Jump to content

Recommended Posts

Tak, pamiętamy.

Panowie, słuchawki wyszły dziś do:

Eyeer
Hir0
Paweł_PK
Pyczkens

Pabko_PK Odbiór osobisty

Juniores oraz J4r3k urlopy. 

• Like 2
  • Thanks 2

11 minut temu, Audiomagic.pl napisał:

Tak, pamiętamy.

Panowie, słuchawki wyszły dziś do:

Eyeer
Hir0
Paweł_PK
Pyczkens

Pabko_PK Odbiór osobisty

Juniores oraz J4r3k urlopy. 

Super, dziękuję ślicznie :)

Chodziło mi wrażenia kogoś od nas, temat jest, także post ;)

Jak do mnie dojadą jutro, to je połączę z Matrixemi, i  Aurium , i się okaże, co tu jest grane .:trollface:

Posted (edited)

Cześć,

Mam już Magni u siebie chciałbym podzielić się wrażeniami na szybko i na gorąco:) Chciałbym też podziękować  zespołowi Audiomagic za możliwość porównania innych rodzajów drewna i kolorów. Zdecydowałem się pozostać przy swoim wyborze light Ash.

Spróbuje opisać moje wrażenia z odsłuchu (proszę o wyrozumiałość wiadomo która godzina ale pewnie Ci co czekają chętnie przeczytają). Słuchawki obecnie się wygrzewają ok 5 godzinę na Aune S6/S7 (na low gain) TIDAL Master na kablu dołączonym do zestawu. Jutro posłucham w pracy na IFI idsd micro BL. Na co dzień używam carbonowych AQ Nighhawk i Nightowl i do nich będę Magni porównywał.

- Od pierwszego odsłuchu rzuciła mi się w uszy bardzo ok scena  (słuchawki grają z moim zestawem z większego oddalenia od AQ). Magni gra szerzej, głębia na dzień dzisiejszy lepsza w AQ.

-  Świetny detal. Słyszę zdecydowanie więcej niż na AQ. Bardziej detalicznych słuchawek nie miałem okazji słuchać. 

- Lubię bas i nie brakuje mi go w tych słuchawkach (obawiałem się tego). Potrafi zassać bębenki i pomasować po ciężkim dniu...  Balans bas/średnica/góra jak dla mnie klasowy i świetnie wyważony. Bardzo podoba mi się góra i średnica w tej kolejności. Nie doświadczyłem sybilantów. Nie ma koca ale nie ma też przejaskrawionej góry. Słabo nagrane utwory które brzmiały z kocem na AQ tutaj brzmią dobrze (np. Song of the mountains  - ambient zen). Dźwięk sprawia wrażenie czystego, naturalnego nie słyszę takiej technicznej naleciałości/chropowatości. Skrzypce, pianino, flet wybrzmiewają naturalnie. Myślałem że po przesiadce z AQ będzie w tym względzie gorzej. Wokale bardzo dobre.

Nie za ciemno, nie za jasno, nie za grubo nie za cienko. Bardzo podoba mi się ta szkoła grania.

- Bardzo dynamiczne/szybkie słuchawki (jest taki utwór Perturbator - vantablack nie jestem w stanie go słuchać na niektórych słuchawkach z Magni jest bardzo dobrze). Elektronika, ambient, klasyka wszystko się zgadza.

- Pograłem w nich w battlefield 5. Pozycjonowanie, odgłosy kroków, poczucie przestrzeni, odgłosy pocisków, wybuchy, ciśnienie w uszach. Bardzo dobre do tych zastosowań :).

- Wygodne ale AQ lepsze w tym zakresie (tutaj będzie trudno AQ pobić)

- Bardzo wygodne pady ze skóry.

- Nie śmierdzą tak jak nowe AQ. Pewnie znajdą się tacy co będą zawiedzeni. Mają swój zapach ale kulturalny ;)

- Kabel od AQ nie pasuje 

- Podobnie jak kabel AQ ten od Magni jest gruby, sztywny, pokryty materiałem, niewygodny. Do zastosowań stacjonarnych na pewno nie przenośny... 

- mały jack/przejściowka na duży sprawiają wrażenie dobrej jakości.

- Mechanizm regulacyjny pałąka zdecydowanie słyszalny przy zakładaniu/regulacji być może dlatego że mam głowę 90 centylu,. Wygodny, trzyma jak imadło. Jak się już założy to można machać głową i nic nie słychać.

- wykonanie ekstraklasa, pancerne pasują do AK47.

- bardzo dobrze izolują od otoczenia

- super etui

- jedna para padów ze skóry, jeden kabel

- jestem zadowolony no i muszę jakiś kabel xlr załatwić bo do S6/S7 wiadomo musi być wtedy prawdopodobnie będzie jeszcze lepiej

- grzeją się dalej, zobaczymy jak się będą zachowywać jak pograją dłużej

Pozdrawiam

Paweł

Edited by Pawel_PK
  • Like 4
  • Thanks 1

9 minut temu, Pawel_PK napisał:

- jestem zadowolony no i muszę jakiś kabel xlr załatwić bo do S6/S7 wiadomo musi być wtedy prawdopodobnie będzie jeszcze lepiej

Jeśli do słuchawek wchodzą wtyki 3,5 mm, a z tego co widzę wchodzą, to mój nadchodzący kabel z serii AC3 będzie pasował. Choć projektowany będzie pod Ethery/Elexy/SE-Monitor5/HiFiMANy, to i tu wtedy będzie bez problemu aplikowalny. 

To może ja również dodam moje pierwsze wrażenia :)

Słuchawki są podłączone do Creative x7LE, będę porównywać je głównie do moich HD700 - wiem że trochę średnio jest porównywać słuchawki otwarte z zamkniętymi ale to jedyne słuchawki jakie posiadam w podobnej kategorii cenowej, trochę FLACów, trochę Spotify, trochę gier.

Jeśli chodzi o fizyczne sprawy:

• Wyglądają naprawdę prześlicznie jak prawdziwe rosyjskie ciężkozbrojne słuchawki - podoba mi się.
  • Pałąk jest jednak trochę niedopracowany - trzeszczy podczas poruszania słuchawkami i nie sprawia wrażenia solidnego
  • Słuchawki są dla mnie średnio wygodne - w porównaniu do HD700 jest olbrzymia przepaść, mam również na biurku Sony 1000x i są one podobne pod tym względem.
  • Kabel z zestawu jest tragiczny - nie za długi, mocno sztywny aż do samego końca przy słuchawkach, nieprzyjemny w dotyku (wyraźnie ociera - przeszkadza gdy nie ma się na sobie koszulki w gorące dni), dodatkowo nie łączy idealnie - trzeszczy gdy poruszam przy źródle - nigdy nie miałem (i nie mam) tego problemu z innymi. To najgorszy kabel jaki widziałem - zdecydowanie będę polować na nowy.
  • Pady są całkiem wygodne.

Jeśli chodzi o to jak grają:

• Scena która była opisana "jak w słuchawkach otwartych" jest oczywiście mocno przesadzona - wypada dobrze na tle słuchawek zamkniętych które miałem okazję posłuchać ale do HD700 brakuje sporo.
  • Detaliczność wypada lepiej niż w HD700 zdecydowanie pomniejsze dźwięki są lepiej wyekspanowane i bardziej rzucają się w ucho.
  • Dynamiczność - zdecydowanie na + w Magni - to najbardziej dynamiczne słuchawki jakie słyszałem - potrafią naprawdę uderzyć.
  • Wg mnie brzmienie jest zdecydowanie jaśniejsze niz HD700 (które są raczej jasnymi słuchawkami)
  • Czegoś im czasami brakuję - nie jestem ekspertem więc trudno mi to opisać ale wydaje mi się jakby momentami zniekształcały lub w jakiś sposób brakowało im mocy... może to być wina źródła, może wygrzania, może moich przyzwyczajeń i nowego poziomu detali. Będę w stanie coś powiedzieć po dłuższym słuchaniu.
  • Separacja wg mnie jest poniżej średniej w słuchawkach zamkniętych - zdecydowanie gorzej niż Sony 1000x (wyłączone oczywiście), do HD700 nie ma co porównywać oczywiście jako ze są to otwarte słuchawki.

Przez kolejny miesiąc będę ich używał (wyłącznie) - wstępnie mogę powiedzieć że do większości muzyki wolę HD700 (obecnie), do gier jednak dynamika, detal i separacja mnie naprawdę przekonuje i w najgorszym przypadku zostawię je do tego celu (po wymianie kabla) :)

• Like 2
  • Thanks 1

Posted (edited)

Posłuchałem dzisiaj Magni z ifi idsd micro bl i niestety była masakra. Scena i owszem dosc szeroka ale wszystko gra jakby stało w jednym rzędzie. Nie jest to efekt 3d. Z ifi sa bardzo jasne wręcz nieprzyjemnie ostrzą... Mam wrażenie że Magni skupia sie na detalach zapominajac o muzykalnosci. Podstawa basowa robi sie dla mnie za mała. Mam nadzieje ze to wszystko to efekt wygrzewania. Zaczyna tez doskwierac wygoda w uzytkowaniu dzien po dniu. Na razie w porownaniu do Owli wyraznie przegrywają. Grzejemy dalej...

P.

Edited by Pawel_PK

U mnie jest okej, kabel jak wyżej, scena jest dobra, rozdzielczość i przestrzeń super. Brakuje jeszcze gładkości, ale mnie się nie spieszy, za 50 godzin, będzie super i gładko .  Na Matrixsie i Aurium grają świetna przestrzenią, średnica jest naprawdę dobra jak na nowe słuchawki . Pamiętajcie że przestrzeń, rozdzielczość i zejście basem, dają w dużej mierze klamoty do których są podpięte . Teraz mam podłączone do laptopa z Arcamem Rhead i jest bardzo kulturalnie i przyjemnie. Czuć że nie ma takiej przestrzeni, rozdzielczośći i detaliczności , ale to nie ta klasa pod każdym względem . Jak na słuchawki zamknięte ,to widzę same dobre żeczy. A i basu jest tyle, ile sie spodziewałem i dobrze kontrolowanego .

A u mnie klasycznie - paczki nie ma, zero odzewu od kuriera. :) 

2 minuty temu, Hir0 napisał:

A u mnie klasycznie - paczki nie ma, zero odzewu od kuriera. :)

Po testuje i przesłucha jak się nie spodobają to CI odda :)

Posted (edited)

Miałem je wczoraj na mały odsłuch w domu.

Dźwiękowo bardzo udana konstrukcja, bardzo fajnie brzmienia do klimatów rockowych czy jazzowych. W elektronice dawała o sobie znać troszkę za bardzo cofnięta góra. :) Bardzo szczegółowe, bardzo szeroka scena (jak nauszne) ale nie za głęboka. Sporo detali. Szybkie, ale akcent na skraju basu i średnicy sprawia wrażenie lekkiego zamulenia. 

Duże minusy to: 

• Kabel, sztywniejszy niż trójfazówka w warsztacie mego ojca. Strasznie też mikrofonuje. Od razu do wymiany. Pomimo tego że brzmieniowo mi się podobało. Sugeruję go rozebrać, zdjąć oplot i zakonfekcjonować jeszcze raz.
  • Przejściówka z 3.5 na 6.5 mm nie trzyma wymiarów i z tego powodu nie kontaktuje. Podmieniłem na czas odsłuchu z swoich i było cacy.
  • I pady które są troszkę za twarde jak na moje oko, ale powinna być możliwa podmianka na okrągłe od Brainwavz, są stanowczo miększe.
Edited by [email protected]
  • Like 1

U mnie grają od kilku godzin. Mocno się zmieniają zatem jest spora szansa, że będą jeszcze lepsze.

Ale ja chyba już nie dotrwam do ich pełnego wygrzania. Podobają się, są zaskakujące. I chciałbym żeby u mnie zostały. Ale nie mogą. A dlaczego? Bo są uszkodzone!! 

Lewy przetwornik pierdzi jak powalony. Dostaje trochę basu tudzież czegoś co się koło basu kręci i drgają jak szalone.

Dopiero jak ściszę Conductora do wartości niższych niż 20 to jest okej. Ale to jednocześnie zbyt cicho do jakiegokolwiek słuchania.

Przepiąłem na ifi, to samo. Wpiąłem HD650- nic nie pierdzi i nie strzela.

Możecie sprawdzić u siebie? Najszybciej wywalają się na Cohen’ie - Nevermind, czy też Jamie XX - Loud Places

Smutłem fest :(

22 minuty temu, [email protected] napisał:

Kabel, sztywniejszy niż trójfazówka w warsztacie mego ojca. Strasznie też mikrofonuje. Od razu do wymiany.

Służę ;). Od razu będzie balans. 

1 minutę temu, pyczkens napisał:

Smutłem fest

Warto rzucić okiem czy coś nie blokuje membrany, jakiś włosek czy coś. Częsty problem np. przy wyższych AKG czy STAXach.

1 minutę temu, Jakub Łopatko napisał:

Warto rzucić okiem czy coś nie blokuje membrany, jakiś włosek czy coś. Częsty problem np. przy wyższych AKG czy STAXach.

Nie da się sprawdzić. Magni posiadają grubą tkaninę osłaniającą przetwornik przed światem zewnętrznym.

Pyczkens, słabo że taka sytuacja. Skontaktuj się w poniedziałek Audiomagic. 

• Like 1

1 godzinę temu, pyczkens napisał:

Możecie sprawdzić u siebie? Najszybciej wywalają się na Cohen’ie - Nevermind, czy też Jamie XX - Loud Places

Smutłem fest

Sprawdziłem i jest okej, chociaż Jamie XX ma ciekawe kawałki, ale płyta, nie jest fajnie zrealizowana,mimo to Magni zagrały to bez problemów

Dzięki. Czekam do poniedziałku i dzwonię do Audiomagic. Mam nadzieję, że mają jakąś zapasową parę:)

Tak czy inaczej grzeję je dalej. Mimo pierdziawki chcę złapać ich charakter.

A zapowiadają się, jak na zamknięte, mocno nietypowo. 

Jeśli chodzi o rzeczy stricte użytkowe to pady są bardzo miękkie, pałąk trzeszczy niemiłosiernie, przy skręcaniu głowy często sygnał z lewej (tej pierdzącej) ginie, a przewód to absolutnie pierwsza rzecz do wymiany. Gra dobrze, ale jest za sztywny i przenosi mnóstwo syfu.

Opis brzmienia wrzucę jutro, niech złapią chociaż 24h. Ale podobają się. Mają pazura