Jump to content
Sign in to follow this  
Mikołaj Marcinkowski

Zbalansowany DAC do Pathos Aurium

Recommended Posts

Posted (edited)
1 godzinę temu, pablo650 napisał:

Jak znajdę kogoś w pobliżu kto ma takie cacko to idę na odsłuch

Na pewno warto , sprzęt jest  specyficzny i może trafić w gust. Dla mnie frajdę daję multum opcji . W tej chwili próbuje ustawić eq aby działał jak reveal 40%, ale idzie jak krew z nosa ...

Dodam że ciekawa jest opcja w regulacji dźwięku , Rme utrzymuję poziom dźwięku na tym samym poziomie nie zależnie od głośności .

- słysząc te same względne " dźwięki” w całym zakresie głośności.

Edited by maszynista1987
dodane
  • Like 1

3 minuty temu, maszynista1987 napisał:

Na pewno warto , sprzęt jest  specyficzny i może trafić w gust. Dla mnie frajdę daję multum opcji . W tej chwili próbuje ustawić eq aby działał jak reveal 40%, ale idzie jak krew z nosa ...

damy radę:D

• Like 1

Posted (edited)

Ja mam ok.160 kilometrów do Poznania . Dolny śląsk.

Edited by pablo650

3 godziny temu, Mikołaj Marcinkowski napisał:

To raczej nie ma co myśleć. W warszawie na poczatku sierpnia posłucham matrixa bo bede tam na kilka dni. 

I wtedy myślę że zmienisz całkowicie zdanie co do zakupu .:D

1 minutę temu, Mikołaj Marcinkowski napisał:

Powiedzcie mi, pathos converto mk2, w ustawieniach audio na pc mam maksymalne probkowanie 192khz 24 bit. Sterownik m2 tez tyle pokazuje. Jak odpalić 384khz /32bit?

Jeszcze nie ma utworów 32 bitowych, na ten moment kończy się to na 24 bitach.

Nawet gdybyś ustawił, to nie wiem czy posiadasz nagrania 32 bit. Inaczej ustawienie nic Ci nie da.

Poza tym to chyba kość jest 32 bitowa, a zobacz w specyfikacji jakie częstotliwości obsługują poszczególnego złącza isb coax opt itp i tym się kieruj.

Kieruj się też tym jaką muzykę odtwarzasz. Jeśli 16 bit to ustaw na 16, jeśli 24 bit to na 24 bit ustawiasz, potem również jeśli słuchasz 24 bit 196khz o ustawiasz na tyle. Ustawisz więcej, to nic nie zyskasz, a komputer będzie musiał upsamplingować plik do ustawienia, co zwykle nie ma albo żadnych skutów, albo ma negatywne skutki. Bo jak był plik 88,2 khz, a ustawisz 196khz, to ta różnica do 196 khz z nieba się nie weźmie, trzeba załatać luki. Same się nie załatają, więc zapewne komputer podorabia reszte  według jego widzimisie.

Tak jest przynajmniej w teorii.

• Like 1

Mowa o próbkowaniu maksymalnym? Również nie wiem. Być może jest zarezerwowane dla DSD i software'owej konwersji DSD-to-PCM. Foobar posiada takie opcje. Sam korzystam z trybu DS/ASIO z próbkowaniem 24 bit / 44.1 kHz. Od czasów STXa jest to uznawane za najbardziej optymalne ustawienie, nawet teraz w czasach hi-res. 

Ponieważ wątek eskalował do miana w pełni dyskusyjnego, przenoszę do działu regularnego i oznajmiam:

Testy innych lamp na Aurium in progress. Od razu mogę powiedzieć, że czuć różnicę, ale do testów muszę używać HD800, jako że są najczulsze.

Aktualne pary testowe:

1. 6922EH (mój stock)
  2. 6N23P
  3. 6N23P-EW (militarna)
  4. 6N1P-EW OC (militarna / SilverShield)
  5. E88CC Tesla

Tym czasem ja, mam od kilku dni converto na domowe odałuchy. Do Warszawy wybieram sie w czwartek i w weekend przysłucham sie matrixowi. Na szczęście, mam możliwość zabrania sprzętu ze sobą, więc testować będę na swoich gratach. Póki co jestem na 100% nastawiony na converto. Jesli matrix nie bedzie duzo lepszy, to we wrześniu, będą u mnie stały dwa czarne pathosy. Na gwiazdkę wtedy, zostawiam zabawy z zasilaniem :p.

Screenshot_20190728-005656_Gallery.jpg

• Like 3

W razie gdyby potrzebne były odpowiednie kable XLR do Converto/Aurium oraz lepszy kabel do LCD-X, służę. Były to de facto pierwsze rzeczy od których zacząłem dopasowywanie swojego systemu. Potem doszły akcesoria filtrujące iFi, a obecnie bawię się lampami i już słyszę, że przynajmniej jedna para będzie się ze mną zostawała. Zasilanie, jeśli już, zostawię sobie raczej na końcu.

Posted (edited)

Dla mnie podstawa to czysty prąd, potem pomyślę nad dobrym sygnałem. Listwa Fadel Arta, "HotLine", daje niesamowitą poprawe. Przy okazji planuję przetestować kondycjoner PS Audio power plant Premier, który stoi u mojego ojca w systemie głośnikowym. To, plus dobra listwa(nie pamietam jaka), w jego systemie zmieniło dzwięk diametralnie na plus. Nie ma mowy o jakichkolwiek efektach placebo czy nawet delikatnych zmianach.

Do testów dostałem nordosta purple flare i Audioquesta Water. Jeszcze nie mialem czasu ich porównać, ale na szybko, water daje mi wyrazistszą średnice, co jest na plus. Planowałem przy właściwym już zakupie, bardzo wlasnie pańskimi kablami, się zaintetesować.

Pytanie czy dzięki ifi, da sie z laptopa zrobić pełnoprawny transport sygnału, czy trzeba iść w rzeczy typu SOtM sms.

Edited by Mikołaj Marcinkowski

Posted (edited)
21 godzin temu, Mikołaj Marcinkowski napisał:

Dla mnie podstawa to czysty prąd, potem pomyślę nad dobrym sygnałem. Listwa Fadel Arta, "HotLine", daje niesamowitą poprawe. Przy okazji planuję przetestować kondycjoner PS Audio power plant Premier, który stoi u mojego ojca w systemie głośnikowym. To, plus dobra listwa(nie pamietam jaka), w jego systemie zmieniło dzwięk diametralnie na plus. Nie ma mowy o jakichkolwiek efektach placebo czy nawet delikatnych zmianach.

Do testów dostałem nordosta purple flare i Audioquesta Water. Jeszcze nie mialem czasu ich porównać, ale na szybko, water daje mi wyrazistszą średnice, co jest na plus. Planowałem przy właściwym już zakupie, bardzo wlasnie pańskimi kablami, się zaintetesować.

Pytanie czy dzięki ifi, da sie z laptopa zrobić pełnoprawny transport sygnału, czy trzeba iść w rzeczy typu SOtM sms.

Nordost z tej serii,to raczej kontrolnie, bardziej oparł bym się na Audioquescie , ale po odsłuchu skrobnij coś na temat różnic. Sam używam Purist Audio Designe  Musaeus , po rca , a Zu Audio Varial ,po xlr. Podobny pułap cenowy, ale różnica jest na korzyść xlra. Czekam do czwartku, a nawet do piątku na ocenę Matrixa.

Edited by pablo650