Jump to content

Napędzenie HX Cloud I

Recommended Posts

Witam. Posiadam słuchawki HyperX Cloud I, postanowiłem, że napędzenie ich czymś lepszym niż integra (ALC-887) powinno być dobrym pomysłem. I oto pytanie, czym je napędzić? Od jednych słyszałem, że SC808 będzie najlepszym wyborem, bo wszystko poniżej dużo mi nie da. Inni z kolei mówili, że wystarczy nawet ta integra + dobry wzmacniacz. Jaka jest wasza opinia na ten temat i czy moglibyście coś polecić? Z góry dzięki.

Witam,

Cloudy nie mają specjalnych wymagań odnośnie napędu, toteż z perspektywy prądowej Cube będzie jak najbardziej adekwatnym urządzeniem. Powinien móc Pan również poczuć spokojnie różnicę ponad układem zintegrowanym, chociażby w zakresie dynamiki czy przebić. SC808 jest z kolei kartą na bardziej wymagające słuchawki, choć to owszem dobry wybór i z dużą przyszłościowością. Mocno doinwestowana potrafi ścigać się z bardzo drogimi układami USB, jak np. hybrydowym Cayinem HA-3.

Pozdrawiam.

Czyli opłaca się zainwestować w SC808? Ten wzmacniacz da radę napędzić Cloudy? I tak z ciekawości, w jaki sposób doinwestowana? ;o Bo zaciekawiłeś mnie, że dźwiękówka za 450 zł może dogonić dźwiękówkę za 2,5k zł.

Guest Mayster

Prodigy Cube ma to do siebie, że posiada dobre wejście mikrofonowe. W SC808 jest już z tym gorzej. W takim wypadku zazwyczaj rozsądniej jest podłączać mikrofon do integry, a słuchawki do SC808.

Doinwestowanie, czyli zapewne zakup op-ampów, dzięki którym karta bardzo mocno zyskuje i faktycznie zewnętrzne układy za sporo więcej mogą się przy tej karcie 'spocić', Karta do Cloudów nie będzie zatem w żadnym wypadku ograniczeniem, a wręcz przeciwnie :)