Jump to content

Kabel 2rca/2rca do AIM SC808

Recommended Posts

Witam,

sprawdzi się najtańszy kabel 2rca/2rca do podłączenia głośników (wzmacniacza edifiera c3) do karty AIM SC808? Nie będzie zakłóceń przy użyciu np. takiego kabla:

http://allegro.pl/przewod-audio-kabel-cinch-2rca-2rca-3m-4313-i5337351638.html

http://allegro.pl/kabel-przewod-audio-2-rca-2-rca-1-8m-chinch-cincz-i5416538522.html

Ten od Edifiera kabel 2rca-jack 3,5 mm wygląda w sumie jak ten najtańszy. ;) Niestety w zestawie nie było żadnego 2rca/2rca czy czegoś takiego: http://www.mediaexpert.pl/przewody-audio-video/adapter-hama-jack-3-5-mm-gniazdo-2xrca-wtyk,id-5637 (to sprawdzi się tak samo jak kabel 2rca/2rca?)

Nie wiem, czy kabel ma jakieś większe znaczenie i kupić np. coś trochę drozszego:

http://allegro.pl/kabel-2-rca-audio-cinch-gold-prolink-classic-3m-i5479169475.html

Albo nawet taki: http://allegro.pl/kabel-przewod-2-rca-cinch-prolink-exclusive-1-8m-i5815818165.html

Bo kupowanie czegoś droższego ma sens w przypadku aima sc808 i tych głośników?

Zapytam jeszcze tak na marginesie: będzie pasować ta przedłużka z jacka 3,5mm na 6,3mm ze słuchawek AKG k550 lub AKG 612 pro do wyjścia słuchawkowego 6,3 mm AIMa sc808? Bo czytałem, że podobno te wkręcane na jack 3,5mm w zestawie słuchawek nie pasują do wyjścia AIMa... i trzeba dokupywać przejściówkę, prawda to? (trchę to dziwne, bo czym niby się różni?) Na przykład tutaj o tym pisze jeden uzytkownik: http://forum.mp3store.pl/topic/137865-aim-sc-808-problem/ Trochę słabo, jeśli to prawda...

Edited by mosterdziej

Wybór kabla 2RCA do tego nawet zestawu będzie mieć znaczenie, choć rozsądek mówi, że więcej niż 200 zł na taki kabel i do głośników w takiej cenie chyba nie ma sensu ani się nie kalkuluje wydawać. Nie jestem znawcą, ale swoją opinię buduję o empiryzm, bo przerobiłem wpływ kabli na dźwięk do swojego zestawu i jest on bez mała duży.. Jako że Twoje głośniki są chyba jeszcze bardziej budżetowe niż moje (Edifier R 2600) to powiem, że nie ma też raczej co szaleć. Osobiście pewniaki to np. kable Audioquesta oraz Wireworlda, z 2RCA zaś z tych co miałem możliwość posłuchania najb. podeszły mi Bridge Reference BRA422, ale to prawie 400 zł. Jeśli idzie o kable 2RCA to Wireworldy grały dla mnie zbyt twardo i technicznie, a mało przez to muzykalnie. Ale warto podkreślić, że na budżetowym mocno sprzęcie, to zysk na lepszym kablu będzie znacznie mniejszy niż na lepszym, aczkolwiek jestem niemal pewny, że jeśli Twoje głośniki są warte swojej ceny, to na pewno zobaczysz różnicę między kablem za 20-30 zł, a takim za 200 zł i to nawet do tych głośników myślę.

Najlepiej jak możesz gdzieś to wypożycz sobie kilka kabli i potestuj :).

Edited by Introverder

15 hours ago, Introverder said:

k mówi, że więcej niż 200 zł na taki kabel i do głośników w takiej cenie chyba nie ma sensu ani się nie kalkuluje wydawać. Nie jestem znawcą, ale swoją opinię buduję o empiryzm, bo przerobiłem wpływ kabli na dźwięk do swojego zestawu i jest on bez mała duży.. Jako że Twoje głośniki są chyba jeszcze bardziej budżetowe niż moje (Edifier R 2600) to powiem, że nie ma też raczej co szaleć. Osobiście pewniaki to np. kable Audioquesta oraz Wireworlda, z 2RCA z

Za dużo to nie pomogłeś, ba, nawet nie widzę związku z tematem, bo mnie WCALE nie interesują kable za 200 zł albo więcej... Jeszcze mnie nie powaliło, by wydawać nawet 100 zł na kabel... Aktualnie edifiery grają na kablu oryginalnym i on wygląda dokładnie jak ten najtańszy i nie narzekam na jakość dźwięku. Jestem sceptyczny co do wpływu kabli na dźwięk, nie twierdzę, że nie mają, ale nie są one dla mnie tak istotne, tym bardziej do takiego sprzętu jak mój. 

Mam w domu praktycznie najtańszy możliwy i jeśli będzie ok, to nawet nie pomyślę nad zmianą na coś lepszego.

Edited by mosterdziej

Skoro jesteś taki mądry, to radź sobie sam, widać niektórzy nie odpowiadali, bo może poznali się, że lubisz pisać epopeje, tylko po to, żeby stwierdzić, że "Wiem wszystko najlepiej" :). A przy okazji proszę, nie ma za co za pomoc :). A i uczono mnie, że jak ktoś chce komuś pomóc to mówi się przynajmniej dziękuję, ale widzę, że pochodzisz z miejsca, gdzie się tego nie robi :):P.

To jak wiesz wszystko lepiej, to nie marnuj czasu tutaj na forum innych i mojego. Tyle.

P.S. A skoro nie widzisz związku kabli z jakością dźwięku, tzn. że nie słuchałeś żadnego lepszego za 60 zł, ale cóż - ignorancja jest widzę błogosławieństwem, więc wierz w co wierzysz i w sumie mi to zwisa :).

Temat do zamknięcia - autor wie wszystko najlepiej i sam sobie odpowiada na zadane pytania :). W sumie ciekawe podejście nie powiem :) i życzę powodzenia :P. Ja już powiedziałem swoje, jeśli chcesz uzyskać od kogoś innego informacje polecam zapoznanie się z zasadami etykiety czy w ogóle wychowania w społeczeństwie, bo forum to też miejsce publiczne i to że ktoś coś napisze i stara się pomóc jest jedynie wyrazem jego dobrej woli. Jeśli ktoś tego nie widzi, nie zasługuje na pomoc, tyle, teraz męcz kogoś innego, a najlepiej nie zawracaj teraz komuś innemu dupy, że powiem tak dosadnie :) :P, skoro już zaprezentowałeś siebie tutaj. Do widzenia, jeszcze raz nie ma za co dziękować, drobiazg :) i powodzenia :).

Edited by Introverder

Pytałem o powyższe kable, a ty mi wyskakujesz z jakimiś za 200 albo 400 zł (sic!), i to do głośników komputerowych... to co się dziwisz? 

Widzisz związek z tematem, bo ja nie? Ja swoje, a ty swoje.

Słuchałem na lepszym sprzęcie z lepszymi kablami, jeśli tak bardzo cię to interesuje. I tak, uważam, że wydawanie kilku stów na kabel mija się z celem. 

Temat i tak wyczerpany, bo już znalazłem to, co chciałem.

Edited by mosterdziej

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...