Jump to content
Palpatine

Fanklub IMR Acoustics

Recommended Posts

Ja słucham naprzemiennie czarne filtry i niebieskie. W zależności od nastroju i materiału który słucham.

Z chęcią odkupię jedna pare InAirs jeśli masz...

Oddam za darmo, będę za 2-3 tygodnie w GD Wrzeszcz - mam jeszcze kilka par. Ok. 20.08 powinienem być.

• Thanks 1

Dzięki...myślę, że cała walka rozegra się pomiędzy InAirs i Dekoni. Tyle, że z Dekoni jest kłopot z rozmiarówką. Tylko 3 i 4,7 mm

@raulendymion Polaris 2 w dobrej cenie...czy Ty jesteś w stanie porównać R1Z z Polaris 2. Czy CA mogą się równać z IMR pod względem sq?

Nie za bardzo, słuchałem raptem przez parę minut. Nie były złe, tylko inne CA miały lepszy kabel, choćby Andromedy i Solaris. Cały czas mam je na oku, aż z ciekawości pójdę po wakacjach ich posłuchać.

Tez zrobię sobie porównanie R1Z z Polaris 2 i Andromedami. Bardzo jestem ciekaw obu par.

R2 - jeszcze ciepłe.

Poprawiona wersja R1Z - szersza scena, lepsza średnica...gorsza izolacja.

b96d323292c6718c.jpg

Posted (edited)

Szersza scena na boki, większa głębia, więcej basu, cieplejsza bliższa średnica, góry podobnie. Gorsza rozdzielczość na każdym z pasm, mniej powietrza, gorzej poukładana scena, gorsza holografia, gorsza izolacja. Ale to niuanse. W relacji ceny do jakości to świetne słuchawki.

12 minut temu, raulendymion napisał:

Trzeba czymś zakleić ten durszlak i może będzie dobrze :)

Na żywo ładnie wyglądają, wykonanie top klasa jak R1Z. Otwartość nadaje im fajnej sceny.

Edited by Palpatine

Gdzie kupiłeś i w jakiej cenie, jeśli można wiedzieć? Coraz bardziej mi doki chodzą po głowie i zaczynam się za czymś rozglądać.

1 minutę temu, Juniores napisał:

Gdzie kupiłeś i w jakiej cenie, jeśli można wiedzieć? Coraz bardziej mi doki chodzą po głowie i zaczynam się za czymś rozglądać.

Ja kupiłem u nich model R1 Zenith. 

R2 tylko miałem okazję wczoraj posłuchać.

https://imracoustics.com/collections/all

Wiecie może czy można robić zwroty otwartych i używanych słuchawek? Ktoś mi je polecił jako rozwinięcie Aune E1 ale raczej nie będę miał gdzie ich odsłuchać przed zakupem więc opcja zwrotu byłaby bardzo korzystna. 

Jeśli kupisz bezpośrednio u producenta to masz 30 dni na zwrot, przynajmniej tak było gdy ja kupowałem kilka miesięcy temu.

On 8/14/2019 at 5:04 PM, Palpatine said:

R2 - jeszcze ciepłe.

Poprawiona wersja R1Z - szersza scena, lepsza średnica...gorsza izolacja.

b96d323292c6718c.jpg

Twoim zdaniem sa lepsze dzwiekowo od R1 zenith, i jesli tak to o ile % (nie wiem czy jest sens sprzedawac zenithy po miesiacu i kupowac R2). Dodatkowo co do izolacji, to okreslenie oznacza tyle: jak bardzo slyszy nas na zewnatrz otoczenie, ludzie - dzwiek z naszych sluchawek, czy cos ponadto?

1 minutę temu, ideapad napisał:

Twoim zdaniem sa lepsze dzwiekowo od R1 zenith, i jesli tak to o ile % (nie wiem czy jest sens sprzedawac zenithy po miesiacu i kupowac R2). Dodatkowo co do izolacji, to okreslenie oznacza tyle: jak bardzo slyszy nas na zewnatrz otoczenie, ludzie - dzwiek z naszych sluchawek, czy cos ponadto?

Dźwiękowo jest to poprawiona wersja, szczególnie na średnicy, która ma więcej rozdzielczości. Procentowo nie da rady tego określić. Trzeba mieć naprawdę wprawne ucho aby wychwycić różnicę i bardzo się skupić na porównaniu 1 do 1.

Co więcej ja słuchałem ich praktycznie prosto z pudełka, a wg producenta trzeba im dać przynajmniej 100h aby w pełni się otworzyły.

Co do izolacji. Jesłi R1Z bym określił 7/10 tak tutaj 5-6/10.

Czy są warte 440 euro - absolutnie nie. 

1 minute ago, Palpatine said:

Dźwiękowo jest to poprawiona wersja, szczególnie na średnicy, która ma więcej rozdzielczości. Procentowo nie da rady tego określić. Trzeba mieć naprawdę wprawne ucho aby wychwycić różnicę i bardzo się skupić na porównaniu 1 do 1.

Co więcej ja słuchałem ich praktycznie prosto z pudełka, a wg producenta trzeba im dać przynajmniej 100h aby w pełni się otworzyły.

Co do izolacji. Jesłi R1Z bym określił 7/10 tak tutaj 5-6/10.

Czy są warte 440 euro - absolutnie nie. 

Rozumiem, czyli zostane przy R1 zenith, i poczekam na R3.

Dodatkowo, co dokladnie oznacza izolacja, moglbys moze wyjasnic?

R3 nie będzie. Teraz firma ma wypuścić jakąś wersję planarów w stylu isine i20 - przewidywana cena 2000-3000 euro, choć mowa też jest o jakiejś wersji budżetowej.

Izolacja, czyli jak słuchawki izolują od dźwięków zewnętrznych podczas słuchania.

15 minutes ago, Palpatine said:

R3 nie będzie. Teraz firma ma wypuścić jakąś wersję planarów w stylu isine i20 - przewidywana cena 2000-3000 euro, choć mowa też jest o jakiejś wersji budżetowej.

Izolacja, czyli jak słuchawki izolują od dźwięków zewnętrznych podczas słuchania.

Ok, slyszalem o tych planarnych. Za pare lat wypuszcza i R3 jak interes bedzie sie krecil.