Jump to content

Odtwarzacz do AKG K3003i

Hubson
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeżeli temat się gdzieś powtarzał. :)
Ostatnio bardzo wkręciłem się w przenośny sprzęt high resolution audio. Zakupiłem właśnie słuchawki AKG K3003i. Testowałem również Sennheisery IE-800, ale te AKG bardziej odpowiadają mi w kwestii brzmienia i samego wyposażenia. Ale piszę w innej sprawie. Wiadomo, że kupując takie słuchawki, bez sensu jest korzystać z iPhone'a czy iPoda. Poszukuję więc do nich ciekawego odtwarzacza high resolution. Zainteresowały mnie 3 modele: FIIO X5 drugiej generacji, FIIO X7, no i Astell & JKern Jr. Najbardziej jestem za FIIO X5 II, czytałem różne recenzje itd, z kolei Astell & Kern jest malutki i bardzo mobilny. Ale może ktoś z Was miał doświadczenia z tymi odtwarzaczami i mógłby coś sensownego doradzić. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Edited by Hubson

Guest Mayster

Jaki budżet? Jakieś konkretniejsze wymagania są?

X5 II raczej tutaj będzie zbyt mocno odstawał klasowo. X7 funkcjonalnie lepiej, ale dźwiękowo też nie jest to nadzwyczajny przeskok. AK Junior z tego co piszą ludzie gra bardzo cyfrowo.

W zbliżonych cenach masz Colorfly C10. Dźwiękowo rewelacja, pytanie czy obsługa i funkcjonalność wystarczająca, bo to jednak inne playery w porównaniu do ostatnio modnych "dotykówek". Idąc ciut wyżej jest podejrzewam jeden z najlepszych kompanów jaki można do tych AKG dobrać - Opus #1. Bez etui poniżej 3 tys. do kupienia, a i dla forumowicza pewnie jakąś zniżkę się załatwi. Były na Audiofanatyku oba te playery recenzowane, więc nie będę tu przywoływał urywków, a polecę zapoznanie się samemu:

C10: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-colorfly-c10/

Opus #1: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-the-bit-opus-1/

Budżet tak do 3000 PLN. Trudno mówić o konkretniejszych wymaganiach względem dźwięku, ponieważ jak już pisałem dopiero wkręcam się w przenośne high res audio. Natomiast jak już zaczynać to od czegoś porządniejszego, stąd zakup tych dość drogich dokanałówek AKG. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to ja akurat nie jestem zwolennikiem typowo dotykowych konstrukcji, bo raz że potwornie żre to baterię (duże ekrany), a dwa że nie zawsze się sprawdza, a wiem to bo od lat jestem posiadaczem iPhone'ów. Ale dzięki za te dwa przykłady, zapoznam się bo nawet nie brałem ich pod uwagę szczerze powiedziawszy. :)

Edited by Hubson

Witam,

W tym budżecie osobiście decydowałbym się jednak na Opusa. Przede wszystkim powinien dać tu lepszą kontrolę basu, prowadzenie oraz scenę. Na tyle ile wiem o K3003, wystarczy odpowiednio skonfigurować je myślę filtrami. Zaręczam, że dotyk w tym przypadku bardzo mocno podnosi płynność obsługi i ergonomię. Jeśli naprawdę ma miejsce awersja do takich rozwiązań, pozostaje się wtedy bardziej muzykalny, ale też i zaokrąglony na skrajach C10.

Najbardziej sensowny z tych które Pan wymienił jest co prawda X5 II w ramach samego siebie, ale klasowo nie jest to moim zdaniem godny towarzysz dla K3003. Przy Juniorze również słyszałem o niedomaganiu góry w zakresie jakościowym (cyfrowy nalot, coś jak tańsze FiiO), zaś X7, choć przyznam iż nie słuchałem, opinie od doświadczonych użytkowników zbiera naprawdę bardzo różne. Z kolei sprzęt wymieniony przeze mnie jest już w pełni zweryfikowany i za rekomendacjami podpisałem się na blogu otwarcie imieniem i nazwiskiem :).

Guest Mayster

Kilku userów mających okazję porównania Opusa z wyższymi AK przyrównało go dźwiękowo do AK240 i AK320.

AK100 chyba All999 miał swego czasu, a że ma obecnie Opusa to może tu zaglądnie i jakoś je odniesie do siebie.

Owszem, jest to sprzęt ciekawy, ale ponownie Opus zaprezentuje się po prostu z wyższą jakością brzmienia, tak jak zresztą potwierdza jak widzę przedmówca. Wie Pan, ja również bym nie dowierzał, że sprzęt za grube tysiące może dostawać po uszach od tego tańszego i to tak srodze, ale takie są niestety realia. Mogę tylko domniemywać, że właśnie przez to, że w moich recenzjach nie patyczkuję się specjalnie w zakresie konfrontacji urządzeń między sobą, produkty A&K nie ujrzą na ich łamach światła dziennego ze strony dystrybutora :).

Faktem jednakże też jest, że od Opusa trochę wyżej cenię sobie dźwiękowo C4. Jest on jednak znacznie większy, wyraźnie mniej poręczny i problematyczny w zakresie odtwarzanych plików. Nie przebija Opusa technicznie pod względem dźwięku, a jedynie klimatem, bo gra subiektywnie po prostu tak jak lubię. Pozycjonowany jest pod słuchawki pełnowymiarowe, nie przenośne, dlatego przy tak zaawansowanej konstrukcji jak K3003, propozycja moja padła właśnie na Opusa. 

OK, bardzo dziękuję za ciekawe porady. Muszę teraz poczytać o wymienionych przez Was modelach no i na coś się zdecydować. A nie jest to łatwe, bo jest tego trochę na rynku. :) Od razu zapytam o sklep MP3store.pl. Ktoś korzystał i może polecić? Mają całkiem niezły wybór.

Proszę uprzejmie. Jedynie o C4 niestety Pan jeszcze u mnie nie poczyta, ponieważ nie wysmażyłem recenzji tego modelu. Powód - natłok dobra na cm2:

DSC_0030web.jpg

:)

Jeśli chodzi o sklep mp3store, generalnie nie było źle gdy zamawiałem u nich produkty dla siebie, aczkolwiek wariować potrafił czas realizacji. Na ceneo jednak trochę narzekają: http://www.ceneo.pl/sklepy/mp3store.pl-s432;030f3#scroll=first-review&tab=reviews

Ja miałem AK100 i AK120, ale oba pierwszej generacji. Opus jest zwyczajnie lepszy. To również lepsze brzmienie od X5II, którego miałem. Juniora nie znam, ale myślę, że będzie za X5II. Absolutnie nie ma się co obawiać dotyku w Opusie, działa świetnie, a system hibernacji systemu (po kilku minutach bez grania system sie hibernuje) sprawia, że te 10h ciągłego grania potrafi dać nam kilka dni umiarkowanego słuchania. Nie znam tych AKG, a szkoda, ale ja napędzam w tej chwili Opusem trzy pary słuchawek. FLC8S - dokanałowe hybrydy, Denon AH-M400 i Audioquest Nighthawk i ze wszystkimi zgrywa się świetnie. Poza tym od kilku dni Opus robi mi za źródło do moich starych Staxów i sprawdza się w tej roli przynajmniej dobrze. 

Podsumowując brałbym Opusa, lub jeśli faktycznie ma być minimalistycznie i bezdotykowo, za to świetnie brzmieniowo to sprawdź Teac HA-P90SD. Brzmieniowo jest u mnie tuż za Opusem.

@Hubson Skąd jesteś?

Edited by all999

Jestem z Warszawy. Co do K3003, to muszę na nie czekać do połowy maja. Niestety, polski dystrybutor Harmana nie posiada ich na stanie, więc trzeba czekać aż ściągną z magazynu z Austrii. Do tego czasu muszę się zaopatrzyć w player. Testowałem je w sklepie audiofilskim w Berlinie i wtedy były podpięte pod FIIO X3 i na 24-bitowych pilkach FLAC rzeczywiście brzmiało to super, stąd może moje sugestie w kierunku tej marki. Ale jak mówicie że inne brzmią lepiej, to już na samą myśl się nakręciłem. :)

Przy wyborze odtwarzacza ważne są dla mnie też takie kwestie jak futerał + ewentualnie dock. FIIO ma fajną stację K5, Astell & Kern również, tylko dużo droższe. Obydwie marki dołączają też futerały, a ja bardzo lubię dbać o sprzęt. Więc jest wiele za i przeciw jeżeli chodzi o każdą markę i teraz muszę po prostu wybrać najrozsądniej.

Edited by Hubson

36 minutes ago, Hubson said:

Jestem z Warszawy. Co do K3003, to muszę na nie czekać do połowy maja. Niestety, polski dystrybutor Harmana nie posiada ich na stanie, więc trzeba czekać aż ściągną z magazynu z Austrii. Do tego czasu muszę się zaopatrzyć w player. Testowałem je w sklepie audiofilskim w Berlinie i wtedy były podpięte pod FIIO X3 i na 24-bitowych pilkach FLAC rzeczywiście brzmiało to super, stąd może moje sugestie w kierunku tej marki. Ale jak mówicie że inne brzmią lepiej, to już na samą myśl się nakręciłem. :)

Przy wyborze odtwarzacza ważne są dla mnie też takie kwestie jak futerał + ewentualnie dock. FIIO ma fajną stację K5, Astell & Kern również, tylko dużo droższe. Obydwie marki dołączają też futerały, a ja bardzo lubię dbać o sprzęt. Więc jest wiele za i przeciw jeżeli chodzi o każdą markę i teraz muszę po prostu wybrać najrozsądniej.

Odezwij się na PW. Jeśli chcesz to posłuchasz sobie Opusa i być może spodobają Ci się FLC8S.

16 minutes ago, Mayster said:

Fiio X3 Ci dali do K3003? 9_9

xD

W sumie lepiej dla Ciebie, bo czego byś nie wybrał wyjdzie na dobre :)

Tak mi dała obsługa do testowania, akurat ten był podpięty. :) Wyboru raczej nie było. :)

Edited by Hubson

Guest Mayster

Sklep, do tego w Berlinie dający odsłuchiwać słuchawki za 1000€ na Fiio X3. 

Niemniej jednak przynajmniej odsłuch Opusa masz już widzę na miejscu załatwiony :) Jednak jest ryzyko spotkania z Allem podejrzewam - portfel, a raczej jego późniejsze cierpienia po daniu się wciągnąć w ten świat :o

A jeszcze zapytam o AK100 II i AK120 II. Czy jest sens ewentualnej dopłaty tych 3 tysięcy do 120-stki? Czytam różne opinie, jedni piszą że nie ma między nimi większej różnicy, inni z kolei że jest spora. Ja generalnie słucham elektroniki, gdzie ta moc jest istotna. Natomiast różnica w cenie tych odtwarzaczy jest praktycznie dwukrotna. Dla mnie np. futerał w "setce" jest dużo ładniejszy niż ten "wężowy" w 120-stce. AK100 II jest też ciut mniejszy, przez co bardziej poręczny.

Edited by Hubson

Ale proszę nie mylić mocy z tonalnością :). Operuje Pan na wydajnym modelu dokanałowym, który nie potrzebuje elektrowni do napędzenia i wysterowania, a po prostu klasy dźwięku i czystej jakości. Też słyszałem takie głosy, ale czy ma Pan pewność, że nie było to spowodowane efektem placebo albo próbami usprawiedliwienia przed samym sobą poczynionej dopłaty? No właśnie, zbyt dużo wątpliwości. I niestety tak jest z każdym modelem marki A&K. 

2 minutes ago, Hubson said:

A jeszcze zapytam o AK100 II i AK120 II. Czy jest sens ewentualnej dopłaty tych 3 tysięcy do 120-stki? Czytam różne opinie, jedni piszą że nie ma między nimi większej różnicy, inni z kolei że jest spora. Ja generalnie słucham elektroniki, gdzie ta moc jest istotna. Natomiast różnica w cenie tych odtwarzaczy jest praktycznie dwukrotna.

Trafiłeś w dobre miejsce, odradzimy Ci A&K, jako zdecydowanie za wysoko wycenione. Za połowę kwoty AK12II masz bardzo duży wybór. 

Jak rozumiem w przypadku AKG 3003, nie trzeba kupować mocnego DAP'a? Czyli z serii A&K "setka" wystarczyłaby w zupełności? Rozważam teraz pomiędzy 4 różnymi modelami, w tym dwoma które poleciliście. Ciężki orzech do zgryzienia. O ile w przypadku słuchawek wybór nie był jakiś trudny, bo w grę wchodziły te AKG no i Senki IE-800, tak w przypadku odtwarzacza jest parę spraw do przemyślenia. Ale rzeczywiście, z tego co czytam tu i ówdzie, sprzęt do 3-4k powinien spokojnie wystarczyć do tych słuchawek.

Edited by Hubson