Jump to content

Recommended Posts

2 minuty temu, bachankas napisał:

Na Head-Fi trochę psy wieszaja, że nawet USB-C nie ma, a cena spora. Mogą się odbić z tym Cobaltem, ale zobaczymy. 

Przecież dodają kabelek usb C . Może już jutro zdam Wam relacje , czy to w ogóle coś warte jest 

• Like 3

18 godzin temu, Noah napisał:

@Jakub Łopatko ciekawi mnie Twoja opinia na temat takiego pipka za takie pieniądze . Z góry dziękuje. 

Mnie też ciekawi moja opinia, bo na razie kompletnie nie wiem co o nim myśleć. Jeśli wyjdzie to oczywiście postaram się wydłubać sztukę na testy, preferencyjnie z Redem aby zrobić test porównawczy, choć jeśli się nie uda, będę musiał być może prosić Was o pomoc o użyczenie nawet na parę dni.

Proszę uprzejmie :).

• Like 2
  • Thanks 2

A i zapomniałem o jednym, cena może też ma odzwierciedlenie w tym, że AQ zleca komuś w USA produkcję tego czyli mają podwykonawcę.

A sam produkt pewnie jest warty czegoś, na papierze najciekawszy DF. Stawiam też możliwość, że Red może bardziej do Hawków pasować.

W tym przypadku red to duuuuzo bardziej opłacalna opcja . Aż tyle lepszy to nie jest 

No coż Audioquesty się skończyły, nowych słuchawek nie ma, to teraz czas na Audeze.

Nie zdziwie się jak Cobalt był robiony pod synergie z Audeze, a powyższe zdjęcie na to wskazuje.

Audioquest u siebie je pokazuje z NO, ciężko powiedzieć pod jakie słuchawki był strojony. Jeśli jest neutralny jak wskazują pierwsze opisy to będzie pasował pod większą ilość słuchawek niż Black i Red. Przynajmniej w teorii.

Mam dla Was podsumowanie cobalta :

tutaj dodano , tam odjęto i +$100 :) 

Nazywam to podatkiem od naiwności . Musi być opłacony . 

• Like 1
  • Haha 1

Pomiędzy blackiem a redem . Czyli bardziej neutralny . Wyższa klasa dźwięku ? Ta sama klasa co red , v30, smsl , sabaj itd . One różnią się tylko sygnatura . Nie ma miedzy  nimi różnic klas , bo nie da się wycisnąć klasowego grania z czegoś tak małego . To tylko moje osobiste zdanie . 

• Like 1
  • Thanks 2

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Czyli Black i Red to też ta sama klasa dźwięku?

Dla mnie tak . Klasę dźwięku ma hugo2 czy burson a nie jakieś pendrivy.

• Haha 1

1 minutę temu, Noah napisał:

Dla mnie tak . Klasę dźwięku ma hugo2 czy burson a nie jakieś pendrivy.

Ok dzięki, to już wszystko wiem ;)

3 minuty temu, Noah napisał:

Klasę dźwięku ma hugo2 czy burson a nie jakieś pendrivy.

Trudno się z tym nie zgodzić. Ale chociaż kolor ładny :)

Kilka słów wrażeń i porównanie do Red

At about 75 hrs of run in i've been listening pretty intensively to the DF cobalt for a day or so now. For the record im a believer when it comes to burn in with pretty much every component involved in sound reproduction, but the amount of time required and the amount of change in the sound does vary drastically. Now either the DFC hasnt burned in at all, or it falls into the camp of not much change, because i cant hear a massive amount of difference compared to when it was fresh out of the box. There maybe a bit more extension and control in the low end plus the mids sound a bit more fluid, but these are definitely not what i'd call night and day differences. By comparison i've been burning in a Neotech UPOCC silver HP cable i made last week which after 150 hours sounds like a different cable (sorry i couldnt help myself pulling the pin out of the cable/snake oil hand grenade with this comment  ), with lovely deep bass and full bodied mids, where neither existed before.

Anyway with the fire light, i'll quickly scurry back on topic. I've been listening to mainly electronic music, with the DFC plugged in to both my iphone and mac with Focal stellias on the other end. I have also spent a good few hours A-Bing with my trusty and much loved DF red. First off they're tuning sounds slightly different to my ears. The red, to my ears, is slightly warmer/ fuller and maybe a tad more organic sounding, whereas the cobalt is closer to neutral with cleaner airier more uncluttered presentation. Theres definitely more width with extension at both end and the improvement in seperation is instantly noticeable. across the whole range. The sound is a bit more dynamic and weighty but maybe lacks some of the organic charm that has made the red+iphoneX the go to (or repeatedly come back to) combo over any of the DAPs i've dabbled with over the last 18 months or so. Despite all this and now having spent a bit of time with the cobalt, going back to the red it sadly sounds muddy, congested and a bit noisy.

The low noise floe and reduction in RFI is something worth dwelling as i speculate this might be one of the biggest contributing factors to the Cobalts overall performance. The red is noticeably improved with the addition of spattering jitterbugs (especially noticeable with my mac as the source but then again the listening environment is generally quieter and more conducive to noticing such things), whereas the cobalt seems much quieter and having tried various combinations the jitterbugs, they seem to have little or negligible effect. Even with the iphone i'm hearing much more of the music, lots more micro details and room between the instruments, even at pretty moderate volume levels.

Is it worth £100 more? well to me yes because after 25 years of 2 channel listening i've come to terms with diminishing returns and in this the function of the cobalt is as good as its form is useful, and i'm not so tempted to pack my Hugo2 when i head off another work trip tomorrow plus the nagging um'ing and ah'ing in the back of my head as to whether of not to buy another Mojo has been put firmly to bed (i prefer the presentation of the DFC and i dont need the added power). I should caveat the H2 statement with a disclaimer that there maybe a tiny bit of new-toy syndrome going on here, but i can let you know when i get back if it was missed or not! 

zródło wątek na headhifi

• Like 1

Pewnie dla każdego będzie to inna wartość dodana. Inna sygnatura przede wszystkim plus może większa czystość brzmienia i zależnie od słuchawek lepsza synergia z Redem lub Cobaltem będzie robić różnicę wartą dopłaty. Ale może nie aż tyle, w Polsce trzeba czekać na większą obniżkę jak z Redem czy Blackiem.

Niektórzy są zdolni zapłacić dwa razy tyle za poprawę tych kilku procent, a dla wielu różnica będzie niesłyszalna lub nieistotna.

13 minut temu, Palpatine napisał:

Nie znam, zrozumiałem tylko że jest "must have". :) Ale jak z grubsza Wujek Google dobrze przetłumaczy, to chwalą Cobalta, że krok lepiej od Reda i mniejsze zużycie energii. Nie ma jakiegoś konkretnego porównania co brzmienia.  

Żadnych minusów, a cena nawet na plus. Widocznie punkt widzenia zależy od punktu patrzenia. W Holandii cena nie przeraża? Tylko, że to wygląda na artykuł sponsorowany.

• Upvote 1

Oni cenę odnoszą do Reda który u nich wciąż kosztuje 199 euro. U nas jakieś 99.

Moim zdaniem tez to wyglada na art sponsorowany.

W Holandii nie ma artykułów nie sponsorowanych . Nie sugerowałbym się hifi holenderskim 

Ogólnie wychodzi na to, że dopóki cena jest, jaka jest, to ostateczną opłacalność można upatrywać wyłącznie w synergii i stylu grania.