Jump to content
Sign in to follow this  
agawu

Creative AMP czy iBasso DC01 ??

Recommended Posts

Co polecicie? Creative AMP czy iBasso DC01 lub DC02 do telefonu komórkowego a czasem do PC? A może coś zupełnie innego? Słuchawki Hifiman HE400i, muzyka rock metal ??

to troszkę co innego, bo urządzenia o jakie pytam mają rozmiar pendrive i nadają się do wygodnego podłączenia w telefonie

Posted (edited)

Chyba był jakoś wysyp tanich HE-400i bo ludzie pokupowali nie zdając sobie sprawy, że to bardzo trudne słuchawki w napędzeniu. Nie znam ani jednego urządzenia wielkości pendrive które zagrałoby jako tako z 400i, ale nie słuchałem jeszcze Dragonfly Cobalt. Podpowiem tylko że Red, Black, Mojo zagrały bardzo źle z 400i. 

Edited by Palpatine
  • Like 1

Ale zasada taka sama :) Kupujecie trudne słuchawki za niewielkie pieniądze i potem chcecie dokupić do nich za równie małe pieniądze sprzęt, który z nimi zagra :) iBasso to całkiem ciekawy sprzęt tyle, że do nieco mniej wymagających słuchawek - przy 100mW będzie cicho i nieco bez wyrazu. Generalnie 400i to średni pomysł do telefonu.

Z tego co rozumiem co chłopaki mi powiedzieli powyżej AMP do tych słuchawek będzie musiał wyciągnąć do 1000mw lub więcej(?). Nie wiem czy jest jakieś tanie mobilne rozwiązanie które może tego dokonać.

Posted (edited)

Podpowiedz jaki masz budżet to na pewno będzie łatwiej i czego oczekujesz . Pamiętaj że masz opcje np zamówienia czegoś i zwrotu jeżeli się nie spodoba :)

Jeżeli  chodzi o coś mobilnego i przenośnego polecam  Lucarto Audio Songolo HPA300SE ;)

Edited by maszynista1987

W obecnych czasach systemy, w których słuchawki czy głośniki są ułamkiem kosztu reszty toru wcale nie są takie rzadkie i faktycznie jak ktoś rzuca się na sprzęt potaniony, bo "tyle zaoszczędzić", to potem są problemy :monkey:. Nie twierdzę oczywiście, że tak było w tym przypadku, ale ten wątek jest już którymś z rzędu na temat tych słuchawek u nas i na innych serwisach. 

19 minut temu, Palpatine napisał:

Chyba był jakoś wysyp tanich HE-400i bo ludzie pokupowali nie zdając sobie sprawy, że to bardzo trudne słuchawki w napędzeniu.

Coś w tym może być, bo jakoś nie przypominam sobie, aby było o tych słuchawkach tyle tematów.

@agawuNiestety właśnie doświadczyłeś jednej z rzeczy w audio. Wymagające słuchawki potrzebują równie dobrego sprzętu. Stąd kupując takie słuchawki, trzeba być przygotowanym na takie sytuacje.

2 minuty temu, Jaglak napisał:

Z tego co rozumiem co chłopaki mi powiedzieli powyżej AMP do tych słuchawek będzie musiał wyciągnąć do 1000mw lub więcej(?). Nie wiem czy jest jakieś tanie mobilne rozwiązanie które może tego dokonać.

W tej cenie wątpliwe, mobilne zwykle są do mobilnych słuchawek, a te z kolei są zwykle łatwo napędzalne. Zapewne są jakieś grajki mobilne o sporej mocy, lecz też cena zapewne jest sporo wyższa niż pareset zł. To słuchawki otwarte więc o przeznaczeniu domowym, więc również z przeznaczeniem pod sprzęt stacjonarny.

30 minut temu, maszynista1987 napisał:

Jeżeli  chodzi o coś mobilnego i przenośnego polecam  Lucarto Audio Songolo HPA300SE

W sumie dla Pudziana czy innego co jednym palcem podnosi 100kg popijając przy tym drinka i oglądając telewizje to ten songolo, to chyba nawet byłby za lekki na przenośne urządzenie :trollface:

• Haha 2

Jeśli chodzi o najtańszy znany mi wzmacniacz, który wydobył pełnie możliwości z 400i to był to X7S. Ale dodając do tego źródło to się robią już poważne kwoty. 

Mogę jedynie zasugerować, że z tych tańszych sprzętów dobrze z 400i ma szanse zagrać Ifi Nano Black Label, a świetnie zagrał ifi Micro Black Label.

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Jeśli chodzi o najtańszy znany mi wzmacniacz, który wydobył pełnie możliwości z 400i to był to X7S

Aune S7 też ?

1 minutę temu, Nehero napisał:

Aune S7 też ?

Nie miałem S7, jedynie S6 ale zakładam, że oba świetnie sobie poradzą z 400i - ale nie są to wybitne słuchawki. Mają duże problemy z rozdzielczością średnicy, za to cała reszta na dobrym poziomie.

Posted (edited)

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mam limitu ceny itp. dla mnie ważne są 2 rzeczy. USB-C żeby podłączyć do współczesnego telefonu a w domu komputera no i żeby było to urządzenie kieszonkowe jak tektóre pokazałem. 

Dragonfly wygląda ciekawie ale nijak go do telefonu nie podepnę. 

Wiem że to mały offtopic, ale w zaciszu domowym co byście polecili? Jaki wzmacniacz i kartę dźwiękową? Mam Soundblastera Omni - obleci ?

Edited by agawu

29 minut temu, agawu napisał:

To cóż to za telefon? One są stworzone do grania z telefonami i laptopami właśnie. Każdy telefon który obsługuje OTG i każdy Apple działa bez problemu z Dragonfly.

30 minut temu, agawu napisał:

Wiem że to mały offtopic, ale w zaciszu domowym co byście polecili? Jaki wzmacniacz i kartę dźwiękową? Mam Soundblastera Omni - obleci ?

(Używana) Aune S6 gra pięknie z 400i 

Telefon ma USB-C więc tylko taki wtyk wchodzi w grę.

ew. jaka dźwiękowa do Aune S6  czy ta moja będzie OK ?

1 minutę temu, agawu napisał:

Nadal nie rozumiem w czym problem. Są przejściówki USB-USB C 

2 minuty temu, agawu napisał:

ew. jaka dźwiękowa do Aune S6  czy ta moja będzie OK ?

Aune S6 to integra. Ma w sobie DAC i AMP - nic więcej już nie potrzebujesz. Kartę będziesz mógł sprzedać.

Przed zadaniem pytania watro by było chociaż zerknąć w google co to takiego to Aune S6.

1 godzinę temu, agawu napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mam limitu ceny itp. dla mnie ważne są 2 rzeczy. USB-C żeby podłączyć do współczesnego telefonu a w domu komputera no i żeby było to urządzenie kieszonkowe jak tektóre pokazałem. 

Wystarczy przejściówka/kabel usb-c -> micro usb, bo najcześciej tak się podłacza przenośne grajki, no chyba, że posiadają już pierwotnie usb c.

@Palpatine może nie wybitne ale posłuchać chyba warto. Słuchając jednych słuchawek nie nauczę się jak odróżniać jasne od ciemnych słuchawek, małą scenę od dużej i tak dalej. Wiesz o co chodzi, po prostu nie będę potrafił rozróżniać dobrze róznych charakterów grania czy poszczególnych składowych. A to wymaga jednak osłuchania, a to jest rzecz, której ewidentnie mi brakuje. :D A jeśli zakładasz, że Aune S7 zgra się z 400i, to może kiedyś uda się posłuchać.

1 godzinę temu, agawu napisał:

Oczywiście, że podepniesz. Poniekąd był tworzony pod telefon/laptop.

37 minut temu, agawu napisał:

Mój iPad Pro 11 też ma USB -C a bez problemu podpinam pod niego Chord Mojo czy Fiio Q5 i podepne każdego DAC-a, który współpracuje z mobilnymi urządzeniami.

3 minuty temu, Nehero napisał:

@Palpatine może nie wybitne ale posłuchać chyba warto. Słuchając jednych słuchawek nie nauczę się jak odróżniać jasne od ciemnych słuchawek, małą scenę od dużej i tak dalej. Wiesz o co chodzi, po prostu nie będę potrafił rozróżniać dobrze róznych charakterów grania czy poszczególnych składowych. A to wymaga jednak osłuchania, a to jest rzecz, której ewidentnie mi brakuje. :D A jeśli zakładasz, że Aune S7 zgra się z 400i, to może kiedyś uda się posłuchać.

Tutaj się zgadzam. Trzeba słuchać, aby być osłuchanym. Co więcej trzeba słuchać, aby poznać swoją sygnaturę brzmienia. Hifiman HE-400i były moimi pierwszymi planarnymi słuchawkami i muszę powiedzieć, że wywarły na mnie nie małe wrażenie. Faktury basu, detal średnicy czy fajnie poukładana scena to ich ewidentne zalety. Mimo wszystko za małe dociążenia basu i zbita średnica powoduje, że trzeba dać im klasowe źródło. Aune S7 z jakimś rozdzielczym DAC będzie bardzo dobrze.

• Like 1