Jump to content
EvilKillaruna

Recenzja wzmacniacza Lucarto Audio Songolo HPA300SE

Recommended Posts

W dniu 23.07.2019 o 15:05, Jakub Łopatko napisał:

Dałoby radę, tylko że kurier postanowił tak dostarczyć paczkę, że wyrwało trafo z podłoża, choć nie było na niej śladów uszkodzenia. Testy więc się ostatecznie nie odbyły. 

I na poprawkę pewnie nie ma szans?

@Nehero  ,,Dla niego to zapewne nie problem, taka osoba musi mieć dojścia do zapasów lamp lub wiedzieć gdzie bezproblemowo je znaleźć oryginalne i w dobrym stanie, a do tego mieć pewność źródła. Albo za jednym razem zrobić większe zapasy.''

Jeden z pierwszych Leben CS300 miał lampy mocy Mullard EL84, skończyło się jak się skończyło.Rosja to duży kraj...:)

@timecage Tego nie powiedziałem :), choć co prawda nie zależy to ode mnie. Wzmacniacz (integrę) producent z tego co wiem musi najpierw naprawić, aby mogła wznowić swoją podróż po Polsce. Generalnie powinienem być pierwszy w kolejce, więc teoretycznie piłka jest nadal w grze. Ale po Songolo nie wiem czy zaskoczy mnie czymkolwiek brzmieniowo. Co najwyżej stosunkiem ceny do możliwości. DAC już wiem że jest taki sobie i lepiej wypada sekcja wzmacniacza.

• Sad 1

Ciekawa recenzja , mnie najbardziej cieszy że wykonane u nas w Polsce. Ize nasze rodzinne nie gorsze ;)

Tylko z odsłuchania pewnie ciężko, gdzie można go posłuchać?

Cytat z recenzji: "Obudowa jest potężna, złożona z bardzo grubych płyt, które chronią znajdującą się w środku elektronikę przed niesprzyjającym wpływem pocisków przeciwpancernych, bomb lotniczych i niekompetentnych pracowników firm kurierskich, choć jak wiadomo ci ostatni są na tyle kreatywni, że o ile wzmacniacz przeżyłby bombardowanie Berlina Wschodniego, to w transporcie i tak by go załatwili…"  Dawno nie czytałem u Pana Jakuba tak fajnego komentarza do sprzętu... ale jako że miałem okazję dotknąć oraz posłuchać Songolo to potwierdzam, jak nic sprzęt jest zbudowany z blach przeciwpancernych :)

No i co mam zrobić, jak zwykle super recenzja, czekam na kolejne.

• Like 2

35 minut temu, maszynista1987 napisał:

Tylko z odsłuchania pewnie ciężko, gdzie można go posłuchać?

Pewnie jakieś meety, AVS, choć w niektórych salonach z tego co wiem też powinno się udać. Tu tak naprawdę bardziej pytanie do producenta. Ja jestem w pozycji uprzywilejowanej trochę, bo dostałem do domu :).

22 minuty temu, Corvin74 napisał:

No i co mam zrobić, jak zwykle super recenzja, czekam na kolejne.

MHP1000 prawie na ukończeniu. Będzie już bardziej konkretnie i niestety średnio pozytywnie. Bo jak może być, jeśli sprzęt na firmowym stojaku i z firmowym kablem zachowuje się tak...

rqcq2BR.jpg

Nie ukrywam że mam obawy przed tą recenzją po ostatnich wiadomych wydarzeniach. Bo noty będą słabe, bardzo słabe, a sprzęt kosztuje 8500 zł katalogowo.

• Like 1

Podobają mi się uniwersalne sprzęty. Oby więcej takich. A że lampowiec produkcji polskiej to zwyczajnie jest jeszcze łatwiej z dostępnością i dogadaniem się.

5 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Nie ukrywam że mam obawy przed tą recenzją po ostatnich wiadomych wydarzeniach. Bo noty będą słabe, bardzo słabe, a sprzęt kosztuje 8500 zł katalogowo.

Pana zdanie, Pana wola nic nikomu do tego.  Jeśli ktoś ma problem, to lekarzy nie brakuje, do wyboru do koloru.

Nad sprzętem tej firmy widzę, że ludzie się rozpływają, szczególnie Ci o bardzo grubym portfelu i nie jest ciężko zauważyć grajki tej firmy w recenzjach zagranicznych, więc mniemam, że na tym polu mają co pokazać ale jak coś jest słabe, to jest słabe i nikt nic na to nie poradzi. Rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Może tej firmie nie są pisane słuchawki i tyle. Nie każdy musi być dobry we wszystkim. 

Zresztą nawet nie są takie ładne te hełmofony.:S

Edited by Nehero
  • Like 2

Kilogramy, wielkości czy wygląd szczęścia nie dają. Recenzja słuszna oczywiście ale i tak na końcu jesteśmy MY - zainteresowani,!  Może i być 50kg ale jak gra na nasze uszy ... to jesteśmy szczęśliwi. Ale jednak detale mają znaczenie... np Pathos - zasilanie z laptopa - słabo jak na sprzęt za 5500... i chyba nie ma nikogo kto by się nie zgodził że to ważna sprawa. 

• Haha 1

A jednak sprzęt jak na te 5500 gra fantastycznie i właśnie z tymże zasilaniem z laptopa był porównywany przeze mnie z Songolo :). Każdy producent ma swoją własną wizję i na pewno będzie zawsze coś, co dałoby się poprawić lub rozwiązać inaczej. Zasilanie w Lucarto czy Conductorze to element stały, wbudowany w urządzenie. Jeśli ulegnie awarii, całe urządzenie należy serwisować. W przypadku Pathosa, wystarczy wymienić PSU. Można też zastosować lepszą jednostkę, a sam fakt, że jest to element poza obudową, neutralizuje sporo potencjalnych problemów z ekranowaniem i interferencją płynącą z zasilania. Coś więc, co teoretycznie jest słabością, może być w pewnych sytuacjach zaletą. Jak słusznie zauważono - na końcu jest osoba zainteresowana, tj. użytkownik, który sprzęt będzie użytkował w określonym otoczeniu zwracał uwagę na określone rzeczy. 

• Like 1

Pathos ma zasilacz w środku, co by tam miały te przetwornice w środku robić. 

W przypadku tego wzmacniacza doskonale sprawdziłoby się powiedzenie: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Niewątpliwie cieszy, że w Polsce powstają tak dobre sprzęty audio, które mogą konkurować z konstrukcjami Zachodnimi/Japońskimi i potrafią odnaleźć synergie w przypadku tak wielu dobrych modeli słuchawek :) Do tego od strony estetycznej ten wzmacniacz bez problemu odnalazłby się u mnie w salonie (Copland lepiej pasuje do mojego mini gabinetu:)). 

Podejrzewam , że w przypadku słuchawek McIntosha ich położenie na stojaku odzwierciedla poziom jakościowy dźwięku, jaki się z nich się wydobywa. Mam nadzieję, że po opublikowaniu ich recenzji nikogo nie poniosą niepotrzebne emocje. W końcu nie jest poddawana ocenie osoba, a jedynie jej sprzęt. 

Dziękuję za interesującą recenzję i życzę miłego weekendu!

• Like 1
  • Upvote 1

36 minut temu, Tytus1988 napisał:

Mam nadzieję, że po opublikowaniu ich recenzji nikogo nie poniosą niepotrzebne emocje.

Nad emocjami nie panują tylko prymitywne osobniki. Udowodnione organoleptycznie po obserwacji zachowania ludzi, co może każdy sam zrobić i niestety czasami widząc patologiczne rodziny czy ludzi widać korelację z niepotrzebnymi emocjami, czasami widać również korelację z prymitywną mową o bardzo zwężonym zakresie różnorodności słów, często sięgając po słownik osiedlowych dresów. Wulgaryzmy powstały po to, by nadać impetu wypowiedzi, tak aby coś podkreślić, nie jest złym używać tego, ale trzeba robić to z głową, lecz niektórzy przyswoili sobie ten słownik jako domyślny sposób wyrażania się.

Zwykle to rodzi te niepotrzebne i dosyć nieprzyjemne emocje połączone z agresją, skoro ktoś nie potrafi rozwiązać problemu za pomocą logicznego myślenia, czy w ogóle korzystając z mózgu i próbując wyszukać jakieś alternatywne pokojowe rozwiązanie zamiast obrzucać się błotem. 

Jedyne co może być po recenzji, to rozczarowanie, skoro sprzęt kosztuje bardzo dużo. Obrzucanie się błotem nie sprawi, że słuchawki zaczną grać lepiej :S, a jeśli ktoś chce się obrzucać błotem, to niech wyjdzie na podwórko, tam znajdzie swoich kolegów o podobnym podejściu.

Oczywiście co do pierwszego zdania, wykluczam tutaj osoby chore czy osoby które w wyniku jakiegoś przejścia nie potrafią panować nad emocjami, bo zapewne nie ze swojej winy tak się stało. Jednak cała reszta dokonuje samemu wyboru jak chcą wyrażać swoje emocje, czy obrzucać błotem wszystko co się rusza i rzucać się każdemu do gardła, czy rozwiązać problem na pokojowej drodze.

Szkoda tylko, że takie rzeczy odbijają się np. na @Jakub Łopatko patrząc po obawach w związku z pisaniem recenzji, która nie będzie przychylna słuchawkom. Kiedyś nie przypominam sobie, aby @Jakub Łopatko pisał o takich obawach względem pisania recenzji, a teraz czytam już o tym kolejny raz.  

Ja bym się tam nie przejmował niczym. 

• Like 2

Rozczarowanie owszem jest, ale własnie tenże kontrast mnie zastanawia, bowiem właścicielowi słuchawki również się podobają i nie chciałbym w żaden sposób z tym rywalizować swoim osądem, by nie robić mu przykrości i nie narażać się potem na oskarżenia różnej maści. Wątpliwości wynikają po prostu z faktu, że w przeszłości były takie sytuacje, np. z Ultrasone Edition 5 Limited, po których recenzji usłyszałem, że jestem w dużym skrócie głuchy, głupi, niekompetentny, mam skrzywiony gust i w ogóle nie powinienem mieć prawa wypowiadania się na temat słuchawek. Także wyczerpało to znamiona opisu, iż faktycznie oceniony został oceniający przez pryzmat oceny sprzętu. Obrzucanie się błotem nie sprawi, że słuchawki zagrają lepiej, ale przyniesie satysfakcję, że wyraziło się dobitnie swoje niezadowolenie i to, co sądzi się o danej osobie. Temat i wątpliwości tej natury pojawiają się tylko dlatego, że coraz częściej się to zdarza. Ale dziękuję bardzo za słowa wsparcia. Zatem zaryzykujemy i puścimy tą recenzję:

• Like 4

1 godzinę temu, Mikołaj Marcinkowski napisał:

Gdzie jest to zasilanie impulsowe w środku auriuma/converto?

Ważniejsze od tego czy jest impulsowe, i gdzie jest . Jest pytanie, jak jest zrobione i jaki ma wpływ na dzwięk. Po swoim egzemplarzu mogę powiedzieć że jest dobrze. Ale moze być lepiej. Szybszym efektem na poprawę brzmienia jest wymiana lamp na lepsze, tu słychać od razu różnicę.

Przy tej cenie to Songolo zdecydowanie. Euforia jedyną ciekawą rzecz ma ten układ crossfeed, ale można przeżyć i bez niego. A tak to będziesz miał typowe różnice między układem OTL i z transformatorem.

• Like 1