Jump to content

NOWOŚĆ! Maj 2016 - BURSON opamp SSV5i


Recommended Posts

Hybrid Audio Opamp SSV5i

 

Pojawił się na rynku nowy op-amp firmy Burson. Koszt za jeden dual to 39$ USD.

Jak widać na poniższym foto jest to dość intrygująca konstrukcja.
Dwa OPA single połączone w jeden dual, dodano kondensatory i rezystory
plus charakterystyczna czapeczka chroniąca przed zakłóceniami(?)

Pytanie zasadnicze: jak to gra ze wzmacniaczem Burson Lykan (oraz z innymi wzmacniaczami i Dac)?
Odpowiedź będzie już niedługo.

v5i-s12ruzm.jpg

przecahwytywanie9wul8.jpg

 

Informacja producenta o produkcie:

przechwytywganienms8n.jpg

Edited by Blondie
Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

To nie następca V5, a całkowicie inny, równolegle oferowany układ. V5 to typowy dyskretniak, a V5i to połączenie dyskretnego z normalnym. Jakby dwa opampy so8 (smd) na płytce wzbogaconej o kilka dodatkowych elementów. Liczę na klasę ~ Musesa 02 chociaż.

V5i-S2.jpg

Link to comment
Share on other sites

na pcb oprócz samego układu op-amp
jest kondensator oraz rezystor (zapewne ma funkcję BIAS)

samo połączenie układu dual jest nietypowe, bo po prostu zlutowane dwa stoliki z układami single

do tego mamy przeciwzakłóceniową osłonę

spodziewam się spokojnie klasy muses01, 02; byłbym zdziwiony gdyby tak nie było
teraz tylko pytanie czy układ ociepli czy ochłodzi granie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Mayster

1x dual - 189 zł.
2x dual - 339 zł.
2x single - 239 zł.

Jak komuś się pali to niech piszę PW, bo zanim trafią na sklep może minąć jeszcze kilka dni. Kwestia zdjęć, przetłumaczenia karty produktu itp.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

Pierwsze wrażenie w SC808 to: muzykalne, bardzo przestrzenne, ze świetną holografią. Przy czym SC808 z nimi na podkładzie sprawdzałem pod innym kątem, niż brzmienie, ale akurat to przy krótkim odsłuchu rzuciło mi się w uszy względem 49720. Jeszcze wrzucę je do Lovely Cube i HPA-3B, ale do tego drugiego to już jutro, bo jest w drodze powrotnej z testów. Pierwsze spotkanie bardzo pozytywne zatem, ale nie ma chwili na spokojnie się za nie wziąć :C

Link to comment
Share on other sites

Co prawda jestem jeszcze na etapie wstępnych weryfikacji, ale o V5i mogę powiedzieć, że grają bardzo dobrze, "po ludzku" i nie tak jasno jak połączenie LME + LM. Z bliższą średnicą i mniejszą "cyfrowością" (jeśli komuś takie zarzuty przy LME przychodziły na myśl). Od LME faktycznie bardziej przestrzennie, głównie na szerokość i troszku na holografii. Nie naprawią kiepsko grających słuchawek, ale powinny świetnie uzupełniać się z takimi DT990 PRO czy M220 PRO. Sprawdzane na Essence STX oraz SC808 przy połączeniu z Bursonem Soloist SL MKII i w kontekście porównań A-B z DACiem-80 jako bardziej od nich klasowym punktem odniesienia (jako wskaźnik dystansu klasowości i jakości). Pracują w wyższej klasie niż LME/8820, znacznie wyższej niż OPA2604, ale też (bez zaskoczenia) niższej niż V5 i 994Enh, prawdopodobnie też SS3602.

Link to comment
Share on other sites

Z tego wniosek, że mogę nimi śmiało zastąpić LME49710 w DAC-u Stelmacha wewnątrz mojego CD. Tylko, że są montowane powierzchniowo i trzeba by jakieś "cwane" stoliki zastosować. Przy okazji wspomnę, że owe LME49710 zastąpiły AD825, które grały w tym DAC-u zbyt natarczywie i czasem chropowato. Z LME zrobiło się jakby miękko i przyjemniej. Fajnie, że V5i znoszą +/-16V.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, draytek11 said:

Też mam w DAC-u dwa LME49710

Jak oceniasz  LME49710? Czy kiedykolwiek porównywałeś je z innymi opampami? Moim zdaniem grają może nie wybitnie, ale przyjemnie, może ciut za blisko. Wiem, że w rankingach nie brylują na czołowych miejscach, ale fajne są.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Mam problem. Zakupiłem na allegro parę Bursonów V5i typu dual. Wg. specyfikacji powinny pasować na zamianę w DAC-100 Nuforce, gdzie oryginalnie są LM4562. Opy obsadzone prawidłowo, jak na zdjęciu, pierwszy pin w lewym górnym rogu, ale słuchawki po wpinaniu w gniazdo niemiło strzelają, a odsłuchowo jest tragedia - bas brzęczy zamiast dudnić. Sprawdzałem na dwóch parach słuchawek, na oryginalnych opach oraz na LME 49990 nie ma problemu z pracą słuchawek i dźwiękiem. Czy może oznaczać to że nabyłem uszkodzone układy?

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewien jak sprawa wygląda akurat w DAC-100, ale prawdopodobnie każdy układ jest tam dzielony na pół i pierwsze połówki przeznaczone dla sekcji DAC, drugie połówki dla AMP. Co prawda w swoim DAC-80 nie miałem z V5 problemów, ale NuForce z tej serii były ogólnie specjalnie projektowane pod kości z serii LME. Podobnie HAP-100, nie licząc wczesnych serii na J-FETach od MUSESa. Mimo to nie powinno być zjawisk takich jak np. brzęczenie basu. Link do aukcji by się przydał.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę link

Układy były kupowane dosyć niedawno, bo w maju tego roku. Napisałem do sprzedawcy w tym temacie i otrzymałem dosyć ciekawą odpowiedź, a mianowicie Audeos odradza klientowi stosowanie tych układów w DAC, pozwolę sobie zacytować:

"Układy V5 nie nadają się to stosowania w DACach i stąd też stosowna informacja na karcie produktu. Do uszkodzenia często dojdzie dopiero po dłuższym czasie, stąd wiele osób początkowo sądzi, że wszystko jest w porządku. Użycie V5 na dobrą sprawę ogranicza się do wzmacniaczy."

Poprzedni właściciel używał kości na karcie AIM i nie sprawiały mu problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...