Jump to content
Palpatine

Fanklub Campfire Audio

Recommended Posts

Posted (edited)

A jak od kilku dni porównuje i sam nie wiem do jakich wniosków dochodzę ,ale chyba jednak DUNU😋

SmartSelect_20200102-165804_Gallery.jpg

SmartSelect_20200102-165736_Gallery.jpg

Edited by Loke13

Rzecz gustu na pewno. Dk3001 pro sa naprawde fajne i choc do andro im brakuje to jednak nie tak dużo,jak wskazywała by cena. Dk4001 mimo oczarowania zielonymi ,jednak bardziej trafiaja w moj gust(lub muzyke ktorej więcej slucham). Dorado nie tak szczegolowe i nie zawsze tak przyjemne jak Andromedy, jednak poziom .....bardzo zbliżony

Ok, tak na szybko dziś posłuchałem rano przed wyjściem do pracy - odmienne granie niż Red, powiedziałbym taki Black+Red razem. Jest więcej basu na pewno, zejście jest głębokie, ale nie rozlazłe. Góry za to mniej, na moje ucho. Red iskrzy, czy to IEM czy nauszne, Cobalt za to jest spokojniejszy, niemniej czaruje większą sceną.

• Approved 1

Usłyszałeś szum na Cobalcie? 

Ja słuchałem Andro z Redem i nie podobało mi się. Łączenie Vki z Vką zwykle źle działa.

Posted (edited)

Nie ma szumu. Nothing, nichts, nada. USB Audio Player Pro, testowo Xenn "Chinatown" i Kenji Kawai "Making Of Cyborg" 9_9
Co do dźwięku - lepsze połączenie niż z Redem, więcej dociążenia w basie, góra trzymana w ryzach, nie sybiluje.

Natomiast z playerów audio w zasadzie dobrze działa mi tylko UAPP, dziadowski Neutron mało mi uszu nie rozwalił, takie dał podbcie.

Edited by raulendymion
  • Like 1
  • Thanks 1

Tak myślałem, ze Cobalt nie szumi z Andro. Po pierwsze, Red nie szumiał, po drugie Cobalt ma dodatkowe filtry, po trzecie połączenie uznawane jest za synergiczne od premiery Cobalta. Ale to kolejne potwierdzenie za co dziękuje.

Mogę jedynie potwierdzić, że Andro nie szumią na Cobalcie. Szumów nie usłyszałem zarówno na laptopie win10, ipad pro, iphoneX.

Niestety ma on tyle mocy, że na PC zakres porusznaia głośnością wynosi między 2 a 5 ;) Na tablecie oraz iphonie jest to zakres lepszy i nie wiedzieć, czemu słuchawki grają na japkach czyściej i lepiej klasowo.

• Like 1

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Niestety ma on tyle mocy, że na PC zakres porusznaia głośnością wynosi między 2 a 5

U mnie na iSine 20 było 4-6 :). I właśnie to rozwiązał EarBuddy. Teraz oscyluję sobie wokół 20% i mniej więcej tak jak na Essence STX. Skoki nie są już tak drastyczne. 

• Thanks 1

Chyba zainwestuje w niedalekiej przyszłości w EarBuddy lub IEMatch. Warto dopłacać drugie tyle do tego drugiego?

Przyznam, że ten droższy wygląda porządniej, aczkolwiek pewnie jest cięższy i mniej poręczny.

Bez obaw, EarBuddy też jest porzadnie wykonany. IEMatch jest bardziej uniwersalny z racji regulacji gain. Natomiast mają jedne konkretne słuchawki to EarBuddy wystarczy. No i wizualnie IEMatch mniej krzykliwy.
No i jest IEMatch w opcji zbalansowanej 2.5 :)

Pytanie czy warto, skoro Cobalt jest cichym źródłem dla Andro.

Edited by bachankas

Szumu nie ma absolutnie, ale zakres regulacji jest miedzy 1 a 3 słuchając w nocy, a w dzień od 2-5 max. Przydałaby się większa możliwość regulacji głośności, te skoki obecne są bardzo duże. Dziwne, że ten problem mam tylko na laptopie, na ios jakoś lepiej to działa, może przejściówka lighting/usb daje mniej prądu?

Edited by Palpatine

A to zwracam honor, każdy adapter rezystancyjny w takim wypadku się przyda :)

Edited by bachankas

Mam IEMatch w 3,5 i 2,5 stosuję przeważnie przy Andro i FH7, a przy AMP9 w DX220 jest to pozycja obowiązkowa. Organoleptycznie przy ustawieniu na High sam adapter ma jakieś ~20 Ohm, przy Ultra nie przekracza ~30 Ohm. Ergonomicznie w sto% jestem zadowolony - masy urządzenia nie masz co się bać - tylko tak wygląda :)  Mam też chi-fi Dunu i po kilku próbach leżą w szufladzie...

• Like 1

IMVHO na granicy percepcji. Na pewno "czyści" tło, wydaje się bardziej czarne. Tylko to może być efekt pozbycia się szumu, a nie sonicznej zmiany. Tak czy inaczej przy AMP9 pozycja obowiązkowa przy tak czułych IEMach.

4 minuty temu, trez0r napisał:

przy AMP9 pozycja obowiązkowa przy tak czułych IEMach.

Miałem okazje słuchać Dx220 z Amp8 i Amp9 i z Andro była kompletna katastrofa ;) Po bal w szczególności.

15 minut temu, Palpatine napisał:

Miałem okazje słuchać Dx220 z Amp8 i Amp9 i z Andro była kompletna katastrofa ;) Po bal w szczególności.

Ja złego słowa nie mogę powiedzieć na te połączenie (AMP9), Andro brzmią muzykalnie, co prawda z mniejsza sceną, ale są tak "przyjemne" i angażujące... Kwestia też kiedy słuchałeś, ibasso dopiero w ostatnim fw (styczeń) ogarnął ten moduł w swoim systemie (gain - per moduł, per os).  

EDIT: przy AMP9, kabel Litz z v3, przy AMP1 na bal stosuje FAW Pyre.

Edited by trez0r

Spróbuj przetestować z IEMatch, może zmienisz zdanie...Sporo ludzi chwali takie połączenie, czy z Andro, czy Solarisami.