Jump to content

Recommended Posts

potrzebuje urządzenia kompaktowego gdyż dużo słucham muzyki na telefonie. Nie mam sprecyzowanych wymagań, po prostu czuję, że te słuchawki mogą ciutke więcej. To co piszesz brzmi dobrze. Mimo tego przyznam, że nawet z laptopa spoko grają.

spoko. planuje sie przejechać do salonu i osłuchać. gdy coś ruszy dam znać

pozdr

Edited by Michałgda

Postawa producenta tego urządzenia, jeśli chodzi o obsługę standardów, jest żenująca. Urządzenie obsługuje tylko USB Audio Class 1.0, niby dla wygody użytkowników - bardziej idiotycznego wytłumaczenia swojego lenistwa nie słyszałem.

Dzien dobry, próbowal ktos Cobalta z sluchawkami AQ Nighthawk ? Wiem, że dedykowany do tych sluchawek jest Red, ale Cobalt moglby mi tez fajnie zagrac z innymi sluchawkami, no i tak jak tu piszecie jest lepszy jakosciowo od Reda. Czy Cobalt bedzie podobny brzmieniowo do Ifi Zen Dac? To podobna półka ?

Edited by MichalZZZZ

Nie, ale Cobalt nadal może fajnie zagrać. Będzie bardzo podobny do Zen DAC, ale o oczko wyżej jakościowo - minimalnie mniej cieplejszy z lepszą sceną. Dlatego mimo chwalenia Zena nie wymieniłem go za Cobalta. Aczkolwiek wykorzystuję wykorzystywałem go głównie z jedną konkretną parą słuchawek IEM.

• Like 1
  • Thanks 1
  • 3 months later...

W recenzji jest napisane: "Sprawdzany był bezprzewodowo na komputerze PC z modułem Asus BT400" rozumiem, że to standardowa formułka? Bo nie przychodzi mi do głowy absolutnie żadna możliwość sparowania tych urządzeń razem.

Ostatnio coraz mocniej zastanawiam się jaki realnie wpływ ma DAC na dźwięk transmitowany po BT do słuchawek przez transmiter.
W recenzji ATH-M50xBT napisał Pan, że dźwięk po BT nie odbiega znacznie od tego po kablu, a jako transmiter wykorzystany był do tego zwykłego dongla na USB z BT, czyli z pominięciem jakiegokolwiek DACa.

Piszę o tym, bo zastanawiam się nad zakupem właśnie DFC. Z tym, że wykorzystuje słuchawki zarówno po kablu jak i z wykorzystaniem BT, mniej więcej po równo.
I tutaj jest mój dylemat, czy jeśli zakupię DFC, to będzie on miał realny wpływ na dźwięk płynący przez jakiś transmitera BT? Czy raczej będzie to wpływ marginalny i zdegradowany przez nadajnik i odbiornik BT w słuchawkach?

DFC nie ma BT, podejrzewam więc pomyłkę przy wypisywaniu procedur testowych, lub też w porównaniach brały udział jakieś sprzęty z BT. ;)

Kupno Cobalta w żaden sposób nie wpłynie na jakość dźwięku BT, przy bezpośrednim połączeniu Nadajnik-Odbiornik, chyba, że sygnał byłby puszczony przez DACa przed transmiterem. W typowych aplikacjach, za obróbkę sygnału BT odpowiada DAC umieszczony w nadajniku, a także moduły w odbiorniku.

• Like 1

Faktycznie mogło się w recenzji pojawić jakieś urządzenie z BT.

Miałem na myśli podłączenie: PC -> USB -> DFC -> JACK -> TRANSMITER -> BT 5.0 APTX -> SŁUCHAWKI
I również muszę zakupić nowy nadajnik BT, dlatego czytam, szukam i pytam.

Myślę, czy zakupić znowu MBL-HD/MBL-BT2 pod DFC, czy po prostu odpuścić temat, kupić najtańszy transmiter BT.
Używałem już MBL-HD podpiętego do Cuba, ale praktycznie nigdy do słuchania muzyki.

Szykują mi się długie i samotne zmiany w pracy dlatego szukam możliwości, a niestety nie mogą mnie ograniczać kable.
DFC byłby idealny, gdyby nie fakt kabli. Z drugiej strony nie udało mi się znaleźć ani jednego DACa z nadajnikiem, iFi ma możliwość rozwoju o BT, ale to jedynie odbiornik.

Edited by Dyzson
4 godziny temu, Dyzson napisał:

Myślę, czy zakupić znowu MBL-HD/MBL-BT2 pod DFC, czy po prostu odpuścić temat, kupić najtańszy transmiter BT.

To by była najlepsza opcja. Ja sam korzystam z Asusów BT400 na USB (4.0) i wbudowanego w kartę sieciową AX58BT (5.0). DFC ma duży sens jeśli:

• pracuje się po analogu
  • ma się np. wymagające słuchawki IEM wyższej klasy
  • ma to być tak małe że szok
  • ma być zdatne do podłączenia do telefonu.

Ja się swojego DFC pozbyłem tylko dlatego, że jedynymi słuchawkami wokół których chcę się okopać są przenośne Audeze, a tam Anker + Cipher lub Cipher BT i jest jazda z tematem bez niepotrzebnych zakupów pobocznych. Po kablu zaś i tak siedzę z PC, więc mam pod ręką Converto.

• Thanks 1