Jump to content

Słuchawki do 600zł \ AKG K550 vs K612Pro

0rthank
 Share

Recommended Posts

Czego potrzebujesz? Słuchawki Nauszne/Wokołouszne

Przeznaczenie: Muzyka > Gry

Źródło: Creative SB X-FI Surround 5.1 PRO

Oczekiwania: Oczekuje przede wszystkim komfortu, by słuchawki pozwalały na wielogodzinne sesje. Jeśli chodzi o charakter dźwięku, ciężko opisać mi moje oczekiwania ze względu na to że nie miałem możliwości odsłuchiwać wielu modeli, a jeżeli już, to były one na niskobudżetowych sprzętach, niewiadomym źródle i w przeróżnych piosenkach. Wiem że nie lubię buczących basów, lubię głębie dźwięku (efekt zagłębiania się w muzyce i możliwość identyfikacji różnych instrumentów a niezlanego dźwięku i trzeszczenia.

Inne: Sprzęt będzie wykorzystywany głównie w domu pod w/w źródłem, nie potrzebuje by dobrze izolowały dźwięk wychodzący z słuchawek dlatego zastanawiam się na konstrukcją Otwartą, podobno jest dużo bardziej komfortowa i pozwala na oddychanie uszu, ale spotkałem się z opiniami że może „spłycać” dźwięk względem konstrukcji Zamkniętych.

Mam dość dużą głowę i uszy, przez co mniejsze muszlę mogą naciskać mi na uszy co miałem w poprzednich słuchawkach i powodować dyskomfort, musze chyba mieć większe konstrukcje.

Zależy mi też na tym by słuchawki na które wydam duże pieniądze (budżet dla mnie jest dużym, nie jestem audiofilem i nie posiadam super źródła) były solidne i na lata. Nie lubię lekkiego plastiku i uczucia tandety, nawet gdy sprzęt ma dobre podzespoły. 

Muzyka: Słucham wszystkiego, ale moim ulubionym gatunkiem jest rock. Słuchawki muszą być dość uniwersalne co podejrzewam nie jest łatwe. Mam momenty gdy zasłu**** się w metalowe brzmienia, rockowe ballady i dni gdy wyciszam się klasyką lub muzyką filmową. Najmniej chyba słucham muzyki typowo elektronicznej, wszystko raczej bazuje na tradycyjnych instrumentach.

Zródło: Wiem że nie jest zbyt dobre ale było prezentem, nie posiadam teraz pieniędzy na jego wymianę i nie wiem czy efekt byłby tego wart, przy słuchawkach w takim budżecie.

Po kilku dniach oczytywania się w temacie wytypowałem 2 faworytów. Generalnie swój wybór zawężam do 2 opcji ze stajni AKG: Konstrukcji otwartej K612Pro i konstrukcji zamkniętej K550/551.

- Moje źródło nie pozwoli mi poszaleć jeśli chodzi o wybredny sprzęt. W tym pkt. Wygrywa K550>K612 który pojedzie znośnie nawet na telefonie, a do K612 ciężko to zweryfikować.

- Konstrukcja, mieszkam sam mogę śmiało pozwolić sobie na otwartość słuchawek, zapewnia podobno dużo większy komfort względem zamkniętych. K612>K550. Mimo to K550 wszędzie są uważane za komfortowe mimo zamkniętości.

- Dźwięk, słuchawki mają opinie uniwersalnych, nie są totalnie sterylne analitycznie ani zabawowe, basowe. Ciężko mi powiedzieć co mi odpowiada bo po prostu póki „nie przejedziesz się wieloma towarami tej samej klasy nie masz odniesienia”. Tutaj w zasadzie jest wyrównanie ale z rzekomo lekka przewaga K612>K550. Podobno są bardziej żywe.

- Jakość wykonania, K550 wydają sie bardzo solidne (po zdjęciach) a K612Pro podobno gryzą troche plastikiem - opinie. 

Mimo to nie mam pojęcia na co się decydować. Biore sprzęt na firme i tu w 99% nie przysługuje prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny, jedynie decyzyjny jest dany salon/sklep i zależy to od jego widzimisię.

Wątek widzę skopiowany z innego forum, więc zapewne padły tam już jakieś odpowiedzi. Generalnie Pana dylemat jest łatwy do samodzielnego rozstrzygnięcia: najpierw dokonuje Pan zakupu na paragon, następnie w przypadku chęci zatrzymania towaru, dzwoni Pan do sklepu z prośbą o wystawienie faktury do paragonu. To normalna praktyka, więc sklep nie powinien robić problemów.

Witam,

podepnę, bo sam rozważam zakup którychś z tych dwóch słuchawek, z tym, że głównie do gier, mniej do muzyki (R&B, amerykański rap) i filmów. Także służyłaby do konsoli (słuchawki podłączone nie do pada dualshock, tylko do monitora).

Zastanawiam się też od razu nad zakupem do nich AIM SC808, ale mam problem z odpowiednim doborem op-ampów (tymi dostępnymi w sklepie audeos*), które połączenie jest najlepsze do AKG K550MKII/AKG K612 pro z poniższych. Przeczytałem różne opinie w internecie, przeczytałem recenzje na audiofanatyku, wypowiedzi na forach i jest tyle sprzecznych opinii, że już sam nie wiem, co wybrać... wiem, że to rozchodzi się o gusta, no ale dobre rady nie są złe. 

2x LME49720 + LM4562NA - w obu słuchawkach scena jest konkretna, czy to połączenie nie "przejaskrawi" efektu"? No i wciąż będzie mało bassu (wiem, że do rapu by się przydał, ale mój obecny sprzęt też ma łagodny, subtelny bass i bardzo polubiłem ten styl grania).
2x LME49720NA + LM6172IN - to połączenie zalecane w recenzji karty dźwiękowej przez audiofanatyka, ale opinie są różne. Niby zwiększy bas, ale kosztem sceny (jak dużym?). W przypadku K612 pro raczej chyba nie będzie miało to większego znaczenia, jako że to słuchawki otwarte? Ale czy w przypadku K550 MKII nie będzie już to bardziej odczuwalne i czy nie lepsze byłoby powyższe połączenie? 

Jako że sprzęt ma służyc przede wszystkim do gier (w tym sieciowych), więc zależy mi na dobrej przestrzeni, ale też chciałbym nieco podkręcić granie np. na AKG k550, żeby nie było zbyt "sucho" (takie opinie słyszałem). ;) 

Może przy SC808 lepiej jednak wybrać K612 Pro (są zauważalnie tańsze)? Bo xonar DX raczej będzie za słaby, a do AKG K550 raczej niedopasowany (chyba że MKII zmienia tyle, że będzie już nieco lepiej). 

*zniżka z kodem "AUDIOFANATYK" już nieaktywna? Bo nie działa po dodaniu do koszyka. 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo żem kompletny laik w temacie dźwięku. :) 

PS Swoją drogą przydałaby się jakaś konkretna recenzja AKG K550MKII, nawet na zagranicznych serwisach bieda...

Edited by mosterdziej

Guest Mayster

Do w zasadzie wszystkich wymienionych słuchawek brałbym wersję LM6172. Scena może i w nieznacznym stopniu się zmniejszy, ale nie na tyle, żeby korzyści z basu nie przeważały. Z drugiej strony - zamiast głowić się teraz i później, najlepiej wziąć kartę z np 6172 i dodatkowo dokupić 4562. Podmieniasz i już wiesz co lepsze + masz w zapasie opampa, gdyby ewentualnie naszło Cię kiedyś na inny słuchawki, o odmiennej tonalności.

Kod nie działa zapewne dlatego, że karta jest w promocji, a te się nie łączą.

Dzięki. A do słuchawek, rozumiem, że obie pary bardzo dobrze sprawdzają się w grach, a decydujący powinien być wybór: zamknięte czy otwarte? Z tego, co słyszałem, to AKG K612 Pro ma większy potencjał i teoretycznie powinien zapewnić nieco lepsze doznania dźwiękowe (pytanie, czy na tej karcie), nieco większy bas i przestrzeń, ale wiadomo bez izolacji. Chociaż podobno w K550 MKII też nieco poprawiono bass. 

A, pewnie tak, bo sprawdzałem właśnie na SC808. 

No i za K550 przemawia to, że podłączałbym słuchawki do gorszego źródła, np. wyjścia w monitorze przy zabawie na ps4, więc nawet po dobrym wygrzaniu K612pro pewnie tyłka nie urwie...

Edited by mosterdziej

Posiadam AKG K550 MKII i slabo sie nadaja do rocka, tz graja poprawnie bas schodzi nisko ale nie ma tego kopa jaki jest potrzebny w rock - owej muzyce .To są słuchawki dobre do elektroniki klasyki jazzu