Jump to content
Jakub Łopatko

Recenzja słuchawek Cooler Master MasterPulse MH750

Recommended Posts

Na pierwszy rzut oka myślałem, że to pierwsze słuchawki podłączane kablem SATA. Nawet ten ich pilot wygląda jak dysk zewnętrzny.

• Haha 1

Zdziwiłbym się gdyby te słuchawki okazałyby się czymś jak stare cloudy czy audio techniki PDG1.

Na szczęście wszystko jest na swoim miejscu i słuchawki "gejmingowe" pozostają tylko słuchawkami "gejmingowymi". Szczególnie patrząc na cenę i na różniste technologie i LED-y!!!!! dziwnym by było gdyby słuchawki za 300 zł tego typu okazały się hitem wśród audiofili. Ale kto wie może kiedyś każdy audiofil będzie miał w swojej kolekcji słuchawki z bajerami i LED-ami. 🤪

Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę 🤑 . Oni stworzą słuchawki, youtuberzy wypromują, a zaślinione dzieci 🤤pójdą do sklepu i nabędą parę dla siebie. Nigdy chyba nie zmienię zdania względem rynku słuchawek w świecie rynku gamingowego.

54 minuty temu, Nehero napisał:

Oni stworzą słuchawki, youtuberzy wypromują

i tu jakże byłem zaskoczony, gdy natrafiłem na de facto negatywną recenzję MoreleTV :). Niemniej moja recenzja obeszła się z nimi bardziej bezwzględnie i kompletnie na przekór niektórym, które dawały im... rekomendację. 

Często producenci wypuszczają coś na siłę, bo inni to robią. Przykład? TWS chociażby. Wyszły słuchawki tego typu od Apple i mamy wysyp takich konstrukcji, z bardzo różnym szczęściem co do tej technologii. Tak samo mam wrażenie jest z MH750, tylko tam rozbijamy się o elementarne umiejętności projektowania sprzętu słuchawkowego.

Bo czy to morele TV czy to x-kom, to przyznam, że są to dobre serwisy z recenzjami, daleko im do typowych sponsorowanych recenzji. Szczególnie, że to tylko sklepy i nie wszystkie recenzje muszą iść z prośby producenta, a z inicjatywy nawet samych youtuberów.

3 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

Często producenci wypuszczają coś na siłę, bo inni to robią.

Np. telefony wypuszczane co roku, np. Ledwo wyszedł Samsung S9, a wszyscy żyją informacjami o S10. A spokojnie telefony mogłyby wychodzić co dwa lata jak tablety.

Na szczęście w kwestiach słuchawkowych tego nie ma. Jedynie wzorowanie się, czyli to co Pan pisze.

Szkoda tylko, że recenzja padła na stary model, który został wprowadzony na rynek PL, bodajże w 2017 roku, abo i nawet wcześniej.

Sama jestem ciekawa, co powiedzielibyście na wyższe modele - MH751 lub MH752.

Trochę mocna ocena i ciekawe, co powie na to sam producent?! :D

W dniu 28.06.2019 o 16:57, Marta napisał:

Producent doskonale wie jaki chłam sprzedaje. To jest celowe działanie wymierzone w czysty zysk kosztem naiwności głównie nastolatków lub osób nieświadomych. Przetworniki kupowane za kolka dolarów, masa plastiku i diody rgb - umówmy sie dźwięk w słuchawkach gejmingowych jest na ostatnim miejscu. Ma się świecić a kilka osób na yt głównie graczy ma się w nich pokazywać ew. powiedzieć kilka słów jakie są dobre. Sprzedaż leci w górę, zyski tez, młodzież zadowolona i przekonana o dobrej jakości swojego sprzętu a yt influenserzy czerpią zyski praktycznie za nic.

Posted (edited)

RGB - ✔
Dla graczy - ✔

Tak, jak już napisał @Palpatine, tutaj nie jakość produktu decyduje o opłacalności produkcji, a odpowiednio dobrany marketing, który dodatkowo jest wymierzony w konkretne grupy docelowe, coś jak z filmami, które powstają z myślą 'bo szkoły na to pójdą'. ;)

Potem wielkie zdziwienie producentów, że audio z grupy dla graczy ma taką, a nie inną opinię, chociaż znaczna część producentów dalej ma taki stan rzeczy gdzieś, bo karuzela wciąż kręci się w najlepsze.

Edited by daviox

Szkoda tylko, że recenzja padła na stary model, który został wprowadzony na rynek PL, bodajże w 2017 roku, abo i nawet wcześniej.

Słuchawki są dostępne w normalnej sprzedaży i nie zostały wycofane, więc nie było żadnych przeciwwskazań przed wykonaniem ich recenzji.

Mam prawo wyrazić swoją subiektywną ocenę na temat dowolnego sprzętu, czy to się komuś będzie podobało czy nie. Interesuje mnie co dany produkt sobą reprezentuje, a nie co sobie pomyśli na temat mojej recenzji producent. Za każdym razem staram się zagwarantować testowanemu urządzeniu czystą kartkę i możliwość przekonania mnie do siebie. Jeśli sam sprzęt nie jest w stanie się obronić, nie jest to już moja wina, ani działanie celowe. Tak samo w drugą stronę co do sprzętu ocenianego pozytywnie. Być może producent wypuścił 751 i 752 właśnie w kontekście tego co napisałem. Najlepszym tokiem postępowania byłoby umówić się na recenzję nowszych modeli i złe wrażenie wynikające ze złego produktu zatrzeć innym, potencjalnie lepszym.

Taka drobna aktualizacja w tym temacie. Otrzymałem niecały miesiąc temu propozycję testów MH751 i MH752, oficjalnie i w kontrze do MH750. Nie było to co prawda bezpośrednio od producenta, ale oczywiście odpisałem że nie ma sprawy, że mogę się podjąć, nawet w ramach jednej recenzji oba modele, podesłałem link do ogólnych warunków realizacji oraz kosztorysu. Na tym kontakt się zakończył. Także p. Marto obawiam się, że testów MH751 i 752 jednak nie będzie ;)