Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Recenzja wzmacniaczy stereo Lucarto Audio Musica IA100PP / Musica Hybryda

Recommended Posts

Parafrazując. Lepsza byle jaka lampa.:) Modulacja dżwięku powiem w przyjaznych cenach.

Byle jaka lampa gra byle jak :). Tak samo jak byle jakie słuchawki pewnej firmy, pierwotnie tam występującej. Tutaj natomiast są dokładnie te same lampy co w danych technicznych, a gra to naprawdę pięknie. Hybryda teoretycznie wciąż lepiej pasuje z wokalem do Q80, ale wszystko (DT8, K1000) wskazuje na to, że lampa jest po prostu bardziej wartościowa.

Aktualnie plany zakupowe mam więc do kolumn następujące: 

• IA100PP w wersji czarnej + z bokami mahoniowymi,
  • IsoAcoustic Aperta,
  • jeszcze trochę materiału na dodatkowe panele wygłuszające,
  • wykończenie kabli głośnikowych które na szybko zrobiłem na potrzeby tego testu,
  • zarobienie dłuższych IC, aby lepiej potem móc rozłożyć sprzęt.

Następnie pomyślę w końcu o zasilaniu do Pathosów. I na tym planuję skompletować wszystkie systemy.

• Like 1
  • Upvote 1

Panie Jakubie, wspomniał pan o kablach(srebrnych/miedzianych). Można liczyć na rozwinięcie tematu jak takie srebro wpływa na dzwięk? Wiem, że w necie można sobie poczytać, ale na przestrzeni czasu widzę, że mogę się w większości utożsamiać z pańskimi odczuciami. 

W teście użyłem dwóch kabli głośnikowych: 

• QED Anniversary-XT Silver (srebro)
  • własnego AF Connector Speaker w wersji prototypowej (miedź)

Na moim kablu było gładziej i cieplej, przez co wydaje się, że dźwięk miał więcej "ciałka", z kolei QEDy grają z większą detalicznością na sopranie, są dokładniejsze, sprawiają wrażenie mniej analogowych, szybszych. W obu przypadkach klasa dźwięku była porównywalna. Z reguły takie same zmiany można odnotować w słuchawkach. Wynika to ze zmiany charakterystyki przewodnika i tym samym parametrów fizycznych kabla. Zdarza się jednak, że kabel miedziany gra "jak srebro", a srebro "jak miedź", więc ostatecznie o wszystkim decyduje konstrukcja.

Posted (edited)

QED Anniversary-XT Silver, to kabel z miedzi beztlenowej ,srebrzony o przekroju 2x1.8mm2.  Dla porównania kabel z srebra ,o przekroju 0,7mm Blue polskiego producenta firmy Albedo w wersji pierwszej kosztował ok 200 za 1m,  a wersja druga jest dwukrotnie droższa. Cena niekonfekcjonowanego Anniversary  - 45zł z metr, wymusza że nie może być z srebra, tylko srebrzony, co jest i tak z korzyścią dla samego przewodnika . Alternatywa dla tego modelu jest model XT40.  Do IA100PP polecił bym Genesis Silver Spiral. Bardziej rozdzielczy ,bardziej przestrzenny, z lepsza kontrola basu , ale droższy.Jak by co panie Jakubie, mam go w swoim systemie .

5be04a3b-30f8-4266-acbb-64249df64d5a,800,600.JPG

Edited by pablo650
  • Like 2

Dziękuję za wyklarowanie, oczywiście użyłem skrótu myślowego. Niemniej dlatego nie stosuję srebra we własnych kablach - koszt. W przypadku kabli głośnikowych jest to temat tym bardziej bolesny finansowo, bo muszę operować na długości 5+ metrów. 

• Like 1

Jako że moja własna sztuka zawitała, mogę powiedzieć, że na niej planuję się już w temacie stereo zatrzymać. Zdjęcia z MZ:

GDauUOe.jpg

EvYIeDn.jpg

Model który zamówiłem to spersonalizowana wizualnie i technicznie wersja IA100PP, która od wersji srebrnej będącej na testach różni się kilkoma rzeczami:

• czarne malowanie obudowy,
  • elementy drewniane z mahoniu,
  • oznaczenia na tylnej płycie nanoszone bezpośrednio,
  • stopki w złotym kolorze (inwencja własna producenta),
  • czujnik pilota przeniesiony pod szybkę wyświetlacza,
  • logo tylko podświetlane na samym wyświetlaczu,
  • czarny pilot z dodatkowym przyciskiem do zdalnego włączania i wyłączania,
  • kompletnie nowa płyta górna nastawiona pod mocną cyrkulację powietrza,
  • trochę usprawnień elektrycznych i elektronicznych.

Brzmieniowo zmiany względem poprzedniej IA100PP oscylują wokół jeszcze większej dynamiki i holografii. Pozostaje regeneracja kolumn za jakiś czas + dodatkowy osprzęt do zasilania i można słuchać. Cel: jak najniższym kosztem osiągnąć poziom D8000/LCD-4 w stereo.

• Like 4

Nie można Panie Piotrze siedzieć cały czas po nocach i pisać recenzje. Każdy ma prawo do odpoczynku, zwłaszcza związanego z kwestiami zdrowotnymi, gdy organizm upomina się w końcu, że tak żyć i pracować się po prostu nie da. Chyba że ktoś jest robotem, albo ma iście końskie zdrowie. Sukcesywnie będę wypuszczał kolejne treści w miarę możliwości. IA nie mogę w tej chwili dobrze nawet wygrzać ze względu na utrzymujący się od rana ból migrenowy. Powyższy opis jest nakreślony na szybko na bazie tego co udało mi się od piątku przesłuchać. 

• Like 1

Dziękuję, tak też zamierzam czynić. Aktualnie na tabletkach przeciwbólowych wykończyłem recenzję Verum, w sumie długo oczekiwaną, ale może się trafić tam trochę literówek z tego tytułu. Recenzje Pana słuchawek również są w produkcji i też będą w pierwszej kolejności wypuszczane. Niemniej powoli trzeba będzie się przygotowywać na spowolnienie wypuszczania nowych recenzji, przynajmniej do końca roku. Inaczej nie odkopię się z zaległości z poprzednimi treściami, które często są w bardzo zaawansowanym stadium pisania. Verum mają np. listowaną Aune S7 jako źródło, choć sprzętu nie mam od paru miesięcy już pod strzechą.

W dniu 28.09.2019 o 22:08, Jakub Łopatko napisał:

Chyba że ktoś jest robotem

Nadejdą takie czasy, że człowiek faktycznie stanie się robotem. A raczej czymś w rodzaju hybrydy. Póki co wszystko na to wskazuje, skoro naukowcy chcą robić implanty prawie wszystkiego. A to początek, do tego same implanty na ten moment nie są jakieś bardzo nowoczesne, wiec i tu pole do popisu. Więc możliwe, że kiedyś słowo robot, będzie pojęciem względnym, a człowiek przejdzie ewolucje, tylko tym razem poza naturalną, a w związku z ingerencją człowieka. 

Lub wystarczyłoby przenieść umysł i świadomość do sztucznego mózgu umieszczonego w robocie. O takich planach już też czytałem, choć nanrazie jest to w fazie nijakiej, bo człowiek jeszcze nie wie nawet czym jest na nasza świadomość.

A na zdrowie najlepsze byłoby jak się mówiło się mówić: „ walić szkole, jedziemy w Bieszczady” coś na tej zasadzie. Pełna regeneracja umysłu, duszy i ciała najlepiej w jakimś klasztorze czy innym ustronnym miejscu z dala od cywilizcji i miast, bez komórek, komputera, słuchawek, tylko człowiek i natura i ewentualnie inni ludzie żyjący w taki sposób.Tak na parę miesięcy. Sądzę, że po tym, człowiek narodziłby się na nowo, a może i nauczył się żyć na nowo, tylko tym razem lepiej. Kto wie. Również mogłaby to być ciekawa przygoda. 

Niestety tabletki to tylko doraźna pomoc, nie mniej proszę zdrowieć. Bo trochę wiem chyba jak się Pan może czuć i mnie też by się przydała kuracja wszystkiego, a głównie umysłu i w końcu się naprawdę wyspać.