Jump to content
Sign in to follow this  
Nehero

Czemu jest tak gorąco?

Recommended Posts

Jest tak gorąco, że ugotowały mi się uszy podczas słuchania na NO😁 i przegrzał Chord Mojo🤔 i się wyłączył ze zmęczenia. 😵 Biedny Mojo, taki mały, a jak się spocił.

Niech ktoś tam użyje swoich magicznych mocy i zmieni pogodę, aby dało się normalnie funkcjonować. 🤨 

Ja rozumiem, że to nie Sahara, ale nasz klimat wcale nie jest lepszy od tamtejszego i to na niego narzekam najbardziej.  Bo przed Słońcem da się ukryć, ale przed duchotą już nie.

Pozdrawiam wszystkich sprzęto-muzykoholików w ten jakże chłodny dzień. 

Jest gorąco bo jest lato. Po sześciu miesiącach kompletnej szarzyzny i marazmu obiecałem sobie, że nie będę narzekał na ciepło i słońce :D

15 minut temu, Palpatine napisał:

Jest gorąco bo jest lato. Po sześciu miesiącach kompletnej szarzyzny i marazmu obiecałem sobie, że nie będę narzekał na ciepło i słońce :D

Na ciepło nie narzekam, bo jak wieje wiatr do tego, to jest jak najbardziej okej. Problemem jest jak jest duszno i gorąco,  to siedzisz, nic nie robisz, a i tak się z Cb leje, jakbyś co najmniej maraton przebiegł.

Teraz to najlepiej na nocny tryb życia się przenieść, w dzień spać, w nocy pracować i omijać upały. Bo w nocy jest jak najbardziej przyjemnie i ciepło, ale nie za ciepło. Poza tym w nocy też jest najczęściej czym oddychać, poza wyjątkowo upalnymi nocami.

14 minut temu, Dubek napisał:

@Nehero

Zawsze można założyć sobie klimę w domu/mieszkaniu :P

Pomysł zły nie jest, ale teraz znaleźć dobry klimatyzator najlepiej przenośny, a do tego w rozsądnej cenie, aby nie trzeba było zbierać na niego Bóg wie ile. Bo skończysz zbierać, a tu okaże się, że lato się skończyło i jest zimno i cały trud zbierania pieniędzy pójdzie na marne 😁

Bo klimatyzatory właśnie kupuje się zimą, więc warto zacząć zbierać. Można zaoszczędzić więcej niż 50% ceny

i wydać w jeden sezon na prąd. Dlatego na razie swojej klimy nie odpalam, póki nie będzie zagrożenia zdrowia/życia. Jeśli komuś za ciepło, polecam wentylator i miseczkę z wodą, którą się co jakiś czas naciera. Nie przesadzać, bo można się przeziębić, ale efekt jest piorunujący.

Wentylator nie zrobi nic poza wprowadzeniem przepływu powietrza. Wentylatory przenośne są mniej wydajne i głośne.
Niestety jedyną sensowną opcją jest split, ale to mus wyprowadzenia sprężarki na zewnątrz.

@Jakub Łopatko coś za coś, albo niższe rachunki albo brak spiekoty.

Gdyby było prostsze dojście do ciekłego azotu, to świat podczas upałów byłby piękniejszy. 

Zabawa ciekłym azotem, to i tak najlepsza zabawa na upalne dni. Można się ochłodzić, zrobić lody w pare minut, prawie darmowy młotek z banana 😂,schłodzić szybko napój.

Szerokie zastosowanie na upalne dni.

• Haha 1

14 minut temu, Soundy napisał:

Kupiłem sobie piwko, ale w taką pogodę ochota przechodzi..... 

Aż tak się ochłodziło?

W Gdańsku temperatura na słońcu spadła z 45 na 25. Za tydzien w niedziele prognozują 15. Awesome

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Za tydzien w niedziele prognozują 15

Nic tylko się powiesić 😢  U mnie na wielkiej wsi 22 stopnie w cieniu, ale było znacznie lepiej niż kilka dni temu chociaż dzisiejszy poranek przywitał mnie... chłodno.

50 minut temu, Soundy napisał:

Kupiłem sobie piwko, ale w taką pogodę ochota przechodzi..... 

Było wziąć cztery zimne.🙃

42 minuty temu, Soundy napisał:

No na początku ochłodzi, ale potem jak grzać zacznie

Może to zimny spirytus?

My w pracy na ochłodę dostaliśmy lody i nie powiem na 30 minut to pomogło, dalej to już więcej lodów by się przydało. Ale niestety było tylko po jednym lodzie, więc trzeba było zadowolić się wiatrakiem, który nie wiele dawał, jak zaczął padać deszcz i zrobiło się wyjątkowo duszno. 

A lody to Kaktus, nawet dobre, chociaż nie pogardziłbym dobrym sorbetem. Jak to się mówi, dobry sorbet nie jest zły. 

To i tak Masz fart. Lata temu w podobne upały mieliśmy robotę [fizycznie] 20 h non stop i szef kupił nam po dwa piwa.Niemałe było nasze zdziwko jak 10-go każdemu odliczył. Taki był koniec naszej współpracy.

Edited by Tommy66
  • Confused 2
  • Sad 1

11 godzin temu, Tommy66 napisał:

To i tak Masz fart. Lata temu w podobne upały mieliśmy robotę [fizycznie] 20 h non stop i szef kupił nam po dwa piwa.Niemałe było nasze zdziwko jak 10-go każdemu odliczył. Taki był koniec naszej współpracy.

No cóż... Są ludzie i podludzie. Od takich skner to lepiej trzymać się jak najdalej. 

Dzisiaj znowu cieplutko :E

Godzinę temu, LoCzekk napisał:

No cóż... Są ludzie i podludzie. Od takich skner to lepiej trzymać się jak najdalej. 

Dzisiaj znowu cieplutko :E

Jutro zamieszczę poradnik wizualny jak walczyć z upałami.🙃

18 godzin temu, Rafacio napisał:

Może to zimny spirytus?

Od spiru to mocniej grzeją chyba tylko byle jakie grado, no i łeb potem bardziej boli.

• Like 1
  • Haha 1

22 godziny temu, Tommy66 napisał:

Niestety ale takie realia są i nic na to nie poradzimy. Jedni pracodawcy są okej, drudzy już mniej. Ale takie coś jak opisałeś, to już jest nawet bardzo niefajne. Bo pracodawca wpisze sobie to w koszty i tyle, a nawet jeśli nie, to zwykle to co wydają, to są tak niewielkie kwoty w porównaniu do tego ile zgarniają kasy, że nawet tego nie odczują. Ale niektórzy to po prostu cwaniacy, że nawet jak zarobią parę złotych na kimś, to i tak dla nich warto. Może kiedyś się to zmieni i więcej będzie pracodawców, którzy będą chętniej organizowali np. lody, czy picie w puszkach na upalne dni, bo nie ukrywam, że przy 8h, takie coś ułatwia  pracę, a dla nich to i tak żaden wydatek. Odrobią sobie to w parę godzin, albo minut nawet, a pracownik będzie miał ciut większą motywację.

Ale cóż pracodawcy to tylko " człowieki" i nic na to nie poradzimy.

W Spółdzielni mieszkaniowej w lato jak temp.była powyżej iluś tam należała się woda mineralna,nigdy nie brakowało.W zimę jak było poniżej iluś tam wystarczył jeden dzień to dostawaliśmy obiady [w fajnym barze,był wybór]przez kilka dni.No ale tam nikt nie dawał ze swoich.

Pan Stanisław G.o którym pisałem wcześniej potrafił też umotywować brak premii tym iż syn,mój imiennik rozbił nowego poldka, trza auto klepać.Okradał nas na kasę , zleceniodawców na materiale czyli to samo.Ciekawy przykład,wymiana ok.60 m.kanalizacji na zewnątrz zużyłem tak na oko ze 100kg,piasku.Sądzę że kilka ton było by akurat. [,,będzie dobrze'']

Pan Stanisław G. kilka lat temu startował w D.G na radnego aż dziw że nie przeszedł.