Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Mnie się podobają i zostawiam je . Jak chcę dużo basu to zakładam Audeze X z kablem Red od Nordosta i mam basu do podzielenia na dwie pary.:E

Edited by pablo650

Bas to w nich jest, niestety w połączeniu z moja głową to go nie słychać bo docisk jest zbyt lekki. Odciągnijcie delikatnie pady od uszu to zrozumiecie o co mi chodzi ;)

Też to zauważyłem ,że ułożenie słuchawek i padów wpływa na ilość basu . W audeze można, docisk zmniejszyć, lub zwiększyć, wkręcając, lub luzując śrube. Tu nie ma takiej możliwości .

W dniu 14.08.2019 o 01:41, Jakub Łopatko napisał:

Jeśli do słuchawek wchodzą wtyki 3,5 mm, a z tego co widzę wchodzą, to mój nadchodzący kabel z serii AC3 będzie pasował. Choć projektowany będzie pod Ethery/Elexy/SE-Monitor5/HiFiMANy, to i tu wtedy będzie bez problemu aplikowalny. 

Jakub jakieś wieści odnośnie kabla AC3? Magni zostało u mnie i potrzebuje balansu xlr z przejsciówka na dużego jacka. Bede wdzięczny za info. Pozdrawiam.

@Pawel_PK Tak, mam już wszystkie materiały i na dniach będę nad nim pracował, a dokładniej nad jego specjalną wersją. Jak się uda, będę informował w wątku o kablach (i oczywiście jakieś zdjęcia również starał się wrzucić).

• Thanks 1

Jest szansa, że Magni dostaną w przyszłym tygodniu nowy kabel, ale trochę z innego poziomu jakościowego. Myślę, że ta wymiana może, otworzyć nowe możliwości tych słuchawek . Z spliterem jest trochę kiepsko, nie ma w czym wybrać, i chyba będą portki, do czasu , aż znajdę, coś estetycznego, i o odpowiedniej średnicy.

20190907_130539 (Copy).jpg

20190907_130254 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 3

Kabel sprzedaje Audiocenter.pl , Czas oczekiwania na kabel ,to dwa trzy tygodnie, bo kabel jest sprowadzany od Wireworlda. Ten krążek, to są dwa metry, kabel iest bardzo giętki i przyjemny w dotyku. Materiał z którego jest zrobiony, to najczystsza miedz pokryta srebrem . Jest to drugi kabel z oferty firmy, i ustępuje tylko wersji platinum, która jest z litego srebra.

Z tego co wiem jest, pięć modeli w ofercie, i rozbieżność cenowa jest duża.  Ja zamawiałem w SKD. Lubin, bo było taniej.Wtyk  6,3mm jest też od Wireworlda. Czekałem, prawie trzy tygodnie.

Ten kabel nie jest tani, ale biorąc pod uwagę jakość, to koszt całośći w porównaniu z konkurencją, a to jest półka jakościowa  Nordosta  heimdalla - to, jest to okazja .

Edited by pablo650
  • Like 1

@pablo650 ten kabel trochę przypomina dawne żelki. Bo dzisiejsze żelki to już nie ta sama jakość.

A ile taki "żelek" kosztuje za 2m? 

I na ile można by wycenić taki kabelek gotowy? Tak na oko chociaż. B|

15 godzin temu, Nehero napisał:

@pablo650 ten kabel trochę przypomina dawne żelki. Bo dzisiejsze żelki to już nie ta sama jakość.

A ile taki "żelek" kosztuje za 2m? 

I na ile można by wycenić taki kabelek gotowy? Tak na oko chociaż. B|

Cena kabla gotowego, zakupionego u dystrybutora, to 2819 zł . Jest to cena za dwa metry kabla z wtykami .  Cena kabla na metry to 469 zł za metr,  wtyk banan to ok 120 zł ,i dwa mini jacki, jak u mnie to 20 zł. Splitera jeszcze nie mam , a portki i termokurcze, to koszt ok 5 zł. Wykonanie we własnym zakresie , lub zlecenie komuś . Latwo policzyć że oszczędzamy  sporo. Kabel jest elastyczny, łatwo się układa, wygląda bardzo solidnie. Ostatnia wiadomość, takiego gotowca już nie kupimy Wireworld zakończył sprzedaż kabli konfekcjonowanych. Na pewno wersja platinum jest też opłacalna do słuchawek Hiendowych,  tam metr kosztuje juz ponad 1000, ale  cały kabel, wychodzi też dużo korzystniej, jak gotowiec, który może jeszcze jest gdzieś dostępny.Żeby nie było, że nie wiem cena platinum to 4229zł.

Wczoraj wpisałem zaniżone kwoty kabli konfekcjonowanych, wynikło to z pomyłki w odczycie z cennika, wartośći zostały poprawione.:D

Oszczędzamy sporo, to powiedziane delikatnie, po podliczeniu wychodzi że kupujemy ten tańszy za mniej niż 50 procent wartośći. To daje dużo do myślenia .

Edited by pablo650
  • Like 2

W dniu 9.09.2019 o 23:41, pablo650 napisał:

Cena kabla na metry to 469 zł za metr,

W dniu 9.09.2019 o 23:41, pablo650 napisał:

Na pewno wersja platinum jest też opłacalna do słuchawek Hiendowych,  tam metr kosztuje juz ponad 1000

Dał byś namiary na te kabelki ,gdzie można kupić ??

Sorka nie zobaczyłem na początku pisałeś :)

Edited by maszynista1987

7 godzin temu, maszynista1987 napisał:

Dał byś namiary na te kabelki ,gdzie można kupić ??

Sorka nie zobaczyłem na początku pisałeś :)

Witam właśnie dzisiaj dokupiłem oryginalne mini jacki z Wireworlda , do kompletu do kabla, te na zdjęciu to są Reany. Oryginały mają srebrzoną powierzchnię, i są lepsze.

Gotowy prototyp już gra od kilku dni. Będą małe poprawki, wymiana wtyków na oryginały , choć są trochę większe od, obecnie zastosowanych.

20190915_143624 (Copy).jpg

20190915_143541 (Copy).jpg

• Like 3
  • Approved 1

I jak gra prototyp? Jakie różnice?

W moim nowy zestawie Magni były dwa przewody, ten standardowy, plus drugi, z innymi wtykami, bez oplotu, bardzo wygodny. 
Ale brzmieniowo in minus

8 godzin temu, pyczkens napisał:

I jak gra prototyp? Jakie różnice?

W moim nowy zestawie Magni były dwa przewody, ten standardowy, plus drugi, z innymi wtykami, bez oplotu, bardzo wygodny. 
Ale brzmieniowo in minus

Kabel jest w trakcie odsłuchu, muszę jeszcze trochę powalczyć,  tu jest na pewno brzmieniowo znacznie lepiej . Magni grały na starym kablu bardzo detalicznie, na nowym jest jeszcze trochę więcej detaliczności , ale jest też lepsza przestrzeń i czarne tło. Kabel jest bardzo muzykalny i Magni graja na prawdę dynamiczniej jak na stockowym. Więcej napiszę jak zakończę test .