Jump to content
Sign in to follow this  
Inna08

Proszę o opinie - kupno odtwarzacza

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć :)

Chciałabym kupić nowy odtwarzacz. Od razu mówię, że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia. Do tej pory miałam iRiver S100, który śmigał mi całkiem ładnie przez 9 lat, ale od pół roku sam wyrzuca mi utwory z biblioteki, urywa w połowie albo się zacina. Czytałam różne opinie i każdy z odtwarzaczy, które mam na oku ma plusy i minusy. Myślę nad:

- Shanling m1

- Sony NW-A45

- Plenue D

Mogę prosić o pomoc w dokonaniu wyboru? A może inne odtwarzacze w tym przedziale cenowym są lepsze? Nie znalazłam do tej pory żadnego porównania tej trójki. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edited by Inna08

Do jakich słuchawek szukasz odtwarzacza? I jakie są widełki cenowe?

Jeśli chodzi o słuchawki, nie dysponuję górną półką niestety. Mam Maxell Retro DJ i Sony MDR-EX15LP. W planach mam zakup lepszych (np. Aune E1), ale najpierw chciałam zakupić odtwarzacz.

Jeśli chodzi o przedział cenowy, to raczej widełki z tych trzech odtwarzaczy które wymieniłam - między 600 a 800 zł.

Posted (edited)

Używany M1, może być świetnym wyborem chociażby prze to, że ma bluetooth dwukierunkowy, czyli może pracować jako dac bluetooth. Ma super software, rozbudowane menu. Działa jako DAC USB.

Jest malutki i poręczny. Nie jest jakoś wybitny dźwiękowo, ale całościowo prezentuje bardzo dobry poziom. Wart na obecne realia około 350 max i w takiej cenie, albo i poniżej bym szukał.

Sony NW-A45 gra lepiej,  ale nie ma opcji Dac bluetooth i jest większy.Nie ma opcji streamingu. Responsywny ekran i dobry soft. Niczym szczególnym w dźwięku mnie nie porwał. Z drugiej strony niczego nie robi też źle. Bardziej chodliwy jeśli chodzi o ewentualną odsprzedaż.

Plenue D nie słuchałem, ale ma  bardzo dobra prasę jeśli chodzi o jakość dźwięku. Narzekania są na soft i responsywność.Też nie ma opcji Dac bluetooth i streamingu, czyli musisz mieć wszystko w plikach i nie posłuchasz za pośrednictwem Spotify czy Tidal.

Ja osobiście przymierzam się do Audiolab M-DAC Nano.

Edited by NuYam
  • Like 1

W cenie Planue oczekiwałbym czegoś więcej, jedynie bateria to duży atut.

• Like 2

W M1 jestem trochę sceptycznie nastawiona do wbudowanego kółka. Wolałabym mimo wszystko przesuwanie dotykowo albo poprzez przytrzymanie klawisza, aczkolwiek nie słyszałam też, żeby koło się psuło albo było wadliwe w jakiś inny sposób.

Brak streamingu mnie nie odstręcza.

Czytałam że Soniacz ma problemy ze zgrywaniem plików z laptopa na urządzenie, nie wiem na ile to prawda i jeśli tak, czy faktycznie stanowi to jakiś duży problem.

Zależy mi bardzo na przejrzystości dźwięku, selekcji instrumentów i dobrym basie. Słucham głównie utworów rockowych, ale też klasyki popu. W iRiver przeszkadzało mi to, że niektóre utwory zamieniały się w bełkot ze słabo słyszalnym wokalem, a w innych góra była tak wybita, że nie dało się słuchać utworu, bo aż bębenki bolały.

Posted (edited)

Musi być koniecznie odtwarzacz? To dobrze grające DAPy. Ale dobrze grający telefon jak LG V30 czy G7 ThinQ gra na poziomie takich odtwarzaczy jeśli nie lepiej. A funkcjonalność większa i nie trzeba mieć osobnego urządzenia. Jeśli jest okazja do zmiany telefonu to moim zdaniem lepsza opcja niż wydawanie 600-800 zł na tej klasy DAPa. Osobiście mam różne DAPy oraz LG V30 i korzystam ze smartfona, ta jakość audio mobilne spokojnie wystarcza.

1 godzinę temu, Inna08 napisał:

Mam Maxell Retro DJ i Sony MDR-EX15LP. W planach mam zakup lepszych (np. Aune E1), ale najpierw chciałam zakupić odtwarzacz.

Zacząłbym od słuchawek. Przy tych słuchawkach nie warto inwestować w źródło. Aune E1 to dobra myśl.

56 minut temu, Inna08 napisał:

Czytałam że Soniacz ma problemy ze zgrywaniem plików z laptopa na urządzenie, nie wiem na ile to prawda i jeśli tak, czy faktycznie stanowi to jakiś duży problem.

Można wgrać pliki od razu na kartę. Tylko lepiej gdy pliki są dobrze otagowane, żeby był porządek i działało wyszukiwanie w bibliotece po albumach czy wykonawcy. Zawsze jednak można tylko po folderach.

Edited by Bernie
  • Like 1

9 godzin temu, Bernie napisał:

Musi być koniecznie odtwarzacz? To dobrze grające DAPy. Ale dobrze grający telefon jak LG V30 czy G7 ThinQ gra na poziomie takich odtwarzaczy jeśli nie lepiej. A funkcjonalność większa i nie trzeba mieć osobnego urządzenia. Jeśli jest okazja do zmiany telefonu to moim zdaniem lepsza opcja niż wydawanie 600-800 zł na tej klasy DAPa. Osobiście mam różne DAPy oraz LG V30 i korzystam ze smartfona, ta jakość audio mobilne spokojnie wystarcza.

Dzięki za wiadomość :) Zdaję sobie z tego sprawę, ale wolę zostawić telefon na potrzeby telefoniczne, kontaktowe i fotograficzne. Od zawsze miałam osobno odtwarzacz (wcześniej discman, a jeszcze wcześniej walkman) i wolę przy tym pozostać.

Jeśli o słuchawki chodzi, pomijając Aune E1, bo wiem że to już dobra rzecz, są jakieś sprawdzone i polecane w przedziale 200-250 zł? Jestem coraz bliższa zakupu Soniacza, ale wolałabym nie wydawać więcej niż 1k

Posted (edited)

Używany Ipod touch 5g 

Re400b + HM700 opłaca się za ok 450 kupić używkę 

Edited by Soundy
  • Like 1

Posted (edited)

Do Aune E1 synergicznym ideałem jest wg mnie Shanling M1. Kólko w tym modelu akurat jest bardzo wygodne. Nawiguje się super.
Można też mniejszego, mocniejszego i równie fajnego Shanlinga M0 wziąć, również będzie to dobry duet.

A jak nie Shanlingi, to Sony - równorzędne DAPy, nawet lepsza jakość dźwięku, kwestia zgrania ze słuchawkami. Sony są większe niż M1 czy M0, ale dobrze w dłoni leżą.

Trzecią fajną opcją są odtwarzacze Xduoo - X3 albo Nano D3. Starsze sprzęty tej firmy kulały od strony oprogramowania, ale tutaj jest znacząca poprawa. Sporo mocy, bardzo fajna alternatywa.

Edited by bachankas
  • Like 1
  • Upvote 1

Jeżeli mogłyby być douszne jeżeli chodzi o przyszłe słuchawki, można spróbować z VE Zen Lite i dobrać odtwarzacz, i nie ma co sugerować się ceną u nas - 300 zł, cena rynkowa na aliexpress to dwa razy tyle. Sam je posiadam i używam do różnorakich utworów punk/rockowych

• Like 1

Posted (edited)

A które słuchawki będą ładnie współgrały z Sony NW-A45? (Jeśli dałoby radę, to też właśnie około 200-300 zł)

HiFiMAN RE-400 byłyby okej?

Edited by Inna08

To już raczej kwestia preferencji. Odtwarzacz jest istotny, ale słuchawki, zwłaszcza we względnie niskim budżecie, decydują o brzmieniu. Lepiej najpierw kupić słuchawki, a dopiero pod nie dobierać odtwarzacz.

• Like 1

Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z Aurvana Trio od Creative?

Posted (edited)
10 godzin temu, bachankas napisał:

Lepiej najpierw kupić słuchawki, a dopiero pod nie dobierać odtwarzacz.

Popieram. Kupić słuchawki, wygrzać na telefonie i można wtedy popróbować różnych grajków w salonach, jeśli jest taka możliwość.

Mój głos oddaje na Aune E1, ktore posiadam już dwa lata.

Jeśli nie chcesz czekać z odtwarzaczem to Plenue D, bo powinien dać najbardziej naturalny i przyjemny dźwięk.

Jeśli taniej to Aune E1 i Sony .

Najtaniej, ale też dobrze Aune i Shanling.

Edited by NuYam
  • Like 1