Jump to content
Sign in to follow this  
Michau94

Zestaw do 1000zł DAC + Słchawki

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jako kompletny laik chciałbym abyście pomogli mi w wyborze słuchawek oraz odpowiedniego wzmiaczniacza najlepiej przenośnego. 

Czego konkretnie szukam?

Zestaw słuchawki + DAC do 1200zł 

Zamknięte słuchawki , izolujące od otoczenia

Najlepiej duże muszle 

Wzmiacniacz przenośny 

Na czym będę słuchał? Samsung S10e - muzyka rock/metal, PC - Gry, Nintendo Switch - gry

Jeśki wygoda będzie dla Ciebie odpowiednia to Focal Listen i Dragonfly Black - udane połączenie synergiczne o świetnej jakości brzmienia. 

Bowers Wilkins P7W + Dragonfly Red
Budżet do 1000 czy 1200? W tym drugim powinieneś się zmieścić.

1 minutę temu, LoCzekk napisał:

Bowers Wilkins P7W + Dragonfly Red
Budżet do 1000 czy 1200? W tym drugim powinieneś się zmieścić.

Myślę że mógłbym nagiąć do 1200zł. Wiadomo czym taniej tym lepiej :P

@Palpatine @LoCzekk jak zagrają proponowane przez Was połączenia? Mógłbym prosić o jakąś krótką charakterystykę?

Chętnie się podepnę, bo szukam podobnego zestawu w podobnym budżecie. Obecnie katuję swojego FiiO E10k + Superlux HD-330 z padami od HM5 i brzmienie mi pasowało, ale do czasu jak przyszły mi doki Byron BTA. Wtedy w HD-330 zaczęło mi brakować mocno średnicy, dźwięk zrobił się trochę płaski, zbyt mało pełny i mało okrągły, wokal zbyt mocno cofnięty, brakło "sytości" dźwięku i trochę ciepła. No i szukam, żeby "sobie poprawić" na kompie w pracy z lapka z integrą (gdzie codziennie po 4-5h mam słuchawki na uszach). Nadal chciałbym, aby to zagrało lekką V-ką (z dość wyraźnym basem, ale szczególnie tym niższym, a nie wchodzącym na średnicę i jednocześnie dość detaliczną górą). Przeznaczenie to tylko rock i metal, szczególnie techniczny i progresywny, z dużą ilością instrumentów (Dream Theater for the win!) - więc dobra separacja, szczególnie w górze i w dole pasma, mile widziana.

Edited by jurcio6

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bowers-wilkins-p7-wireless/

Tutaj znajdziesz jak grają po BT. Jakub nie miał DFR wtedy ale już nadrobił zaległości I słuchał więc I on może się wypowiedzieć :)

Różnica BT vs DFR

-mniej basu z lepszą kontrola 

-średnica ciut bardziej czytelna 

-trochę słabszy detal względem DFR

• Like 1

11 minut temu, jurcio6 napisał:

@Palpatine @LoCzekk jak zagrają proponowane przez Was połączenia? Mógłbym prosić o jakąś krótką charakterystykę?

Chętnie się podepnę, bo szukam podobnego zestawu w podobnym budżecie. Obecnie katuję swojego FiiO E10k + Superlux HD-330 z padami od HM5 i brzmienie mi pasowało, ale do czasu jak przyszły mi doki Byron BTA. Wtedy w HD-330 zaczęło mi brakować mocno średnicy, dźwięk zrobił się trochę płaski, zbyt mało pełny i mało okrągły, wokal zbyt mocno cofnięty, brakło "sytości" dźwięku i trochę ciepła. No i szukam, żeby "sobie poprawić" na kompie w pracy z lapka z integrą (gdzie codziennie po 4-5h mam słuchawki na uszach). Nadal chciałbym, aby to zagrało lekką V-ką (z dość wyraźnym basem, ale szczególnie tym niższym, a nie wchodzącym na średnicę i jednocześnie dość detaliczną górą). Przeznaczenie to tylko rock i metal, szczególnie techniczny i progresywny, z dużą ilością instrumentów (Dream Theater for the win!) - więc dobra separacja, szczególnie w górze i w dole pasma, mile widziana.

Może spróbuj Edifier HD880 + Dragonfly Black. Recenzje na blogu.

• Like 1

P7W są w ciężkim graniu bardzo dobre. Nie wybitne moim zdaniem, bo troszeczkę za miękko grają (nie mylić z brakiem detalu, dynamika jest w nich fajna), ale bardzo przyjemne granie z wykopem. 

• Like 1

Godzinę temu, Ellu napisał:

Może spróbuj Edifier HD880 + Dragonfly Black. Recenzje na blogu.

Dzięki. O ile znalazłem (i już naturalnie przeczytałem) bardzo pozytywną reckę Dragonfly'a Black, o tyle o Edifier HD880 nie znalazłem na blogu żadnego tematu. Czy mógłbym prosić o jakieś nakierunkowanie gdzie to znaleźć?

1 godzinę temu, LoCzekk napisał:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bowers-wilkins-p7-wireless/

Tutaj znajdziesz jak grają po BT. Jakub nie miał DFR wtedy ale już nadrobił zaległości I słuchał więc I on może się wypowiedzieć :)

Różnica BT vs DFR

-mniej basu z lepszą kontrola 

-średnica ciut bardziej czytelna 

-trochę słabszy detal względem DFR

Tylko chyba z dostępnością P7 ciężko? No i o nówkach chyba już w ogóle nie ma mowy. Tak na dobrą sprawę to same słuchawki to odliczając budżet na DFB (250zł), na słuchawki zostaje coś w okolicach 800-900zł max.

Pytanie czy Edifier HD880 + Dragonfly Black to nie będzie już zbyt ciemno? Edko grają podobno mocnym basem a Black go jeszcze podbije. Może Red będzie lepszy?

Niestety P7 są już nie produkowane dlatego tylko używki. Ale same słuchawki wystarcza I nie potrzeba DFR z tym że po BT grają tak jak wyżej napisałem te trzy podpunkty. 

Ogólnie to bardziej preferuję pół-otwarte konstrukcje. Czy tu jakieś alternatywy potencjalnie się znajdą?

3 godziny temu, jurcio6 napisał:

Dzięki. O ile znalazłem (i już naturalnie przeczytałem) bardzo pozytywną reckę Dragonfly'a Black, o tyle o Edifier HD880 nie znalazłem na blogu żadnego tematu. Czy mógłbym prosić o jakieś nakierunkowanie gdzie to znaleźć?

Tylko chyba z dostępnością P7 ciężko? No i o nówkach chyba już w ogóle nie ma mowy. Tak na dobrą sprawę to same słuchawki to odliczając budżet na DFB (250zł), na słuchawki zostaje coś w okolicach 800-900zł max.

Mój błąd - te słuchawki nazywają się H880 a nie HD880

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-edifier-h880/

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Pytanie czy Edifier HD880 + Dragonfly Black to nie będzie już zbyt ciemno? Edko grają podobno mocnym basem a Black go jeszcze podbije. Może Red będzie lepszy?

DFB aż tak podbija bas? Myślałem, że to raczej średnicowe źródło.

27 minut temu, Ellu napisał:

Powiedzmy, że wypełnia i rozmiękcza. Ciemne słuchawki bezpieczniej parować z jasnymi źródłami.

Ja ze swojej strony mogę polecić Audeze Sine. Mam je drugi dzień. Są zamknięte, izolują dobrze od otoczenia. Świetne jakościowo.

Sa słuchawkami nausznymi, ale można zastosować pady wokółuszne. Nie potrzebują wzmacniacza. Bardzo ciekawie graja mi już z Samsunga Note 4.

Technologia ortodynamiczna. Czyste, klarowne granie, ale nasycone,przyjemne i angażujące. Nie nudzą. Uniwersalne gatunkowo. Podobno ciekawsze od Oppo PM-3. Dla mnie ciekawsze też, po kablu, od BW7W. Lepsze od AKG 270S.

Mają  wymienny kabel.  Wchodzą w grę tylko używki. Można dostać już i grubo poniżej 1000 zł, tylko trzeba czasami poczekać i poszukać.

https://www.innerfidelity.com/content/innerfidelitys-wall-fame-on-ear-sealed

https://www.innerfidelity.com/content/sports-car-your-head-audeze-sine-and-cipher-lightning-cable

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-sine/

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-audeze-sine/2/

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/07/suchawki-planarne-audeze-sine.html

Edited by NuYam
  • Like 2

5 godzin temu, jurcio6 napisał:

o Edifier HD880 nie znalazłem na blogu żadnego tematu. Czy mógłbym prosić o jakieś nakierunkowanie gdzie to znaleźć?

Oprócz recenzji jest też wątek na forum o H880.

5 godzin temu, Palpatine napisał:

Edifier H880 mają faktycznie mocny bas, ale zależnie od źródła, reagują mocnym basem gdy dostają dużo prądu. Dobrze parują się z DF Redem. Nie wiem jak z DFB.  Z niskoprądowym źródłem nie ma potrzeby jego ujarzmiania zresztą.

Ale jeśli komuś to za dużo, to bas można ujarzmić w prosty sposób małym modem. Mam też wrażenie,  że słuchawki się wygrzewają i z czasem go i tak ubywa, ale to tak po miesiącu - dwóch.

• Like 4

W dniu 9.08.2019 o 19:17, Ellu napisał:

Mój błąd - te słuchawki nazywają się H880 a nie HD880

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-edifier-h880/

Dzięki - naturalnie jak tylko się skapnąłem, że model to H880, to dość szybko udało mi się namierzyć recenzję na stronie :) Wygląda faktycznie ciekawie, ale chyba bardziej w parze z DF Red niż Black.

W tej kasie są jeszcze DT770 Pro. Zasadnicze pytanie - co zagra "lepiej" z lapka w połączeniu z DF Red/Black - DT770 Pro czy H880? :> I ewentualnie która wersja Beyerów wtedu (80/250 Ohm)?

I jeszcze jedno pytanie, które być może wszystko to rozwali, ale... czy jest jakaś alternatywa (DAC + słuchawki), która będzie dodatkowo obsługiwać i posiadać mikrofon? :) Dość często mam telekonferencje i obecnie po prostu zmieniam słuchawki na takie z mikrofonem, co jest trochę uciążliwe czasem (momentami nie wiem nawet które mam słuchawki na uszach :D). Czy to nie ma sensu i lepiej dokupić mikro Zalmana zapinany na kabel od słuchawek (choć to znów plątanina, a chciałbym od tego wszystkiego uciec)?

Edited by jurcio6

H880 są zdecydowanie łatwiejsze do "napędzenia" niż Beyerdynamic. Mają też wymienny kabel w odróżnieniu od Beyerów. Są 2 kable w zestawie, w tym jeden z mikrofonem i pilotem. Mikrofon będzie jednak działał tylko bezpośrednio ze smartfona, nie przez przejściówkę typu Dragonfly z laptopa. Chociaż nie próbowałem rozmów. Nie wiem też jak grają bezpośrednio z Samsunga. Obstawiam, że gorzej niż z LG V30.

DT770 Pro to sprzęt studyjny i bardziej wymagający co do źródła. Nie testowałem z Redem, ale 250 Ohm bym nie brał, jeśli już to 80, chociaż one podobno mają najbardziej podbity bas i wycofaną średnicę. Jest też wersja 32 Ohm. Nie wiem jak z Redem, ale może być za bardzo podbita góra, bo Red jest jasny. H880 do Reda pasują i mają łagodną górę.

21 minut temu, Bernie napisał:

Są 2 kable w zestawie, w tym jeden z mikrofonem i pilotem. Mikrofon będzie jednak działał tylko bezpośrednio ze smartfona, nie przez przejściówkę typu Dragonfly z laptopa

Dzięki za tę uwagę, kompletnie nie zwróciłem uwagi na to, że H880 mają też opcję z mikrofonem. A czy np. z Prodigy Cube BE nie powinno to zadziałać ok? On ma osobne wejście na mikrofon właśnie - pytanie czy H880 mają dwa osobne jacki na mic i słuchawki, czy też pojedynczy wtyk TRRS? 

Ogólnie ciekawe jak synergia tym Edifierów z Cube'm - dziś kolega przyniósł do pracy Cube i podpiąłem pod niego swoje Superluxy HD-330. Zagrały niższym basem, lepszą średnicą i bardziej przejrzystą górą, a przy tym dużo ciekawiej i ogólnie jakoś tak bardziej skocznie niż na FiiO E10k... trochę mnie to zaskoczyło, tym bardziej że testowaliśmy już obie opcje zaraz po zakupie Cube i nie było takiej różnicy (wygrzało się, czy co?).

Przyznam szczerze, że mam sporą zagwozdkę. Gdzieś po głowie lata jeszcze opcja ATH PDG-1 + Prodigy Cube BE, która mniej więcej zamyka się w budżecie, a jest chyba najwygodniejsza pod kątem użytkowania. Nie jestem tylko pewien jak to może zagrać.

10 minut temu, jurcio6 napisał:

pytanie czy H880 mają dwa osobne jacki na mic i słuchawki, czy też pojedynczy wtyk TRRS? 

Wtyk pojedyńczy. Jak z Prodigy niestety nie wiem.

Ale ze mnie młotek... właśnie się dowiedziałem, że w Kielcach mam salon Top HiFi.... ale jest tak pięknie ukryty, że chodziłem tamtędy pewnie ze 100 razy i nie zobaczyłem go ani razu :D

Mam więc krótką listę na odsłuchy...

Słuchawki
Edifier H880
Audio-Technica ATH-PDG1
Audio-Technica ATH-PG1
Audio-Technica ATH-MSR7
Beyerdynamic DT150
Beyerdynamic DT770 Pro
Beyerdynamic DT990 Pro
AKG K702
AKG K7XX
AKG K550

DAC
Dragonfly Black
Dragonfly Red
Audiotrack Prodigy Cube Black Edition
Aune X1S (bardziej aby zaspokoić swoją ciekawość i porównać jak grają poszczególne słuchawki na DACu o poziom wyżej)

Dorzucilibyście coś jeszcze do sprawdzenia w budżecie 1000-1200zł?

Jak Top Hi Fi to z tego zestawienia najpewniej możesz przetestować ATH i DF Red. Edifier, Beyerdynamic ani AKG raczej nie będą mieli.

MSR7 z DF Black mnie osobiście podobało się połączenie.

Beyerdynamic i AKG chyba coś będą mieć w RIFFie, ale nie wiem jakie są tam możliwości odsłuchowe. Szczególnie że chyba DACów raczej nie mają ;/
Jest też Vanax, ale też nie wiem co będą mieć na miejscu - chyba czeka mnie wycieczka po sklepach, choć raczej tych H880 nigdzie stacjonarnie nie znajdę. Tak samo jak Prodigy Cube i Aune.

Hmm gdzie niegdzie na portalach można jeszcze trafić np. Audio-Technica ATH-AD900X - ktoś może zna te słuchawki? Nowe kosztują 1200-1300zł, natomiast da się je kupić za połowę tej ceny. Możliwe, że miałbym nawet możliwość odbioru osobistego (natomiast nie sądzę, że z odsłuchem).

ATH-AD900X miałem i bardzo szybko się ich pozbyłem. Skrzydełka sprawdzają się dużo gorzej niż opaska stosowana np. w AKG, a słuchawki są kiepsko wykonane. Niby też plastik jak w AKG, ale całość sprawia wrażenie produktu z dużo niższej półki. Długi, zakręcony niczym świński ogonek przewód przymocowany na stałe. Bas jakiś taki pudełkowaty. Sporo góry, dołek na przełomie tejże oraz tonów średnich. Brzmienie suche, brakowało mi dociążenia. Na plus można zaliczyć niską wagę słuchawek. Nauszniki i całkowicie otwarta konstrukcja dobrze spisywała się w upały. Ostatecznie AKG K701 się z nimi rozprawiły. Cena słuchawek Audio-Technica w Polsce to jakieś nieporozumienie, myślę że spokojnie kupisz je za 500 zł, bo były nie tak dawno na Massdropie za 100$. Ja swoje kupiłem za 450 zł na olx i szybko je za tyle samo sprzedałem.

• Like 1