Jump to content
Sign in to follow this  
Palpatine

Fanklub Campfire Audio

Recommended Posts

Posted (edited)

Dzięki uprzejmości pewnego forumowicza z innego forum mam szansę przez kilka dni posłuchać Campfire Audio Andromeda. Szukałem możliwości odsłuchu tych dokanałówek od kilku miesięcy, aż w końcu udało mi się je pożyczyć. I to nie tylko na odsłuch sklepowy, który trwa kilka godzin, ale kilka dni, to oznacza, że będę mógł je poznać dokładniej. Na rynku jest kilka wersji: Andromeda 2016 (zielona), Andromeda S (srebrna), Andromeda V2 2019 (zielona), Andromeda Gold (czarna). Ciężko nie odnieść wrażenia, że producent odcina kupony od sukcesu pierwszej wersji, która do dzisiaj jest uznawana za jedną z najlepszych słuchawek dokanałowych we wszelkiego rodzaju rankingach i zestawieniach. I właśnie tą najstarszą wersję postaram się Wam przybliżyć. Bez opisów, bez recenzji - po prostu w punktach moje wrażenia z kilkudniowych odsłuchów.

d8426542980b47d3gen.jpg

Plusy:

- bardzo wysoka jakość dźwięku,

- dynamika, szybkość na wysokim poziomie,

- twardy punktowy, szybki bas,

- rewelacyjna scena, muzyków poszczególnych sekcji możemy ślepo wskazywać palcami  (jeśli chodzi o rozmiar nie jest to poziom isine)

- naturalna barwa wokali żeńskich i męskich,

- separacja instrumentów oraz ilość powietrza pomiędzy nimi robi wrażenie,

- świetna holografia,

- dobra izolacja

Minusy:

- lekka Vka (nie każdy jest fanem grania na planie V)

- wysokie tony potrafią zaiskrzyć,

- krzykliwa wysoka średnica,

- mało zróżnicowany bas,

- pomimo początkowych zachwytów nad wygodą po 2-3h dają się we znaki

- cena

Słuchane na Ipone X oraz Sony Vaio. W czwartek będę miał możliwość porównania Xa do DX220 na AMP8 i AMP9,  może trafi się jakiś model AK.

Edited by Palpatine
  • Like 8

Też mnie ciekawiły po tych wszystkich zachwytach, lecz trochę strach byłoby paradować w nich po ulicy. 4500 zł to mimo wszystko nie jest mała kwota. 

Jakoś sporo tych minusów za doki , które kosztują kupę kasy ...

Posted (edited)

Mnie brzmieniem chwyciły za mordę i nie odpuszczały podczas słuchania.Do cięższego grania wg mnie perfekcyjne - nieco krzykliwe, co daje zadziora, średnica malusi krok za skrajami daje efekt "pompy", ale wszystko w ramach świetnego technicznie, bardzo dynamicznego dźwięku, rewelacja. Na moje uszy jedyny minus to szumy - wyciągną ze wszystkiego, dobre na benchmark źródeł pod tym kątem. Synergicznie bardzo dobrze się z Shanlingiem M3s dogadywały, z M5s może być już petarda - Shanlingi przy swojej mega dynamice podają dźwięk łagodnie, wiec jak komuś grają za ostro, to to może być idealny duet.

Czy warte 4500 zł? IMO żaden sprzęt audio tyle wart nie jest w pojedynkę, ale te słuchawki pod każdym aspektem, zwłaszcza brzmieniowym, mówiły mi "jestem towarem luksusowym".

@Palpatine odcinają kupony, bo im siadły niemiłosiernie te słuchawki i się sprzedają. Więc tu odświeżą, tam ciut zmienią i się kręci.

Edited by bachankas

@Noah Iskrzącą górę da się korygować DAC/AMP.
Cena jest zawsze minusem.

Lekka V'ka to subiektywny minus.

A mnie zaczynają coraz bardziej ciekawić Limonki Model X, sam nasz moderator @Jakub Łopatko poleca. I kosztują taniej i mają ten regulowany bas. 

PS @Palpatine  pogadaj z warszawską obsługą mp3store, coś gadali o zniżce dla forumowiczów :)

Jeżeli znalazł by się ktoś kto mógłby zrobić porównanie Andromed do i20 i to najlepiej z Cipherem V1 to byłbym bardzo wdzięczny :)

@raulendymiondzięki za info. Limonki też wyglądają ciekawie...trzeba by było posłuchać obu i ocenić. 

@Voiteck mogę napisać jedynie parę zdań porównawczych odnośnie i10 z V1

4 godziny temu, Palpatine napisał:

@Voiteck mogę napisać jedynie parę zdań porównawczych odnośnie i10 z V1

Bardzo jestem ciekaw ;)

Na hedfaju chyba czytałem wiele opinii stawiających i20 ponad kilkukrotnie droższymi modelami, niekiedy nawet i10 też. 

Posted (edited)

@Voiteck i20 są wyżej pozycjonowane niż i10 - sugeruje to cena oraz opinie @decees i @Noah a oboje mieli obie pary :) Sam bardzo ciekaw jestem różnic pomiędzy nimi. Ale zgadzam się, że nawet ten niższy model może konkurować z droższymi słuchawkami.

Edited by Palpatine

Nie ważne który model isine , ważne natomiast ,aby z kablem v1 . i10 napewno bardziej opłacalne . I20 robią to samo co i10 ,tyle ze jeszcze lepiej ;) 

• Like 1

2 godziny temu, Palpatine napisał:

@Voiteck i20 są wyżej pozycjonowane niż i10 - sugeruje to cena oraz opinie @decees i @Noah a oboje mieli obie pary :) Sam bardzo ciekaw jestem różnic pomiędzy nimi. Ale zgadzam się, że nawet ten niższy model może konkurować z droższymi słuchawkami.

Aj, źle się wyraziłem :) miałem na myśli, że i10 również były pozycjonowane często ponad kilkukrotnie droższymi modelami ;) a żeby ktoś stawiał i10 ponad i20 to się jeszcze nie spotkałem :) - chyba że Price to Performance to tak.

Posted (edited)

i10 vs Andromeda:

i10 - szersza scena, mniejsza głębia

i10 - ogólnie cieplejsze brzmienie, bardziej neutralne i naturalne

i10 - świetnie grają z kablem Cypher V1, średnio bądź słabo z Dragonfly Black, Red, Mojo, X1S, Ifi nano/micro - jednym słowem słuchawki świetnie zestrojone pod apple, w innym przypadku trzeba się ratować Reveal, ale to tylko proteza Cypher, kabla BT nie testowałem

i10 - bardziej uniwersalne, a dzięki apce Audeze możliwość eq pod własny gust a nawet gatunek muzyczny. Eq działający pod foobar, tidal, spotyfi itp

Andro - lekka Vka - twardy mid bas, delikatnie cofnięta średnica, mocno pobita wysoka średnica i góra, brak sybilacji

Andro - granie rysowane twardą konturową kreską, gdzie isine to dźwięk miękki otulający

Andro - świetna holografia na wyższym poziomie niż isine10

Andro - większa głębia mniejsza scena na szerokość, scena lepiej poukładana w Andromedach

Andro - nie szumią z iphonem, mocy pod dostatkiem ale słuchawki świetnie reagują na klasę dźwięku 

Andro - dynamika i czystość dźwięku po stronie armatur

Andro - piękna barwa wokalistek żeńskich i męskich wokali - nie wiem jak to opisać względem innych słuchawek ale wokale oddane są wręcz zjawiskowo, w isine wokal cieplejszy, miększy

To tak po 12h słuchania

Edited by Palpatine
  • Like 3
  • Thanks 1

Ty to masz pamięć kolego @Palpatine. Ja to nawet nie pamietam co jadłem na śniadanie ,a co dopiero jak grają słuchawki ,których już nie mam 😂

• Thanks 1

Posted (edited)

Taki zawód, pamięć najważniejsza.

A tak na poważnie to pamięć plus notatki. Co więcej isine i10 słuchałem nie tak dawno temu, brat miał z kablem V2, moje sprzedane na forum dawno temu.

Zresztą porównywanie słuchawek o tak dużej różnicy w cenie jest trudne i nieuczciwe.

Edited by Palpatine

Ocenia i10 z kablem v2 tez może być myląca . Dla mnie z kablem v1 to zupełnie inne słuchawki . Inna tonalność . 

Posted (edited)

@Palpatine  jakby co,. jest dobry deal z eBaya, z Anglii: https://www.ebay.pl/itm/Campfire-Audio-Andromeda-Premium-pack/123865128566?hash=item1cd6efde76:g:AhoAAOSw7pldSH~1
Używki, z wysyłką wychodzi 3300 zł.
  Aukcja zakończona.

Oraz Jupitery z Amazona niemieckiego: https://www.amazon.de/Campfire-Audio-Jupiter-Audiophiler-Kopfhörer-braun/dp/B01N1PP0A0
Cena ciekawa, wychodzi ponad 300 zł taniej niż u nas (i to po podliczeniu podatku).

Edited by raulendymion

Posted (edited)

Posłuchałem Andromed z Fiio i1, Fiio Q5, Ibasso 220/229, Dragonfly Red vs Iphone X.

Wnioski są takie: na telefonie można ich swobodnie słuchać, każde lepsze źródło dodaje coś od siebie, ale nie jest to kwestia dnia i nocy. To ulepszacze rzędu 10-20%.

i1 - szkoda pieniędzy

Q5 - dźwięki fanie zawieszone w przestrzeni, ładnie ugładzona góra, dobra kontrola dołu. Na SE leekki szum, na 2,5 bal duży szum nawet na LG

Ibasso 220 (amp1 mkII) - czarne tło, dobra kontrola dołu, ładnie wygładzona średnica oraz wysokie, szeroka scena - świetna kontrola. Na lampie AMP9 Andro brzmiały gładziej, bas się poluzował, średnica ocieplona, góra przygaszona/zgaszona ale niestety szum.

Red - dobra kontrola dołu, średnica i wysokie podniesione jeszcze o poziom, szeroka scena. Na dzień dzisiejszy to wybrałbym Red, ale estymuje że jeśli jest prawdą co piszą o Cobalt to będzie to idealne źródło do Andromed. Brak szumów.

Edited by Palpatine
  • Like 2

Jako równy, neutralny, dynamiczny, którego głównym zadaniem jest kontrola. Ma wyjścia 3,5 i 2,5 co jest dużym plusem, no i oczywiście wymienne wzmacniacze. On daje grać słuchawkom, więc co nie podepniesz to będzie grało jak ma grać. Trzeba wiedzieć, że jest za duży, za ciężki i za drogi. Do kieszeni od spodni go nie włożysz. Przynajmniej dla mnie. 

• Thanks 1