Jump to content

Recommended Posts

@Jakub Łopatko Byłem i słuchałem zarówno LCD 3 jak i ADX 5000 z Pathos Aurium.

Niestety nie poszło to w 100% po mojej myśli, bo sam byłem trochę przymulony, bo taka pogoda. A do tego można rzec, że słuchałem bez DAC-a, bo jego rolę pełniło to cudowne urządzenie - streamer NODE 2i, które raczej było najsłabszym ogniwem. więc mniemam, że słuchawki nie zagrały na 100% swoich możliwości i dałoby się jeszcze je sporo podciągnąć.

Obie słuchawki mi się spodobały, choć czułem, że nie zagrały na 100% swoich możliwości. Szczególnie LCD 3 na początku wydawały mi się takie nijakie, potem było lepiej, ale nie czułem tego co czytałem w recenzjach,  więc mam nadzieję, że to wina tego streamera i mojego przymulenia.

Bas w LCD3 fajny, nawet bardzo bardzo, góra też, a spodziewałem się, że będzie ciemno i mroczno. LCD3 słuchałem tej najnowszej wersji z nową opaską. Choć dopóki nie włączyłem jakiegoś utworu, który faktycznie miał w sobie sporo basu, to ciężko było mi usłyszeć tę potęgę brzmienia. Po włączeniu takiego utworu byłem zaskoczony, bo to faktycznie pokrywało się z recenzją i pamiętam, że na 100% LCD 2 z DAC 215 tak mocno na basie nie grały. Ale znów nie nazwałbym tego przesadzonym basem czy jakimś totalnie zamulonym.

W ADX5000 podobał mi się również bas, był słabszy, ale zawierał więcej informacji, był to inny bas niż w LCD3, ale również mi się podobał, czasami nawet bardziej niż w LCD3, lecz ciężko byłoby mi wskazać, który bym wolał, bo raz wolałbym ten, a raz tamten.  I nie będę ukrywał, ale ta detaliczność też zrobiła na mnie wrażenie. Nad sceną się nie skupiałem, bo to nie był mój dzień na słuchanie.

Żałuje tylko, że to był taki dzień, bo byłem przymulony, trochę nie wyspany no i do tego brak tego DAC-a z prawdziwego zdarzenia, więc było raczej to osłuchanie słuchawek, ale przynajmniej  dowiedziałem się, że obie formy brzmienia tych modeli mi jak najbardziej pasują. Więc ani słuchawki nie zagrały na 100% możliwości, ani ja nie słuchałem na 100% możliwości.

Gdybym miał teraz podjąć decyzję, to pewnie wybrałbym LCD 3 z racji ceny, sporo niższej ceny, bo w tej różnicy cenowej pomiędzy obiema słuchawkami, po niewielkiej dopłacie znajduje się np. DAC. 

• Like 2
  • Haha 1

O tym się dowiedziałem dopiero w salonie możliwe, ze klimatyzacja tak wpłyneła na mnie, bo de facto na zewnątrz był piekarnik z 30 stopni w słońcu na 100% jak nie więcej, a w pokoju włączona klimatyzacja i z 20 -22 stopni może. Więc tutaj chyba widzę winowajcę. Zbyt duża różnica temperatur.

Nie mniej nie byłem aż na tyle niedyspozycyjny, aby nie poczuć różnic między tymi słuchawkami, ale to tyle.

Dwa różne bieguny, ale oba mi się podobają. Chciałbym żeby było inaczej, bo ułatwiłoby to wybór, lecz zarówno LCD 3 jak i ADX tak samo mi się podobały i stąd nie patrząc na cenę, ciężko wskazać pierwsze i drugie miejsce. :(  Zakładałem je na uszy na zmianę co 30 min czy co 1h i mimo, że było to zupełnie inne granie, to wcale nie czułem, że któraś para mi się mniej podoba. W LCD 3 podobał mi się klimat i potęga brzmienia, a w ADX detaliczność, scena również genialny bas, szybszy, żwawszy, ale też z większą ilością informacji i precyzyjniejszy, niczym uderzenie mieczem w drzewo zamiast młotem w gumę. 

Chciałbym jednoznacznie odrzucić którąś parę, lecz zwyczajnie nie potrafię, każdą się czymś broni. 

Najprościej byłoby wybrać obie pary, ale tak się niestety nie da, a również nie potrafię wskazać, które wolałbym bardziej, bo dla mnie każda z tych dwóch par miała coś w sobie takiego co przyciągało człowieka. 

I choć LCD3 nie miało takiej sceny i detaliczności, przejrzystości, to miało swoje zalety i z ADX na odwrót. Nawet nie byłbym w stanie wskazać, który bas był lepszy. Bo z jednej strony potężne łupnięcie niczym wiking z dwuręcznym gigantyczny młotem miażdżący wszystkich na swojej drodze, a z drugiej strony szabla zdolna posiekać przeciwnika na równe kawałki. A szczególnie, że sięgając pamięcią do LCD 2F, to to co tam mi się podobało w basie, na LCD3 było spotęgowane i choć od słuchania LCD2F minęło sporo czasu, to pamiętam, że choć bas był tam świetny, to LCD 3 to kolejna  półka wyżej, ale mimo, że jest o wiele mocniejszy, to wcale nie jest przesadzony w złym znaczeniu, a jest dobrze wyważony jak na swoją potęgę i tam gdzie ma huknąć to huknie, a tam gdzie ma mruknąć to mruknie, a tam gdzie ma wybuchnąć bomba atomowa, tam wybuchnie bomba atomowa, nie stara się przebasowić całego przekazu na siłe, wylewając się na wszystkie pasma, a jedynie bardzo wzmocnić przekaz. Oczywiście dalej to pozostaje walnięciem młotem w gumę. Ale to właśnie mi się podobało. 

Tak samo jak w ADX podobał mi się bas, przyznam też dosyć mocny, ale zawierający w sobie dużą dawkę informacji, posiadający kształt, który można usłyszeć i to też mi się podobało. 

Dlatego podsumowując, ciężko jest mi wskazać wygranego, zarówno w LCD3 jak i ADX znalazłem coś dla siebie.

@Corvin74 Coś w tym może być, bo po słuchaniu LCD2F mentalnie nastawiłem się na LCD3 jako ich zwyczajny upgrade i  co do nich miałem największe nadzieje. I chyba się nie pomyliłem. Sięgając pamięcią do LCD2F ale SŁUCHANYCH na DAC 215, bo to istotne, LCD3 z Aurium okazały się o wiele jaśniejsze, choć nie jest to aż tak miarodajne, bo to były dwa różne urządzenia, ale porównując takie dwa zestawy, dochodzą takie wnioski o większej jasności na rzecz LCD3, lecz nie pamietam też jak to było z rewizjami, bo o ile LCD3 pachniały jeszcze nowością i miały nową opaskę, to LCD2F nie pamiętam jakie to były, ale raczej nie te nowe, tylko starsze.

Więc możliwe, że wybór jest przesądzony, o ile nie ma jeszcze nic innego w konkurencji LCD3.

Ale tutaj też cena dochodzi i to ona będzie też ostatecznie decydować, szczególnie, że może jakaś promocja wpadnie, może uda się coś wytargować, a może kilkumiesięczne nówki takie jak giełdzie hifi wiszą, wtedy do ADX5000 zrobiłaby się jeszcze większa różnica cenowa, a co za tym idzie opłacalność.

Bo na start różnica wynosi 3500 zł. A to już spora suma, nawet bardzo duża i daje do myślenia. A że rozum nie wybierze, bo jak wybrać między pizzą a lodami czekoladowymi jak oba się lubi, to musi wejść ostatni czynnik czyli pieniądze.

A poza tym muszę mieć na uwadze, że nie mam sejfu w domu z górą pieniędzy i muszę na wszystko zbierać tak samo jak większość osób, stąd jednak muszę myśleć, aby nie szaleć na lewo i prawo, bo wtedy nigdy nie złoże całego zestawu.

No chyba że ADX znalazłyby się za 7k, ale w to raczej wątpie.

Edited by Nehero

@Nehero ja mam LCD2c i sam zastanawiam się na migracją z w stronę LCD3... ale mam też Hifiman Arya i powiem że z dnia na dzień graja lepiej - cena podobna do LCD3 - może warto jeszcze ich posłuchać - tylko chyba dostępność w salonach słaba. Teraz walczę wewnętrznie... czy iść słuchać LCD3... czy też zamówić monobloki do moich kolumn

@Corvin74Okej dzięki sprawdzę te Hifimany, u mnie to albo mp3 store, albo Q21, w którymś powinny być.

Pamiętam jak odpaliłem jeden utwór, nie pamiętam już jaki i bas niczym ktoś by strzelał z 30cm moździerza koło Twojego ucha, wtedy zrozumiałem o czym była mowa w recenzjach kiedy ktoś pisał o wyjątkowej potędze grania LCD3, w tym momencie to co uważałem za potężne granie LCD2F było tylko przedsmakiem przed prawdziwym pogromcą i to się jak najbardziej pokrywa z recenzjami.

Iść posłuchać LCD 3, tylko jak w Top Hifi to przypilnować, by zamiast tego Node 2i dali coś porządnego na miarę sprzętu jaki jest podłączany. Nie ukrywam, że to trochę śmieszne, bo jednak idąc na odsłuch, chciałoby się poznać pełny potencjał słuchawek.

Zakup i tak robię najwcześniej na gwiazdkę, choć promocja ciekawa :D 

Edit: w sumie jak spojrzałem to nie tyle co promocja, co po prostu zrobili zestaw, bo XC z tego zestawu kosztują tak czy siak 4444 zł niezależnie czy kupowane oddzielnie czy nie i Pathos normalnie.

Edited by Nehero
Godzinę temu, Nehero napisał:

Edit: w sumie jak spojrzałem to nie tyle co promocja, co po prostu zrobili zestaw, bo XC z tego zestawu kosztują tak czy siak 4444 zł niezależnie czy kupowane oddzielnie czy nie i Pathos normalnie.

Nie narzekaj mp3store na allegro wystawia zestaw Focal Elear z Questylem CMA400i za 7,5K a oddzielnie mają 4,2 za Elear i 2,7 za 400i.

Godzinę temu, Nehero napisał:

Zakup i tak robię najwcześniej na gwiazdkę, choć promocja ciekawa :D 

jak ja liczę to jest 344,00 zł taniej niż osobno...

LCD-XC Music Creator -  4444,00 zł + Pasthos Arum  - 5499,00 zł = 9943,00 PLN

Zestaw mają w cenie: 9599,00 zł

7 minut temu, Nehero napisał:

Ale używki czego szukać?

Najlepiej używki wzmacniacza bo Pathosy zaczęły się pojawiać w dobrych cenach 4500 zł to wręcz okazja. Słuchawki zawsze wolałbym nowe, ale jak są w świetnym stanie i na gwarancji to kupuje również. W sumie muszę przyznać, ze na kilkanaście takich zakupów nigdy się nie zawiodłem. Warto kupować sprawdzonych źródeł. 

np

Edited by Palpatine
  • Like 2

@PalpatineNa ten moment zbieram fundusze, pierwsze lecą i tak słuchawki w okolicach grudnia-lutego, potem przetwornik i na sam koniec wzmacniacz, bo właśnie po to był kupiony Aune S7, by zakup wzmacniacza odłożyc na sam koniec. 

Teraz czas trzeba wykorzystać na wybranie słuchawek. 

A używki wchodzą jak najbardziej w grę, ale tylko od zaufanego źródła, to za wysokie kwoty by ryzykować.

Edited by Nehero
3 minuty temu, Corvin74 napisał:

Cały czas się zastanawiam co @Jaworrr znalazł takiego ciekawego... hmmm to musi być jakieś arcydzieło.

Myśle, ze to auto 😉 

Takie sytuacje się zdarzają. Nagle potrzeby albo i zachcianki. Ostatnio znajomy tez rozważał sprzedaż D8000 i wysokiej klasy integry bo okazało się ze ma zamrożone w audio polowe kwoty za nowy motocykl. 

Tak jak Palp wspomniał - używek słuchawek albo przetwornika. Osobiście mogę powiedzieć że swój komputer złożyłem z samych używanych części (wszystko na gwarancji) jedynie zasilacz kupiłem nowy bo ten używany który kupiłem był za słaby. Wydałem około 5500zl gdzie za nowy musiałbym zapłacić spokojnie koło 8 tys zł. Było ryzyko że coś nie zadziała bo cześć rzeczy była z olx. 

Z audio to nówki kupiłem tylko Bowersy P7W i Aune X1S (były to moje jedne z pierwszych zakupów). Natomiast E1, S6, K270S, DFR używki :)

Pewna osoba od nas z forum Pathos Aurium wyrwala za 3000zl z rok temu także to była dopiero zaista cena. 

3 minuty temu, Corvin74 napisał:

W tej kwocie sam brałbym go od razu

Było kilka osób które go chciało kupić a ktoś nawet był na tyle bezczelny że zaczął się targować :E Niestety nie jestem jego właścicielem jakby ktoś pytał, ale takie info się dowiedziałem. 

21 minut temu, Corvin74 napisał:

Cały czas się zastanawiam co @Jaworrr znalazł takiego ciekawego... hmmm to musi być jakieś arcydzieło.

Epicko grający set znalazłem Red+Hawki :D czyli zapewniam sobie fundamentalną jakość dźwięki, bez fajerwerków. A faktycznie gotówkę muszę odmrozić z audio i przeznaczyć na samochód.

Ten secik gra słyszalnie słabiej od dużych klocków, no ale cenowo również jest bardziej przyjazny :) 

• Like 3
7 minut temu, Jaworrr napisał:

Epicko grający set znalazłem Red+Hawki :D czyli zapewniam sobie fundamentalną jakość dźwięki, bez fajerwerków. 

Red i Hawki po raz który?

U mnie już dwa razy... ostatni raz w styczniu, wcześniej na premierę Carbon.