Jump to content

Słuchawki do 1500zł do Conductora V2+

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Poszukuję słuchawek otwartych/zamkniętych do Bursona CV2+ w cenie do 1500zł. Słucham dużo muzyki rockowej i metalowej. Obecnie posiadam Beyerdynamic t5p v2 podpięte pod earbuddy do CV2+. Czego oczekuję? 

Solidny bas, dobrze kontrolowany w miarę szybki.

Średnica w neutralnym położeniu lub lekko przybliżona. 

Wysokie tony obecne, nie sybilujące, ale też nie ukryte. Jestem raczej mało wrażliwy na sopran.

Na liście do kupienia mam AKG K270 Studio i Fostex Th610. Także tych proszę nie wymieniać. Przez pana Jakuba zostały mi polecone AKG K712 Pro ale wtedy rozmawialiśmy tylko o AKG. Teraz biorę pod uwagę wszystkie firmy i alternatywy.

Może Sennheiser, seria 500? Lub 600? 660s? Ktoś ma doświadczenia w takiej muzyce i z tymi słuchawkami podpiętymi pod CV2+? Plan jest taki by wybrać z 3pary i jechać odsłuchać i kupić. Ewentualnie kupić 3, przesłuchać i oddać 2 :)

Z zakupem z amazona nie ma problemu. Kwestia tylko czy one aby na pewno są warte uwagi. Czytałem tu na forum, że nie mają startu do Audeze LCD 2C co dość wiele już mówi o nich. Przy czym same LCD 2C nie wywarły na mnie dużego wrażenia. Ale dziękuje za propozycję sirkszak.

Akurat mam i Sundary i LCD2C i to nie jest tak, że nie mają startu - są nieco gorsze ale to ciągle bardzo dobre słuchawki a do tego dobrze zgrywające się ze stylem Bursona. Zasadniczo opinie są podzielone, bo to bardzo różne granie od Audeze a do tego obecnie kosztują połowę tego co LCD2C i IMO stosunek cena/jakość mają lepszy od LCD.

• Like 1

A u mnie prócz lcd2f grają z Bursonem senki hd650 i bardzo sobie chwalę to połączenie.

Basu wyraźnie mniej i w ogóle, ale muzykalne są. I mieszczą się w budżecie. Dlatego moim zdaniem zdecydowanie do posłuchania!

Zastanów się wyłącznie nad budżetem. Bo piszesz 1,5k, padają propozycje Sundar czy lcd2c. 2k vs 2.5k.

Zaraz dojdą Ci modele kosztujące 3-4k. 

Więc albo dbasz żeby zakładanej kwoty nie przegiąć, albo edytujesz wątek i szukasz czegoś z wyższej półki:)

• Like 1
10 godzin temu, Palpatine napisał:

Moim zdaniem bardzo dobrze Ci polecono i w pierwszej kolejności trzeba posłuchać TH610 i 712Pro. 

TH610 słuchałem i podobają mi się także są na 100% do kupienia. Natomiast 712Pro będę wypożyczał najpewniej. 

8 godzin temu, Palpatine napisał:

Burson musiałby wybitnie grać ze słuchawkami nisko omowymi...z tego co kojarzę nie jest to jego najmocniejsza strona.

Niestety burson nie radzi sobie z nisko omowymi.. to prawda. Bardziej by Moon pasował pod te sluchawki, ale nie mam w planach go zostawić.

9 godzin temu, pyczkens napisał:

A u mnie prócz lcd2f grają z Bursonem senki hd650 i bardzo sobie chwalę to połączenie. 

LCD2F słuchałem pare razy w sumie w różnych sklepach. Rewizje między sobą różniły się dosyć znacząco niestety. Na tyle znacząco, że raz mi się podobały szczególnie jeśli chodzi o wokale, intymną scene, miało to swoją magię,  a drugi raz brzmiały bardzo źle, zamulona średnica, grały jakby były zepsute.  Widocznie były to rewizję z różnych lat. Mimo to przypuszczam, że rewizja 2018 będzie ok,ale póki co są za drogie i wiekszy fan miałem mimo wszystko słuchając Focal Elear.

HD650 jak znajdę to posłucham. Słuchałeś może hd660s?

10 godzin temu, sirkszak napisał:

Akurat mam i Sundary i LCD2C i to nie jest tak, że nie mają startu - są nieco gorsze ale to ciągle bardzo dobre słuchawki a do tego dobrze zgrywające się ze stylem Bursona. Zasadniczo opinie są podzielone, bo to bardzo różne granie od Audeze a do tego obecnie kosztują połowę tego co LCD2C i IMO stosunek cena/jakość mają lepszy od LCD.

Dzięki za polecenie. A jakiej jakości jest kabel w sundarach? Zmieniłeś? Czy słuchasz na stocku? Nie wiem czy będę miał okazję je posłuchać ale poszukam.

Edited by Marecki

Zmieniłem na miedź 8 żyłową stock nie jest najgorszy ale i tak mocno je ogranicza - po zmianie poprawiło się w nich praktycznie wszystko - lepsze dociążenie basu, czystość góry, scena (chociaż tu mogłoby być jeszcze lepiej :/). Do tego niestety słuchawki są trudne w przetestowaniu - Hifiman podaje 150h grania do osiągnięcia pełni możliwości i to niestety prawda, dodatkowo są bardzo wrażliwe na tor. BTW na stocku i tak grają lepiej niż LCD2C na stocku - po zmianie kabli LCD2C pokazują jednak czemu są o 1k droższe.

• Thanks 1
W dniu 29.07.2019 o 06:33, sirkszak napisał:

Zmieniłem na miedź 8 żyłową stock nie jest najgorszy ale i tak mocno je ogranicza - po zmianie poprawiło się w nich praktycznie wszystko - lepsze dociążenie basu, czystość góry, scena (chociaż tu mogłoby być jeszcze lepiej :/). Do tego niestety słuchawki są trudne w przetestowaniu - Hifiman podaje 150h grania do osiągnięcia pełni możliwości i to niestety prawda, dodatkowo są bardzo wrażliwe na tor. BTW na stocku i tak grają lepiej niż LCD2C na stocku - po zmianie kabli LCD2C pokazują jednak czemu są o 1k droższe.

Dzięki za odpowiedź. Słuchasz też ciężkiej muzyki na Sundarach? Czy polecasz bardziej z perspektywy synergii z Bursonem? Ciężko dostępne te Sundary w UK ale jak będę miał okazję to na pewno wypróbuję. Na razie K712pro w drodze i być może dt1990 zamówię do porównania. 

21 minut temu, Marecki napisał:

Dzięki za odpowiedź. Słuchasz też ciężkiej muzyki na Sundarach? Czy polecasz bardziej z perspektywy synergii z Bursonem?

90% mojego repertuaru to Therion i cięższe od nich formacje. Generalnie mam nieco inny zestaw Bursona tzn Swing+Fun na Vividach i gra to bardzo ładnie. Fakt, że nie ma takiego dociążenia jak np. LCD2C ale za to jest większa szybkość i konkretniejsze trzepnięcie.

• Thanks 1
Teraz, bpiotrow13 napisał:

A co jest nie tak z Beyerdynamic? Tu srednica troche pewnie dalej, ale bas i wysokie tony obecne.

Masz na myśli moje t5p v2? Wszystko z nimi w porządku, nie zamierzam sprzedawać czy wymieniać. Raczej poszukuję teraz czegoś trochę innego, bliższa średnica i bardziej słyszalna góra. Np w th610 i LCD-XC góra podobała mi się bardziej niż w moich t5p v2.

Widziałem, ale niestety ciężko mi coś poradzić gdyż b&w nie słuchałem. Osobiście zaś wolałem połączenie Focal Elear + Conductor jeśli chodzi o słuchawki otwarte. Z zamkniętych nauszników, których słuchałem i mam na liście zakupowej to wyżej wymienione Fostex Th610. To bardzo dobre słuchawki z szybkim i mocnym basem i detaliczną górą.