Jump to content
Sign in to follow this  
Mikołaj Marcinkowski

Zbalansowany DAC do Pathos Aurium

Recommended Posts

Tak. Z moich testów natomiast wynika, że bardzo dobry RCA jest w stanie zrównać się z sensownym XLR. Różnice będą bardzo małe. Z tym że korzystam ze standardowego zasilacza, wzbogaconego tylko o iFi Audio DC iPurifiera. Kable zarówno obce, jak i mojego autorstwa. 

6 godzin temu, Mikołaj Marcinkowski napisał:

Na balans naciskam dlatego, że opinia to potwierdza, ale też z racji tego, że w instrukcji Auriuma jest wyraźnie napisane, że zagra lepiej po balansie.(Spokojnie, nie wspominają, że po balansie z converto :P)

Na pewno po balansie da się uzyskać lepszy technicznie dźwięk, jednak osobiście wole go po RCA. Zwłaszcza jak mamy konkretne kable pasujące do całego zestawu.

Potwierdzam że po balansie jest minimalnie lepiej ,  na stałe mam podpięte bardzo dobre i neutralne  xlry i bardzo dobre kable Rca i jest zauważalna zmiana  na korzyść toru zbalansowanego, ale nie jest to duża różnica. U mnie słychać zmiany, ale można by grać po rca i też jest fantastik.

Posted (edited)

A słuchałeś w międzyczasie Matrixa , żeby być pewnym na sto procent, co do słuszności wyboru .

Edited by pablo650

1 godzinę temu, Mikołaj Marcinkowski napisał:

Sprobuje jutro się dowiedzieć. Z tego co widze to chyba w dobrej jak na nowke cenie są jakies z ekspozycji za 6500. Inne są za ponad 8 wystawione.

Te za 8 to zapewne wersje z MQA

Godzinę temu, Nehero napisał:

Te za 8 to zapewne wersje z MQA

Dokładnie , ale ja bym po negocjował , bo można urwać z tych sum . Różnicą w wersji z Mqa  jest nie tylko dekoder , ale z tego co pamiętam to jest ziupełnie inny chipset.  Reszta jest taka sama z drobną modyfikacją obudowy z tyłu , poprawiono dostęp do gniazd Xlr, a dokładnie ułatwiono wypinanie wtyków . Obie wersje są bardzo dobre .

29 minut temu, pablo650 napisał:

Obie wersje są bardzo dobre .

Dlatego trzeba sie poważnie zastanowić, bo różnica cenowa jest znaczna chyba około 1,5k zł, a zniżka zadziała w obu przypadkach najprawdopodobniej. I jak patrzeć na tą tańszą wersję, to z obniżką robi się jeszcze ciekawiej. Ta druga wersja w tej cenie wygląda już mniej zachęcająco.

Chipset ma wpływ na dzwięk?

Mam czas na obadanie matrixa jesli bedzie taka mozliwosc bo na converto minimum miesiąc muszę poczekać. Nie ma w polsce w ogole. Ale tez znizke chyba fajną dostalem. Beda sciagac bo muszą i tak (to co sluchalem to ostatnia sztuka salonowa w pl) a ja mam sie zastanowic.

Posted (edited)

Myślę żę jakość dzwięku nie zmieniła śię na plus  z nowym chipsetem w wersji Mqa , jedynym plusem jest samo dekodowanie dzwięku z Tidala . W przypadku odsłuchu po i2s natywnie , dekoder mqa nie ma żadnego znaczenia , ponieważ nie bierze udziału w procesie obróbki sygnału, a dzwięk jest i tak lepszy, chyba że się słucha muzykę niskiej jakośći  . Tak na prawdę jeśli sie nie zamierza wykorzystywać Tidala jako główne żródo dżwięku, tylko jedno z wielu ,to tańsza wersja jest uzasadniona w pełni.Jeśli mogę coś podpowiedzieć w kwestii wyboru ,to Matrix oferuje po i2s fenomenalne osiagi  tzn . Fenomenalną rozdzielczość , fenomenalną dynamike i scenę .

Edited by pablo650

30 minut temu, pablo650 napisał:

W przypadku odsłuchu po i2s natywnie , dekoder mqa nie ma żadnego znaczenia , ponieważ nie bierze udziału w procesie obróbki sygnału

Czyli co MQA nie działa z I2S?

Z tego co widzę na ekranie swojego Matrixa to nie . Chyba że jest to ukryte i Matrix tego nie sygnalizuje . W normalnym użytkowaniu Mqa działa i jest to widoczne na wyświetlaczu, ale po Hdmi jest zawsze na panelu nazwa portu i format w jakim idzie plik np.  PCM , DSD . Jeszcze tego nie rozgryzłem do końca, ale wydaje mi się że mam rację. Jeżeli nie to proszę kogoś o korektę .  Normalnie z pleyera sygnał wychodzi do konwertera Spdif i tu może być Mqa , ale konwerter po zmianie zworek przełącza gniazdo Hdmi do pracy natywnej i chyba tu juz sygnał mga może nie wyjśc do gniazdka Hdmi .  Jeżeli nie dotrze do Matrixa w postaci mqa to jest widziany jako Pcm, lub np.Dsd. Z drugiej strony jeżeli ma to być sygnał natywny, czyli surowy bez obróbki ,to było by bez sensu wpuszczać kodowanie i zakłócać go .

@pablo650 Czyli wyższa wersja musi odbierać MQA natywnie jak rozumiem, niższa jej nie dekoduje, czy też dekoduje?:rly:. A I2S sam w sobie nie przyjmie MQA, tylko przerabia na np. PCM? 

Godzinę temu, pablo650 napisał:

Z drugiej strony jeżeli ma to być sygnał natywny, czyli surowy bez obróbki ,to było by bez sensu wpuszczać kodowanie i zakłócać go .

Czyli to w teorii robi wersja z MQA? 

Trochę pokręcone. :/:S

Jest trochę pokręcone , ale zbadam dokładnie w czym rzecz.Najgorsze jest to że na ten temat jest bardzo mało informacji  i ciężko dotrzeć do kogoś kto się na tym dobrze zna . Sam staram się nauczyć jak to działa w teorii i praktyce , najważniejsze że dobrze gra .:D

16 minut temu, pablo650 napisał:

najważniejsze że dobrze gra .:D

Jak za taką kasę, to chyba MUSI dorze grać. Nie ma innej opcji.

Mnie się wydaje, że jakby MQA miało iść natywnie to by szło i tyle. Jeśli po I2S nie widać MQA, to albo dzieje się to niewidocznie i tylko pokazuje PCM, co byłoby dziwne. 

"X-SABRE Pro wyposażony jest w kompletny zestaw portów wejściowych, dodatkowo do złącza optycznego, koaksjalnego, AES/EBU i USB dodany został port I²S·LVDS na złączu HDMI do transmisji sygnału I²S. Pozbądź się połączeń optycznych, USB i re-ekodowania i pozwól na oryginalny cyfrowy stream bespośrednio do chipu D/A."

Wzięte z opisu. Jeśli I2S przesyła sygnał bezpośrednio do chipu D/A, to w pozostałych przypadkach jeszcze o coś zachacza po drodze? I w którym momencie jest dekodowanie MQA przez Matrixa?

1 godzinę temu, Nehero napisał:

Jak za taką kasę, to chyba MUSI dorze grać. Nie ma innej opcji.

Mnie się wydaje, że jakby MQA miało iść natywnie to by szło i tyle. Jeśli po I2S nie widać MQA, to albo dzieje się to niewidocznie i tylko pokazuje PCM, co byłoby dziwne. 

"X-SABRE Pro wyposażony jest w kompletny zestaw portów wejściowych, dodatkowo do złącza optycznego, koaksjalnego, AES/EBU i USB dodany został port I²S·LVDS na złączu HDMI do transmisji sygnału I²S. Pozbądź się połączeń optycznych, USB i re-ekodowania i pozwól na oryginalny cyfrowy stream bespośrednio do chipu D/A."

Wzięte z opisu. Jeśli I2S przesyła sygnał bezpośrednio do chipu D/A, to w pozostałych przypadkach jeszcze o coś zachacza po drodze? I w którym momencie jest dekodowanie MQA przez Matrixa?

Ja też czytałem instrukcję  Matrixa , dodatkowo konwertera. Jest to trochę opisane skrótowo bez rozwinięcia, ale porozmawiam z specjalistami od dystrybutora jak to poukładać w całość.

• Like 1

Tyle dopłacać za możliwość odczytu MQA? Tutaj nie ma nad czym zastanawiać się i myśleć :D.

@nsk teoretycznie dsd i kompatybilność z odtwarzaczami płyt SACD powinna wystarczyć, aby zaspokoić pragnienia. Szczególnie, że z tym tutaj zaszaleli po calości :k701smile:

Muszę kiedyś posłuchać converto, sceną  P Jakub mówił że jest lepszy od rme  adi 2 pro , ale dla mnie dźwięk instrumentów  i głosu w rme po prostu  wgniata w fotel .Jak myślicie  pozwolą mi w top hifi porównać mojego daca z converto ??

Dla użytkownika "audiofilskiego" owszem. Dla osoby patrzącej na dźwięk bardziej technicznie lub do zastosowań bardziej profesjonalnych RME będzie lepszym wyborem.

• Thanks 1

Czyli sporo zależy od gustu i czego szukamy w muzyce :) Np Bursona Playmate ma inna barwę dźwięku   ,ale scena wydaje mi się ciekawszy niż  Rme.

Ale realizm w Rme to sam smaczek .

37 minut temu, maszynista1987 napisał:

Muszę kiedyś posłuchać converto, sceną  P Jakub mówił że jest lepszy od rme  adi 2 pro , ale dla mnie dźwięk instrumentów  i głosu w rme po prostu  wgniata w fotel .Jak myślicie  pozwolą mi w top hifi porównać mojego daca z converto ??

Ciekawi mnie to, co powiedziałeś na temat jakości dzwięku instrumentów i głosu w rme . Jak znajdę kogoś w pobliżu kto ma takie cacko to idę na odsłuch