Jump to content

Recommended Posts

To dobrze Adam, bo zacząłem tracić wiarę w ludzkość. Nie robię tego z reguły, ale...

Cytat

In order to carry out the review in a realistic manner, we decide to take the train to The Hague on Monday morning with the iPhone, Dragon Cobalt and the Denon in-ears. In the middle of the rush hour.

Tak - field trip w godzinach szczytu pociągiem - wspaniała przestrzeń testowa i pełny realizm. Możliwość ew. zrzucenia różnic i wagi oceny na zastosowania mobilne, w których hałas miesza się z placebo...

Cytat

To give our Monday morning a boost, we switch to Soundcloud.

:shittingme:

Cytat

As soon as the working day is over and you come home late as an audio enthusiast, an active speaker set is a great solution.

A co mnie to interesuje jako czytelnika? Jaki to ma związek? Żaden. Pokrętne usprawiedliwianie gabarytów i ograniczeń poprzez narzucanie niesłuchawkowego światopoglądu i wprowadzania systemów głośnikowych, które nie mają nic do rzeczy przy takim urządzeniu i takich recenzjach. Niech autor przede wszystkim rozwinie ten akapit, bo zatrzymał się na zwymiotowaniu w moją stronę swoimi wizjami idealnego audiofila-purysty, z którym ma tyle wspólnego ile ta recenzja z rzetelnością. Na razie wygląda to bowiem tak:

• DFC do pociągu pod soundclouda za 1300 zł
  • a w domu to sobie odpal głośniki jak prawdziwy audiofil purysta

:ohgodwhy:

Cytat

The AudioQuest DragonFly Cobalt is a game changer that plays on a completely different level. He does not care about the established rules that apply to mobile dacs.

Tak, minus ograniczenie prądowe wynikające z limitacji standardu USB...

Cytat

With a price tag of 299 euros, the AudioQuest DragonFly Cobalt manages to create a new dimension in the field of mobile hi-fi.

Względem? Wyimaginowanego rywala, którego nie można nazwać, bo go nie ma? Testował coś innego z tego "mobile hi-fi"? Jakieś porównania? Podstawy tej tezy? Czy może "bo tak"? 

Cytat

The DragonFly Cobalt is a must have!

Nie mów mi jak mam żyć.

• Like 3
  • Haha 6
  • Confused 1

W dniu 16.07.2019 o 15:49, Jakub Łopatko napisał:

wprowadzania systemów głośnikowych, które nie mają nic do rzeczy przy takim urządzeniu i takich recenzjach

Ja sam używałem DFB w systemie kolumnowym z powodzeniem.

Swoją drogą dziwny hejt na sprzęcik za tysiaka z okładem wśród ludzi wydających czasem na metr miedzi w izolacji więcej.

@Rafacio Używać można, ale DF nie jest dedykowany do kolumn, pomijając brak wygody swobodnego rozmieszczenia. Ale używać jak najbardziej można. Tylko pytanie czy zamysłem producenta był DAC/AMP do słuchawek, czy DAC do zestawów stereo zamknięty w pendrive.]

Posted (edited)

Skoro podaje na wyjściu sygnał liniowy to jak najbardziej pod wzmak i kolumny. Nie wiem o co chodzi z wygodą rozmieszczenia? U mnie wisiał na kablu za sprzętem. Był niewidoczny. Bardzo wygodny własnie bo nie zajmował miejsca. Wygodniejszy jest tylko dac we wzmaku.

Edited by Rafacio

Nie twórz kolejnej prawdy objawionej z czegoś , co akurat Tobie odpowiada kolego @Rafacio . Mam wrażenie , ze sens ma tylko to , co Tobie gra i co tylko Ty posiadasz . Pozwól innym cieszyć się z tego co im sprawia przyjemność , i przestań w końcu na sile wszystkich uszczęśliwiać swoimi przekonaniami . Dziękuje i bez odbioru . 

• Like 1

Posted (edited)

Napisałem tylko, że DF nadaje się do zestawu kolumnowego. Gdzie tu prawda objawiona? Swoją drogą to kolegami nie jestśmy.

Edited by Rafacio

33 minuty temu, Rafacio napisał:

Ja sam używałem DFB w systemie kolumnowym z powodzeniem.

Swoją drogą dziwny hejt na sprzęcik za tysiaka z okładem wśród ludzi wydających czasem na metr miedzi w izolacji więcej.

Ale to się wtedy opisuje jako dodatkowe zastosowanie, a nie nadrzędne i w kontrze do czegoś bliżej nieokreślonego. Ta recenzja to chaos pełen wytrychów logicznych i o to mi tylko chodzi.

Jeśli drugie zdanie tyczy się mojej osoby, to ani nie jestem zafiksowany na punkcie drogich kabli, ani nie hejtuję Cobalta. Krytykuję natomiast recenzję w takiej formie, w jakiej została ona przedstawiona, bo ja, jako użytkownik, nie dowiedziałem się niczego wartościowego poza kilkoma pustymi sloganami rodem z popularnych tekstów marketingowych. 

• Like 1

Ale chcąc nie chcąc świetne te DF , czekać tylko na promocje w starym stylu . Ja  myślę że w przyszłości , jak zdziadzieję zostanę z DF i  audioquest nighthawk :)

Posted (edited)

Jest i on. Allegro / Top HiFi 1333 zł.

Edited by Palpatine

29 minut temu, Palpatine napisał:

Jest i on. Allegro 1333 zł.

Kiedy u Ciebie ?

Posted (edited)
20 minut temu, Noah napisał:

Kiedy u Ciebie ?

Ja cena spadnie do rozsądnego poziomu, ale nie wykluczam że wcześniej go sprawdzę i porównam z Redem.

Edited by Palpatine

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Ja cena spadnie do rozsądnego poziomu, ale nie wykluczam że wcześniej go sprawdzę i porównam z Redem.

Masz 14 dni za zwrot . Bierz , bo jestem ciekawy Twojej opinii . U mnie ostał się red , ale tylko ze względu na stosunek jakość/cena 

W skrócie : Oba są wspaniałe i nie wybieraj tylko kup oba z naszych podanych linków - tak to widzę . 

W skrócie to wykazano sporo różnic pomiędzy nimi dwoma. W zasadzie z porównania wynika ze Cobalt jest lepszy, ze względu na różnice w cenie oraz większa scenę. 

Mnie zawsze zastanawiają arbitralne stwierdzenia recenzentów większa scena - lepiej. Jest większa to jest, tak samo jak więcej/mniej wysokich, jeden lubi inny niekoniecznie. Zawsze można takich remiksów słuchać 

Scenę można opisać przynajmniej 3-4 parametrami. Nie do wszystkich słuchawek i głośników pasuje duża scena. Przykład z ostatnich dni, gdy Hybryda z małą głębią i dużym fokusem na środku zagrała mi z KEFami lepiej, podczas gdy K1000 zagrały z lampowcem lepiej. Stwierdzenie więc musi być poparte dowodem i uzasadnieniem.