nie zwróciłem uwagi, aczkolwiek być może to przez wykonywane jednocześnie z nimi odsłuchy strasznie niewygodnych D8000.

7 godzin temu, Mihu83 napisał:

Kilka innych uwag:

- brak usb-c

- wykonanie nieadekwatne do ceny - zwyczajnie nie czuć, że ma się w łapach słuchawki za 1000 zł. Na szczęście nie skrzypią, jak to miało miejsce w MSR7 ale i tak szału nie ma.

Bo to nie są słuchawki za 1000zł, ta cena to wymysł dystrybutora. Można je kupić za równowartość 850zł, a i tak myślę, że cena jeszcze nieco spadnie z czasem.

Skoro już dzielimy się wrażeniami, to też coś napiszę. Myślałem o pełnej recenzji, ale w większości powtarzałaby co napisał nasz gospodarz.

Grają fajnie. Tak zwane obiektywne odczucie jakości tego dźwięku jest w moim odbiorze tyci niżej od MSR7, ale uniwersalniejsze strojenie nadrabia braki. Są bardziej basowe niż można by się spodziewać po określeniach "neutralne". Nie kłują górą, są zwyczajnie przyjemne do odsłuchu. Potwierdzam z recenzji, że w określonych utworach da się usłyszeć delikatną kompresję w górnej części pasma, podkreśloną jeszcze dzięki ANC, które wyczernia tło dźwiękowe. Nie było to jednak na tyle dotkliwe, aby przeszkadzało.

Wykonaniu ja nie mogę wiele zarzucić - są plastikowe (w dużej mierze to wymóg BT), ale jak to u ATH plastik jest solidny, pałąk wzmocniony, a bonus taki, że są lekkie. Wygoda dla mnie niezła, chociaż pałąk faktycznie potrafi pouwierać jak się źle ułoży. Moje ucho czasami też styka się w jednym punkcie z tarczą przetwornika i uwiera, ale też kwestia ułożenia.

ANC nie jest mocne, ale różnica słyszalna jest. To takie bardziej przyciszenie otoczenia niż wyciszenie. Jakość rozmów przeciętna - używalna, ale nic ponadto.

W moim osobistym przypadku chciałem je odsyłać, bo okazało się, że KANN ma bardzo słaby nadajnik BT i to do stopnia nieużywalności w praktyce, bo sygnał rwie z samego faktu konieczności przenikania przez moje ciało. Natomiast ze smartfonem problemu nie było, gra nawet przez ściany. A że majątku na te słuchaweczki nie wydałem, jednak zostały - przydają się z pewnością do odsłuchu przy jednoczesnej ruchliwości i aktywności, przy której ograniczenie kablowe by mocno przeszkadzało.

Jako że to moje pierwsze zderzenie ze słuchawkami bluetooth, wrażenia mam umiarkowanie pozytywne. Przydatna technologia, ale nie widzę póki co aby mogła zastąpić granie po kablu, co najwyżej je uzupełniać zależnie od sytuacji. W takiej roli też myślę sprawdzają się SR50BT, z racji przeciętnego ANC i przeciętnej jakości rozmów ciężko je nazwać pełnym pakietem usług, za który cenione są chociażby najwyższe modele Sony czy Bose. ATH skupiło się tutaj na wykonaniu przede wszystkim w miarę przystępnych cenowo, dobrej jakości słuchawek, które zagrają tak samo fajnie po BT jak po kablu, reszta funkcji to tylko dodatek. Tak zatem sądzę trzeba do nich podchodzić, jeśli rozważa się zakup.

• Like 2

13 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Z izolacją naprawdę nie miałem problemów.

Ja miałem ale wynika to z tego, że posiadam również Focale Listen i one niszczą pod względem izolacji zarówno SR50BT, jak i Sony WH-H900N. W tym samym czasie co SR50BT, miałem również Soniacze, więc mogłem sobie porównać. 900N sprawiają wrażenie solidniej wykonanych ale też są trochę cięższe i tak samo niewygodne, dodatkowo przegrywają z ATH tym, że słabo grają po kablu, a znośnie po BT.

@timecage dobrą alternatywą, która gra bardzo dobrze po BT i kablu, są Focal Listen Wireless ale... nie są zbyt wyjściowe i wymagają modu pałąka, bo stockowo jest tragedia. Dodatkowo, Focale mają fast charg ale znowu brak usb-c.

Edited by Mihu83
  • Like 1

W dniu 30.08.2019 o 17:26, Jakub Łopatko napisał:

Rozmiarowo powinny pasować, ale tam jest z tego co pamiętam kołnierz, a nie mechanizm zatrzaskowy-zakręcany.

Ja patrzę na tego tutoriala wymiany, to myślę, że można by odkleić pady od ringa, przyciąć kołnierz z jakichś z prawdziwej skóry od MSR7 i przykleić :)

W dniu 29.08.2019 o 22:01, Jakub Łopatko napisał:

A jak jest w recenzji? :)

Faktycznie jakoś to przeoczyłem, ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło bo okazało się, że jednak można je zdjąć :)

Druga sprawa to właśnie gdzie takie dostać?

Napisałem zapytanie do firmy Audio Technica, ale odpowiedzieli, że nie produkują nauszników do tego modelu i ewentualnie żeby szukać u trzeciej strony.

Na chwilę obecną pozostaje, więc samemu kombinować.

Jeszcze tylko pytanie jak brzmieniowo wypadają w porównaniu z akg 550 mam wersję MK3, funkcjonalnie to oczywiście inna sprawa bt i anc, ale ciekawi mnie czy jakościowo zrównują się z akg, przestrzeń i wszelkie niuanse, czy też prezentacja jest jest inna,. Dobry dźwięk po bt to w pewnych sytacja duża wygoda, jednak dobrze gdyby to był poziom akg 550.

Pozdrowienia

T.