Jump to content
Sign in to follow this  
pablo650

Marix, Aurium i Converter SPDIF możliwość odsłuchu

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam, po wielu pytaniach, dotyczących zestawu, postanowiłem umożliwić odsłuch sprzętu na DOLNYM ŚLĄSKU w sklepie z elektroniką.  Zestaw został ustawiony do odsłuchu . Przez dwa tygodnie, będzie można przyjść i posłuchać możliwości systemu . Nie jest to odsłuch sponsorowany , a sprzęt jest w całości moja własnością .  Odsłuchy są w

Systemy Kina Domowego

Kisielewskiego 29

59-300 Lubin.

tel. 603 24 24 15

883 100 493

Odsłuch jest od 12 do 23 sierpni ,od poniedziałku ,do piątku  w godzinach 11.00 - 17,00.

20190718_111727.jpg

Edited by pablo650
  • Like 5

Posted (edited)

Nie da sie objechać Polski, musiałem to wystawić u siebie .:D  A teraz gram z laptopa , to jest dopiero ból.

Edited by pablo650

3 minuty temu, Tommy66 napisał:

Ból bólem ale po takim dwu tygodniowym resecie to dopiero zagra.

To fakt .:trollface:

Boże dlaczego ja się urodziłem w Łodzi, tu nigdy nic ciekawego nie ma. Wszelkie eventy, odsłuchy, fajne sklepy z fajnym sprzętem, spotkania, wszystko poza Łodzią :(:/:S. I teraz jeszcze to. :ohgodwhy:"Idę się powiesić" :bplz:

4 godziny temu, pablo650 napisał:

Nie da sie objechać Polski, musiałem to wystawić u siebie .:D  A teraz gram z laptopa , to jest dopiero ból.

Motyla noga... a jestem na wakacjach, trudno. @pablo650 jak będę organizował kolejny meet we Wrocławiu to serdecznie zapraszam ze sprzętem. Wstępna data po Audioshow w Warszawie, może pojawią się nowe modele słuchawek i możliwość ich ściągnięcia do Wrocka.

@Nehero Wrocław tylko 2,5h drogi do Wrocławia zapraszamy :D

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Motyla noga... a jestem na wakacjach, trudno. @pablo650 jak będę organizował kolejny meet we Wrocławiu to serdecznie zapraszam ze sprzętem. Wstępna data po Audioshow w Warszawie, może pojawią się nowe modele słuchawek i możliwość ich ściągnięcia do Wrocka.

@Nehero Wrocław tylko 2,5h drogi do Wrocławia zapraszamy :D

Ja jadę do Wrocka  tylko 1,2h, i chętnie przyjadę na meet. Jeśli chodzi o to, że nie możesz przyjechać z powodu wakacji , to mogę cie pocieszyć że jak wrócisz to, będziesz mógł posłuchać  załatwię to.

6 godzin temu, Corvin74 napisał:

Wrocław tylko 2,5h drogi do Wrocławia zapraszamy :D

Ja jestem człowiek komunikacji miejskiej. 40 zł za migawkę i jestem szczęśliwy. Pomnóż razy 2 to jeszcze czas podróży :) i jeszcze razy 2 w drugą stronę, 

Niestety spore ograniczenie, a nie mam funduszy ani wolnego czasu, żeby sobie dowoli podróżować po Polsce i odwiedzać salony audio czy przyjeżdżać na meety. A głównie rozbija się to o czas.

Posted (edited)

Wszystko podpięte i gra. niestety piątek jest dniem wolnym.

20190812_153753 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 3
  • Sad 1

Jeśli są jeszcze chętni, to zestaw odsłuchowy jeszcze stoi i można posłuchać do piątku 30 września, do godziny 17.00 . Po czasie zostaje zabrany do domu.  Być może, jeżeli czas pozwoli to pojawię się z zestawem Matrixa w Wrocławiu na Meet.:trollface:

• Like 1

47 minut temu, pablo650 napisał:

Być może, jeżeli czas pozwoli to pojawię się z zestawem Matrixa w Wrocławiu na Meet.

Łódź być taka nudna :(. Nie no żartuje, zapewne jakieś meety są :trollface-e:, no ale bynajmniej tutaj na forum  cicho o Łodzi, więc nawet nie ma skąd się dowiedzieć o czymkolwiek o ile coś się odbywa w Łodzi związanego z audio, a nigdy nic mi się o uszy nie obiło.

Stąd

50 minut temu, pablo650 napisał:

w Wrocławiu na Meet

Zazdroszczę 9_9 :ph34r:

Posted (edited)
W dniu 29.08.2019 o 00:20, Nehero napisał:

Łódź być taka nudna :(. Nie no żartuje, zapewne jakieś meety są :trollface-e:, no ale bynajmniej tutaj na forum  cicho o Łodzi, więc nawet nie ma skąd się dowiedzieć o czymkolwiek o ile coś się odbywa w Łodzi związanego z audio, a nigdy nic mi się o uszy nie obiło.

Stąd

Zazdroszczę 9_9 :ph34r:

Odsłuch już jest historią, całość jest już na swoim miejscu, a dodatkowo są jeszcze Hifimany  HE6SE do posłuchania przez weekend i myslę że będzie to ciekawe doświadczenie, bo słuchawki mają fenomenalną detaliczność i wyjątkową kontrolę niskich tonów.  Trzeba zorganizować kolejny Meet w łodzi.

Edited by pablo650

12 godzin temu, pablo650 napisał:

Trzeba zorganizować kolejny Meet w łodzi.

Byłoby fajnie 9_99_9

12 godzin temu, pablo650 napisał:

Hifimany  HE6SE do posłuchania przez weekend

A jak się mają do hifiman arya, bo chyba dobrze pamiętam, że również miałeś przyjemność z arya się zapoznać.

Posted (edited)
W dniu 31.08.2019 o 11:36, Nehero napisał:

Byłoby fajnie 9_99_9

A jak się mają do hifiman arya, bo chyba dobrze pamiętam, że również miałeś przyjemność z arya się zapoznać.

Dopiero słuchałem tylko chwile , ale do poniedziałku pogram sobie, a jak się uda to może i cały przyszły tydzień . Muszę powiedzieć że jakość wykonania jest bardzo dobra, wszystkie elementy są spasowane perfekcyjnie . Słuchawki są lżejsze od  Audeze, nauszniki są troszkę mniejsze, ale uszy  mają sporo miejsca. Docisk jest odczuwalny , ale po chwili zapominamy o nim. Oryginalny kabel nie należy do ładnych . Jest przeżroczysty i lubi się zaginać, pozostają ślady na silikonowym pancerzu . Kabel ma wtyki 3,5mm jack od strony słuchawek , a po drugiej stronie xlr i przejściówka na dużego jacka. Przechodzę do dzwięku - bardzo rozdzielczy i precyzyjny, scena węższa niż w Ariach i wydaje mi się że bliższa, ale niezwykle bogata w informacje . świetna separacja instrumentów - słuchawki wręcz rozkładają nagranie na części , ale w tym dobrym sensie że wszystko jest absolutnie przejżyste i doskonale zdefinicjowane i słyszalne jako całość .  Przestrzeń i  świetna średnica , wokale są naturalne . Słuchawki momentalnie reagują na sygnał . A na koniec fantastyczny bas, świetne fakturowanie i różnicowanie basu w utworach . Potrafią zejść nisko , a bas jest sprężysty i pełny, świetnie osadzony w utworach. Potrzebują z tego co zauważyłem co najmniej wzmacniacza ,który ma minimum 2 waty mocy, ale czym więcej tym lepiej.  Żeby je dobrze wysterować co najmniej Aurium, czyli dość sporo , ale wtedy jest jazda . Graja inaczej jak Aria, moim zdaniem, węższa scena, ale lepsza holografia , kontrola basu minimalnie lepsza, ale na tym poziomie dzwięku, to jest róznica na plus dla HE 6SE. Bardzo muzykalne, i precyzyjne słuchawki, ale wymagające mocnego wzmacniacza. Tyle mogę powiedzieć po krótkim odsłuchu . Jest to moja obserwacja na szybko . Niestety Arie wróciły do właściciela i nie można porównać słuchawek na żywca. Ale godne uwagi, bo potrafią zaskoczyć najbardziej wybrednego melomana.

20190831_172904 (Copy).jpg

20190831_173155 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 4

3 minuty temu, pablo650 napisał:

Potrzebują z tego co zauważyłem co najmniej wzmacniacza ,który ma minimum 2 waty mocy, ale czym więcej tym lepiej.  Żeby je dobrze wysterować co najmniej Aurium, czyli dość sporo , ale wtedy jest jazda

Brzmi ciekawie i potwierdza się to co mówiono o starych HE6, no ale to już daje do myślenia, że nie zagra to z byle czego, gdzie Arya z tym ma napewno trochę prościej.

Czyżby tutaj również jak do reszty hifimanów były mile widziane urządzenia z "żarówkami" na grzbiecie? Bo z wyglądu i potrzebnej mocy przypominają Audeze, ale po tym opisie to blisko im do reszty Hifimanów, a właśnie często się przewijają Hifimany w kontekście He1000 i lampy :ph34r:

8 minut temu, Nehero napisał:

Brzmi ciekawie i potwierdza się to co mówiono o starych HE6, no ale to już daje do myślenia, że nie zagra to z byle czego, gdzie Arya z tym ma napewno trochę prościej.

Czyżby tutaj również jak do reszty hifimanów były mile widziane urządzenia z "żarówkami" na grzbiecie? Bo z wyglądu i potrzebnej mocy przypominają Audeze, ale po tym opisie to blisko im do reszty Hifimanów, a właśnie często się przewijają Hifimany w kontekście He1000 i lampy :ph34r:

Arie są łatwiejsze w wysterowaniu , do HE trzeba lekko dwa razy wiecej mocy .  Aurium gra na maksymalnym wzmocnieniu i w połowie gały , dopiero jest dobrze, aby  dobrze kopały , krecimy na druga. Moje Audeze X potrzebuje znacznie mniej powera do wysterowania. Z lampami na pokładzie HE 6SE graja doskonale.

ę

5 minut temu, pablo650 napisał:

Z lampami na pokładzie HE 6SE graja doskonale.

To jest z czego wybierać, bo takich wzmacniaczy nie brakuje. A ostatnio się naczytałem o lampowcach i teraz cały czas mi po głowie chodzą. :S Za dużo recenzji czytam i potem są takie tego efekty. A teraz włączam muzykę, dolewam yerby i zabieram się za kolejną, bo tym razem mobilny woo audio WA8 mnie zaciekawił.

7 minut temu, pablo650 napisał:

Aurium gra na maksymalnym wzmocnieniu i w połowie gały

To trochę zapasu jeszcze jest.

Ja w Top Hifi zarówno LCD 3 jak i ADX 5000 z Aurium ustawiałem gałkę trochę powyżej 12-tej lub w okolicach 12-tej i wtedy LCD3 trzepało niemiłosiernie basem przy dobrym utworze z dobrym basem, no po prostu dwa subwoofery zamknięte w słuchawce i to było to :D, a najlepsze, że ten bas miał klasę i mimo tak mocnego basu, nie było to w żaden sposób przesadzone, ale nie wiem na jakim wzmocnieniu był ustawiony Aurium :S. W sumie nawet nie byłem świadom, że jest wybór wzmocnienia, to nie pytałem.

Z początku zdziwiłem się, że ADX też potrzebują tyle mocy co Audeze, ale potem przypomniałem sobie, że mają wcale nie małą impedancję, a nawet rzekłbym dosyć wysoką przy niewiele niższej skuteczności.

10 minut temu, Nehero napisał:

To jest z czego wybierać, bo takich wzmacniaczy nie brakuje. A ostatnio się naczytałem o lampowcach i teraz cały czas mi po głowie chodzą. :S Za dużo recenzji czytam i potem są takie tego efekty. A teraz włączam muzykę, dolewam yerby i zabieram się za kolejną, bo tym razem mobilny woo audio WA8 mnie zaciekawił.

To trochę zapasu jeszcze jest.

Ja w Top Hifi zarówno LCD 3 jak i ADX 5000 z Aurium ustawiałem gałkę trochę powyżej 12-tej lub w okolicach 12-tej i wtedy LCD3 trzepało niemiłosiernie basem przy dobrym utworze z dobrym basem, no po prostu dwa subwoofery zamknięte w słuchawce i to było to :D, a najlepsze, że ten bas miał klasę i mimo tak mocnego basu, nie było to w żaden sposób przesadzone, ale nie wiem na jakim wzmocnieniu był ustawiony Aurium :S. W sumie nawet nie byłem świadom, że jest wybór wzmocnienia, to nie pytałem.

Z początku zdziwiłem się, że ADX też potrzebują tyle mocy co Audeze, ale potem przypomniałem sobie, że mają wcale nie małą impedancję, a nawet rzekłbym dosyć wysoką przy niewiele niższej skuteczności.

Woo Audio ma ciekawe zestawy, ale cenią się też, na pewno było by z czego wybierać.

Jak słucham na Audeze , to raczej nastawiam się na dłuższe odsłuchy i wtedy, zmniejszam głosnośc do poziomu komfortowego.

Kiedyś byłem w Top HIfi na odsłuchu  Deckarda i Aurium, ale było za mało czasu na poważny odsłuch.

5 minut temu, pablo650 napisał:

Woo Audio ma ciekawe zestawy, ale cenią się też, na pewno było by z czego wybierać.

Ja przerobiłem recenzję

Woo Audio wa5-le 

Cayin HA-300

oraz Cary Audio CAD 300 sei

Wszystkie na lampach 300B i z tego co zdążyłem zauważyć z recenzji, to te 300B to już poważne lampy dla wymagających melomanów. Zresztą jak spojrzałem na ceny samych lamp to auć, potrafią kosztować. 

Nie mniej przyjemnie się czytało. 

25 minut temu, pablo650 napisał:

ale cenią się też

Nic dodać nic ująć : https://wooaudio.com/accessories/4-pin-xlr-to-pentaconn-adapter ONLY!!!! 150$, choć wygląda na porządną.

Kiedyś chciałem wyrwać coś na 300B, ale jakoś sam pomysł upadł, ale wzmacniacze na tych lampach są w cenie i bardzo porządane ze względu na wyjatkowy dzwięk.

Przejściówka wykonana wyjątkowo starannie .  Czekam właśnie na kabel słuchawkowy Wireworlda,  i do tego kupiłem Jacka 6,3mm , srebrzonego , który jest świetnie wykonany i chyba zrobię kabelek do Magni . Jak się sprawdzi to zrobię drugi na lepszym kablu.

4 minuty temu, pablo650 napisał:

Kiedyś chciałem wyrwać coś na 300B, ale jakoś sam pomysł upadł, ale wzmacniacze na tych lampach są w cenie i bardzo porządane ze względu na wyjatkowy dzwięk.

Tylko właśnie tu już cała zabawa z dobieraniem lamp zostaje, choć jak też przeczytałem, to warto się zainteresować lampami od Emission Lab. Może kiedyś się uda posłuchać, bo o ile sprzęt będzie możliwy do osłuchania, to u mnie nie będzie problemu, Mp3store ma woo audio, Q21 Cayin HA300 oraz Cary Audio CAD 300sei.

5 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Jeśli się uda, jeden z klientów moich będzie miał zrobiony taki adapter, na Eidoilicu.

Jak dobrze rozumiem, to Pan będzie wykonawcą takiego adaptera?

Tak jest. Niestety ceny tych Pentaconnów są bardzo wysokie. No i sprowadzenie tak ok. 3-4 tygodni, jeśli via USPS.