Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Recenzja modułu bezprzewodowego Audeze Cipher BT

Recommended Posts

Sprzętowy Clannad zrobił mi dzień :k701smile: szkoda że nie dali wsparcia dla LDAC

Czy ten produkt będzie oferowany w sklepie?

@Jakub Łopatko bardzo dziękuje za recenzje. Jak wiesz bardzo jej oczekiwałem. Dowiedziałem się prawie wszystkiego co mnie interesowało, wiec pozwolę sobie tutaj zadać trzy pytania:

1. Czy usłyszałeś kompresje/degradacje dźwięku względem kabla analogowego na kablu BT?

2. Jak wygląda latency? Czy da się swobodnie oglądać filmy na yt, filmy z PC lub nawet grać?

3. Czy jeśli nadarzy się okazja porownanie CBT z kablem V2 i sprzętem z lighting to będzie można liczyć na uzupełnienie recenzji, pomiarów i potwierdzenie lub zanegowanie tezy/przypuszczenia o tym, ze oba kable powinny grać dokładnie tak samo?

• Upvote 1

4 godziny temu, decees napisał:

Czy ten produkt będzie oferowany w sklepie?

Będę kombinował, aby był. Niestety na dostawy od Audeze jest spory interwał, więc muszę trochę poczekać. 

3 godziny temu, Palpatine napisał:

1. Czy usłyszałeś kompresje/degradacje dźwięku względem kabla analogowego na kablu BT?

Nie rzuciło mi się to w uszy, choć kabel sam z siebie moduluje dźwięk i ciężko jest faktycznie coś w ten sposób wykryć. Jeśli są tam jakieś zniekształcenia, to naprawdę minimalne.

2. Jak wygląda latency? Czy da się swobodnie oglądać filmy na yt, filmy z PC lub nawet grać?

Zależy tak naprawdę od nadajnika. Z BT400 nie zanotowałem przesunięcia względem filmów/YT na PC. W grach nie sprawdzałem.

3. Czy jeśli nadarzy się okazja porownanie CBT z kablem V2 i sprzętem z lighting to będzie można liczyć na uzupełnienie recenzji, pomiarów i potwierdzenie lub zanegowanie tezy/przypuszczenia o tym, ze oba kable powinny grać dokładnie tak samo?

Jak zawsze. Każda teza musi mieć dowód i jeśli powie się A, trzeba potem umieć powiedzieć B. Na razie wszystkie znaki na niebie, ziemi i w kartonie po chipsach pod mostem w Kiezmarku wskazują, że mam rację :).

• Thanks 1

Posted (edited)

No przykro mi, ale moje 20stki już mają nowego właściciela, ale sam myślałem nad podesłaniem takiego zestawu do testu :) nawet miałem przygotowanego na tą okazję starego 5C córki, ale okazało się że od leżenia w szufladzie i nieużywania bateria powiedziała goodbye :/

Edited by decees
  • Sad 1

2 minuty temu, LoCzekk napisał:

@Palpatine wyślę swojego iphona :E Teraz jeszcze ktoś musi się znaleźć z Cypher V1 lub V2. 

Ja swoje i10 tez sprzedałem i to z kabelkiem V1, pewnie znasz? 😉

No nic może ktoś inny się trafi. Intryguje mnie temat V1 vs V2 vs CBT

I tak nie kupisz :P Chociaż ciekawość będzie zaspokojona. Z tego co zostało pomierzone I wiemy to V1 gra lepiej od V2, które jest zbliżone do CBT. 

Posted (edited)

Zauważyłem właśnie że przy składaniu zamówienia na ten modół na stronie Audeze jest wybór : iSine lub  i4. Co wydaje się o tyle ciekawe, że wcześniej nie było takiego wyboru przy kablowych wersjach. Ciekawe czy chodzi o kwestie prądowe, czy strojenie, a może jedno i drugie...

Edited by decees

Posted (edited)

@decees a zamawiany towar różni się specyfikacją?

Dzisiaj oglądając recenzję i10 podano informację, że kabel Cypher lighting różni się brzmieniem od Cypher BT. 

Edited by Palpatine

Posted (edited)

Nie wiem, bo nie doszedłem dalej poza ekran wyboru :) 

Zrzut ekranu 2019-07-8 o 17.09.21.png

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Dzisiaj oglądając recenzję i10 podano informację, że kabel Cypher lighting różni się brzmieniem od Cypher BT. 

Podlinkujesz?

Edited by decees

Posted (edited)

@decees gdzieś pada dosłownie jedno zdanie z obietnicą rozwinięcia myśli ale sie nie doczekasz. V1 vs CBT

Edited by Palpatine
  • Thanks 1

Posted (edited)

Oglądam Joshua Valour'a prawie od samego początku powstania jego kanału na youtube. On się dopiero uczy i leje dużo wody. Zaczął prowadzić kanał o audio będąc laikiem, bez dużego doświadczenia.

Żongluje sprzętem, którego nie słucha dostatecznie długo czasu i wyciąga powierzchowne wnioski. Chyba nie posiada na stałe jakiś lepszych słuchawek i toru audio, z tego względu nie ma punktu odniesienia.

Edited by NuYam

On 7/3/2019 at 12:37 PM, LoCzekk said:

(...) Z tego co zostało pomierzone I wiemy to V1 gra lepiej od V2 (...)

Mam ostatnio oba kabelki u siebie. Grają zdecydowanie inaczej, obu słucham z eq w appce Audeze, ale nic ekstremalnego. Porwałem się niedawno na proste pomiary porównawcze, rezultaty poniżej.

Spoiler

Narzędzia i metoda: mikrofon Dayton iMM-6, szum różowy z iPhona na słuchawkę, wykresy FR pozyskałem metodą RTA w programie REW.

kKzAXNk.jpg

W roli "kanału" wystąpiła termokurczka. Zrezygnowałem z pomiarów z tipsem, bo ciężko było mi uzyskać powtarzalne rezultaty z powodu niedostatecznej szczelności.

Rezultaty - wszystkie wykresy wygładzone 1/6 oktawy (1/6 smoothing). Audezowe EQ wyzerowane.

CBSuInS.jpg?1

V1 niebieski, V2 brąz. Poniżej czytelniej ujęta różnica w FR powyżej 1kHz. 

3lh69rd.jpg

Dla dopełnienia obrazu:

NwPxyfc.jpg?1

Jak widać na tipsach jest inny rezonans względem "gołych" pomiarów - przypuszczalnie sprawka mniejszej średnicy wylotu + efektywnie większa długość "kanału", nie dochodziłem, który czynnik jest dominujący. Swoją drogą nie polecam SpinFitów, mają mniejszy wylot i tną wyraźnie górę, zwłaszcza najwyższą.

• Like 2

@damian_em dzięki za te pomiary, miło widzieć że moje i20 trafiły w dobre ręce, a z tymi SpitFinami to aż będę musiał sprawdzić na własnych uszach :)