Jump to content
Palpatine

Fanklub IMR Acoustics

Recommended Posts

Posted (edited)

Z racji faktu, że mam na testach IMR R1 Zenith czyli drugą odsłonę słuchawek dokanałowych firmy IMR zakładam fanklub. Po weekendzie opiszę je dokładniej.

Dotychczas IMR wypuścił model R1, R1 Zenith, który jest rozwinięciem tego pierwszego, na dniach rozpoczyna wysyłkę modelu R2 Athen, pod koniec roku planowana jest premiera modelu planarnego.

W moje ręce wpadł model R1Z kosztujący ok 500 euro

Na 30 czerwca oraz 1 lipca zaplanowana jest mega wyprzedaż na stronie https://imracoustics.com/collections/all więc jest szansa na jakąś dobrą ofertę. 

602c31d950149400gen.jpg

5bcbd917dc94e2e0gen.jpg

R2

3550c5476c3fa610gen.jpg

Edited by Palpatine
  • Like 1

Strzelam że te pierwsze mogą tłumić całkiem nieźle za to te drugie maja juz zewnętrzna cześć dziurkowana Przez którą mogą dostawać się jakieś dźwięki i wychodzić z resztą też. Poczekajmy na odpowiedź od Głowno dowodzącego ;)

Posted (edited)

R1 tłumią nieźle, nie rewelacyjnie ale ciut lepiej niż znane Aune E1. R1Z można słuchać jako słuchawki otwarte lub zamknięte. Tą złotą śrubką reguluje się otwartość słuchawek co wpływa na brzmienie.

Zdjęcie ostatnie to R2 - model otwarty jak isine premiera za tydzień.

Edited by Palpatine

Ładne. No ale ja z tą swoją ręką muszę kupić sobie jakieś zamknięte nauszne, łatwiej się zakładają :)

Nadają się na wyjścia czy bardziej do użytku domowego tak jak isine? 

Posted (edited)

R1Z nadają się zarówno do domu jak i do wyjścia. Zakręcasz otworki wentylacyjne i masz normalnie zamknięte doki. Co więcej w zestawie filtry akustyczne które robią niesamowita robotę, a ich działanie zostało opisane zgidnie stanem fabrycznym. W zasadzie można zmieniać ich charakter dowolnie. Ale 14 mm przetwornik dynamiczny plus jeden ceramiczny dają taka potęgę brzmienia, ze klękajcie narody. 

6099FA18-0F94-4033-B5EB-6C75162F4398.jpeg

Edited by Palpatine

Z tego zdjęcia obstawiam że pomarańczowe albo niebieskie byłyby git majonez. Na czarnych to pewnie basotłuki się robią. Natomiast obstawiam że na różowych brzmienie byłoby (może) podobne do E1 aczkolwiek SQ powinno być trochę lepsze. 

Gdzie się znajdują w Twoim rankingu? 

Posted (edited)

Niebieskie są świetne oraz różowe. Na czarnych można wymasować sobie mózg basem, ale niespotykanej jakości. 

Co do rankingów to ja za mało osłuchany jestem w świecie doków, ale większość poważnych graczy stawia je bardzo, bardzo wysoko w przedziale słuchawek za 3/4 tys zł i więcej. W cenie 2500 zl z ocena 9.2 i wyżej są tylko IMR i isine20 

http://www.aboutaudio.org/at-a-glance-iem-shoot-out/

Edited by Palpatine

Czyli można powiedzieć, że all in one? Po co kupować kilka doków o różnych brzmieniach, jak można mieć jedne ze wszystkimi brzmieniami? Tak należy to rozumieć? Najbardziej uniwersalne doki?

Mają jakieś minusy? Bo na ten moment po opisach wygląda to jak opis idealnych słuchawek, najlepszych z najlepszych, bezkonkurencyjnych. Ale jakie są minusy? 

2 minuty temu, Nehero napisał:

Ale jakie są minusy?

Cena :p Trochę kosztują, ale i tak mniej niż Andromedy czy Lime. 

Andromedy też wyżej, tak samo jak twór od Lime. 

Za to isine 10 ciut poniżej z oceną 8.8

4 minuty temu, Nehero napisał:

Czyli można powiedzieć, że all in one? Po co kupować kilka doków o różnych brzmieniach, jak można mieć jedne ze wszystkimi brzmieniami? Tak należy to rozumieć? Najbardziej uniwersalne doki?

Mają jakieś minusy? Bo na ten moment po opisach wygląda to jak opis idealnych słuchawek, najlepszych z najlepszych, bezkonkurencyjnych. Ale jakie są minusy? 

Filtry zmieniają sygnaturę ale nie całościowy charakter słuchawek. Wielki 14 mm driver dynamiczny oraz ceramiczny nie zagra jak 1 armatura FA1 czy multi FA7. Tutaj nacisk jest na potęgę brzmienia oraz dociążona oraz bardzo detaliczna średnice.

Minusy są: fatalny kabel, taki mniejszy gumowy waż jak w Audioquestach... co do dźwięku to więcej po weekendzie.

Posted (edited)

Ale zaraz, czemu one wyglądają zupełnie tak samo jak Accoustune? Kupili patent?

1008110_a04.jpg

Edited by raulendymion

6 minut temu, LoCzekk napisał:

Cena :p Trochę kosztują, ale i tak mniej niż Andromedy czy Lime. 

Liczę, ze w niedziele nowe będzie można kupić za naprawdę dobre pieniądze. 

FA2B6DE0-7BF6-4A43-AAFA-DA80100A95D0.png

3 minuty temu, raulendymion napisał:

Ale zaraz, czemu one wyglądają zupełnie tak samo jak Accoustune? Kupili patent?

Projektant ten sam, patent należy wciąż do tej samej osoby. Tyle, ze od tamtego czasu drivery się zmieniły zupełnie.

8 minut temu, Palpatine napisał:

Filtry zmieniają sygnaturę ale nie całościowy charakter słuchawek. Wielki 14 mm driver dynamiczny oraz ceramiczny nie zagra jak 1 armatura FA1 czy multi FA7. Tutaj nacisk jest na potęgę brzmienia oraz dociążona oraz bardzo detaliczna średnice.

Minusy są: fatalny kabel, taki mniejszy gumowy waż jak w Audioquestach... co do dźwięku to więcej po weekendzie.

Ciekawe są, może nawet bym się skusił, ale nie odłożę SRS-3100 na później, za długo już czekam.

Kabel to 2-pin jak przeczytałem? I pewnie nie byłoby problemu z dokupieniem zamiennika i zapewne jest to 1 rzecz do zrobienia jeśli jest to kabel jak w AQ.

I wyglądają na wytrzymałe.

Dźwięk koniecznie opisz, bo może teraz się nie skuszę, ale jeśli będzie naprawdę warto, to kiedyś może. Bo bardzo polecane i uznawane Andromedy to już za duży wydatek, żeby łazić z nimi w uszach po ulicy.

Używki za 200+ euro w porównaniu do €500 to jednak jest różnica. Może jutro będą jeszcze taniej :monkey:

R1 używki w dobrej cenie, brać? W poniedziałek pogoniłem jedna parę słuchawek więc w sumie jest miejsce :D

@Palpatinewymagają mocnego źródła czy ziemniak da radę? 

Posted (edited)
2 minuty temu, LoCzekk napisał:

R1 używki w dobrej cenie, brać? W poniedziałek pogoniłem jedna parę słuchawek więc w sumie jest miejsce :D

@Palpatinewymagają mocnego źródła czy ziemniak da radę? 

W tej cenie...bez dwóch zdań.

Ja ich słucham prosto z telefonu. I jestem bardzo zadowolony - kontrola mogłaby być lepsza, ale moc ok 70% i jest już bardzo głośno.

Edited by Palpatine

Edit: Impedancja 32ohm i czułość 108 więc ziemniok piwnien dać radę. 

Waham się trochę. Trzeba pamiętać że mogą dowalic dodatkowe opłaty.

Hah nawet jakbym chciał, to i tak nie kupię, karty brak, a jak zwykle przelew z banku niemożliwy.

Posted (edited)

Hm, ta sprzedaż używek to jakaś podejrzana jest. Brak dokładniejszych opisów i fotografii. Co to znaczy Grade B/Good? Porysowane? Wgniecione? Ja bym nie kupował. Ale to ja. I tak kupiłem Westone.

Edited by raulendymion

2 godziny temu, raulendymion napisał:

Hm, ta sprzedaż używek to jakaś podejrzana jest. Brak dokładniejszych opisów i fotografii. Co to znaczy Grade B/Good? Porysowane? Wgniecione? Ja bym nie kupował. Ale to ja. I tak kupiłem Westone.

To prawda, opis jest bardzo lakoniczny. Na szczęście nie ma ryzyka, kiedyś Bob (właściciel) tłumaczył na headhifi, że jaka jest gradacja, mnóstwo osób z head hifi zamawiało wcześniej w promocji (used - 250- funtów) na tzw loyality code i nikt się nie skarżył na jakość. Jak komuś zależy warto podąć małe ryzyko, dźwięk to wynagrodzi ;), chyba że ktoś kupuje z założenia tylko nowe to są po 300 euro - dziwne, że cena rośnie co kilka godzin.

Bob - Bedziesz  Oszukany Bracie :) 

• Confused 1