Jump to content
pabloj

Kennerton Magni - nowość z grafenową membraną

Recommended Posts

Posted (edited)

Kilka dni temu natrafiłem na nowe słuchawki Rosyjskiej produkcji, mianowicie: Kennerton Magni: https://www.kennerton.com/shop/magni/

kennerton-Magni.jpg

Słuchawki mają częściowo grafenowy przetwornik: jak możemy tutaj wyczytać:

Cytat

As currently the production of pure graphene membrane is very hard and time-consuming and can cost a fortune, we decided to create a hybrid of mylar and powdered graphene applied by thermal method.

Czyli grafen jest naniesiony jakąś aplikacyjną metodą na membrane z materiału 'mylar' to chyba jakiś rodzaj poliestru, nie wiem dokładnie.

Modyfikacjom uległ też cały mechanizm dynamiczny jak czytamy tutaj:

Cytat

This high-tech membrane required the corresponding uncompromising “engine”. Therefore, we have equipped the speaker with an ultra-light aluminum voice coil (CCAW), covered with a very thin layer of copper to increase its conductivity. And the coil is set in action by a powerful magnet made of NdFeB alloy, which in size and power of the magnetic field is exceeding 3-4 times the magnets of similar speakers from competitors.

Producent opisuje je jako niezwykle szczegółowe, rozdzielcze oraz o szerokim zakresie dynamiki, grające podobnie do planarów.

Jak dotąd jest tylko jedna kilku zdaniowa opinia na ich temat: https://www.soundphilereview.com/reports/report-munich-high-end-2019-day-two-3810/

Cytat

I then tried the closed-back Magni, which were really a surprise as they sounded almost as open and spacious as their open-back siblings. They were really surprising as they kept most of the sonic features of higher-end products while being noticeably lighter and closed-back (and also cheaper!).

Czyli brzmią jak otwarte, z fajną przestrzenią.

Jako, że troche e-mailowełem z Kennertonami przed poprzednim zakupem, postanowiłem zapytać o ich nowe słuchawki. Oto częśc maila, którego otrzymałem w odpowiedzi:

Cytat

First of all, they are closed type but sound like completely open.

Secondly, thanks to their unique graphene driver, they have amazing sound detail, incredible speed,

very well-controlled bass, and a very wide frequency range (we modestly stated that the frequency range

of these headphones is 15-50 000 Hz, but in fact, the upper range goes to 85 000 Hz).

During the demonstration of the prototype of this model at the High-End Munich Show in May this year,

most listeners did not believe that these headphones are dynamic, everyone thought that this

is a planar-magnetic headphone.

Third, these headphones are very comfortable for long-term use, having a perfect fit to any head size or form.

Fourth, these headphones are also assembled by hand, only from natural materials - wood, leather, steel, aluminum.

But these headphones have one "drawback"! In these headphones you will hear all the smallest details

of the musical composition, you will hear a lot of things that you simply did not notice in the recording before

(like sliding the fingertips on the strings, coughing in the hall, a deep sigh of the saxophonist in a pause, and so on).

And at the same time, you will hear all the flaws of the recording and possible noise of the amplifier

(especially vacuum-tube).

We do not have the frequency responce tests right now but when we have them I shall let you know.

Thanks!

Best regards,

Vladimir

Jestem zachwycony ostatnim nabytkiem od tej firmy, tj. Kennerton Magister Pro i aż mnie kusi żeby zakupić jeszcze te, :D W końcu słuchawek opartych o grafen jest chyba niewiele.

Edited by pabloj
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1

Mylar to najzwyklejszy materiał z którego produkuje się przetworniki, membrana jest pewnie napylana grafenem, aby usztywnić ją. Mogą być ciekawe chociaż gadki o tym, że grają jak otwarte to... Podejrzewam bardziej neutralny charakter słuchawek.

• Upvote 1

12 godzin temu, pabloj napisał:

Jestem zachwycony ostatnim nabytkiem od tej firmy, tj. Kennerton Magister Pro i aż mnie kusi żeby zakupić jeszcze te, :D W końcu słuchawek opartych o grafen jest chyba niewiele.

Kupuj i czekam na recenzję bo tez mnie kusi ;)

• Haha 1

@MIR05LAV Kennerton Magister Pro mimo, że są zamknięte podobają mi się bardziej od Hifiman HE-560 i Beyerdynamic Amiron (wszystko porównywane w systemie Aune S6 -> Little dot mk3 po XLR). Mają dużą scene dźwiękową, i mam wrażenie jakbym słuchał kolumn a nie słuchawek. Słucham ich na zmianę z modowanymi Staxami L300 (które są jeszcze boostowane ifi Itube2, które dodaje im konturowości oraz basu).

• Like 2

@Audiomagic.pl macie w planach sprzedaż Magni u siebie?

Chodzą mi te słuchawki po głowie, ale muszę sobie jakoś zracjonalizować zakup - jest gdzieś może jakaś promka na nie? :)

@pabloj właśnie o to chodzi, że to musi być spontaniczny odruch bo w zasadzie nie potrzebuję innych słuchawek :) 

@Audiomagic.pl Najlepiej taki preorder 3 w cenie dwóch. Koledzy powyżej wezmą te dwa, a ja trzeci gratisowy ;p Co wy na to?

• Haha 1
  • Confused 1

Pan na YT nie potwierdził stanowiska z maila odnośnie sceny, detaliczność potwierdził ;)

Jeśli ktoś przeoczył to jest pre-order z fajną ceną. Korci, żeby sprawdzić, choć na tą chwilę jestem cholernie zadowolony z LCD-XC ;)

Jak te Magni są pozycjonowane do Audeze LCD2c ? Słucham ostatnio trochę po nocach a Audeze otwarte

więc mocno uciążliwe dla otoczenia . A może jakiś "dekielki" do tych moich LCD2c zamontować ?

Jeśli 2C wpadają w ucho to możliwe że 2CB się spodobają, bo to ten sam driver + zamknięcie + tuning filtrami RLC. Samo zamontowanie dekielków raczej nic nie da. To nie X/XC, gdzie faktycznie nie ma żadnych różnic między tymi modelami poza zamknięciem/otwarciem. Czy Magni - tu już sądząc po opisie z video będzie równiej, bardziej średnicowo.