Jump to content
Sign in to follow this  
D_G

Słuchawki nauszne, budżet 2K - prośba o pomoc

Recommended Posts

Witam.

Sam nie wiem od czego zacząć, aby sprecyzować pytania we właściwy sposób. Jestem kompletnym laikiem więc każda sugestia będzie bardzo pomocna.

Nie jestem specjalistą i audiofilem, ale chciałbym mieć możliwie dobre słuchawki jak na słuchanie muzyki z laptopa (MacBook Air), telefonu (Iphone 8) i Playstation.

Docelowo może za rok kupiłbym coś do słuchania muzyki co bardziej będzie miało ręce i nogi, ale z racji stylu życia, pracy itd., to właśnie laptop i telefon będą głównymi urządzeniami do słuchania muzyki.

I teraz mam kilka pytań, które dzięki Waszym odpowiedziom pozwoliłyby mi nieco zrozumieć temat.

Jeżeli dobrze rozumiem to słuchawki bezprzewodowe siłą rzeczy dają gorszy dźwięk niż przewodowe, tak ?

Czy, biorąc pod uwagę, że będę słuchał muzyki z laptopa i telefonu ma jakieś większe znaczenie czy wybiorę słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe pod kątem jakości ?

Preferowałbym bezprzewodowe z racji wygody - nie ukrywam tego.

Muzyki słuchałbym z TIDAL HiFi (no chyba, że jest jakiś streaming alternatywny). FLAC-ki czy inne takie formaty raczej z doskoku, bo forma streamingu i łatwość dostępu do utworów ma dla mnie większy priorytet.

Budżet mam do 2K, ale jeżeli ktoś powie mi, że dodatkowych kilkaset złotych zrobi jakaś magię to też się znajdą.

Początkowo myślałem o czymś takim : Sony WH-1000XM3 lub Denon AH GC30. Czy to ma jakiś sens ?

Jeżeli jest w tym wszystkim jakiś kardynalny błąd w myśleniu (albo braku tego myślenia) to proszę o jakieś podpowiedzi, które pomogą mi poukładać ten temat lepiej.

Godzinę temu, D_G napisał:

Jeżeli dobrze rozumiem to słuchawki bezprzewodowe siłą rzeczy dają gorszy dźwięk niż przewodowe, tak ?

Nie zawsze. Są modele gdzie różnice są dość małe między kabel a BT. 

Czy, biorąc pod uwagę, że będę słuchał muzyki z laptopa i telefonu ma jakieś większe znaczenie czy wybiorę słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe pod kątem jakości ?

Tak, do odpowiedniego napedzenia słuchawek wysoko omowych (Ohm) telefon i laptop nie wystarcza. Będzie potrzebny jakiś wzmacniacz/Integra. Dlatego tutaj lepiej (moim zdaniem) sprawdza się słuchawki BT. 

FLAC-ki czy inne takie formaty raczej z doskoku, bo forma streamingu i łatwość dostępu do utworów ma dla mnie większy priorytet.

TIDAL HiFi ma już dobrej jakości mp3 320kbs więc już jest git. Wersja Master ma już bezstratne np. FLAC.

Początkowo myślałem o czymś takim : Sony WH-1000XM3 lub Denon AH GC30.

Dodatkowo warto przetestować Bowers&Wilkins P7 Wireless (recenzja na blogu), niestety są już nie produkowane więc w grę wchodzą tylko używki. Podobno lepszymi pod względem SQ są NAD HP70 (recenzja na blogu) i osobiście docelowo poszedłbym te NADy. Można ich posłuchać w Top HiFi. 

Napisz jeszcze jakiego gatunku muzyki słuchasz. Zerknij jeszcze tutaj  https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-bezprzewodowe-bluetooth/ Powyższe proponowane są dość uniwersalne i powinny się sprawdzić w większości rodzajów utworów. 

• Like 1

33 minuty temu, LoCzekk napisał:

TIDAL HiFi ma już dobrej jakości mp3 320kbs

Hmmmm Are you sure?

Bang&Olufsen  H9 ,mieszczą się w cenie. Dobra redukcja szumów, po bt. maja spory zasięg ,wygodnie i ładnie wykonane . Dzwiek jest dość ciekawy jak na słuchawki do 2 tysiecy . Sam osobiście testowałem H9 i mnie i nie tylko dzwiek sie podobał. Jedyny minus jak dla mnie to sterowanie dotykowe na  jednej ze słuchawek ,trzeba sie do niego przyzwyczaić - ja nie mogłem. Fajny bas ,dzwiek jasny ,graja dynamicznie.  Warte przynajmniej posłuchania .

Otwarte chcesz czy zamknięte? Skoro piszesz że później coś lepszego to posłuchaj w jakimś MM Koss Porta Pro wireless jeśli otwarte są ok, dla mnie grają bardzo przyjemnie a stacjonarnie mam DT 1990.

10 godzin temu, LoCzekk napisał:

Wersja Master ma już bezstratne np. FLAC.

Małe uzupełnienie, FLAC 16 bitów to wersja Hi-Fi w jakości CD, Master to jakość studyjna.

To jeszcze chciałem doprecyzować kilka tematów...

Temat kodeków obsługiwanych przez słuchawki i urządzenie, z którego lecą nuty.

Jeżeli dobrze rozumiem Iphone obsługuje AAC więc warto byłoby wybrać słuchawki, które też ten format "wspierają" ?

Mam taką listę :

Czy coś z jakiegoś powodu przebija tu konkurencję ? Skłaniam się ku Denon, ale dlaczego ? Sam do końca nie wiem 

ATH-ANC900BT

Denon AH GC30

SENNHEISER PXC550

Sony WH1000XM3

Beoplay H9i ( chociaż to jest ciut droższe od reszty )

Niestety, ale słucham absolutnie wszystkiego : jazzu, death metalu, hip-hopu... więc trudno sprecyzować mi na jakich wrażeniach mi zależy

Czy jest sens brać Tidal w wyższym abonamencie dla lepszej jakości plików ?

4 godziny temu, D_G napisał:

Czy jest sens brać Tidal w wyższym abonamencie dla lepszej jakości plików ?

Co do Tidala trzeba sprawdzić samemu czy się słyszy różnice, bo ostatecznie to Ty za to płacisz. Warto więc samemu przetestować i  jeśli jej nie słychać przy powiedzmy miesięcznym testowaniu to znaczy, że na danym sprzęcie jej nie usłyszysz i nie warto dopłacać. Po prostu.

Inną kwestią jest to, że różne słuchawki BT, obsługują różne przepustowości, ponieważ mają różne standardy(najnowszy to Bluetooth 5.0) i różne kodeki (SBC, AAC, AptX, AptX HD, AptX Low Latency, LDAC). Najlepiej aby też te standardy i kodeki  były takie same w źródle(komputer, komórka) jak i w słuchawkach.

Również jakość będzie inna słuchając z komputera, a inna z komórki, ponieważ Tidal obniża jakość na komórki.

Jeszcze inną kwestią są możliwe opóźniena oglądając filmy czy teledyski więc warto, też sprawdzić słuchawki pod tym kątem.

Jeszcze inszą rzeczą jest, że cyferki i oznaczenia nie grają a ostateczną decyzję najlepiej było by podjąć po osłuchaniu się z każdym modelem. Wiem, że to przeważnie praktycznie niemożliwe, dlatego skupił bym się na polecanych przez Audiofanatyka z racji czasu poświęconego na recenzję każdych słuchawek i doświadczenia, co przekłada się na to, że są rzetelne.

Jako były posiadacz B&W P7 Wireless, mogę polecić te słuchawki, są ekskluzywnie wykonanie, wygodne (super przyjemne pady) i jakość dźwięku przypominająca ortodynamiki.

A jeśli otwarte i dokanałowe nie przeszkadzają to iSine 10 lub 20 z kablem cipher dla Apple, albo cipher bluetooth. To połączenie trudno już było by przebić czymkolwiek mobilnym.

Z tańszych otwartych KOSS Porta PRO Wireless.

Ostatnią rzeczą jaka przychodzi mi do głowy to połączenie Shanlinga M1 z Aune E1, albo coś takiego jak Audiolab M-DAC nano (niesłuchałem, ale ma dobre opinie), który to jak i shanling może dzialac jako dac bluetooth.

Edited by NuYam

2 godziny temu, NuYam napisał:

Również jakość będzie inna słuchając z komputera, a inna z komórki, ponieważ Tidal obniża jakość na komórki.

Kiedyś tak było, a skąd pewność, że dalej tak jest w dobie bezstratnego hifi i plików 24/xxx z master?