Jump to content
Sign in to follow this  
swiatal

Słuchawki audofilskie do 3000 zł

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad zakupem nowych słuchawek. Cenowo maksymalnie 3000 zł.Słuchawki będą podpinane do amplitudera yamaha RX-V685.

Nie mam na razie dedykowanego amplitudera do słuchawek.Wiec przez jakiś czas będę musiał korzystać z tego polaczenia.

Na dzień dzisiejszy najbardziej do gustu przypadły mi słuchawki audeze LCD-2 classic.

I tu pytanie do was.Jakie alternatywy w tym przedziale cenowym.W połączeniu z tym amplituderem?Lub po prostu jakie alternatywy dla słuchawek  w tym przedziale cenowym?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

W czym LCD-2 Classic przypadły do gustu? Rozumiem, że słuchałeś?

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-audiofilskie/

Z tego mogę polecić to co ja bym preferował, czyli Audioquest Nighthawk Carbon. Lub starsza wersja brązowe i już trudniej dostępne nowe, ale jeszcze przez internet na amazonie czy allegro można dostać

https://www.amazon.de/s?k=Audioquest+Nighthawk&ref=nb_sb_noss

https://allegro.pl/listing?string=Audioquest nighthawk&bmatch=engag-global-n-cl-dict4-eyesa-bp-ele-1-3-0627

lub ewentualnie jeszcze chyba dostępne Nightowl

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audioquest-nightowl.html?gclid=Cj0KCQjw3uboBRDCARIsAO2XcYDlOnzlIe-jCL7Cbnb18hzrjE3FoFsMdKZ1FaoFKu5mpPkgRdyWF6gaAh5cEALw_wcB

Nie wiem jak z Twojego amplitunera, zależy jak gra z dziurki słuchawkowej. Nie są wymagające pod warunkiem dobrania odpowiedniego i najlepiej jasno grającego toru, wzmacniacza słuchawkowego, wystarczy im dedykowany Dragonfly Red.

Dzięki za odpowiedź.Słyszałem o nighthawki nightowl.Zastawiałem się nad tym modelem za względu na to iż byłbym w stanie te słuchawki spędzić smartfonem(lg g7 thinq-identyczny dac co lg V30), lecz nie miałem okazji ich przetestować.Trudno jest je znaleźć do odsłuchu.Jeśli orientujesz się gdzie można je przetestować w tych miastach:Łódź, Warszawa,Kraków,Wrocław. To byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Tak słuchałem na lcd 2 classic.Niestety nie z amplituderem yamaha, ale to będzie rozwiązanie jedynie tymczasowe.Bardziej szukam słuchawek które będą dokładnie i szczegółowo grały.A dedykowany amp i odtwarzacz sieciowy kupię za parę miesięcy.

Dokładniej i bardziej technicznie grały dla mnie LCD-XC, których recenzje znajdziesz na blogu :)

Aczkolwiek nie miałem styczności z LCD-2 Classic tylko ze zwykła wersja LCD-2/XC.

@swiatal NO i NHC można przetestować w salonach Top Hi Fi. Wystarczy wysłać maila z zapytaniem do salonu z danego miasta. Nie wiem czy NHC są jeszcze dostępne.

Ja bym zaproponował jeszcze Focal Elear - do posłuchania w salonach Denon

Edited by Palpatine

Focal Elear słuchałem z Denonem PMA-720 I grało to bardzo fajnie. Miało pazur i fajne dociażenie na basie. Pamiętam też że duża scene miały. Niestety były to moje pierwsze słuchawki powyżej 1k zł. 

Zapytałem wtedy sprzedawcę czy mają coś na wzór Focal Spirit ale w metalowej budowie i wtedy pokazał mi Eleary i odsłuchiwałem kawałek ACDC - Highway to hell. Zakochałem się po ich odsłuchu :x

Godzinę temu, LoCzekk napisał:

Dokładniej i bardziej technicznie grały dla mnie LCD-XC, których recenzje znajdziesz na blogu :)

Aczkolwiek nie miałem styczności z LCD-2 Classic tylko ze zwykła wersja LCD-2/XC.

Jak pamiętam LCD 2 Classic to ciemniejsza wersja LCD 2F, o ile dobrze pamiętam.

2 godziny temu, LoCzekk napisał:

Dzieki za odpowiedź.Ale przy moim budżecie nie  uda mi się kupić  tych słuchawek.

7 minut temu, LoCzekk napisał:

Uzywke w tej cenie powienieneś dorwać, ewentualnie trochę drożej. 

Przepraszam chciałem kliknąć na twoją odpowiedź dotyczącą focal elear.

2 godziny temu, swiatal napisał:

Dzięki za odpowiedź.Słyszałem o nighthawki nightowl.Zastawiałem się nad tym modelem za względu na to iż byłbym w stanie te słuchawki spędzić smartfonem(lg g7 thinq-identyczny dac co lg V30), lecz nie miałem okazji ich przetestować.Trudno jest je znaleźć do odsłuchu.Jeśli orientujesz się gdzie można je przetestować w tych miastach:Łódź, Warszawa,Kraków,Wrocław. To byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Tak słuchałem na lcd 2 classic.Niestety nie z amplituderem yamaha, ale to będzie rozwiązanie jedynie tymczasowe.Bardziej szukam słuchawek które będą dokładnie i szczegółowo grały.A dedykowany amp i odtwarzacz sieciowy kupię za parę miesięcy.

Nighthawk Carbon z LG V30 u mnie świetnie się zgrywają, a G7 ThinQ to dźwiękowo to samo więc będzie OK. Zalecana byłaby jeszcze przejściówka do trybu 50 ohm, ale bez niej też nie jest źle. Nighthawk jeszcze pewnie gdzieś się znajdzie, ale to już trzeba popytać po sklepach https://www.ceneo.pl/49941163 Z dostępnością Nightowl powinno być lepiej.

We wszystkich wspomnianych sklepach Top Hi Fi oprócz Krakowa pokazuje się, że Nightowl są dostępne. Być może gdzieś jeszcze znajdą się jakieś niedobitki Nighthawk, chociażby do posłuchania, ale to już trzeba pytać w sklepach.

Wszelkie Audeze również w Top Hi Fi powinny być dostępne do posłuchania.

Godzinę temu, Nehero napisał:

Jak pamiętam LCD 2 Classic to ciemniejsza wersja LCD 2F, o ile dobrze pamiętam.

Ja zapamiętałem z odsłuchu, że tak w skrócie to także cieplejsza, bardziej basowa, mniej szczegółowa i budżetowa jeśli chodzi o wykonanie i wyposażenie. Ale "classic" są dalej bardzo opłacalne względem droższych wersji. Jedynie trzeba pomyśleć od razu o wzmacniaczu, tylko z samego smartfona już bym ich nie napędzał.

Gdyby nie to, że dużo większy koszt niż 2C, sam też polecałbym iść w 2F (XC nie zrobiły na mnie takiego wrażenia).

Audioquesty będą zaś łatwiejsze i tańsze jeśli chodzi o kwestie "napędowe" (wzmacniacz czy smartfon ostatecznie).

6 minut temu, Bernie napisał:

Nighthawk Carbon z LG V30 u mnie świetnie się zgrywają, a G7 ThinQ to dźwiękowo to samo więc będzie OK. Zalecana byłaby jeszcze przejściówka do trybu 50 ohm, ale bez niej też nie jest źle. Nighthawk jeszcze pewnie gdzieś się znajdzie, ale to już trzeba popytać po sklepach https://www.ceneo.pl/49941163 Z dostępnością Nightowl powinno być lepiej.

We wszystkich wspomnianych sklepach Top Hi Fi oprócz Krakowa pokazuje się, że Nightowl są dostępne. Być może gdzieś jeszcze znajdą się jakieś niedobitki Nighthawk, chociażby do posłuchania, ale to już trzeba pytać w sklepach.

Wszelkie Audeze również w Top Hi Fi powinny być dostępne do posłuchania.

Ja zapamiętałem z odsłuchu, że tak w skrócie to także cieplejsza, bardziej basowa, mniej szczegółowa i budżetowa jeśli chodzi o wykonanie i wyposażenie. Ale "classic" są dalej bardzo opłacalne względem droższych wersji. Jedynie trzeba pomyśleć od razu o wzmacniaczu, tylko z samego smartfona już bym ich nie napędzał.

Gdyby nie to, że dużo większy koszt niż 2C, sam też polecałbym iść w 2F (XC nie zrobiły na mnie takiego wrażenia).

Audioquesty będą zaś łatwiejsze i tańsze jeśli chodzi o kwestie "napędowe" (wzmacniacz czy smartfon ostatecznie).

Słuchawki będą podpięte do wzmacniacza yamaha RX-V685.

Teraz, swiatal napisał:

Słuchawki będą podpięte do wzmacniacza yamaha RX-V685.

Niestety nie znam tej Yamahy, jak już pisałem. 

10 minut temu, Bernie napisał:

Jedynie trzeba pomyśleć od razu o wzmacniaczu, tylko z samego smartfona już bym ich nie napędzał.

Obawiam się, że w przypadku Audeze nie ma mowy o innym myśleniu, może jedynie poza Mobiusami, ale to już inne zastosowanie.

Audioquesty są banalne w napędzeniu, na Mojo jest prawie początek skali, na Q5 gdzieś 3/4 na High gain, ale AM3A to bardzo słaby wzmacniacz jeśli chodzi o moc, szczególnie, że lecą bez balansu, a tam to licho z mocą. U audioquestów bardziej trzeba patrzeć na synergie, albo końcowy efekt jaki chce się otrzymać.

Posłuchaj Hifiman Ananda, Focal Elear. Dla mnie np. Ananda o wiele lepsze od LCD (słuchałem C i X w salonie TopHifi). Anandy grają bardzo równo, nie są nudne, każde pasmo jest wyraźne. Są tak otwarte że od zewnętrznej strony słychać praktycznie tak samo jak od wewnętrznej, także trzeba to mieć na uwadze jeśli komuś ma to przeszkadzać. No i ogromne w pionie, na mojej małej głowie dolna część słuchawki zachodzi na szczękę ;)

Elear możesz wypożyczyć w salonie Denon za kaucją, jak nie kupisz to wypożyczenie cię kosztuje 50 zł.

Edited by j4r3k
  • Thanks 1

7 minut temu, j4r3k napisał:

Elear możesz wypożyczyć w salonie Denon za kaucją, jak nie kupisz to wypożyczenie cię kosztuje 50 zł.

a na jak długo można wypożyczyć?

22 minuty temu, j4r3k napisał:

Standardowo 2 dni, ale pewnie można to dogadać o dzień dłużej.

To tak jak w innym temacie było pisane, zakup przez internet i 14 dni na testowanie i ewentualny zwrot. To zawsze zadziała, bo takie prawo. W tym momencie takie wypożyczenie nie ma sensu, szczególnie jak trzeba płacić 50 zł jeśli się nie zdecydujemy. Niby Januszowanie, ale 50 zł na drzewie nie rośnie jeszcze. Niby to nie majątek, ale jakby chcieć przesłuchać tak 5 par, to już całkiem spora kwota się robi. A 2 dni nie oszukujmy się, to nie jest wiele, moje AQ NO gdybym miał nawet 3 dni na testowanie, to słysząc je niewygrzane, wróciłyby jeszcze tego samego dnia przed zamknięciem sklepu.

Ale dzięki za info, bo byłem ciekawy czy może w końcu znajdzie się sklep, gdzie będzie to bardziej opłacalne niż 14 dniowy zwrot.

Wypożyczają z ekspozycji także są wygrzane. No i druga sprawa jak bierzesz te z ekspozycji cena też jest mocno niższa. W mp3 store też można ale tam to już w ogóle kosmos bo wypożyczenie w przypadku braku zakupu 10% wartości ;D

Edited by j4r3k

34 minuty temu, j4r3k napisał:

Wypożyczają z ekspozycji także są wygrzane. No i druga sprawa jak bierzesz te z ekspozycji cena też jest mocno niższa. W mp3 store też można ale tam to już w ogóle kosmos bo wypożyczenie w przypadku braku zakupu 10% wartości ;D

A te 10% to nie zawsze, zależy od sytuacji i od rodzaju słuchawek.

Godzinę temu, j4r3k napisał:

Wypożyczałem w mp3 store w Krakowie LCD 2C i Fostexy th610, zapłaciłem tylko kaucję. Oddałem bez problemu bez żadnych opłat. Najlepiej się umawiać na wypożyczenie na weekend, albo jak jest info, że sklep w jakiś dzień jest nieczynny, zawsze to dzień czy dwa dłużej możemy posłuchać. W przypadku zakupu i zwrotu po 14 dniach dochodzi koszt odesłania paczki.

1 godzinę temu, j4r3k napisał:

No to w takim razie jest dobre jak wiesz, że chcesz te słuchawki, wtedy można przyjanuszować na używkach. W przypadku drogich słuchawek to miałoby sens, bo obniżka byłaby spora. A jak jest z gwarancją w przypadku takiego sprzętu z ekspozycji?

30 minut temu, Juniores napisał:

W przypadku zakupu i zwrotu po 14 dniach dochodzi koszt odesłania paczki.

Lub w przypadku jak masz np. MP3 Store u siebie w mieście to oddać bezpośrednio do sklepu, ale nie wiem czy to tak można, nawet jeśli towar przybył z innego sklepu/magazynu. W x-kom, morele oddajesz do najbliższego sklepu/punktu, nieważne skąd przyjechał towar i to jest właśnie fajne, bo omijasz opłaty transportowe, więc możesz testować dowoli bez opłat dodatkowych. Jedynie trzeba pofatygować 4 litery po odbiór i odniesienie towaru.

To jak zyskujemy tańszy towar przy wypożyczeniu i zakupie to ma to ma to już sens.

@Juniores a ile wynosiła kaucja za te słuchawki, które wypożyczyłeś?

Edited by Nehero

2 minuty temu, Nehero napisał:

A jak jest z gwarancją w przypadku takiego sprzętu z ekspozycji?

Pełna gwarancja, kupujesz jako nowe, tylko po niższej cenie.

2 minuty temu, Nehero napisał:

Jedynie trzeba pofatygować 4 litery po odbiór i odniesienie towaru.

Tak właśnie zrobiłem, podjechałem, wpłaciłem kaucję, i wziąłem słuchawki, później je oddałem i dostałem kasę z powrotem. Czyli w sumie baz żadnych kosztów. Ale brałem z tego było na stanie (wcześniej dzwoniłem czy mają), nie wiem jak jest jeśli byś zamówił z innego sklepu.