Jump to content

Recommended Posts

Witam! kupiłem w grudniu kartę SC808. Działa bez zastrzeżeń.

Ostatnio postanowiłem podłaczyć przez nią DAT SONY ES, jako DAC.

DAT ma wejscie optiical i caoxial. 

I teraz mój problem. Jak podłączam przez caoxial to losowo, raz na minutę, innym, razem raz na 20 minut DAC SONY traci sygnał i na pół sek jak by się wyłącza (słychać KLIK). Nie wiem czemu. DAC na pewno sprawny jest.

Mam jeszcze kabel optical, ale jak w AIM sc808 puścić sygnał tym portem? w sofcie mam zaznaczone p/spdif jake sygnał jest przesyłany tylko CAOXIAL, jak to zmienić??

Edited by kolecki2

• 3 months later...

Pozwól że się dołączę do tematu.

Mam także tą kartę i mam podobnie jak ty, mam podpięty amplituner pod nią po optyku kablowym.

Jest tak że urywa dźwięk na wyświetlaczu widzę gaśnie mi ikonka PCM, wzmacniacz się gubi tak jakby nie dostawał sygnału.

Pomaga restartowanie wzmacniacza, dźwięk wraca. Nie raz wszystko potrafi działać cały dzień a nie raz co chwile urywa go.

Próbowałem i czyścić gniazdo PCi-e i zmniejszyć próbkowanie w sofcie i była wyłączana zintegrowana karta ale i tak to nic nie daje.

Ta karta jest jakaś nie dorobiona widocznie.

Wracając do twojego pytania, na karcie masz gniazda cyfrowe optyczne i cyfrowe kablowe a w sofcie zaznaczasz S/spdif-out.

Zależy czym podepniesz  wybierasz odpowiednie wejście we wzmacniaczu.

I miałby Pan wtedy z deszczu pod rynnę, bo zamiast z kartą walczyłby Pan z niekompetencją programistów. Posiadam obecnie trzy karty na wyposażeniu trzech maszyn, po jednej od Asusa (STX), AIMa (SC808) i Creative'a (X-Fi Gamer) i pod względem ilości problemów ze sterownikami na Windows 10 stara karta Creative wiedzie prym. Ich nowsze konstrukcje również niespecjalnie się popisały.

Na SC808 nie miałem opisywanych przez Pana problemów, a jedyne problemy z sygnałem optycznym notowałem wtedy, gdy sygnał był prowadzony tanim kablem o słabej przewodności świetlnej (Veoz) albo posiadał wadliwą serię wtyków z nie do końca dochodzącymi do gniazd trzpieniami (ViaBlue). Z tego co słyszałem uszkodzenie gniazd optycznych jest dosyć ostatnio popularnym defektem. Jeśli na innym urządzeniu (np. karcie zintegrowanej) wszystko działa tak jak należy, to albo problem leży w mocowaniu wtyku w gnieździe, albo faktycznie odnotowanym uszkodzeniu i kwalifikacji na gwarancję. 

To wychodzi na to że nie ma nic ciekawego do 600zł ?

Miałem kiedyś Creativa i zgadzam się że sterowniki to masakra, używam Win7 i wciąż zastanawiam się nad Creativem Zx i ew. modowane sterowniki. Zawsze można powyłączać upiększacze dźwięku. A może jakaś karta zewnętrzna pod usb ?

kolecki2 -> czy mógłbyś napisać jeśli oczywiście to nie tajemnica jaką kartę wybrałeś ?

hmm...aktualnie nie mam karty, podłączam przenośnego irivera h120 przez wyjście optical out do segmentu DAT sony ES (robi jako DAC) i dalej na wzmacniacz Nakamichi.  Efekt jest zbliżony do AIM, a nie wymaga PC

Edited by kolecki2

Proszę uprzejmie. Akurat jej najmocniejszym punktem jest jakość wyjść RCA przy zmianie wzmacniaczy operacyjnych oraz równoczesna praca wyjść analogowych i cyfrowego bez konieczności przełączania się w systemie (na sterownikach UniXonar). Wzmacniacz słuchawkowy jest z racji swojej niewymienności pewnym limiterem, stąd przewaga SC808 w takich zastosowaniach.