Jump to content
Sign in to follow this  
Nehero

Jaki wzmacniacz do początku nowego toru.

Recommended Posts

Kurde, nie chce ktoś wypożyczyć Hawki? Reda mam a tak każdy zachwala. Niestety nigdy nie miałem z nimi styczności :(

Ja nie zachwalam bo to najbardziej specyficzne słuchawki jakie miałem ever. Przed kupnem byłem ich słuchać w Top HiFi dwa razy i nie mogłem się nadziwić jak ludzie płaca za nie 2,5 tys zł bo tyle kosztowały na premierę. Obecnie uważam ze Red plus NHC to jeden z najlepiej wycenionych zestawów audio w stosunku jakości do ceny. 

• Like 1

Posted (edited)

@Palpatine Do trzech razy sztuka... miałem drewniane Hawki, Owle, a teraz Hawki Carbon. Tym razem będą musiały mi wystarczyć z Redem na dłużej :D 

Edited by Jaworrr
  • Like 1

30 minut temu, Palpatine napisał:

Ja nie zachwalam bo to najbardziej specyficzne słuchawki jakie miałem ever. Przed kupnem byłem ich słuchać w Top HiFi dwa razy i nie mogłem się nadziwić jak ludzie płaca za nie 2,5 tys zł bo tyle kosztowały na premierę. Obecnie uważam ze Red plus NHC to jeden z najlepiej wycenionych zestawów audio w stosunku jakości do ceny. 

Miałem... były super... sprzedałem... teraz tęsknię, pewnie kiedyś u mnie znów zawitają :)

• Like 1
  • Haha 1

@Jaworrr Gratuluję zatem dojrzałej i życiowej decyzji. Sam nie mogę się takową pochwalić, choć częściowo i owszem:

• wyprzedanie większości sprzętu słuchawkowego i okołosłuchawkowego
  • LCD-XC zamiast LCD-2F
  • K1000 zamiast gonitwy za LCD-4/4z
  • planowane zainwestowanie w sprzęt stereo.

Teraz tylko dylemat, czy pięknie nasycona lampa z poborem 110 W i napalaniem w całym domu, czy bardziej uniwersalna hybryda z 13 W poborem i zimną konstrukcją. Dat iz da kłeszczyn :D.

• Like 1

10 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

@Jaworrr Gratuluję zatem dojrzałej i życiowej decyzji. Sam nie mogę się takową pochwalić, choć częściowo i owszem:

• wyprzedanie większości sprzętu słuchawkowego i okołosłuchawkowego
  • LCD-XC zamiast LCD-2F
  • K1000 zamiast gonitwy za LCD-4/4z
  • planowane zainwestowanie w sprzęt stereo.

Teraz tylko dylemat, czy pięknie nasycona lampa z poborem 110 W i napalaniem w całym domu, czy bardziej uniwersalna hybryda z 13 W poborem i zimną konstrukcją. Dat iz da kłeszczyn :D.

Burżuju Ty, do domku zimowego który masz schowany w górach świętokrzyskich bierz lampę a do Zony starczy hybryda :D

• Haha 1

Panie, w drugą stronę zupełnie. Oryginalnie to ja Żuławiak jestem. Taka rzadkość że nawet słownik podkreśla :). U nas zawsze chłodniej, bo albo od morza ciągnie, albo od Wisły. Moim zdaniem podział z tego co słyszę - przynajmniej dla KEFów jest prosty: Hybryda, a lampa to gdy chce się wincyj klimatu. 

Poczytałem o HiFiMAN Arya i trzeba ich koniecznie posłuchać, bo to może być niezła konkurencja dla LCD 3 w ostatecznym wyborze.

• Like 1

9 godzin temu, Corvin74 napisał:

jak ja liczę to jest 344,00 zł taniej niż osobno...

LCD-XC Music Creator -  4444,00 zł + Pasthos Arum  - 5499,00 zł = 9943,00 PLN

Zestaw mają w cenie: 9599,00 zł

Swojego czasu mieli ten zestaw w cenie 8888 zł jak dobrze pamiętam. Warto podpytać lokalny sklep o zejście z ceną do poprzedniego rabatu. Do centrali nie radzę wysyłać zapytań bo jakość obsługi jest fatalna, a raczej jej zupełny brak.

9 minut temu, Hir0 napisał:

wojego czasu mieli ten zestaw w cenie 8888 zł jak dobrze pamiętam. Warto podpytać lokalny sklep o zejście z ceną do poprzedniego rabatu. Do centrali nie radzę wysyłać zapytań bo jakość obsługi jest fatalna, a raczej jej zupełny brak.

Ogólnie to ceny maja tam rotacje kosmiczną ,ostatnio sporo zestawów poszło z ceną ostro w górę ...

Godzinę temu, Nehero napisał:

Poczytałem o HiFiMAN Arya i trzeba ich koniecznie posłuchać, bo to może być niezła konkurencja dla LCD 3 w ostatecznym wyborze.

Ja tam mam nadzieję, że za jakiś czas będę miał jedne i drugie... bo raczej one będą się uzupełniać.. tak to widzę. Na razie muszę gdzieś pójść i posłuchać LCD3.. bo jeszcze ich nigdy na uszach nie miałem... wiem wstyd i hańba mi.. postaram się ten błąd naprawić.

Posted (edited)
20 minut temu, Corvin74 napisał:

Ja tam mam nadzieję, że za jakiś czas będę miał jedne i drugie... bo raczej one będą się uzupełniać.. tak to widzę. Na razie muszę gdzieś pójść i posłuchać LCD3.. bo jeszcze ich nigdy na uszach nie miałem... wiem wstyd i hańba mi.. postaram się ten błąd naprawić.

Czytałem na hedfaju porównanie obu modeli Arya i LCD3 i coś w tym może być, zupełnie inne style gry, więc mogą się uzupełniać. Tylko tutaj z torem może być ciężko i albo dwa oddzielne, albo jakimś trafem znaleźć coś na tyle uniwersalnego co zagra z obiema parami. Może ostatnio recenzowany lampowiec wielka ciężka i piękna krowa Lucarto Audio, Jakub pisał, że dosyć uniwersalny to wzmacniacz, a nie typowy zamulający lampowiec. Teoretycznie o ile impedancja nie za niska przy Arya, to w teorii powienien pasować, pytanie jak LCD3 zareagowałyby na Lucarto.

Przyznam, że wobec Arya też wiąże od teraz nadzieje. Jeśli grają tak jak piszą za taką cenę, to może być to bardzo wyrównana walka. Szczególnie, że Arya są jeszcze tańsze od LCD3.

Edited by Nehero

Posted (edited)
2 godziny temu, Nehero napisał:

Akurat były u mnie na stole przez kilka dni, bardzo dobre, ale zupełnie inny charakter grania od lcd X, krórym jest bliżej do trójek.  Aurium świetnie sobie z nimi radził, Duża scena , dynamiczne  , i jasne . Ale zgadzam się że jako druga para , o innym charakterze brzmienia , była by idealna. Są jasne , ale nie do przesady , i bardzo komfortowe .Po zakupie polecam wymienić kabel , bo jest brzydki , w tej cenie mogli by sie postarać o coś ładniejszego. Chyba że już wprowadzili inny, bo na zdjęciach widziałem co najmniej dwie wersje kolorystyczne. Ja bym wymienił na ten czerwony , wiecie jaki.:D

Edited by pablo650

Posted (edited)
Godzinę temu, pablo650 napisał:

Akurat były u mnie na stole przez kilka dni, bardzo dobre, ale zupełnie inny charakter grania od lcd X, krórym jest bliżej do trójek.  Aurium świetnie sobie z nimi radził, Duża scena , dynamiczne  , i jasne. Po zakupie polecam wymienić kabel , bo jest brzydki , w tej cenie mogli by sie postarać o coś ładniejszego. Chyba że już wprowadzili inny, bo na zdjęciach widziałem co najmniej dwie wersje kolorystyczne. Ja bym wymienił na ten czerwony , wiecie jaki.:D

To że inny charakter to nic, to mi nie przeszkadza. ADX5000 też inny charakter, a również mógłbym z pełnym przekonaniem mieć je i się cieszyć.

Bo tak jak pisałem LCD3 to jeden biegun, ADX 5000 drugi biegun. I oba bieguny jak najbardziej mi się podobały i nie potrafiłbym wybrać, choćby zależało od tego życie.

Dlatego mam cichą nadzieję, że Arya to będzie coś jak ADX5000, ten kierunek.

Czy mówisz o tym heimdalu za marne 3500 zł? :lol:

Czytając właśnie to porównanie względem LCD3 na znanym i "lubianym" hedfaju, padło określenie, że Arya są bezpieczniejsze ze względu na większą uniwersalność, ale z drugiej strony jedne utwory wolą Arya, a inne LCD3.

Na szczęście Arya to już Mp3Store, bo tam jeszcze nie byłem, a nie Top HiFi, bo przyznam, że jakoś nieswojo się tam czułem. Nie wiem czemu. Nie mogę nic im zarzucić, no może poza tym, że opierają cały system na Node 2i, ale można to zrozumieć, bo za dużego wyboru nie mają.

Edited by Nehero

8 godzin temu, Nehero napisał:

Przyznam, że wobec Arya też wiąże od teraz nadzieje. Jeśli grają tak jak piszą za taką cenę, to może być to bardzo wyrównana walka. Szczególnie, że Arya są jeszcze tańsze od LCD3.

Zwróć tylko uwagę aby egzemplarz jaki będziesz słuchał miał choć te 50h za soba prosto z pudełka nie grają jakoś super, dźwięk się otwiera i nabiera gładkości po jakimś czasie.

Posted (edited)
22 godziny temu, Nehero napisał:

To że inny charakter to nic, to mi nie przeszkadza. ADX5000 też inny charakter, a również mógłbym z pełnym przekonaniem mieć je i się cieszyć.

Bo tak jak pisałem LCD3 to jeden biegun, ADX 5000 drugi biegun. I oba bieguny jak najbardziej mi się podobały i nie potrafiłbym wybrać, choćby zależało od tego życie.

Dlatego mam cichą nadzieję, że Arya to będzie coś jak ADX5000, ten kierunek.

Czy mówisz o tym heimdalu za marne 3500 zł? :lol:

Czytając właśnie to porównanie względem LCD3 na znanym i "lubianym" hedfaju, padło określenie, że Arya są bezpieczniejsze ze względu na większą uniwersalność, ale z drugiej strony jedne utwory wolą Arya, a inne LCD3.

Na szczęście Arya to już Mp3Store, bo tam jeszcze nie byłem, a nie Top HiFi, bo przyznam, że jakoś nieswojo się tam czułem. Nie wiem czemu. Nie mogę nic im zarzucić, no może poza tym, że opierają cały system na Node 2i, ale można to zrozumieć, bo za dużego wyboru nie mają.

właśnie o o Heimdalu mówiłem, to była by złota para.

To jest fakt,że niektóre utwory na Aria zostaly zagrane troche słabo, a na Audeze było znakomicie.  Szczególnie te gdzie jest troche gorzej  z dynamika , grały chudo i ostrzej . Brakowało ciężaru na basie. Dużo zależy od materiału, ale mogę jedno powiedzieć ,że dzwięk gitar prowadzących w utworach jest obłędny , i nie ma się do czego przyczepić . Jak to mówią szczerze polecam.:trollface:

Dystrybutorem jest Rafko.

Edited by pablo650

15 minut temu, pablo650 napisał:

To jest fakt,że niektóre utwory na Aria zostaly zagrane troche słabo, a na Audeze było znakomicie.  Szczególnie te gdzie jest troche gorzej  z dynamika , grały chudo i ostrzej . Brakowało ciężaru na basie. Dużo zależy od materiału, ale mogę jedno powiedzieć ,że dzwięk gitar prowadzących w utworach jest obłędny , i nie ma się do czego przyczepić . Jak to mówią szczerze polecam.:trollface:

Ale tu w sumie nie będzie chyba idealnych słuchawek, zawsze jakieś utwory zagrają lepiej, a jakieś gorzej.

19 minut temu, pablo650 napisał:

właśnie o o Heimdalu mówiłem, to była by złota para.

Zanim dojdziemy do drogich kabli, trzeba zacząć od podstaw czyli wybrania słuchawek, czyli przejść się do mp3 store i posłuchać tych Arya, czy faktycznie to będzie to. Mam cichą nadzieję, że tak. Wtedy miejsce ADX5000 zajęłyby Arya do konfrontacji z LCD3, bo jak rozumiem mają ze sobą najwięcej wspólnego. 

Kable nie zając, nie uciekną, najwyżej odpełzną :lol:

• Like 1

Nie będę zakładał n-tego tematu o tym samym, więc będę kontynuował tutaj, ewentualnie jeśli to wadzi, to proszę o przeniesienie do działu z słuchawkami, bo kwestia wzmacniacza na ten moment jest zamknięta. A czas na słuchawki.

LCD 3/ADX 5000 przesłuchane, Arya w kolejce. 

A co z legendarnymi K1000? Nie ukrywam, że jak o nich czytałem wiele razy, czy to w recenzji, czy westchnieniach Jakuba, to dosyć ciekawie się prezentowały, ba nawet bardzo ciekawie.

Ostatnio widziałem mały wysyp tych słuchawek, tzn, parę egzemplarzy na forum mp3store w tym jeden egzemplarz z Łodzi od saudio.

Dobra zapytam inaczej.

@Jakub Łopatko Panie Jakubie, gdybym hipotetycznie, co mi przechodzi przez myśli moje, chciał nabyć drogą kupna AKG K1000, chcąc poznać legendarne słuchawki, to jak powinna wyglądać reszta toru poza S7, aby miało to ręce, nogi, no i może jeszcze głowę 9_9

Najtaniej wyszłoby z Yamahą M35 lub MX35 + adapter z 4x bare wire na XLR 4-pin. S7 K1000 pociągnie, ale jednak najbardziej optymalne na początek są kolumnowe wzmacniacze o ciepłej lub ciepłobasowej sygnaturze.

@Jakub ŁopatkoNo ale skąd taką wziąć, bo jeśli dobrze pamiętam, to chyba Pan już sprzedał M35, bo kiedyś ją wystawiał. A kiedyś z ciekawości, patrzyłem, to ani jednej nie znalazłem.