Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

@pabloj jeśli nie pokocham Magnich to się odezwę :) Ale mam nadzieje że będę chciał je zachować.

Co do DAC - naprawdę trudno jest mi tutaj coś powiedzieć - nie jestem w temacie aż tak głęboko by wiedzieć czego szukać. Nawet jeśli chodzi o brzmienie - zależnie od tego co słucham - dlatego używam kilku słuchawek naprzemiennie.

Obecnie rozważam Schiit Audio Mjolnir/Gungnir ale nim podejmę decyzję muszę się jeszcze wiele nauczyć...

Edited by Eyeer

Posted (edited)

@Eyeer ciężko będzie pogodzić 5 osób na wzmacniacz czy DAC, czy to i to, szczególnie jeśli będą to jakieś egzotyczne czy drogie klocki.

a każdy chce dopasować po swojemu tor pod słuchawki.

47 minut temu, Eyeer napisał:

Obecnie rozważam Schiit Audio Mjolnir/Gungnir ale nim podejmę decyzję muszę się jeszcze wiele nauczyć...

Pamiętaj, że jest wiele jeszcze innych klocków, więc jest w czym wybierać.

Na mp3store toczyły się batalie i wojny na temat tych Schiitów, więc jest co czytać, pomijając jak ludzie skakali sobie do gardeł w obronie lub ataku na te klocki. :ph34r:

Edited by Nehero

@Nehero Tak pamiętam - nie mam niczego takiego jak ulubiona marka itp. Kupię produkt który zaoferuje najwięcej za jak najmniej ;) W przypadku audio trudno jest jednak powiedzieć jaki produkt jest obiektywnie lepszy od innego... Upgrade mam w budżecie na przyszły rok więc mam jeszcze sporo czasu na decyzję.

Panowie, dziękuje za wszystkie wiadomości od Was.

Zamówienie zostało złożone, Kennerton potrzebuje 3 dni na wysyłkę i paczka wsiada do samolotu, tak więc nie powinno to potrwać długo. 

• Like 1
  • Thanks 1

Oh szkoda, fajna promocja, chyba nawet bardziej opłacalna od naszego preordera:-)

Opłacalność to jedna sprawa-druga to dodatkowa para padów oraz kolejny przewód.

Bywa i tak. 

No nic, czekamy na swoje:)

Interesująca teza o większej opłacalności. Policzmy zatem:

• 555 EUR = ~2380 zł po dzisiejszym kursie.
  • jeśli płatność bezpośrednio z banku, należy doliczyć sobie jeszcze ich spread, liczmy więc ok. 2500 zł
  • ponieważ zamówienie jest z Rosji, jest to import spoza UE, więc dochodzą VAT + cło
  • cło estymujmy na ok. 8% wartości. Wychodzi 2700 zł.
  • od tej kwoty odlicza się VAT, czyli 23% = 3321 zł.
  • nie liczę przy tym w ogóle kosztów shippingu. 

W preorderze natomiast cena wynosiła 1999 zł. 

Powiedzcie mi proszę gdzie tu większa atrakcyjność? Bo może coś mi umyka :). Jeśli miałyby to być kabel i pady, to raczej różnica w cenie jest wciąż zbyt duża, aby nawet z ich dosztukowaniem osobno (konfekcja w przypadku kabla) wyszło mniej opłacalnie od całego zestawu w promocji producenta.

• Like 1

Posted (edited)

Tak Kuba, masz racje, po doliczeniu podatków to inna sprawa, wycofuje to co napisalem :-)

Oczywiscie ja tylko komplementuję fajną promocję, nie mam nic złego na myśli :-)

Edited by Eyeer

Ja podobnie. To, że zmienia się cena to rzecz standardowa. Święte prawo producenta(plus wymogi rynku)

Szkoda tylko możliwości większego spersonalizowania wyglądu słuchawek, bo niektóre z wykończeń wyglądają conajmniej interesująco.

Ale jak napisałem, czekamy na swoje sztuki!

Ja tam tuptam nogami przed bramą czekając na kuriera😍

Jeśli założymy, że tam są wtyki 3,5 mm i byłbym w stanie wypuścić swojego AC3B w wersji pod Magni (na 99% nie byłoby to problemem), to zyskuje się kabel zbalansowany o prawdopodobnie lepszej jakości dźwięku za +540 zł. Na pewno inna konfekcja też będzie wchodziła w grę. Warto będzie także poczekać aż producent zaoferuje/wyceni te dodatkowe akcesoria, bo może cena preorderowa + dosztukowanie ich osobno będzie nadal bardziej ekonomiczne.

Nie wiem jak wygląda temat padów, bo tutaj albo będą pasowały klasyczne Brainwavz, albo będzie może opcja zamówienia dodatkowo (z tego co widzę jest, 56 EUR).

Faktycznie wykończenia są jakimś argumentem za, zwłaszcza jeśli ktoś będzie chciał ze słuchawkami zostać na dłużej, ale z tego co rzuciło mi się w oczy, to tylko wersja Zebrano. Można spróbować na upartego sprzedaży sztuki preorderowej i zamówienia samodzielnie, ale moim zdaniem średnio się to opłaca. Owszem, wygląd, ale to dźwięk jednak determinuje realną wartość słuchawek. Trochę tak jak z LCD-X i XC MCE, gdzie nie było jedynie kufra, a słuchawki szło nabyć znacznie taniej.

4 godziny temu, Eyeer napisał:

Tak Kuba, masz racje, po doliczeniu podatków to inna sprawa, wycofuje to co napisalem :-)

Z tego co widać to nawet czyste 555euro to i tak sporo więcej.

a te dodatki, sprawdźcie najpierw podstawę, bo może się okazać, że drugie pady pogorszą dźwięk tak jak ma to miejsce w AQ, gdzie welurowych padów nie da się słuchać i tylko skórkowe zostają. Podejmowałem łącznie 5 prób przekonania się do nich i ostatecznie wylądowały głeboko w szufladzie jako tylko awaryjne w sytuacji zagrożenia życia dla skórkowych. Stąd trzeba ostrożnie do tego podchodzić.

Kochani,

mieliśmy parodniową obsuwę spowodowaną problemem z kolorami, teraz już z płatka.

Spodziewamy się że za ok. tydzień powinny do nas wjechać, jeżeli po drodze nie zdarzy się coś nieprzewidywalnego. 

Jeżeli pojawią się problemy to będę was informował. 

Jest aktualizacja. Transport wylądował już w Polsce. Przesłaliśmy dokumenty celne do UPS. Liczymy, że jutro lub w poniedziałek będą słuchawki już u nas.

Uwaga.

Dostaliśmy informacje że jutro dostawa powinna do nas dojechać. Bardo możliwe że w środę trafią do Was słuchawki. :)

• Upvote 1

Posted (edited)
6 minut temu, Audiomagic.pl napisał:

Wysyłamy dziś do kogo możemy, zawieziemy do DPD na sortownie żebyście jutro dostali. 

Super decyzja.:D Jeśli się da to, proszę o potwierdzenie na pw.

Edited by pablo650

Z mojej strony doceniam starania łatania i eleganckiego załatwienia niełatwego procesu logistycznego z naszymi wschodnimi przyjaciółmi :).