Jump to content

NOWOŚĆ! Maj 2016 - BURSON opamp SSV5i

Recommended Posts

Hybrid Audio Opamp SSV5i

Pojawił się na rynku nowy op-amp firmy Burson. Koszt za jeden dual to 39$ USD.

Jak widać na poniższym foto jest to dość intrygująca konstrukcja.
Dwa OPA single połączone w jeden dual, dodano kondensatory i rezystory
plus charakterystyczna czapeczka chroniąca przed zakłóceniami(?)

Pytanie zasadnicze: jak to gra ze wzmacniaczem Burson Lykan (oraz z innymi wzmacniaczami i Dac)?
Odpowiedź będzie już niedługo.

v5i-s12ruzm.jpg

przecahwytywanie9wul8.jpg

Informacja producenta o produkcie:

przechwytywganienms8n.jpg

Edited by Blondie

Guest Mayster

To nie następca V5, a całkowicie inny, równolegle oferowany układ. V5 to typowy dyskretniak, a V5i to połączenie dyskretnego z normalnym. Jakby dwa opampy so8 (smd) na płytce wzbogaconej o kilka dodatkowych elementów. Liczę na klasę ~ Musesa 02 chociaż.

V5i-S2.jpg

na pcb oprócz samego układu op-amp
jest kondensator oraz rezystor (zapewne ma funkcję BIAS)

samo połączenie układu dual jest nietypowe, bo po prostu zlutowane dwa stoliki z układami single

do tego mamy przeciwzakłóceniową osłonę

spodziewam się spokojnie klasy muses01, 02; byłbym zdziwiony gdyby tak nie było
teraz tylko pytanie czy układ ociepli czy ochłodzi granie?

• 4 weeks later...
Guest Mayster

1x dual - 189 zł.
2x dual - 339 zł.
2x single - 239 zł.

Jak komuś się pali to niech piszę PW, bo zanim trafią na sklep może minąć jeszcze kilka dni. Kwestia zdjęć, przetłumaczenia karty produktu itp.

Guest Mayster

Pierwsze wrażenie w SC808 to: muzykalne, bardzo przestrzenne, ze świetną holografią. Przy czym SC808 z nimi na podkładzie sprawdzałem pod innym kątem, niż brzmienie, ale akurat to przy krótkim odsłuchu rzuciło mi się w uszy względem 49720. Jeszcze wrzucę je do Lovely Cube i HPA-3B, ale do tego drugiego to już jutro, bo jest w drodze powrotnej z testów. Pierwsze spotkanie bardzo pozytywne zatem, ale nie ma chwili na spokojnie się za nie wziąć :C

Co prawda jestem jeszcze na etapie wstępnych weryfikacji, ale o V5i mogę powiedzieć, że grają bardzo dobrze, "po ludzku" i nie tak jasno jak połączenie LME + LM. Z bliższą średnicą i mniejszą "cyfrowością" (jeśli komuś takie zarzuty przy LME przychodziły na myśl). Od LME faktycznie bardziej przestrzennie, głównie na szerokość i troszku na holografii. Nie naprawią kiepsko grających słuchawek, ale powinny świetnie uzupełniać się z takimi DT990 PRO czy M220 PRO. Sprawdzane na Essence STX oraz SC808 przy połączeniu z Bursonem Soloist SL MKII i w kontekście porównań A-B z DACiem-80 jako bardziej od nich klasowym punktem odniesienia (jako wskaźnik dystansu klasowości i jakości). Pracują w wyższej klasie niż LME/8820, znacznie wyższej niż OPA2604, ale też (bez zaskoczenia) niższej niż V5 i 994Enh, prawdopodobnie też SS3602.

Z tego wniosek, że mogę nimi śmiało zastąpić LME49710 w DAC-u Stelmacha wewnątrz mojego CD. Tylko, że są montowane powierzchniowo i trzeba by jakieś "cwane" stoliki zastosować. Przy okazji wspomnę, że owe LME49710 zastąpiły AD825, które grały w tym DAC-u zbyt natarczywie i czasem chropowato. Z LME zrobiło się jakby miękko i przyjemniej. Fajnie, że V5i znoszą +/-16V.

1 hour ago, draytek11 said:

Też mam w DAC-u dwa LME49710

Jak oceniasz  LME49710? Czy kiedykolwiek porównywałeś je z innymi opampami? Moim zdaniem grają może nie wybitnie, ale przyjemnie, może ciut za blisko. Wiem, że w rankingach nie brylują na czołowych miejscach, ale fajne są.

• 2 weeks later...
  • 11 months later...

Mam problem. Zakupiłem na allegro parę Bursonów V5i typu dual. Wg. specyfikacji powinny pasować na zamianę w DAC-100 Nuforce, gdzie oryginalnie są LM4562. Opy obsadzone prawidłowo, jak na zdjęciu, pierwszy pin w lewym górnym rogu, ale słuchawki po wpinaniu w gniazdo niemiło strzelają, a odsłuchowo jest tragedia - bas brzęczy zamiast dudnić. Sprawdzałem na dwóch parach słuchawek, na oryginalnych opach oraz na LME 49990 nie ma problemu z pracą słuchawek i dźwiękiem. Czy może oznaczać to że nabyłem uszkodzone układy?

Nie jestem pewien jak sprawa wygląda akurat w DAC-100, ale prawdopodobnie każdy układ jest tam dzielony na pół i pierwsze połówki przeznaczone dla sekcji DAC, drugie połówki dla AMP. Co prawda w swoim DAC-80 nie miałem z V5 problemów, ale NuForce z tej serii były ogólnie specjalnie projektowane pod kości z serii LME. Podobnie HAP-100, nie licząc wczesnych serii na J-FETach od MUSESa. Mimo to nie powinno być zjawisk takich jak np. brzęczenie basu. Link do aukcji by się przydał.

Bardzo proszę link

Układy były kupowane dosyć niedawno, bo w maju tego roku. Napisałem do sprzedawcy w tym temacie i otrzymałem dosyć ciekawą odpowiedź, a mianowicie Audeos odradza klientowi stosowanie tych układów w DAC, pozwolę sobie zacytować:

"Układy V5 nie nadają się to stosowania w DACach i stąd też stosowna informacja na karcie produktu. Do uszkodzenia często dojdzie dopiero po dłuższym czasie, stąd wiele osób początkowo sądzi, że wszystko jest w porządku. Użycie V5 na dobrą sprawę ogranicza się do wzmacniaczy."

Poprzedni właściciel używał kości na karcie AIM i nie sprawiały mu problemu.