Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mey

DAC do 1300 zł + słuchawki

Recommended Posts

Guest Mey

Witam,

posiadam DAC FiiO E07K Andes + słuchawki AKG 220 PRO.
Chciałbym zmienić przede wszystkim źródło na lepsze, a później będę dobierać lepsze słuchawki.

Moje preferencje to muzyka elektroniczna (80%) i CS (20%).
Lubię podbity średni bas (ok. 80Hz) oraz podbitą średnice skupioną na wokalu, góra dla mnie mało ważna.
Najbardziej cenie sobie czystość dźwięku, jakość dźwięku, rozpoznawalność poszczególnych dźwięków.
Dobre pozycjonowanie.

Jakie źródło do 1300 zł? (tak, aby poczuć różnice jakościową).
Jakie słuchawki do tego (do 1300 zł)?

Ważny stosunek ceny do jakości.

Zastanawiałem się nad AIM SC808, ale to już chyba przeżytek, także proszę o jakieś propozycje osłuchanych kolegów.

Pyt. pomocnicze 1) odnośnie rekablingu w AKG 220 czy taki rekabling wart jest pieniędzy i zachodu jak można wziąć po prostu lepsze słuchawki warte te dwie stówki więcej?
2) odnośnie programów do odtwarzania muzyki. Który odtwarzacz daje najczystszy dźwięk MP3? (Nie śmiejcie się z jakości MP3 ;P)
FOOBAR w miarę czysty dzwięk, ale nienaturalny się wydaje oraz mało przyjazny interfejs i licha podstawowa funkcjonalność. AIMP zabrudzony dźwięk, ale wydaje się naturalniejszy i dużo przyjaźniejszy interfejs. Może znacie inne dobre odtwarzacze?

Aune X1S + AKG K712Pro

Dragonfly Red + Audioquest Nighthawk Carbon

Co do odtwarzacza to ja używam foobara a do streamingu Tidala

• Like 1

Guest Mey

Wole słuchawki otwarte bo ponoć bardziej komfortowe przy długim używaniu, lepsze napowietrzenie i pozycjonowanie.

Edited by Mey

@Palpatine Bardziej chodzi tu o specyfikę grania, bo są to specyficznie grające modele, a Nighthawk według opinii są jeszcze bardziej specyficzne, niestety nie miałem okazji ich posłuchać i nie będę miał, bo one potrzebują mocnego wygrzania, więc sklepowe egzemplarze nie koniecznie muszą być w pełni wygrzane, a drugiej pary nie będę kupował. Więc również nie przekonam się czy faktycznie są bardziej specyficzne i które lepsze. 🙄 

Jednak nie przekreślałbym Owli ze względu na zamkniętość, bo przyznam, że muzyki poważnej bardzo przyjemnie się słucha i wcale nie odczuwam tutaj braków szczegółowości czy sceny. Ale tak jak nawet kiedyś czytałem recenzję Jakuba, to wynikło z niej, że najlepiej posłuchać obu modeli, bo jednak się różnią, szczególnie przez większą pogłosowość u "Hałków", która nie każdemu musi się spodobać.

Sam też wolę otwarte słuchawki o wiele bardziej niż zamknięte, ale u Owli, wcale mi nie przeszkadza zamkniętość. Raz mi się tylko ugotowały uszy, kiedy termometr pokazywał 40-50 stopni, ale to skrajny przypadek.

@Mey Przy Audioquestach jest ważne, żeby ich słuchać ciut głośniej, one nie lubią cichutko plumkać. Oczywiście wszystko w granicach przyzwoitości i nie za głośno, ale najgłośniej jak się da przy zachowaniu komfortu i przyjemności i bezpieczeństwa słuchu.

Guest Mey

Jak duża odczuwalna jest różnica pomiędzy FiiO E07K Andes , a AIM SC808 i dalej między AIM SC808 a tym Aune X1S?

Różnica między E07K a SC808 jest bardzo duża, SC808 a X1S to podobna klasa dźwiękowa ze wskazaniem jednak na tego drugiego i to z wielu powodów: brak kłopotów ze znikaniem z systemu, wciąż w produkcji, łatwiej dobrać słuchawki gdyż do SC808 bezpieczniej dobierać słuchawki wysoko omowe ok. 250 ohm, zewnętrzny potencjometr.

Guest Mey

Dzięki Palpatine za konkretną odpowiedź.
Aune X1S posiada 4 tryby USB, OPT, COAX i LINE IN. Jak z komputera przejść na COAX (inne brzmienie) bez strat jakościowych?
Czym różni się Aune X1S 10 Anniversary Edition od standardowej wersji i czy nie robi to większej różnicy dla słuchawek?

X1s vs X1S 10th anniversary jest taka że te drugie maja trocje więcej mocy niż wersja "zwykła". 

Godzinę temu, Mey napisał:

Jak z komputera przejść na COAX (inne brzmienie) bez strat jakościowych?

Jeśli już koniecznie chcesz (a IMO nie ma takiej potrzeby - podłączyć na USB i tyle) to masz 2 możliwości - albo Twoja karta dźwiękowa ma wyjście Coaxial albo użyć konwertera USB-S/PDIF ale to dodatkowy koszt.