Jump to content
Sign in to follow this  
swiatal

Pomoc z limitacją laptopa do 24-bit 48 kHz

Recommended Posts

Dzień dobry, 

jakiś czas temu pytałem na forum o słuchawki do 3000 zł.Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Mój ostateczny wybór padł na Audeze LCD-2 Classic. Jeśli chodzi o dac najprawdopodobniej będzie to anue X7S.(z tego co wiem powinien wystarczyć)

Teraz przed zakupem powyższego sprzętu potrzebuję kupić laptop.

Czy ma znaczenie format dzwięku w ustawieniach w lapotpie? Laptop(windows 10) nad którym się zastanawiałem w ustawieniach ma tylko:

16-bitowe, 48000 Hz

24-bitowe 48000 Hz

(przyznam że byłem tym faktem zdziwiony ponieważ mój obecny laptop(na windows 7) w ustawieniach ma nawet 24-bitowe 192000 Hz.

Czy skoro system laptopa w ustawieniach jest ograniczony tylko do powyższych wartości to nawet dac z amp nie będzie miał jak odtworzyć w 24bit 192 khz. Czy system laptopa będzie limitować te wartości do ustawień laptopa. Więc dac i amp nie będzie w pełni funkcjonować?A przynajmniej nie będzie dawać pełnych rezultatów skoro laptop nie działa w tych wartościach?

Pliki są z tidal w wersji hifi i master. 

Czy jeśli ominę miksery systemowe za pomocą np. ASIO lub WASAPI. Za pomocą wybrania wyjścia chord quest.

To bedę mógł odtwarzać w jakości 24 bit 96 kHz? 

9 minut temu, swiatal napisał:

Jeśli chodzi o dac najprawdopodobniej będzie to anue X7S

ale to chyba wzmacniacz o ile mnie pamięć nie myli :p 

Nie masz się co przejmować tymi wysokimi wartościami bo one mogą wpływać na niestabilność grania. Przy 24/192 miałem problem z odtwarzaniem YT, wywalało błąd i nic nie mogłem z tym zrobić. Aktualnie mam 24/48 i żadnych problemów nie ma :) 

Pytanie zasadnicze: czy posiadana jest w ogóle muzyka w tak wysokim próbkowaniu?

Aune* X7S nie jest DACiem tylko samym wzmacniaczem. Jeśli wykorzystuje się zewnętrzny DAC, to parametry laptopa nie mają znaczenia, bo tyczą się tylko układu zintegrowanego na jego płycie głównej. Liczą się wtedy parametry DACa i ew. limitacja interfejsu przez który jest podłączany. Dla USB 2.0 z reguły jest to 24/192. 

Źle napisałem chodziło mi o Aune X1S. Dac  z wzmacniaczem.To będzie dobre,prawda?To starczy bez dokupywania dodatkowo sprzętu?

25 minut temu, LoCzekk napisał:

ale to chyba wzmacniacz o ile mnie pamięć nie myli :p 

Nie masz się co przejmować tymi wysokimi wartościami bo one mogą wpływać na niestabilność grania. Przy 24/192 miałem problem z odtwarzaniem YT, wywalało błąd i nic nie mogłem z tym zrobić. Aktualnie mam 24/48 i żadnych problemów nie ma :) 

Aune X1S. 

Dac  z wzmacniaczem.To będzie dobre,prawda?To starczy bez dokupywania dodatkowo sprzętu?

Podłaczone pod laptopa będę mógł odtwarzać bez problemu?Prawda?

Tak, sam X1S wystarczy bo jest to integra czyli takie 2w1. Ja używałem ponad rok i byłem zadowolony. Stacjonarnie zamieniłem na Aune S6 a mobilnie do lapka mam jeszcze Dragonfly Red.

• Thanks 1

Cytat

W ustawieniach dzwięku w laptopie możesz  wybrać urządzenie wyjściowe ,a następnie wybrać panel sterowania, w okienku klikasz na daca i wybierasz własciwości i w zakładce zawansowane ustawiasz próbkowanie dzwięku. Jak koledzy mówil wcześniej ,nie ma sensu ustawiać wiecej jak 96. Jeżeli masz większe pliki ,to możesz sobie przestawić w każdym momencie. Jest jeszcze jeden aspekt sterownik daca , pokazuje co jest ustawione .

Edited by pablo650
  • Thanks 1

Jeszcze pytanie odnośnie tego jak poprawnie to słuchać?Czy wystarczy że po podłączeniu aune X1s do laptopa wybiorę urządzenie wyjściowe jako dac.I potem będę odtwarzać muzykę przez aplikację tidal. 

Czy powiniem coś jeszcze instalować, żeby był lepszy dzwięk. 

Drugie moje pytanie czytałem o odtwarzaczu foobar 2000.Czy jest sposób aby muzyka z tidala była odtwarzana przez tą aplikacje.(przeczytałem że jest lepszy dźwięk).Bez używania odtwarzacza sieciowego.

Innymi słowy w jaki sposób najlepiej odtwarzać muzykę z laptopa do aune?

Dziękuję bardzo wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi.

2 godziny temu, swiatal napisał:

Jeszcze pytanie odnośnie tego jak poprawnie to słuchać?Czy wystarczy że po podłączeniu aune X1s do laptopa wybiorę urządzenie wyjściowe jako dac.I potem będę odtwarzać muzykę przez aplikację tidal. 

Czy powiniem coś jeszcze instalować, żeby był lepszy dzwięk. 

Drugie moje pytanie czytałem o odtwarzaczu foobar 2000.Czy jest sposób aby muzyka z tidala była odtwarzana przez tą aplikacje.(przeczytałem że jest lepszy dźwięk).Bez używania odtwarzacza sieciowego.

Innymi słowy w jaki sposób najlepiej odtwarzać muzykę z laptopa do aune?

Dziękuję bardzo wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi.

Jeżeli do Aune są sterowniki , to muszą być wgrane , Myślę że nie powinno być problemu  z Tidalem. pamiętaj o poziomie głośności ,w oknie odtwarzacza Tidala .Nic nie zepsujesz, jak się pomylisz . Tidal ma swój odtwarzacz i musisz grać z niego , Inne pliki z kompa możesz sobie grać na foobarze ,lub innym odtwarzaczu.

• Thanks 1