Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Test przykładowych lamp E88CC/6922 (Pathos Aurium)

Recommended Posts

Se może zakazywać. Unia prędzej padnie niż wejdzie między nadzianych gości audiofili i ludzi, którzy utrzymują tą unię i zacznie im dyktować jak mają słuchać muzyki.>:(

Brakowało takiej recenzji , tym bardziej się cieszę żę częsć z tych lamp mam na Pathosie.

2 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Niech spadają, bo w planach mam zakup w pełni lampowego bydlaka stereo. Żarty się skończyły :).

Mądra decyzja , niema się czym przejmować .Moja pchełka wyżera 800watt.  A co, bo lubi.

• Like 1

5 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Niech spadają, bo w planach mam zakup w pełni lampowego bydlaka stereo. Żarty się skończyły :).

To kiedy lukarto u ciebie znowu?

8 minut temu, pablo650 napisał:

Mądra decyzja , niema się czym przejmować .Moja pchełka wyżera 800watt.  A co, bo lubi.

Niestety użytkowo takie konstrukcje mi się nie podobają, grzejniki i pobór prądu ponad miarę. Ale myślę nad nimi ze względu na łatwość wymiany elementów napędowych (lamp) i dźwięk. W przypadku tranzystora nie jest to ani takie oczywiste, ani takie proste, a nabycie czegoś, co gra porządnie, to koszt w przypadku nowych urządzeń min 6-8 tysięcy. 

3 minuty temu, Waifu napisał:

To kiedy lukarto u ciebie znowu?

Jest cały czas. Mam bowiem Musicę IA100PP. Jutro dojdzie Hybryda do porównania. Będę więc ostatecznie wybierał spośród tych dwóch. Na razie jestem niemal zdecydowany na IA100PP. Hybryda ma jedno zadanie: change my mind.

• Like 1

Posted (edited)

@Jakub Łopatko IA100PP  Ma bardzo popularne zamienniki - mocy El84, sterujące 12ax7 które idzie dostać w rozsądnych cenach .No ale brak wyjścia słuchawkowego.

Rozumiem że brane są pod uwagę odczepy głośnikowe?

Edited by Tommy66

Wiem że ma zamienniki popularne, ale nie zagrają jak pakiet NOSowy jaki jest dostarczany z tym wzmacniaczem. 

Wyjście słuchawkowe jest dla mnie kompletnie nieistotne, jako że mam dedykowany do tego celu tor na Pathosach i brak planów co do zmiany tego stanu rzeczy.

Wzmacniacz docelowo ma być pod konkretną impedancję kolumn. Teoretycznie kolumny z jakimi wzmacniacz niby miał pracować projektowo, to 4 Ohm, ale nie stwierdziłem problemów ze swoimi 8 Ohm Q80.

,,Wiem że ma zamienniki popularne, ale nie zagrają jak pakiet NOSowy jaki jest dostarczany z tym wzmacniaczem.'' 

W takim razie polecam na początek spróbować El 84 Tungsram [sądzę że to Pański kierunek] Dla kontrastu 6p14pK [moje ulubione]]  El84 Polam/Telam może się Pan bardzo zdziwić.

A następnie popróbować 12ax7/ecc83.

• Like 1

Dziękuję za rekomendacje - cenna wiedza. Na szczęście wzmacniacz przyjedzie z dodatkowym pakietem zapasowych lamp, także myślenie moje jest tu bardziej przyszłościowe. To znaczy, o ile właśnie IA100PP finalnie zamówię :). Daję sobie czas do września na testy i przemyślenia.