Jump to content

Fanklub Campfire Audio


Palpatine
 Share

Recommended Posts

Dzięki uprzejmości pewnego forumowicza z innego forum mam szansę przez kilka dni posłuchać Campfire Audio Andromeda. Szukałem możliwości odsłuchu tych dokanałówek od kilku miesięcy, aż w końcu udało mi się je pożyczyć. I to nie tylko na odsłuch sklepowy, który trwa kilka godzin, ale kilka dni, to oznacza, że będę mógł je poznać dokładniej. Na rynku jest kilka wersji: Andromeda 2016 (zielona), Andromeda S (srebrna), Andromeda V2 2019 (zielona), Andromeda Gold (czarna). Ciężko nie odnieść wrażenia, że producent odcina kupony od sukcesu pierwszej wersji, która do dzisiaj jest uznawana za jedną z najlepszych słuchawek dokanałowych we wszelkiego rodzaju rankingach i zestawieniach. I właśnie tą najstarszą wersję postaram się Wam przybliżyć. Bez opisów, bez recenzji - po prostu w punktach moje wrażenia z kilkudniowych odsłuchów.

d8426542980b47d3gen.jpg

 

Plusy:

- bardzo wysoka jakość dźwięku,

- dynamika, szybkość na wysokim poziomie,

- twardy punktowy, szybki bas,

- rewelacyjna scena, muzyków poszczególnych sekcji możemy ślepo wskazywać palcami  (jeśli chodzi o rozmiar nie jest to poziom isine)

- naturalna barwa wokali żeńskich i męskich,

- separacja instrumentów oraz ilość powietrza pomiędzy nimi robi wrażenie,

- świetna holografia,

- dobra izolacja

 

Minusy:

- lekka Vka (nie każdy jest fanem grania na planie V)

- wysokie tony potrafią zaiskrzyć,

- krzykliwa wysoka średnica,

- mało zróżnicowany bas,

- pomimo początkowych zachwytów nad wygodą po 2-3h dają się we znaki

- cena

 

Słuchane na Ipone X oraz Sony Vaio. W czwartek będę miał możliwość porównania Xa do DX220 na AMP8 i AMP9,  może trafi się jakiś model AK.

Edited by Palpatine
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mnie brzmieniem chwyciły za mordę i nie odpuszczały podczas słuchania.Do cięższego grania wg mnie perfekcyjne - nieco krzykliwe, co daje zadziora, średnica malusi krok za skrajami daje efekt "pompy", ale wszystko w ramach świetnego technicznie, bardzo dynamicznego dźwięku, rewelacja. Na moje uszy jedyny minus to szumy - wyciągną ze wszystkiego, dobre na benchmark źródeł pod tym kątem. Synergicznie bardzo dobrze się z Shanlingiem M3s dogadywały, z M5s może być już petarda - Shanlingi przy swojej mega dynamice podają dźwięk łagodnie, wiec jak komuś grają za ostro, to to może być idealny duet.

Czy warte 4500 zł? IMO żaden sprzęt audio tyle wart nie jest w pojedynkę, ale te słuchawki pod każdym aspektem, zwłaszcza brzmieniowym, mówiły mi "jestem towarem luksusowym".

@Palpatine odcinają kupony, bo im siadły niemiłosiernie te słuchawki i się sprzedają. Więc tu odświeżą, tam ciut zmienią i się kręci.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Palpatine napisał:

@Voiteck i20 są wyżej pozycjonowane niż i10 - sugeruje to cena oraz opinie @decees i @Noah a oboje mieli obie pary :) Sam bardzo ciekaw jestem różnic pomiędzy nimi. Ale zgadzam się, że nawet ten niższy model może konkurować z droższymi słuchawkami.

Aj, źle się wyraziłem :) miałem na myśli, że i10 również były pozycjonowane często ponad kilkukrotnie droższymi modelami ;) a żeby ktoś stawiał i10 ponad i20 to się jeszcze nie spotkałem :) - chyba że Price to Performance to tak.

Link to comment
Share on other sites

i10 vs Andromeda:

i10 - szersza scena, mniejsza głębia

i10 - ogólnie cieplejsze brzmienie, bardziej neutralne i naturalne

i10 - świetnie grają z kablem Cypher V1, średnio bądź słabo z Dragonfly Black, Red, Mojo, X1S, Ifi nano/micro - jednym słowem słuchawki świetnie zestrojone pod apple, w innym przypadku trzeba się ratować Reveal, ale to tylko proteza Cypher, kabla BT nie testowałem

i10 - bardziej uniwersalne, a dzięki apce Audeze możliwość eq pod własny gust a nawet gatunek muzyczny. Eq działający pod foobar, tidal, spotyfi itp

Andro - lekka Vka - twardy mid bas, delikatnie cofnięta średnica, mocno pobita wysoka średnica i góra, brak sybilacji

Andro - granie rysowane twardą konturową kreską, gdzie isine to dźwięk miękki otulający

Andro - świetna holografia na wyższym poziomie niż isine10

Andro - większa głębia mniejsza scena na szerokość, scena lepiej poukładana w Andromedach

Andro - nie szumią z iphonem, mocy pod dostatkiem ale słuchawki świetnie reagują na klasę dźwięku 

Andro - dynamika i czystość dźwięku po stronie armatur

Andro - piękna barwa wokalistek żeńskich i męskich wokali - nie wiem jak to opisać względem innych słuchawek ale wokale oddane są wręcz zjawiskowo, w isine wokal cieplejszy, miększy

 

To tak po 12h słuchania

 

 

 

 

Edited by Palpatine
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Taki zawód, pamięć najważniejsza.

A tak na poważnie to pamięć plus notatki. Co więcej isine i10 słuchałem nie tak dawno temu, brat miał z kablem V2, moje sprzedane na forum dawno temu.

Zresztą porównywanie słuchawek o tak dużej różnicy w cenie jest trudne i nieuczciwe.

Edited by Palpatine
Link to comment
Share on other sites

@Palpatine  jakby co,. jest dobry deal z eBaya, z Anglii: https://www.ebay.pl/itm/Campfire-Audio-Andromeda-Premium-pack/123865128566?hash=item1cd6efde76:g:AhoAAOSw7pldSH~1
Używki, z wysyłką wychodzi 3300 zł.
  Aukcja zakończona.

Oraz Jupitery z Amazona niemieckiego: https://www.amazon.de/Campfire-Audio-Jupiter-Audiophiler-Kopfhörer-braun/dp/B01N1PP0A0
Cena ciekawa, wychodzi ponad 300 zł taniej niż u nas (i to po podliczeniu podatku).

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Posłuchałem Andromed z Fiio i1, Fiio Q5, Ibasso 220/229, Dragonfly Red vs Iphone X.

Wnioski są takie: na telefonie można ich swobodnie słuchać, każde lepsze źródło dodaje coś od siebie, ale nie jest to kwestia dnia i nocy. To ulepszacze rzędu 10-20%.

i1 - szkoda pieniędzy

Q5 - dźwięki fanie zawieszone w przestrzeni, ładnie ugładzona góra, dobra kontrola dołu. Na SE leekki szum, na 2,5 bal duży szum nawet na LG

Ibasso 220 (amp1 mkII) - czarne tło, dobra kontrola dołu, ładnie wygładzona średnica oraz wysokie, szeroka scena - świetna kontrola. Na lampie AMP9 Andro brzmiały gładziej, bas się poluzował, średnica ocieplona, góra przygaszona/zgaszona ale niestety szum.

Red - dobra kontrola dołu, średnica i wysokie podniesione jeszcze o poziom, szeroka scena. Na dzień dzisiejszy to wybrałbym Red, ale estymuje że jeśli jest prawdą co piszą o Cobalt to będzie to idealne źródło do Andromed. Brak szumów.

Edited by Palpatine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jako równy, neutralny, dynamiczny, którego głównym zadaniem jest kontrola. Ma wyjścia 3,5 i 2,5 co jest dużym plusem, no i oczywiście wymienne wzmacniacze. On daje grać słuchawkom, więc co nie podepniesz to będzie grało jak ma grać. Trzeba wiedzieć, że jest za duży, za ciężki i za drogi. Do kieszeni od spodni go nie włożysz. Przynajmniej dla mnie. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu ‎14‎.‎08‎.‎2019 o 19:42, Palpatine napisał:

Q5 - dźwięki fanie zawieszone w przestrzeni, ładnie ugładzona góra, dobra kontrola dołu. Na SE leekki szum, na 2,5 bal duży szum nawet na LG

a na którym wzmacniaczu słuchałeś tego Fiio? 9_9

Link to comment
Share on other sites

Halo Policja?!

Kilka słów od szefa CA

”Sadly we have a lot of people making counterfeits. We think the company we use to use to make our liquid metal shells is still making them and selling them to some scammers who are putting cheap drivers into them. Please only buy from authorized outlets. ALL of our IEMs come with a warranty card and number. If you buying something that does not have full packaging, box and warranty cards then you are buying fakes. beware. 

Also beware of the Green Andromeda fakes as well.

As for the MMCX, our older models had no teflon bushings/insulator around the MMCX. Our newer models all have a black PTFE bushing/insulator around the MMCX. So ID by this feature is not reliable. Again look for the FULL packaging with matching serial numbers on the box and the warranty card.

Thank you Currawong.

ken”

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...