Jump to content
Sign in to follow this  
bpiotrow13

Sluchawki do biura

Recommended Posts

Szczerze mowiac zawsze myslalem, ze to podobnie grajace sluchawki. Sowy tez podobno sa ciemne i z mocna srednica. Oppo nie mam mozliwosci niestety odsluchac. Owle moze mi sie uda w top hi fi. To co mi w nich przeszkadza to malo biurowy wyglad i koniecznosc glosnego sluchania, zeby wydobyc z nich najlepszy dzwiek.

Z Oppo może być podobnie... zreszta to dotyczy każdych słuchawek ze zgaszonymi wysokimi tonami.

No wlasnie, dlatego pytalem tez czy ktos sluchal Beyerdynamic t5 p2 i jak sie maja do bowersow p 7, ktore mi sie podobaja z tym ze moglyby byc wygodniejsze i moze lekko ciemniejsze (ale niewiele).

Edited by bpiotrow13

23 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Ja słuchałem. Recenzje obu modeli są na blogu.

To wiem i wygladaja mi na dosc podobne sluchawki, chyba ze zle odczytuje? Z tym, ze jakosc dzwieku i wygoda po stronie Beyerdynamic. A jak jesli chodzi o barwe dzwieku? 

Dziekuje, czyli wygladaja na fajna opcje do bardziej stacjonarnej wersji B&W p7. Pozostaje odsluch i porownanie do Nighowl.

Trochę to trwalo, ale finalnie kupiłem Beyerdynamic t5p2. Podłączyłem je i..... zupełnie mnie rozczarowaly. Jakiś nijaki dźwięk. Posłucham trochę w pracy i zabrałem do domu, żeby posłuchać na Burson conductor v2. No i jak to mówią kapcie mi spadły. Widać słuchawki potrzebują naprawdę dobrego źródła. Namacalność dzwieku, wypelnienie i scena super. Potwierdziło się to co piszą, ze sluchawki sa wybredne.

Myślę jakie źródło dobrać do nich do pracy. Wstępnie Chord hugo 1 mógłby być dobry, trochę cieplejszy od hugo 2. Macie może jakieś inne sugestie/doswiadczenia?

Czolem, podłączyłem swoje Beyerdynamic t5p2 do chord hugo 1 i dźwięk faktycznie nabrał mocy, tyle tylko że góra stała się dość ostra, a bas wcale nie tak eksponowany. Powiem szczerze dużo bardziej odpowiadają mi B&W p7 z chordem. Plusem beyerdynamicow jest za to wygoda. Czy ta ostrość to może być efekt braku wygrzania? Kupiłem beyerdynamiki używane, ale w stanie wskazującym na małe, albo wręcz śladowe używanie. 

Ideałem brzmienia jest dla mnie Audeze lcd 2 z bursonem i taki zestaw mam w domu i jakoś chciałby go zreplikować do biura w bardziej kompaktowej formie. W stosunku do beyerdynamic z hugo chcialbym, żeby dźwięk był bardziej dociazony, bez ostrej góry, tak jak odbieram też bowersy p7, tylko z wygodą beyerdynamic t5. Moze powinienem isć do t5 p w coś pokroju woo audio wa7 albo chord mojo? Słuchalem krotko Beyerdynamic t5 na bursonie conductorze i to chyba byłby ten kierunek

Myslę też nawet czy nie zostawic chorda, a zamienić beyerdynamic np. na nighowle albo oppo pm 3.. Problemem jest trochę to, że nie mam jak i gdzie odsłuchać sobie rożnych konfiguracji przed zakupem

Tesle tak grają, albo ktoś je toleruje albo nie. Jak szukasz odpowiednika swojego stacjonarnego zestawu to poczytaj o Audeze isine 20 lub i3 ew i4 w zależności od budżetu.

Jesli musza to być słuchawki pełnowymiarowe to Hugo może bardzo dobrze zagrać z Nightowl lub Nighthawk.

Dzięki, cenna uwaga. Czytałem recenzje Beyerdynamic o sporym basie i lagodnej górze i widać odczuwam to zupełnie inaczej. Przy lcd 2 są krzykliwe dla mnie, może to był bład, ze zacząłem od Audeze:) lcd 2 z bursonem conductor v2 to dla mnie na razie przyznam referencja dzwiekowa, której namiastkę chciałbym mieć w biurze.

Czyli raczej nie kombinować ze zmianą wzmacniacza na woo wa 7/ chord mojo (dostalem hugo w dobrej cenie i byloby mi szkoda) tylko kupić inne słuchawki? Muszą byc wygodne i zamknięte. Dokanałowe raczej nie. Zostałbym z B&W p7, ale wygoda mi nie bardzo pasuje na dłuższe siedzenie. Czyli nightowl, jakaś alternatywa jeszcze? To mogłoby fajnie zagrać z hugo, rozumiem w kierunku lcd 2?

Wiem, że najlepiej odsłuchać samemu, ale nie mam za bardzo takiej możliwości, stad jestem wdzięczny za sugestie. Bez odsłuchu kupiłem lcd 2 i bursona i to byl strzal w 10:)

Myśle, ze Hugo i Nightowl to może być fajne połączenie. PM3 to raczej nie ta klasa grania. Ciekawa propozycja może być tez Denon 7200. Proponuje najpierw poczytać recenzje, a później kupować przez net. Zawsze mamy 14 dni na zwrot.

Wlasnie denona 7200 balem sie troche, ze jest za jasny, stad kupilem t5p. Z jasnym zrodlem chyba sowki lepsze. Sowki moze uda mi sie jednak w top hi fi odsluchac. W sumie z hugo powinny zagrac lepiej niz z redem nawet, ktore to polaczenie jest chwalone. Sowki z tego co czytam chyba beda blizsze lcd 2?

Tak Sowy będą bliżej lcd2 niż 7200. Skoro brzmienie LCD tak bardzo trafia w gust może od nich jakiś zamknięty model?

20 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Sowki z tego co czytam chyba beda blizsze lcd 2?

Raczej LCD-2CB. Z kolei NH bliższe LCD-X. Alternatywy dla Audeze LCD-2 (model F 2016):

• K270 Studio
  • HD650
  • SRS-3030
  • LCD-i3 lub iSine 20

Wydaje mi się, że albo 650-tki, albo i20 dadzą tu najwięcej szans na powodzenie.

Dzięki wielkie, do biura szukam zamkniętych niestety tylko. Ale k270 to moze byc swietny strzal do chorda hugo. Mam teraz t5p z chugo i musze ruszyc jakis element, chugo mi szkoda, poszukam ofert k270, nie latwo chyba je dostac...

To jeszcze Was pomęczę. Znalazłem nawet akg k 270, ale jak wymienić w nich pady? To bardzo trudne? W sumie do hugo sadzac po recenzji by pasowaly, ale czy to nie zrobi się już mało relaksacyjne brzmienie? Czy sowy sa duzo ciemniejsze od k270? Sa teraz w promocji i wyglada to kusząco.

6 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

nie latwo chyba je dostac...

Czasami się udaje...

jak wymienić w nich pady? To bardzo trudne?

Normalnie. Nie. Trzeba tylko troszkę cierpliwości. Zaczyna się od wewnętrznego "nosa" i potem jedzie z całym padem dookoła. Po zakupie wszystko będzie jasne jak słońce. 

czy to nie zrobi się już mało relaksacyjne brzmienie? Czy sowy sa duzo ciemniejsze od k270? Sa teraz w promocji i wyglada to kusząco.

Raczej nie ma problemu. K270 S to ekwiwalent LCD-4z. Sowy są bardziej specyficzne i płaskie od K270, ciemniejsze... chyba tak, ale troszkę. 

• Like 1

W dniu 14.07.2019 o 16:19, Nehero napisał:

Scenę da się poprawić w NO, u mnie tym zadaniem zajęło się Fiio Q5, który faktycznie w kwestii sceny, bardzo dobrze się nią zajmuje.

@bpiotrow13 z moich obserwacji wynika, ze audioquesty nie lubią cichego grania. O wiele lepiej się czują jak dołożysz im trochę mocy, oczywiście wszystko w granicach zdrowia czy przyjemności, ale o cichutkim plumkaniu można zapomnieć.

Lepiej scena i basem zajmie Q5S. Tylko ze NO faktycznie lubię głośniej. Co moim zdaniem wyklucza 8 godzinne słuchanie - szczególnie w biurze. 

Dziekuje. Bardzo pomocne. Te k270 sa chyba zarezerwowane, ale napisalem PW, zobaczymy. Znalazlem tez na ebay, ale to wiadomo troche loteria.

45 minut temu, KiiT napisał:

Lepiej scena i basem zajmie Q5S.

Wymieniać Q5 na Q5S nie będę :D, zresztą według recenzji na kropce, rożnice są na tyle małe, że nie trzeba od razu sprzedawać Q5 by kupić Q5S.

Jak już to od razu lepiej iśc na Woo Audio WA8 :D

Ale tutaj mowa o nowym zakupie. A wtedy lepiej iść w Q5S, które co ciekawe było tańsze od Q5 miejscami.  A skoro tańsze i lepsze to wiadomo 😁

11 godzin temu, Nehero napisał:

Wymieniać Q5 na Q5S nie będę :D, zresztą według recenzji na kropce, rożnice są na tyle małe, że nie trzeba od razu sprzedawać Q5 by kupić Q5S.

Jak już to od razu lepiej iśc na Woo Audio WA8 :D

Wa8 to chyba inne granie i z 5 razy wiekszy budzet. Sam bym wa8 chetnie nabyl, ale najtansze jakie widzialem kosztowaly prawie 5 k i to w stanach..

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Używki pojawiają się za ok 3500 zł, ale trzeba uważać bo potrafi szumiec na czułych dokach

No to super okazja, ja widzialem najtansze po 4900 i to jeszcze trzeba bylo doliczyc clo i vat. Moze na wa8 moje t5p2 by mi pasowaly:)

10 godzin temu, KiiT napisał:

Ale tutaj mowa o nowym zakupie. A wtedy lepiej iść w Q5S, które co ciekawe było tańsze od Q5 miejscami.  A skoro tańsze i lepsze to wiadomo 😁

A tu to masz racje :) Jak nowe kupować to jak najbardziej tak, choć gdyby ktoś trafił w lepszej cenie Q5 używane, to znów nie ma co na siłę dokładać do Q5S, CHYBA ŻE komuś zależy na kodekach BT szczególnie LDAC.

A cena Q5s faktycznie ciekawa, niższa niż Q5 na począku.

ja swoje Q5 kilkumiesięczne kupiłem na "straganach" na forum mp3store, prawie za połowę kwoty podczas premiery. 

2 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

Wa8 to chyba inne granie i z 5 razy wiekszy budzet. Sam bym wa8 chetnie nabyl, ale najtansze jakie widzialem kosztowaly prawie 5 k i to w stanach..

Tyle, że z tego co czytałem to WA8 również stoi na wysokim poziomie.

Ciekawa pozycja by zamknąć się z WA8 i wysokiej klasy słuchawkami podpasowanymi pod WA8.