Jump to content

Philips SHP9500+RotelRA-1062+PC

tobis41
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Na forum piszę po raz pierwszy, stąd na wstępie chciałbym z całych sił serdecznie podziękować autorowi tak szerokiej wiedzy. Przyznam, że w tak przystępny sposób i klarownym języku ciężko szukać wiadomości dot. zarówno spraw technicznych jak i podejścia do jakże szerokiego zagadnienia. Uprzejmie proszę przyjąć głębokie wyrazy szacunku. Jednocześnie życzymy Panu wraz z małżonką dużo wytrwałości i sukcesów w dalszym zgłębianiu opisywanych zagadnień z pożytkiem dla wydaje się poszerzającego się grona Pańskich czytelników.

Po tych oficjalnych słowach pozwolę sobie w skrócie opisać moje dylematy dotyczące najbliższych wyborów. Posiadam Rotel RA-1062 i to przede wszystkim do niego poszukuję słuchawek. Ponadto chciałbym je wykorzystywać do odsłuchu tego samego rodzaju muzyki z komputera do  którego planuję zakup DAC'a bądź karty dźwiękowej. Swoje wybory rozpocząłem jednak zgodnie z Pańskimi wskazówkami nie od wyboru źródła a właśnie słuchawek. Co prawda Rotel'a już posiadam i należałoby się jakoś do tego dopasować, ale można przecież go zmodyfikować. To jednak zagadnienie na późniejszy moment.

Nasze zainteresowani to przede wszystkim jazz, ambient oraz muzyka poważna. Od dłuższego już czasu zgłębiamy zagadnienia forum. Po analizie artykułów jedyny model jaki opisuje Pan do słuchania tego rodzaju muzyki to nieprodukowane już Philips SHP9500. Czy potrafiłby Pan nam pomóc w wyborze w tym przedziale budżetowym do 500zł?

Kiedy już uda się wybór zaczniemy poszukiwać źródła do pc stacjonarnego. Tutaj również wysłuchując sugestii oraz własnych przemyśleń postawiliśmy na Edifier'a R2600 jaki będzie uzupełnieniem reprodukcji dźwięku jazz'u w miejscu pracy.

W oczekiwaniu na wskazówki pozostaję z szacunkiem.

Tomasz

Witam Panie Tomaszu,

Dziękuję za ciepłe słowa i życzenia. Chociaż jak widać po czasie mojej odpowiedzi niestety nie zawsze jest on na tyle elastyczny, aby móc wiedzę przekazywać na bieżąco, zwłaszcza że grono czytelników faktycznie poszerza się co jakiś czas. 

SHP9500 nie są jedyną opcją. Generalnie w tej cenie do klasyki bardzo dobrą propozycją są nieprodukowane już od długiego czasu AKG K501, w niektórych kręgach uznawane za jedne z najlepszych słuchawek do klasyki. Posiadam takowy model i faktycznie w klasyce oraz akustyce sprawdzają się ze wszystkich gatunków najlepiej. Wydaje mi się więc tym samym najtrafniejszą tu rekomendacją na tą chwilę.

Pozdrawiam.

• 3 months later...

Dzień dobry,

Dziekuję za dpowiedź i wskazówki. Dopiero teraz po czasie odczytałem Pańską pomoc za którą serdecznie dziękuje. Wspomina Pan w wypowiedzi, że model jest już nieprodukowany. Próbowałem zarówno na allegro jak i ba ebay, nowych starej produkcji AKG K501 już chyba nie dostaniemy. Pozostaje mi SHP9500. Jakie kabelki do tego modelu do recablingu Pan proponuje?