Jump to content
Palpatine

Fanklub IMR Acoustics

Recommended Posts

R2 ukończone i gotowe do wysyłki. Bardzo jestem ciekaw czy będzie progres w jakości dźwięku czy tylko skok w bok z racji otwartych kopułek.

95d46aa4187450a0.png

Imperatorze, a chodziłeś po GD w tych słuchawkach (tzn. Zenith)? Jaka jest izolacja od hałasu miasta?

Nie chodziłem. Izolacja jest taka ze w pracy słuchając na piankach nie słychać stacjonarnego telefonu w pracy przy głośności 60/70% telefonu. 

Troszkę lepsza niż Aune E1

Solidne 7/10

Posted (edited)
5 hours ago, Palpatine said:

Nie chodziłem. Izolacja jest taka ze w pracy słuchając na piankach nie słychać stacjonarnego telefonu w pracy przy głośności 60/70% telefonu. 

Troszkę lepsza niż Aune E1

Solidne 7/10

Kiedy recenzja R1 zenith. Uzywasz defaultowego kabla czy jakies srebrzano-miedzianej hybrydy (zastanawiam sie czy kupic - cena 410zl od kolegi z mp3forum) wraz z adapterem do V40.

Dzieki za opinie

EDIT: tutaj zachodzi mozliwosc ze R2 beda lepsze od zenithow dzwiekowo? szok. Wystawia je w cenie nizszej od zenithow "Bob".

6 hours ago, raulendymion said:

Imperatorze, a chodziłeś po GD w tych słuchawkach (tzn. Zenith)? Jaka jest izolacja od hałasu miasta?

Ja zamierzam ich jutro uzyc na silowni wiec warunki jeszcze gorsze niz w miescie. Zdam relacje po treningu. 

Edited by ideapad

11 godzin temu, ideapad napisał:

Kiedy recenzja R1 zenith.

Maciux je tak dobrze opisał, że nie wiem czy jest sens go powielać, prędzej parę zdań w kontrze. Ale to jeszcze kilka dni, bo aktualnie mam mnóstwo pracy,

Uzywasz defaultowego kabla czy jakies srebrzano-miedzianej hybryd

Używam kabla z pudełka, ale gdybym wiedział ,że te słuchawki zostaną ze mną dłużej niż kilka miesięcy to na pewno bym kupił do nich kabel. Słuchałem ich na hybrydzie od JD i złapały drugii oddech. Myślę, że srebro też byłoby wskazane do nich.

EDIT: tutaj zachodzi mozliwosc ze R2 beda lepsze od zenithow dzwiekowo? szok. Wystawia je w cenie nizszej od zenithow "Bob".

Jakościowo mogą być lepsze od Zenith bo są konstrukcją otwartą, jak Audeze iSine, użytkowo na pewno upgradem nie będą ;)

Posted (edited)

No ciekawe, ciekawe. Ale pomimo kuszącej ceny (teraz nawet 175&) postanowiłem poczekać z zakupem i kupić coś droższego. O np. Andromedy po wakacjach B|  Albo Lime Ears Model X jak @Jakub Łopatko podpowiada.

Edited by raulendymion

Ja zatrzymałem się na R1Z i zbieram spokojnie na Andromedy. To jest mój cel nr 1 jeśli chodzi o audio. Jesteś w stolicy wiec łatwiej Ci posłuchać wszystkiego co Cię interesuje.

Posted (edited)
49 minut temu, Palpatine napisał:

Ja zatrzymałem się na R1Z i zbieram spokojnie na Andromedy. To jest mój cel nr 1 jeśli chodzi o audio. Jesteś w stolicy wiec łatwiej Ci posłuchać wszystkiego co Cię interesuje.

A w sierpniu będziemy nad morzem :) W zeszłym roku objechaliśmy rowerami z żoną Falowiec na Przymorzu. No trochę się jedzie - ponad 20 minut wyszło.
A propos Andromed - eglobalcentral ma niezłą cenę https://www.eglobalcentral.pl/campfire-audio-andromeda-suchawki.html

Edited by raulendymion

Ten sklep jest godny zaufania? Cena dobra ale na zdjęciach jest poprzednia wersja sprzed 2019 r.

Posted (edited)

Znam ludzi z forum zegarków, którzy kupowali tam modele Casio drogie u nas jak cholera. Jest sprzedaż przez PayPal i Przelewy24.

Edited by raulendymion

Było kiedyś o tym na innym forum. Chyba jakiś pośrednik lub importer. Zalecana ostrożność.

Tez chcialem tam kupowac telefon, ale chyba wole doplacic 200-300zl i kupic w pewnym zrodle. Nie jestem pewien do konca jak dziala paypal, i jak dziala zwrote pieniedzy tam. Ile czasu trwa procedura?

Wracając do tematu IMR. Radzę posłuchać z JVC Spiral Dot - idealne brzmienie, lekka Vka co pasuje w punkt dla średnicowych IMR. Niestety o ile dźwiękowo jest idealnie to u mnie jest kłopot z sealem. Może rozmiar większy będzie w punkt, muszę sprawdzić. 

Już chyba wszystko zostało napisane 😉 Powiem tak: Zenity to łobuziaki i dla każdego, kto szuka energicznego i rozrywkowego brzemienia mogą być end-gamem. Dla mnie zbyt krzykliwe na średnicy, ale ja słucham jazzu i kameralistyki...

Posted (edited)

Napisalem kilka dni temu, ze średnica jest na pierwszym planie w tych słuchawkach, nie odnotowala tego dotychczas żadna recenzja. Wszyscy pierwsze co zauważają fizyczny, monumentalny bas i iskierki na wysokich tonach. 

Jak dla kogoś średnica jest zbyt krzykliwa to sprawę po części rozwiązują JVC Spiral Dot

Edited by Palpatine

Mi nawet nie tyle chodzi o to, że średnica jest na pierwszym planie (takie granie kocham i dlatego kupiłem te słuchawki). Ona jest po prostu za ostra, zbyt dosadna - nie czaruje, tylko rzuca "mięcho" prosto na twarz ;)

Zgadza się. Ja się do tego przyzwyczaiłem. Dzięki temu średnica podaje mase detali. Ale nie każdy lubi takie granie. Ja jedynie bym odjął troszkę tej ostrości na górnej średnicy. 

Swoją droga do rapu i elektroniki typu Dark Ambient czy klimaty folkowe - słuchawki idealne.

Ajajajaja sprzedałem E1 I szukam czegoś lepszego. W nich bas był fajny ale trochę za ciemne były i właśnie wokale delikatnie wycofane dla mnie były. Mówisz że trafię z nimi? Tylko jak że źródłem bo S9 jest raczej ciemny. 

Dobrze się Sokoła słucha @Palpatine? :D

24 minuty temu, LoCzekk napisał:

W nich bas był fajny ale trochę za ciemne były i właśnie wokale delikatnie wycofane dla mnie były.

Definitywnie nie słuchałeś moich E1. Na tipsach od NE770X, których nie można nigdzie dostać, masz większą jasność, lepszą technikę i większą scenę.

• Sad 1

Posted (edited)
32 minuty temu, LoCzekk napisał:

Ajajajaja sprzedałem E1 I szukam czegoś lepszego. W nich bas był fajny ale trochę za ciemne były i właśnie wokale delikatnie wycofane dla mnie były. Mówisz że trafię z nimi? Tylko jak że źródłem bo S9 jest raczej ciemny. 

Dobrze się Sokoła słucha @Palpatine? :D

O Zenitach ciężko powiedzieć aby były ciemne. Wyobraź sobie średnice na pierwszym planie z masa detali, monumentalny fizyczny bas i dużo wysokich. Ciężko opisać ich brzmienie szczególnie, ze filtrami możesz zmieniać ich charakterystykę w dosadny sposób. 

Rapu słucha się swietnie, Sokoła wybitnie poprzez światowej klasy produkcje i mastering. 

Ja słucham z IPhone X który jest raczej jasny. Przynajmniej w porównaniu do Black i Radsone ES100.

A według recenzji masz klasowe brzmienie z półki FH7 tylko w funowym strojeniu. Porównania FH7 do Andromed traktuje jednak jako zart.

Edited by Palpatine

Posted (edited)

Coś mogę wtrącić - najlepiej mi się słucha po balansie na czrnych filtrach na piankach InAirs. Z ciekawości zamówiłem u Bigmarasa SpinFity CP-500, te najnowsze. No i trzeba zmienić kabel, nawet na chiński, bo ten stockowy to straszna sprężyna jest. Np na taki: https://pl.aliexpress.com/item/32938600239.html?spm=a2g17.12010612.8148356.68.481e633724PZz1

Edited by raulendymion