Jump to content

Recommended Posts

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Obecnie do wrzesnia zakupię matrixa x-sabre lub converto mk2. Wybiegam jednak w przyszłość i zastanawiam się jak tu "dokończyć" mój system.

Obecnie po usb puszczam muzykę przez laptopa z tidala hifi/roona. Wydaje mi się, że dobór dobrego streamera lub urządzenia obsługującego Roona(to nie warunek konieczny bo jeszcze nie kupiłem subskrybcji), by puszczać muzykę w 95% z tidala polepszy jakość dzwięku wzgledem laptopa. 

Ze streamerami mam zerowe doświadczenie. Obiło mi się o uszy, że sotm sms 200 jest wart uwagi. Dobre słowa też słyszałem o urządzeniu Moon Neo Mind. A może zostać z laptopem, podłączyć jakies ifi iusb3.0 lub inne cudaczne pudełka ktore podniosą jakość dzwięku. Budżet jest powiedzmy do 3/4tys zł ale mogę skoczyć trochę wyżej jeśli bardzo warto. Reszta systemu to 

Audeze LCD X

Pathos Aurium

Converto MK2/Matrix x-sabre

I pare innych pierdół, mniej znaczących przy tym wyborze.

Proszę o wszelkie rady i opinie czy to w ogole ma sens.

PS. W tym roku będę składać bardzo mocną stacjonarkę pod cyberpunka na wiosne :D więc możemy rozważyć również jakiś interfejs dobry ktory fajnie wyciągnie muzyke z kompa do dac'a. O ile to bedzie choć bliskie dobrego streamera.

Edited by Mikołaj Marcinkowski

37 minut temu, Mikołaj Marcinkowski napisał:

PS. W tym roku będę składać bardzo mocną stacjonarkę pod cyberpunka na wiosne :D więc możemy rozważyć również jakiś interfejs dobry ktory fajnie wyciągnie muzyke z kompa do dac'a. O ile to bedzie choć bliskie dobrego streamera.

Dobry streamer kosztuje sporo, i jest inne wyjście - komp z kartą Matrix Element H , lub komputer player ,  bez karty ,ale za to wyspecjalizowany do odtwarzania muzyki , na dysku SSD, z oprogramowaniem do muzy , skonfigurowanym pod granie , Foobar , Jriver, lub inne. Taniej jak streamer , ale nie gorzej z dzwiękiem . Jest kilka różnych możliwości jeśli chodzi o komputer , zagra to bardzo dobrze. W zależności od wielkości obudowy .

Edited by pablo650
  • Like 1

4 minuty temu, pablo650 napisał:

komputer player ,  bez karty ,ale za to wyspecjalizowany do odtwarzania muzyki , na dysku SSD, z oprogramowaniem do muzy , skonfigurowanym pod granie , Foobar , Jriver, lub inne. Taniej jak streamer , ale nie gorzej z dzwiękiem .

👍

i zostać przy Pathosach, a do Aurium doładować 6922EHG, Gold Liony albo tak jak ja polować na 6N1P-EW OC. Do tego porządny kabel do LCD-X i resztę środków wrzucić w dobry fotel :).

• Like 1

:D

6 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

👍

i zostać przy Pathosach, a do Aurium doładować 6922EHG, Gold Liony albo tak jak ja polować na 6N1P-EW OC. Do tego porządny kabel do LCD-X i resztę środków wrzucić w dobry fotel :).

Czesciowo to spełniłem , poza Converto i lampami do Aurium , bo są Philipsy  E88CC SQ

Edited by pablo650

2 godziny temu, Mikołaj Marcinkowski napisał:

PS. W tym roku będę składać bardzo mocną stacjonarkę pod cyberpunka na wiosne :D

Z tym to może być różnie, jak ma być Hiendowo, to będzie bolało w kieszeni , wiem coś o tym - sam od marca składałem swój zestaw.:E

Od siebie dodam Bluesound Node 2. Korzystałem z niego na odsłuchach w TopHifi. Bardzo fajne urządzenie, bezproblemowa i łatwa obsługa. Cenowo dośc tanio bym powiedział bo połowa budżetu. Mogę się mylić czy to jest te urządzenie którego szukasz dlatego jeśli popełniłem grafę - proszę mnie "wyprostować" :)

Co do kompjuterów to polecam cierpliwość i szukanie dobrych ofert przez allegro/olx. Pozdrawiam ze skalpowanego i7-8700K i RTX2080! Reszta podzespołów też dobrej jakość jakby co :E 

37 minut temu, LoCzekk napisał:

Od siebie dodam Bluesound Node 2. Korzystałem z niego na odsłuchach w TopHifi. Bardzo fajne urządzenie, bezproblemowa i łatwa obsługa.

Konieczność korzystania z apki w telefonie, problemy z zapamiętywaniem ustawień i działaniem out of the box, brzmienie niewiele lepsze od Yamahy WXC50. Odjechał bez recenzji :)

• Sad 1

9 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Konieczność korzystania z apki w telefonie, problemy z zapamiętywaniem ustawień i działaniem out of the box, brzmienie niewiele lepsze od Yamahy WXC50. Odjechał bez recenzji :)

No cóż... "Miałem" go przez dwie godziny więc nie miałem styczności z ustawieniami, działaniem prosto z pudła ani Yamą :/