Jump to content

Recommended Posts

Ja Ci mogę polecić swojego Burosna Playmate , wczoraj miałem już mieć nowy sprzęt ( wymarzony , ale poczta polska dala ciała).

21 minut temu, Noah napisał:

Osobiście miałem spore problemy z CV2+ .

Dziwne , support mają dość dobry, u mnie problem z płytka , załatwiony dość sprawnie .I woglę wysyłałem im sporo pytań na temat Playmate i na wszystko odpisują .( niektóre serwisy odpisują dwa tygodnie )

Fakt , faktem że sam wymieniałem płytkę ...

Nie masz opcji im wysłać sprzęt do sprawdzenia ?? W miesiąc powinny się ogarnąć z naprawa .

Edited by maszynista1987

Mi z kolei polecono FX-Audio DAC-X7 i sobie go cenię. Jedyny minus taki, że praktycznie można uznać wejście USB jako bonus. Na pewno nie zamieniłbym za DF Black, z którego pamiętam tylko przyciemnienie i kłujący bas, możliwe że to nie było akurat na K702. Nawet starte słuchawki, które uważałem za szmelc dostały drugie życie z X7 dlatego jako wielofunkcyjne urządzenie sprawuję się świetnie. No i cyfrowy wyświetlacz to jest zbawienie, bo kontroluje się żeby całkowicie nie ogłuchnąć.

10 godzin temu, Xender napisał:

Ostatecznie zdecydowałem się na używanego Nuforce Icon HDP za 850 zł z allegro, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Napisz pare słów jak odbierasz ten zestaw i jak HDP wpływa na słuchawki 

Zostałem bardzo zadowolonym posiadaczem Nuforce Icon HDP! ;)

Jedyny drobny mankament to lekkie szumy przy kręceniu potencjometrem, poza tym wszystko działa idealnie, a urządzenie wygląda jak prawie nowe, naprawdę zadbane.

Co do samego dźwięku:

- Scena bardzo przyjemna przestrzenna. Bass i niskie tony są tak jakby dalej, otaczają z daleka. Średnia i wysokie są zdecydowanie bliżej.

- Nie mogę mówić o jakimś kosmicznym bassie w połączeniu z niemodowanymi K702, ale jest go zdecydowanie więcej, jest taki hmmm, smukły i przyjemny, nie wiem jak to opisać :P.

- O wiele większa głośność niż Prodigy Cube, więcej mocy, dźwięk jest bardziej dynamiczny i robi większe wrażenie.

• Like 2
W dniu 20.06.2019 o 21:08, Xender napisał:

le jest go zdecydowanie więcej, jest taki hmmm, smukły i przyjemny, nie wiem jak to opisać :P.

Po prostu brak kontroli na membraną. Ten Nuforce nie pasuje do niskoimpedancyjnych słuchawek. A, że ludzie i audiofile lubią zniekształcony, przesadzony bas to i może się to podobać.

Edited by Rafacio
W dniu 23.06.2019 o 07:57, Rafacio napisał:

Ten Nuforce nie pasuje do niskoimpedancyjnych słuchawek.

Bzdura kompletna. Tam jest TPA6120A2, nie mający żadnych problemów z niskoimpedacyjnymi słuchawkami. K7 mają 62 Ohm, co jest w zupełności wystarczające. 

A, że ludzie i audiofile lubią zniekształcony, przesadzony bas to i może się to podobać.

To, że TOBIE coś się nie podoba, nie znaczy że to coś musi być przesadzone, zniekształcone lub jakkolwiek złe. Wręcz przeciwnie i często jest kompletnie na odwrót, bo równie dobrze można powiedzieć, że lubisz do bólu konturowe i odchudzone granie. Sęk w tym że jakoś nikt nie ma z tym problemu, czego nie można powiedzieć o Tobie - wiecznie tylko Ty masz ze wszystkim problemy, wszystko jest badziewne i dla jeleni, a tylko sprzęt posiadany przez Ciebie jest najlepszy i przecudowny. Takie za przeproszeniem faszystowskie podejście do audio uznające jedyne słuszne rozwiązania. Wielokrotnie zwracano Ci na to uwagę, bo nie tylko ja obserwuję to od miesięcy i choć jestem osobą bardzo wyrozumiałą i tolerancyjną, nawet mi powoli kończy się już cierpliwość. Nie musisz zmieniać swojego światopoglądu, może być tak bardzo wypaczony jak tylko chcesz, ale nie manifestuj go proszę u nas na każdym kroku. Z góry dziękuję.

• Like 3

A, że ludzie i audiofile lubią zniekształcony, przesadzony bas to i może się to podobać.

Piszesz to, jakby było to złe lub byli to ludzie o "gorszym" guście.

Obejrzyj na YT jak prawdziwy audiofil z krwi i kości pokazuje swój system za ponad bańkę. I wtedy oceń czy lubi przesadzony bas. https://www.youtube.com/watch?v=fr8O_jZhpl4 jeśli mowa o audiofilach, a jakby nie patrzeć Pan z filmu się do nich zalicza.

Bo jakoś nie słychać na filmie przesterowanej muzyki typu łup-łup, a to tam najczęściej pojawia się przesterowany i przesadzony bas.

Jeśli dla Cb taki audiofil jak na filmie, to ktoś kto lubi przesadzony i zniekształcony bas, to ja nie już nie wiem. Może faktycznie jedynym wyjściem jest kupić słuchawki o charakterystyce brzmienia płaskiej jak deska i tyle. Nikt nikomu nie będzie mógł nic zarzucić, że lubi za dużo basu czy za mało, każdy będzie słuchał tak samo.

Bo jakby nie patrzeć, audiofil wbrew przekonaniu wielu, to osoba lubiąca wysoką jakość dźwięku, co często idzie w parze w ceną, ale również osoba lubiąca kolekcjonować sprzęt. Miłośnik samej muzyki to meloman, dla niego głównie liczy się to, żeby muzyka grała.

Przesadzony i zniekształcony dźwięk to raczej w pierdziawkach za 20 zł z biedronki. Zresztą w jakiej skali mierzysz ten przesadzony dźwięk? Jakieś konkretne liczby? Cokolwiek? Kiedy jest przesadzony, a kiedy nie?

Zresztą pytanie czy smukly i przejemny, to synonim zniekształecnia czy czegoś gorszego.

W dniu 15.06.2019 o 12:13, Noah napisał:

Osobiście miałem spore problemy z CV2+ . Z nieznanych mi do dzisiaj przyczyn , mial ten sprzęt nagle skoki głośności . Mówię tutaj o skoku z 30% do maxa . Nie muszę chyba mówić , jak bolesne i niebezpieczne musiało to być . Nie pomógł mi wtedy ani krajowy dystrybutor od którego go nabyłem , ani nawet sam burson . Dlatego jak czytam o problemach obecnych ich produktów , zastanowił bym się dobrze , czy to poważna firma jest . Sprzęty do tanich nie należą . 

Przeglądając konwersację oraz wpisy w fanklubie Bursona widzę, że prowadziliśmy dłuższa rozmowę na ten temat, gdzie będąc w kontakcie z producentem zasugerowałem konkretne rozwiązania oraz ustalaliśmy ewentualne podesłanie sprzętu. Także support producenta był z Tobą w kontakcie i problem został rozwiązany po zastosowaniu się do naszych wskazówek (jeśli rzekomo wszyscy się wypieli to kto rozwiązał problem?) ;)

Z Playmate problem miała 1 osoba, która otrzymała kompletną, nową płytkę od producenta, żeby nie musieć kombinować z wysyłkami i tracić czasu oraz pieniędzy na nie (sprzęt kupiony za granicą / u producenta bodajże). Burson ma jeden z lepszych supportów, jeśli chodzi o RMA, ale jeśli ktoś woli wysyłać sprzęt celem naprawy to też ma taką możliwość.

Jest też kwestia update FW, którego nie da się zrobić na pewnych rewizjach PCB (starszych), ale tutaj pomijając realną potrzebę tej aktualizacji, producent udostępnia odpowiednią kość, a ja zobowiązałem się bezpłatnie ją wymienić wszystkim swoim klientom, którzy mają chęć taki update jednak sobie zrobić. Większość producentów nie umożliwiłaby update FW i mieliby problem z głowy. Burson chciał dobrze, ale zaliczył małą wpadkę. 'Europejskie' marki, które dane było mi sprzedawać miały wielokrotnie wyższy odsetek awaryjności (i to awaryjności - prawdziwego kaput, a nie rzeczy typu te w/w). 

• Like 1
W dniu 1.07.2019 o 16:25, Mayster napisał:

Z Playmate problem miała 1 osoba, która otrzymała kompletną, nową płytkę od producenta, żeby nie musieć kombinować z wysyłkami i tracić czasu oraz pieniędzy na nie

Dokładnie , po dwuch tygodniach przysłano mi nowa płytę ,wymiana zajęła mi gdzieś na spokojnie 15 minut . Ogólnie support jest ok.

A co do wymiany kości , to Burson zrobił w balona klientów.

( Przynajmniej ja to tak odbieram

Edited by maszynista1987