Jump to content

Recommended Posts

16 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Nie pamiętam czy akurat na ten model, ale ktoś narzekał że szału nie było. Aczkolwiek nie na 400i.

Do 500-600 PLN raczej szału na niczym nie będzie a xDuoo przynajmniej ma konkretną moc żeby 400i dobrze rozbujać... Z drugiej strony siedzi w nim kiepska lampa i IMO nie zgra się to zbyt dobrze. 

@sirkszak Nie trzeba mnie cytować gdy pisze się post pod postem :). Właśnie coś w tym stylu obiło mi się o uszy i to u nas na forum. Czyli w sumie by się potwierdzało. W budżecie tak niskim owszem będzie spory problem dobrać coś sensownego do tych słuchawek i wygląda to trochę tak, jakby ktoś sobie kupił Porsche i przerabiał na gaz, bo spalanie za drogie. Osobiście nie lubię też zakupów "na siłę" i lepiej chyba zwiększyć budżet. 

Ja również nie widzę niczego sensownego do 400i w podanym budżecie. Najtaniej by wszedł używany X1S  ale on mocowo to tak na styk z tymi słuchawkami. Mając taki zestaw poważnie rozważałem kupno X7S aby w pełni wykorzystać potencjał słuchawek.

53 minuty temu, Jaglak napisał:

Czyli mam rozumieć ,płacę 1000zł albo mam spadać :D

Używany X1S ostatnio widziałem za 650 zł. 

Ew. możesz kupić cokolwiek...a później to sprzedać ze stratą i wrócić do pomysłu wydania 1000 zł ;)

10 hours ago, Jakub Łopatko said:

Nie, po prostu jeśli iść na zakupy, to mądrze i raz a porządnie. Chyba że planuje Pan zmianę słuchawek na inne, wtedy sprawa się komplikuje, bo trzeba będzie jednym kamykiem trafić więcej niż jednego ptaka.

Jeżeli kiedykolwiek zmienię słuchawki to na lepszą/podobną wersje he 400i lub lcd-2 ,słyszałem ,że schiit   magni 3 + modi 3 jest świetne za swoją cenę tylko nie ma tego jak sprawdzić w polsce :P

20 hours ago, Palpatine said:

HE400i to jedne z najtrudniejszych słuchawek pod względem źródła jakie posiadałem. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na ilość ohm na wyjściu, po drugie one średnio reagują na charakter w ogóle. 

A ja właśnie słyszałem przeciwnie ze planarów nie obchodzi za bardzo rezystacja na wyjściu.

Dobrze słyszałeś - nie obchodzi ich ZA BARDZO bo mają równą rezystancję w całym przebiegu ale jednocześnie dość niską, więc raczej wzmacniacz też nie powinien mieć za dużo na wyjściu. Nie mam 400i ale mam Sundary nie różniące się zbytnio parametrami - obie pary mają niską rezystancję ale i niezbyt wysoką efektywność co oznacza, że muszą jednak dostać dużo prądu z gniazdka. I tu jest właśnie problem z tanimi integrami - albo niska jakość albo niska moc (najczęściej jedno i drugie :P ). xDuoo o którym mowa wyżej w/g wszelkich opisów gra dobrze na średnicy i problematycznie na skrajach a do 400i moim zdanie potrzebujesz czegoś dość równego z minimum 500mW na wyjściu - podłączałem Sundary do SMSL sap12 z 210mW i owszem ładnie to grało na średnicy ale z buczącym dołem i piskliwą górą nie wspominając już o rozkręceniu wzmaka na maxa żeby głośność była w miarę przyzwoita. 

2 godziny temu, Jaglak napisał:

A ja właśnie słyszałem przeciwnie ze planarów nie obchodzi za bardzo rezystacja na wyjściu.

Różnica między nami jest taka, ze Ty słyszałeś od kogoś a ja te słuchawki miałem trzy razy i testowałem z różnymi wzmacniaczami i źródłami. Zreszta nie tylko 400i ale i 4XX, HE500, HE4

Też nie słyszałem ale patrząc po ilości bajerów to na sam układ wzmacniacza niewiele zostało. Jak już koniecznie chcesz coś w tym stylu to może SMSL sAp II Pro też nie słyszałem go w akcji ale opinie ma dobre a jest sporo tańszy.

17 hours ago, sirkszak said:

Też nie słyszałem ale patrząc po ilości bajerów to na sam układ wzmacniacza niewiele zostało. Jak już koniecznie chcesz coś w tym stylu to może SMSL sAp II Pro też nie słyszałem go w akcji ale opinie ma dobre a jest sporo tańszy.

Bazuje na tym:https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-fiio-k5-headphone-amp.6824/

Ale ja nie umiem czytać wykresów badających właściwości sprzętu tylko widzę porównania z innymi sprzętami które mają ''respekt''.   I to niby taki trochę gorszy JDS Atom.