Jump to content
Sign in to follow this  
Pablo25

Ciekawe słuchawki dla wymagającego

Recommended Posts

Witam

Na początek chciałem przywitać wszystkich forumowiczów.

Jestem dość wymagającym użytkownikiem, jeśli chodzi o dźwięk. Aktualnie słucham muzyki na monitorach opartych o przetworniki Vifa, góra DX25 - dość szczegółowe + wzmacniacz od Yamahy + subwoofer na Visatonie - ten zestaw jest najbliższy dla mojego ucha. Może pomoże to Wam dobrać dla mnie słuchawki.

Mam problem z wyborem słuchawek. Chciałbym, aby były dość ciepłe, ze szczegółowa górą, dość dobrym basem, sceną, ale nie przebarwioną. Dobrze by było, aby słuchawki były w miarę wygodne, nie przegrzewały uszu. Zamknięte chyba odpadają - miałem Superlux hd669 - dotknęło się pałąka to w uszach metaliczne echo strasznie nie miłe. Ogólnie nic szczególnego. Podgłosiłem więcej na Prodigy Cube i już przesterowania, no i brak wygody użytkowania.  Kossy UR40 też bardzo słabe - grała tam tylko średnica i góra na dodatek wysokie tony bardzo kuły w uszy - dość słaba moc/skuteczność - łatwo przesterować. Męczyła mnie ich jakość dźwięku - bezpłciowa.

Mam również tanie Bluedio KN II - nadają się tylko do rozmowy przez telefon i to w zaciszonym miejscu. Najbliżej były Sennheiser HD 457 - jednak już "padły". Ale i tak im brakuje do zestawu stereo, na którym słucham.

Ogólnie lubię prawie każdą muzykę, lubię się zrelaksować przy dobrych - hitach (również klasyka). Mają zagrać z DAC-em, ale na telefonie też coś powinny pokazać.

Mój problem to budżet- około 300zł.

Pierwotnie celowałem w przewodowe  AKG K240 Studio, Creative Labs Aurvana Live, jednak ze względu na mobilność, poszedłem ku bluetooth, a jak będę chciał jakości to podepnę pod DAC-a. Chyba półotwarte były by najlepsze.

Jeśli chodzi o BT -  celuję w Audio-Technica AR3BT.

Jednak jeśli odbiegają one jakością grania od w/w to pójdę w przewodowe kosztem mobilności.
Z góry dzięki.

• Haha 1

Jesteś bardzo wymagający jak na tak skromny budżet ;)

Jednym słowem szukasz dźwięku V który zagra z Prodigy Cube lub bezprzewodowe?

Bezprzewodowo oczywiście nie muszą super grać ale po podpięciu do Prodigy powinny zagrać nsjlbizej moim wymaganiom. 

Miałem kiedyś AKG douszne za 40zl i grały lepiej od koss ur40. Także wierzę że zawsze się znajdzie model co gra ponad swoją klasę cenową. Podobno jest tak z modelami w/w. 

Godzinę temu, Pablo25 napisał:

Bezprzewodowo oczywiście nie muszą super grać ale po podpięciu do Prodigy powinny zagrać nsjlbizej moim wymaganiom. 

Więc prościej kupić kablowe. Bluetooth zagrają gorzej, bo w tej cenie musi się znaleźć jeszcze moduł BT.
Ewemtualnie kablowe i transmiter BT. Drożej ale lepiej. 

2 godziny temu, Pablo25 napisał:

jednak ze względu na mobilność, poszedłem ku bluetooth, a jak będę chciał jakości to podepnę pod DAC-a. Chyba półotwarte były by najlepsze.

To się wyklucza, albo mobilne, albo domowe półotwarte. Nie ma półotwartych słuchawek BT.

AKG K240 Studio powinny się wpasować, choć może być problem z ciepłotą, bo reszta będzie jak najbardziej. Zresztą pytanie jak ten Cube się spisze z nimi. Bo same AKG K240 wolałyby jakieś cieplejsze źródło.

42 minuty temu, Nehero napisał:

Nie ma półotwartych słuchawek BT.

iSine z Cipher BT, Koss Porta Pro Wireless...

• Like 2

1 minutę temu, Jakub Łopatko napisał:

Koss Porta Pro Wireless

Czuję się zagięty, zawsze wydawało mi się, że to zamknięte słuchawki. O.o:o Szczególnie, że ludzie chętnie je wybierają na mobilne miastowe słuchawki. Stąd nie przyszło mi nawet do głowy, że mogą być one otwarte. 

2 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

iSine z Cipher BT

Fakt z tym dedykowanym kablem robią się to słuchawki BT, choć bez niego już nimi nie są i pierwotnie też nie były, więc to ciężki przypadek do rozpatrzenia. Zależy od punktu siedzenia. Bo w sumie K240 podepnie się pod A&K XB10 czy Fiio Q5 i nagle się robią to słuchawki półotwarte BT. Ale tak to w miarę możliwości urządzenia każde słuchawki kablowe mogą się stać BT :)

Odnośnie w/w audio Technica. Owszem są zamknięte ale może nie jest to czynnik decydujący. Mam zaufanie do marek Japońskich. Chociaż do forumowiczów mam większe :)

Ciepła barwa ma znaczenie. Nie lubię jak kują w uszy. Odnośnie basu lubię jak jest szybki i dynamiczny. Nie musi go być bardzo dużo. Jego brak jak w Ur40 też nie wchodzi w grę. Ważniejsze są szczegółowe wysokie tony. 

Jak by można porównać te 3 modele. Co za każdym z nich przemawia? 

AT, AKG czy CLA1? 

Posted (edited)
15 godzin temu, Pablo25 napisał:

Jestem dość wymagającym użytkownikiem, jeśli chodzi o dźwięk.

Mój problem to budżet- około 300zł.

Jesli mogą być dokanałowe to używane Aune E1.

Chciałbym, aby były dość ciepłe, ze szczegółowa górą, dość dobrym basem, sceną, ale nie przebarwioną.

E1 pasują mi do opisu.

Edited by NuYam
  • Like 1

Niepozorne te słuchawki :p Nowe 600zl. A chciałbym nowe, tym bardziej douszne.

Wracając do tematu. Co będzie grało najbliżej moim oczekiwaniom w cenie około 300zl? 

AKG 240 studio ma różne opinie, jak by zależało to z jakiej dostawy użytkownicy kupowali. 

34 minuty temu, Pablo25 napisał:

AKG 240 studio ma różne opinie, jak by zależało to z jakiej dostawy użytkownicy kupowali. 

Bo akg k240 było kilka wersji. Dzisiejsze modele to Studio i MKII made in china różniące się tylko wyposażeniem. A są modele jeszcze stare również made in austria, jak i np. K240 monitor i parę innych jeszcze.

Tylko jak rozróżnić K240 monitor od innych. Jak w opisie piszą studio monitor - nie wiadomo która to wersja i co przyjdzie. Czytałem trochę o AKG 240 - niektórzy porównują je z tanimi słuchawkami. Forumowicze chcieli zmienić stare AKG na nowy model i przeżywali negatywny szok...

Sądzę, że Audio Technica będzie pewniejszym wyborem - tym bardziej, że to made i n Japan.

Dalej.. dochodzę do wniosku, że Creative Labs Aurvana Live! to najlepszy wybór w tej cenie. Niestety trzeba przyznać firmie, że sprzedaje bardzo dobry produkt w tej cenie. Logo może nie najlepsze, ale w środku to dobry sprzęt.

Po tym, że stare akg k240 są chyba już tylko na rynku wtórnym. Ale to @Jakub Łopatko jest specem od starych akg.

Pozatym jeśli masz zdjęcie to na kopułce tam gdzie wychodzi kabel będziesz napisane jaka to wersja. Cb interesuje k240 Studio 55 Ohm made in china jako dostępne normalnie w sklepie.

21 minut temu, Pablo25 napisał:

Czytałem trochę o AKG 240 - niektórzy porównują je z tanimi słuchawkami.

Niektórzy twierdzili, że słuchawki za 100 zł grają lepiej od flagowców za 10k, so you know ......

Najpewniej jest samemu ocenic jak grają.

W tej cenie k240 studio grają świetnie, miałem i podobały mi się ale przyszedł czas i przeniosłem się na lepsze słuchawki.

• Thanks 1

36 minut temu, Pablo25 napisał:

Tylko jak rozróżnić K240 monitor od innych. Jak w opisie piszą studio monitor - nie wiadomo która to wersja i co przyjdzie.

K240 Monitor nie są produkowane od lat. Odróżnić można łatwo po wyglądzie, recenzja modelu Monitor jest na blogu.

Jedyna opcja na stare słuchawki z tej serii to kupowanie ich albo na rynku wtórnym (w różnym stanie), albo od zaufanych osób/kolekcjonerów (załóżmy że wlicza się w te grono moją skromną osobę). Tak wyglądał mój egzemplarz, który sprzedawałem parę miesięcy temu:

fQhVE8U.jpg

To słuchawki mające 20+ lat, a wyglądają jak widać. Trzeba tylko albo o nie dbać, albo trafić na okazję. 

No właśnie. W dzisiejszych czasach ciężko o porządny oryginalny sprzęt.

Podsumowując: AT, AKG czy CLA1? 

2 minuty temu, Pablo25 napisał:

Podsumowując: AT, AKG czy CLA1? 

Sprawdź wszystkie trzy i daj nam znać, które wg Ciebie są najlepsze. Nie ma lepszego sposobu. Kupno przez allegro i przez dwa tyg zwrot dwóch par.

A ty na które?
Każdy postawi na swoje. Więc to nie wiele pomoże. Jeden woli pizze inny spaghetti, a jeszcze inny pizze z spaghetti. 3 opcje i każdy woli inną. 

40 minut temu, Pablo25 napisał:

No właśnie. W dzisiejszych czasach ciężko o porządny oryginalny sprzęt.

Ale to oryginalne słuchawki tylko fabryka się zmieniła. To że ktoś produkuje w chinach to nie znaczy, że złe. 
Apple też jest robione w chinach, choć projekty i design jest tworzony w ameryce przez samego Apple rzecz jasna, ale sama produkcja to już chiny, a wykonanie jakościowo stoi na bardzo wysokim poziomie, co aż ciężko uwierzyć, że tu Chiny, a tutaj dostajemy produkt z wykonaniem najwyższej klasy, bo trzeba z lupą szukać jakiś mankamentów. Choć Apple to nazywa nie "made in china", a "assembled in china" tak czy siak, produkty Apple wychodzą z chin, zrobione, zmontowane, jak zwał tak zwał.

Wszystko zależy jak firma pilnuje przepisów i zasad co do jakości produkcji. Jeśli to olewa to efekt będzie wiadomy. Ale jeśli ostro pilnuje tego, to produkt nie będzie się różnił wiele. Wiadomo dalej chińskie komponenty, no ale cóż 99% rzeczy to chińszczyzna( ta dobra i ta zła) reszta 1%, to inna produkcja, wliczając, że często część komponentów również może być chińska mimo fabryki np w Anglii czy innym państwie. 

Jak dasz chińczykowi dobrą zapłatę i każesz mu się przyłożyć do roboty, to dlaczego miałby zrobić to gorzej niż pracownik w innym państwie? No i oczywiście dasz dobrej jakości komponenty, bo to często tutaj jest problem.

Miałem K240 Studio made in china, przeżyły rok, zero problemów, oddałem koledze i tyle. Nawet złota otoczka się nie zdrapała na co ludzie narzekali. Niby Chiny, ale znów nie czuć, że to jest typowa chińszczyzna. Przeżyło rok bez jakichkolwiek problemów i przeżyłoby jeszcze zapewne drugi czy trzeci rok mimo, że chińskie. 

Chiński produkt nie oznacza, że jest zły. Większość fabryk znajduje się w Chinach i wcale nie jest to efekt taniej siły roboczej bo montaż to ok. 2% kosztów. Nie wiem jak jest ze słuchawkami ale np. telefony czy tablety składa się w takich firmach jak Foxconn i są to fabryki na najwyższym poziomie. 

Słuchawki to kompletnie inny temat jeśli chodzi o produkcję, jej sposób i organizację oraz poziom, całkowicie niestety nieporównywalny do telefonów.

Posted (edited)
2 godziny temu, Pablo25 napisał:

Sądzę, że Audio Technica będzie pewniejszym wyborem - tym bardziej, że to made i n Japan.

Moje MSR7 są made in china, co nie jest dla nich zarzutem, tylko informuję.

A co do autora - może somic v2? To jednak model stacjonarny. Najlepiej jakbyś gdzieś po prostu odsłuchał kilku par.

Edited by Ellu

Odnośnie Chin i chińskich produktów - powiem więcej - one coraz częściej przewyższają technologią resztę świata. Oczywiście chodzi o produkty premium.

Niestety w Europie zamiast inżynierowie zarządzać produkcją robią to finansiści. Kiedyś dobre Europejskie marki, zaczynają być gorsze o Chińskich. Europejska firma X zleca produkcje w Chinach najtaniej jak się da - w tym problem. 

Czytając fora doszedłem do wniosku, że użytkownicy starych AKG  narzekają na nowe modele/serie. Jakość poszła w dół a ceny pozostały na podobnym poziomie. Myślałem, że taka firma jak AKG nadal trzyma jakość - nie ważne gdzie produkuje. Zwróciłem się tu na forum, bo według mnie jeszcze fora są stosunkowo wiarygodne i można się sugerować opiniami.

Sądzę, że Japończycy jako solidny naród - nawet zlecając produkcję w Chinach trzymają poziom wyżej od EU - widać to na wielu produktach.

Ktoś wyżej poruszył produkty Apple - to już nie ta firma co kiedyś. Kiedy jeszcze Jobs prowadził firmę to ich produkty wyprzedzały konkurencję o niebo. Dziś są na podobnym poziomie co konkurencja - tylko sentyment pozostał.

1 godzinę temu, Pablo25 napisał:

Ktoś wyżej poruszył produkty Apple - to już nie ta firma co kiedyś. Kiedy jeszcze Jobs prowadził firmę to ich produkty wyprzedzały konkurencję o niebo. Dziś są na podobnym poziomie co konkurencja - tylko sentyment pozostał.

To prawda, Apple zeszło na psy trochę. Był Jobs, nie ma Jobsa, trzeba żyć dalej. Też pewnie chciałby żyć dalej widząc z grobu co się dzieje z firmą, która jak sam zauważyłeś, kiedyś to była innowacyjna firma, która wyprzedzała konkurencje o lata świetlne i była kilka kroków dalej. Dziś starają się robić to co konkurencja tylko lepiej. Dobre chociaż to, że cokolwiek się dzieje. Źle nie jest, mogło być zawsze gorzej. A Jobs po prostu słuchał swoich klientów, każdy rozsądny producent tak robi. Nie trzeba rozmyślać jak tu dogodzić swoim klientom, wystarczy ich posłuchać, bo to oni będą końcowym odbiorcą produktu.

Ale jakość wykonania dalej mają topową, miałem ipada 3 gen(czołg nie do zdarcia), teraz mam iPada Pro 11 i pomijając mniejszą wytrzymałość wynikającą z konstrukcji i nowoczesności, mniejszych ramek itp, to samo wykonanie jest bez zarzutów. I tu Apple trzyma poziom. Ja wiem ipady pro się wyginają, ale nie ukrywajmy, chcąc bardzo cienkie urządzenie, mniejsze ramki, lżejsze, to gdzieś to się musi odbić. Ale nie ukrywajmy o urządzenia za 4k czy 5k trzeba dbać jak o jajko.

1 godzinę temu, Pablo25 napisał:

Niestety w Europie zamiast inżynierowie zarządzać produkcją robią to finansiści. Kiedyś dobre Europejskie marki, zaczynają być gorsze o Chińskich. Europejska firma X zleca produkcje w Chinach najtaniej jak się da - w tym problem. 

Bo spoczywają na laurach. Mają zadowolonych klientów, to można odpuścić.

Tymczasem Chińskie firmy polepszają swoją jakość przy dalej bardzo atrakcyjnych cenach. Niestety dostępność ze względu na transport jak i sprawy gwarancyjne, trochę utrudniają zakupy i czasami ludzie bojąc się wolą dopłacić, ale mieć zapewnioną gwarancję.