Jump to content
Sign in to follow this  
LampaElektronowa

Audeze isine20 prawa słuchawka gra ciszej

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam jestem nowy na forum więc chciałbym się serdecznie przywitać ze wszystkimi użytkownikami. Od ponad dwóch lat użytkuje słuchawki isine20 i trzy dni temu prawa słuchawka nagle zaczęła grać ciszej, kilka godzin wcześniej użytkowałem normalnie te słuchawki i nie było żadnych problemów, próbowałem podłączać słuchawki do innych źródeł, zmieniać kabel prawy z lewym ale nic pomaga. Słuchawki już są po gwarancji i czy jest w ogóle jakaś możliwość naprawy, czy niestety będę zmuszony kupić nowe? 

Edited by LampaElektronowa

Witam,

Jeśli słuchawki były kupowane u dystrybutora krajowego (Audio Klan / Top HiFi), powinien pomóc z serwisem pogwarancyjnym. Trudno powiedzieć na czym polega uszkodzenie bez konkretnych oględzin.

Zanim kupisz nowe, może warto je dać komuś do sprawdzenia kto się zna na takich sprzętach? Może wystarczy je rozłożyć i przylutować na nowo jakiś kabelek? Nowe zawsze zdążysz kupić skoro te są już po gwarancji. 

Swoja drogą mamy na forum kilka par i niestety pierwszy raz słyszę o usterce w tym modelu.

Posted (edited)

Nie jest to jakoś zauważalnie ciszej wystarczy że ustawię w windowsie balans lewa 87% i prawa 100% i wtedy jest dobrze, no ale przeważnie korzystam z odtwarzacza przenośnego i tam nie mogę ustawić balansu. Po prostu korzystałem normalnie z słuchawek i po zakończeniu słuchania odłożyłem je do etui i potem chcąc kolejny raz posłuchać muzyki już prawa słuchawka nagle zaczęła grać ciszej. Słuchawki kupiłem na amazonie.

Edited by LampaElektronowa

Również pierwsze słyszę. Problem może mieć podłoże albo w uszkodzeniu materiału membrany, albo jakimś cudem "spaleniu magnesów" ale czy to możliwe? Albo - i co na razie próbowałbym najpierw obadać - problem ze szczelnością korpusu, przez co ma się klasyczny wyciek dźwięku. Tylko że wtedy powinien od razu usiąść bas i powinno dać się to poczuć. Jeśli cały kanał gra ciszej, ale równo tonalnie (można próbować zrównać je sobie balansem i potwierdzić że nie ma zniekształceń/problemów z tonalnością) potrzebna będzie dogłębna ekspertyza.

Teraz, LampaElektronowa napisał:

Po prostu korzystałem normalnie z słuchawek i po zakończeniu słuchania odłożyłem je do etui i potem chcąc kolejny raz posłuchać muzyki już prawa słuchawka nagle zaczęła grać ciszej.

Może to wskazywać na uszkodzenie membrany powstałe przy zakładaniu słuchawek. Zależy jak się to robiło. Mogło powstać duże ciśnienie odśrodkowe, może tips jest uszkodzony. Z którego roku są to słuchawki? Posiadam model 2016 i nie mam z nimi na razie żadnych problemów.

2 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Może to wskazywać na uszkodzenie membrany powstałe przy zakładaniu słuchawek. Zależy jak się to robiło. Mogło powstać duże ciśnienie odśrodkowe, może tips jest uszkodzony. Z którego roku są to słuchawki? Posiadam model 2016 i nie mam z nimi na razie żadnych problemów.

zawsze tak samo zakładałem, nigdy nie rzucałem słuchawkami i zawsze odkładałem do etui nie odłączając kabla. Słuchawki są ze stycznia 2017r i od tego czasu wyglądają idealnie jak nowe nigdzie nie widzę jakiś nieszczelności obudowy

Posted (edited)

Cześć

Może coś dostało się do środka przez otwór wylotowy i blokuję dźwięk.

Miałem tak z innymi słuchawkami tzn z Aune E1, że też zaczęła jedna słuchawka grać ciszej. Pomogło zanurzenie kilka milimetrów w alkoholu i oczyściły się i grają teraz równo.

Oczywiście nie jest rozwiązanie do tych słuchawek, ale jeśli to nie kabel i nie rzucałeć więć teoretycznie nie powinno się połączenie w środku przerwać.

Widziałem też aukcje z uszkodzoną jedna słuchawką więc może jest szansa trafić tą właściwą, no ale to trzeba mieć fuksa :)

Miałem stare Staxy, gdzie jedna słuchawka grała ciszej przez to, że miała już prawdpodobnie dziury w membranie, ale ta w iSine powinna być grubsza, ale zawsze to kawałek cienkiej metalizowanej folii.

Na tym filme widać budowę LCD i4, które powinny być podobne wewnętrznie:

Czyli dało by się teoretycznie, dla wprawnej ręki, je otworzyć, objerzdżająć do okoła ostrzem. Było by cudownie jakby zrezygnowali, tak jak Stax w nowszych słuchawkach, z klejenia.

Edited by NuYam

W środku są czyste, próbowałem je czyścić delikatnie sprężonym powietrzem i szczoteczką i nic to nie dało, dalej gra ciszej. Rozbierać ich nie będę bo do takich rzeczy to mam dwie lewe ręce i znając moje szczęście to popsuje coś gorzej albo połame zatrzaski.

Balans kanałów w eq

Może byłby rozwiązaniem, mogą to być problemy z przetwornikiem.

2 godziny temu, Waifu napisał:

Balans kanałów w eq

Może byłby rozwiązaniem, mogą to być problemy z przetwornikiem.

Tak to jest rozwiązanie, ale ja przeważnie słucham na colorfly c10 i tam nie da się ustawić balansu.

Też optowałbym za serwisem. Może tylko jakiś drobiazg? Włos, kurz i obejdzie się bez wysokich kosztów naprawy.

21 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Autoryzowany może? (Audio Klan)

Ok w takim razie skontaktuję się z nimi, przynajmniej będę wiedział co jest przyczyną, a być może to rzeczywiście jakiś drobiazg.

Ok. Są właścicielem sieci sklepów Top HiFi, więc pewnie tam też przekierują. Czy iSine które posiadasz są z naszej krajowej dystrybucji? Jakiekolwiek ślady wskazujące że były kupowane z dystrybucji Audio Klan? To ułatwiłoby zapewne ich serwis.

47 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Ok. Są właścicielem sieci sklepów Top HiFi, więc pewnie tam też przekierują. Czy iSine które posiadasz są z naszej krajowej dystrybucji? Jakiekolwiek ślady wskazujące że były kupowane z dystrybucji Audio Klan? To ułatwiłoby zapewne ich serwis.

Nie tak jak pisałem kupiłem je na amazonie, dałem za nie wtedy coś około 500 euro już nie pamiętam dokładnie, ale na pewno wyszło taniej niż w Polsce.

Więc miejmy nadzieję że nie będzie z tym problemu. Zakładam usługę poserwisową płatną. Przy takich zakupach - jeśli to sztuka nowa ze sklepu - teoretycznie gwarantem jest tenże właśnie sklep i należy wtedy ją odsyłać do kraju w którym się on znajduje. Bardzo szybko to co zaoszczędziliśmy potrafi zostać zeżarte przez transport, a nawet ponowną kontrolę celną. 

12 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Więc miejmy nadzieję że nie będzie z tym problemu. Zakładam usługę poserwisową płatną. Przy takich zakupach - jeśli to sztuka nowa ze sklepu - teoretycznie gwarantem jest tenże właśnie sklep i należy wtedy ją odsyłać do kraju w którym się on znajduje. Bardzo szybko to co zaoszczędziliśmy potrafi zostać zeżarte przez transport, a nawet ponowną kontrolę celną. 

Wyślę do nich niech chociaż zdiagnozują co im dolega, jeśli naprawa będzie droższa niż 500zł wtedy odpuszczam.