Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Recenzja integry słuchawkowej Pathos Converto MK2

Recommended Posts

Miesiąc+ na warsztacie, 15 stron czystego tekstu, multum porównań i odniesień, dodatkowe testy z filtrami iFi Audio, specjalny akapit poświęcony okablowaniu, rozszerzone testy na sterownikach ASIO/DSD, dodatkowe zdjęcia środka urządzenia, osobne testy poboru prądu w czasie rzeczywistym w kontekście Aurium.

pathos_converto_mk2_02.jpg

Link do recenzji: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-i-wzmacniacza-pathos-converto-mk2/

• Like 8

Bardzo dziękuję za tak dokładną i szczegółowa recenzje. Wydaje mi się że jest to chyba pierwszy sprzęt który został pomierzony wzdłuż, w szerz oraz na innych płaszczyznach. Ze świecą szukać takich szczegółów - nawet na zagranicznych forach będzie z tym problem. 

Kawał solidnej roboty. 

• Thanks 1

Ależ tłusta recenzja, let's read :) automatycznie przestaję się boczyć za opóźnienia w publikacji recki Hugo2 :D 

• Thanks 1

Bardzo dobra recenzja, wyczerpująca. Opisy brzmienia tak obrazowe, ze mam przeświadczenie, ze doskonale potrafię sobie wyobrazić jak sprzęt gra. 

• Like 1
  • Thanks 1

Uff... przejście przez recenzję trochę zajmuje. Jak zawsze super się to czyta i czuć że sporo czasu oraz potu (jest kurcze gorąco) zostało w recenzję włożone. Mam pytanie czy brak wyjścia zbalansowanego to duża wada? Może jednak przy dobrej amplifikacji wystarczy we wzmacniaczu słuchawkowym tylko wyjście SE, brak mi w tej materii doświadczenia, właściwie wyjścia zbalansowanego używam czasem w DAPie, a tak słuchawek stacjonarnych tylko po SE.

• Like 1

Posted (edited)

Bardzo fajna recenzja. Chyba bardziej szczegolowo sie nie da.

Osobiscie jako wlasciciel Aurium jedyna rzecz ktora mi przeszkadxza w urzadzeniach Pathos to brak mozliwosci totalnego wylaczenia urzadzenia (oprocz odlaczenia od sieci), tym bardziej cieszy dwa raze mniejszy pobor pradu na czuwaniu Converto.

Rozumie ze jako zrodlo cyfrowe do Aurium, Converto jest polecane bo stanowi pewna synergie.

Edited by ysis
  • Like 1

2 godziny temu, Corvin74 napisał:

Uff... przejście przez recenzję trochę zajmuje. Jak zawsze super się to czyta i czuć że sporo czasu oraz potu (jest kurcze gorąco) zostało w recenzję włożone. Mam pytanie czy brak wyjścia zbalansowanego to duża wada? Może jednak przy dobrej amplifikacji wystarczy we wzmacniaczu słuchawkowym tylko wyjście SE, brak mi w tej materii doświadczenia, właściwie wyjścia zbalansowanego używam czasem w DAPie, a tak słuchawek stacjonarnych tylko po SE.

W DAP-ach na zwykłych kostkach DAC główna zaleta balansu to większa moc, reszta zalet jest przereklamowana. Inaczej już to wygląda w przypadku dap Sony, gdzie tor na balans jest oddzielnie prowadzony.

Przy stacjonarce, gdzie jest więcej miejsca na manewry i topologie to w skrócie zależy od konkretnych urządzeń, bo przy jednych zalety balansu będą znikome, a w niektórych duże. W przypadku toru, gdzie DAC + wzmacniacz są w pełni różnicowe (fully differential) to różnica może być spora.

• Like 1

@nsk w sumie odpowiedział na to pytanie, ale co do ogólnej odpowiedzi - to tak naprawdę musiałoby być sprawdzone w ramach samego urządzenia, co i ile daje XLR. Na pewno można byłoby zwiększyć moc, dochodzi też przeciwfaza jak pamiętam. Być może Pathos nie dał XLRa dlatego, że mieli problem z implementacją przy Aurium i nie chcieli dawać XLR do integry, aby nie nadawać jej większego sensu w ramach produktów spod własnej marki. Być może też jest tak jak u Chorda, gdzie producent wprost stwierdził "zrobiliśmy takie SE, że BAL nie jest potrzebny". Możemy niestety tylko gdybać.

5 godzin temu, decees napisał:

automatycznie przestaję się boczyć za opóźnienia w publikacji recki Hugo2

Niestety będzie znacznie krótsza, ale będzie, to najważniejsze :).

Za wszystkie ciepłe słowa - bardzo dziękuję. ❤️

• Like 3

49 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Za wszystkie ciepłe słowa - bardzo dziękuję

Postawiłeś teraz bardzo wysoko poprzeczke ;) Oby więcej tak dokładnych testów. 

• Like 1
  • Thanks 1

Niestety chyba tylko recenzja K242 HD będzie takową. Reszta będzie wyraźnie krótsza i bardziej skupiona na konkretach. Może Verum, ale ją dopiero zacząłem pisać.

Posted (edited)

Jak się obsłucham ,  podeśle kiedyś Rme Adi 2 Pro  do porównania.

Świetna recenzja . 

Edited by maszynista1987
  • Like 3

T1 nie są żadnym wyzwaniem napędowym dla Converto i dopiero z HE-6 byłby problem, ale do obu par raczej oscylowałbym wokół Aurium i ewentualnej żonglerki lampami. Jeśli ma to być integra, myślałbym nad dołożeniem do Coplanda DAC-215, jako że mocniej kładzie nacisk na średnicę.

Od momentu gdy posłuchałem LCD-X wraz z Converto podczas wizyty w TopHiFi miałem przeczucie, że to świetnej klasy sprzęt. Niestety trzeba też przyznać, że swoje kosztuje.

• Like 1

No niestety. Do LCD-X osobiście preferowałbym co prawda jeszcze jaśniejszy sprzęt, ale w moje preferencje wpisują się one po modyfikacjach (wymiana materiału akustycznego na lekką i przepuszczającą gąbkę). Słuchawki grają wtedy jak nieco cieplejsze wydanie Ether Flow z lepszą sceną i bez uczucia koca na dźwięku.