Jump to content

Recommended Posts

Właśnie słucham Tidal Master- Stevie Nicks płyta  Stand Back-  fantastycznie brzmi . Magni mają potencjał

@pyczkens u mnie również jest ok - sprawdziłem na wymienionych przez ciebie kawałkach przy sporej głośności.

Możecie doradzić mi jakiś ciekawy kabel? Najlepiej z jack6.3. XLR raczej nie daje wielkich korzyści?

@Jakub Łopatko masz coś ciekawego pod tym względem?

@Eyeer Tak, opracowuję obecnie swój AC3B w wersji kompatybilnej m.in. z HiFiMANami, Focalami czy Pioneerami, ale też właśnie z Magni (jeśli pinout jest tam zgodny). Cena będzie dokładnie ta sama co obecnego wariantu pod Audeze i pozostałe modele Kennertona.

Posted (edited)

Też myślę nad nowym kablem dla Magni i mam już pewien plan . Jest pewien producent okablowania, który zaprzestał sprzedaż konfekcjonowanych kabli, ale sprzedaje je na metry . Zamówiłem już wtyk 6,3mmm srebrzony i myślę który kabel wybrać, a jest kilka modeli ,od standardu , po lite srebro . Cena całości w porównaniu z konfekcjonowanym jest znakomita . Trzeba tylko dobrać wtyki do słuchawek, i wszystko ładnie i czysto polutować .:trollface:

Edited by pablo650

Godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

Jak się uda to w tym miesiącu.

Jestem koło Żywca do niedzieli dasz rade sprzedać? 😁

4 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Nie rozumiem? 

Nie wiem dlaczego kojarzyło mi sie że mieszkasz w okolicach Żywca. Pewnie pomyliło mi z siedzibą Audeosa... Jezeli jednak jestes to jakbys mial jakis kabel pasujacy do Magni to ja jestem chętny 😋

Nie jestem z Żywca i nawet nie wiem gdzie ta miejscowość jest zlokalizowana, a z wymienionym sklepem nie mam nic wspólnego. Natomiast jak pisałem taki kabel jest w fazie powstawania, ale pasować będzie nie tylko do Magni, także chcę go sobie na spokojnie przetestować m.in. z Arya, Elexami i SE-Monitor5.

Zabawna sytuacja, zapytałem bezpośrednio ludzi z Kennertona na FB czy spotkali się z czymś takim, odpisali dzisiaj, że jest im przykro i wymienią osobiście słuchawki tak szybko jak to możliwe.

No no no. Mają rozmach....

• Upvote 1

Godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

Natomiast jak pisałem taki kabel jest w fazie powstawania, ale pasować będzie nie tylko do Magni, także chcę go sobie na spokojnie przetestować m.in. z Arya, Elexami i SE-Monitor5.

Z tego co widziałem Aria ma mini jacka stereo do słuchawki , a Magni ma mini mono jacka ,ni huhu to nie zaskoczy, chyba że czegoś nie zrozumiałem. Jeżeli inny wtyk ,to tak.

@pablo650 Wszystko zależy od tego jak wykorzystywane są sekcje na wtyku. Elex też mają wtyk mono, a pracują na kablu z wtykami mono od D8000 i jednocześnie ze stereo od SE-Monitor5. Jestem niemal pewien, że Arye też zagrają ze wszystkimi tymi kablami.

43 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

@pablo650 Wszystko zależy od tego jak wykorzystywane są sekcje na wtyku. Elex też mają wtyk mono, a pracują na kablu z wtykami mono od D8000 i jednocześnie ze stereo od SE-Monitor5. Jestem niemal pewien, że Arye też zagrają ze wszystkimi tymi kablami.

Jeśli tak to ,dobra wiadomość .

1 godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

także chcę go sobie na spokojnie przetestować m.in. z Arya

A to można rozumieć, że też zbliża się recenzja Arya? :D

Godzinę temu, pyczkens napisał:

Zabawna sytuacja, zapytałem bezpośrednio ludzi z Kennertona na FB czy spotkali się z czymś takim, odpisali dzisiaj, że jest im przykro i wymienią osobiście słuchawki tak szybko jak to możliwe.

I to jest podejście.

Posted (edited)

bc2ddc76943f1eb3.jpg

Jednak "somsiad" chomikował. Wrażenia z 5 minut słuchania - jak na swoją cenę spoko detal, drajw i równość. Działa kabel od T1 ale robi się ostrzej. Za wykonanie wielki minus ale o tym kiedy indziej. ;) 

Edited by Hir0

Update z mojej strony po 2 dniach wygrzewania na moim przenośnym sprzęcie z ifi idsd micro bl i samsungu s7 edge.

Zdecydowanie poprawiła sie holografia i przestrzeń. Detal i klarowność dźwięku są imponujące. Dźwięk jest bogaty, nie suchy bez cienia ziarnistości. Bas jest jednak świetny, soczysty, ma impakt z jednoczesną dobrą kontrolą. Magni są jasne mają delikatną tendencje do ostrzenia na ifi (nie czulem tego tak na Aune s6/s7)ale jest zdecydowanie lepiej niż było. Brak koca w jakimkolwiek zakresie. Mają walnięcie i drive, dynamika jest imponująca perturbator na tym to bajka. Bardzo dobra, bogata detaliczna średnica. Świetne wokale. Instrumenty brzmią naturalnie. 

Pałąk ciagle wydaje dzwiek napinania cięciwy łuku przy zakładaniu ale jak juz sie dopasuje to trzyma dobrze bez dodatkowych odgłosów.

Przejściówka na duży jack zrobiła sie luźna i czasami przerywa.

Pady dopasowały sie do kształtu głowy. Słuchawki bardzo pewnie się trzymają głowy. Żona nie daje rady ich odgiąć żeby cos powiedziec na ucho. Dobrze izolują.

Kabel to jednak masakra irytuje coraz bardziej. Najgorsza strona tych słuchawek do spółki z przerywającą przejściówką.

Cała nadzieja w Jakubie i jego pomyslnych testach nowego kabla.😊

Słucha ktoś jeszcze? Jak wrażenia? Ja nie moge sie oderwać 😊

P.

• Like 2

Posted (edited)

Zacznę od wykonania. Skrzypiąca i sztywna konstrukcja wraz z chyba najgorszym kablem jaki miałem u siebie, przejściówka na duży jack przerywa przy ruchu kablem. Napis Kennerton jak podejrzewam długo nie wytrzyma, czuje że można zdrapać go paznokciem :). Co nie zmienia faktu, że słuchawki wyglądają elegancko, przynajmniej jeśli chodzi o mój gust. Brakowało mi tutaj mocnego zapachu nowych słuchawek który pamiętam z zakupu LCD2 czy T1. Jakby materiały przeleżały już jakiś czas u konstruktora ;).

Pora przejść do dźwięku – to najbardziej detaliczne słuchawki jakie miałem u siebie w domu. Z moich par słuchawek które posiadam detalem najbliżej im do T1. Chociaż tam przekaz jest zupełnie inny: ciemnawy, klimatyczny, z aurą kina jak ja to mówię :). Magni grają znacznie jaśniej, bliżej, neutralnie - wręcz monitorowo. Nie mają takiej gęstości jak LCD2 ale mają swój inny plus, dźwięk jest nasycony, można napisać, że mokry co sprawia, że brzmią dobrze nawet bez użycia lampy co niestety T1 nie były w stanie zrobić. W ogóle lampa na nie mało oddziałuje, wciąż brzmią bardzo profesjonalnie nawet w trybie lampy plus na iFi. Swoją uniwersalnością mogą konkurować z HD600. Scena jest duża, największa ze wszystkich słuchawek które posiadam, niestety nie do końca taka naturalna i w niektórych utworach słychać było efekt hangaru :).

Kolejnym wielkim plusem to czystość oraz drajw. Instrumenty brzmią bardzo naturalnie, gdy odpalamy szybki kawałek w którym nagle wchodzi gitara to dźwięk potrafi wgnieść w fotel. Największym minusem jest dla mnie bas, jest go mało i jest on oddalony co daje wrażenie, że brakuje niskich tonów. Chociaż wypełnienie i techniczność jest na dobrym poziomie, to posiadając takie słuchawki jak LCD2 czy T1 wiem, że da się lepiej. Ogólnie bas nie szaleje i dopiero w mocno basowych kawałach pokazuje co potrafi. Jestem ciekaw jakby Magni zagrały na Aurium.

Podsumowując za 2k nie ma co narzekać, jest nawet co chwalić (i to dużo :)). Są to bardzo uniwersalne słuchawki, a ich największą wadą jest to, że szybko stają się przewidywalne i mogą nudzić. Ale jeśli ktoś szuka jak najlepszej jakości dźwięku za niskie pieniądze to już wie co może odsłuchać. Osobiście najwięcej będę ich używać w grach i to niestety nie na bardzo długich sesjach ponieważ swoje ważą.

To takie moje myśli z paru dobrych godzin słuchania, zobaczymy co jeszcze ugrają z czasem. 

EDIT: 

Bas zdecydowanie najlepiej brzmi w trybie tranzystorowym, może nie ma go dużo ale jakościowo jest bardzo dobrze. Chyba będą to pierwsze słuchawki dla których będę zmuszony gasić lampy.

Edited by Hir0
  • Like 6

Hehe a nie mówiłem że to że nie śmierdzą będzie co niektórym znawcom wykwintnej sztuki przeszkadzać 😁

Posted (edited)
W dniu 16.08.2019 o 10:06, Hir0 napisał:

Ogólnie bas nie szaleje i dopiero w mocno basowych kawałach pokazuje co potrafi. Jestem ciekaw jakby Magni zagrały na Aurium.

Jako świeże, wyciągnięte z pudełka, podłączone do Matrixa z Aurium , po HDMI .   Ciekawe brzmienie , bardzo rozdzielcze i szczegółowe , dużo powietrza w utworach, dobre odseparowanie, i lokalizacja instrumentów . Ładna średnica , wokale są świeże i maja ładną barwę . słuchawki są bardzo muzykalne i  dobrze oddają zróżnicowanie i fakturę basu. Nie są to słuchawki subwooferowe , ale dobrze kontrolują go, bas jest ciekawy i wielopoziomowy. Jak kolega zauważył, przy mocnym kawałku potrafi zejść nisko. Bardzo dobrze wychodzą utwory akustyczne .Przejściówka oczywiście, to złom, jest za lużna . Pałąk trzeszczy , ale może się uspokoi . Kabel do wymiany .  Po za tymi drobnymi kwestiami, które są do pokonania, lub zaakceptowania , oferują świetny dzwięk , który wynagradza wszystko. Po  20 godzinach jest jeszcze lepiej .:D

20190814_204405 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 4

Hej,

Po niecałym tygodniu używania macie już jakieś wnioski odnośnie Magni? Zostają z wami na dłużej czy zwrocik?

P.

Posted (edited)

Moje zostają - coraz mocniej we mnie wrastają - gdyby nie ten kabel to byłoby cudo ;)

Edited by Eyeer

Gdzieś właśnie czytałem że potrzeba czasu żeby w nie wniknąć i docenić. Ja słucham na przemian z Owlami i może to jest mój problem :). No i trzeba jeszcze koszt kabla zbalansowanego doliczyć.

P.

Posted (edited)

Dziś dotarły do mnie. Na gorąco:

- headband (ten metalowy) strasznie przenosi wszelkie nawet jego dotknięcia do słuchawek, stuknięcie w niego paznokciem to już jest nowy instrument w nagraniu ;)
- przejściówka na szrot z miejsca
- kabel chyba miał służyć jako awaryjna linka holownicza do Uaza

Brzmienie:
- pierwszy utwór i: "gdzie jest bas, czy to słuchawki zamknięte?" - mam małą głowę i z automatu słuchawki na które inni narzekają że cisną u mnie są w sam raz, a niestety tutaj docisk nausznic jest niewielki, wystarczyło minimalne dociśniecie rękami i bas wraca i to mocny, nie wiem czy jest w ogóle szansa na tak duże uklepanie padów - na tą chwilę dla mnie niestety słuchawki do dyskwalifikacji bo bas być musi
- w ogóle nie mam odczucia ze mam na głowie zamknięte słuchawki jeśli chodzi o scenę

...

- po przyciśnięciu (bas) grają podobnie do DT1990, są jasne ale nie sybilują, średnica bardziej wysunięta, ciut za dużo dla mnie, jakby było połowę różnicy między 1990 a Magni chyba było by idealnie

Gdyby te dwie powyższe rzeczy zmienić to chyba by zostały u mnie zamiast 1990.

Edited by j4r3k
  • Like 1

U mnie zostają, słuchawki nie w moim guście ale znajdą swoje zastosowanie.